Dětství v 70-80 tých letech. Na co rádi vzpomínáte?

skuli
13. led 2009

Taky jste vyrůstali v této době?Hráli jste si s Merkurem,mončičáky?Žvýkali jste Pedro,Sevak a Bájo?Cucali jste antiperle a lékorky?Lízali jste Vitacit a želatinové pivo?Měla vaše babička na záchodě lístkový toaletní papír 200 kusů za 1,30 kčs?Pouštěli jste si gramofon a magnetofon?Dívali jste se na Beverly Hills 90210?Na co rádi z té doby vzpomínáte?Co vám vadilo?

maca793
17. led 2009

nie, doba sa mi nepáči, všetko je drahé a pedro už nie je také aké bolo, ani rožky, chleba, salámy... ☹

maca793
17. led 2009

a ako pre koho. dodatok 😵

nobody
17. led 2009

ale jo, není už to takový, jaký to bylo ... 😉
tak musím souhlasit, nic jinýho mi nezbývá

maca793
17. led 2009

aspoň niekto 😉
ani malinovky už nie sú také, normálne mám chuť pomarančovej malinovky alebo malinovej, a tie keksíky, čo bývali, mňam

zuzana76
17. led 2009

ja som ako dieta rada jedavala dietny salam, ako rocnej mi ho davali jest, v jednej ruke salam v druhej rohlik a ja som rohlik vzdy odlozila a aj do druhej ruky som si vzala salam, ako hladam, tak hladam, nenasla som v sucasnej ponuke roznych salamov tu chut na ktoru som si zvykla v detstve, aj mnohe ine veci dnes maju inu chut a mne sa zda ,ze horsiu, alebo je to len moj pocit?

zuzana76
17. led 2009

alebo jogurt v takych sklenych flastickach, bol biely a ruzovy 😀

nobody
17. led 2009

zuzi, bylo to takový všechno milý..teď už jde jenom o prachy 😀

kimby
18. led 2009

bezva téma 😀
na toto vše si dobře pamatuji, mončičáci, pedro, jogurt ve skle(dvě příchutě),pionýr, jiskra, spartakiáda, tuzex, mýdlo zelené jablko, vitacit lízaný z dlaně, no a céčka-kapitola sama pro sebe,branné dny s maskou, moje červené kolo Pionýr22(nikdy nezapomenu),elasťáky, seriál Sanitka,nedělní chvilka poezie,stavebnice merkur atd..........díky díky, hezky jsem si zavzpomínala! 😀 Třeba si ještě něco vybavím sama😀
také ta malá pračka, na hraní, co doopravdy prala-bomba😀

jen i když hodně málo z těch věcí, především tedy potraviny, jsou ještě dnes k sehnání, ani omylem jejich chuť není ani podobná, od dietního salámu...co psala Zuzi, malinovky, nanuky a ta dlouhá lízátka, co se cucala až do největší špičky až měl člověk odřenou pusu....jooo měli jsme krásné dětství, lítalo se venku, žádné sezení celé odpoledne den co den u PC, měli jsme kamarády, komunikovali, četli a prostě si hráli.....co se doma řeklo, to platilo, sliby se dodržovali, když se řeklo, že přijdu z venku (ty klíče na krku-také si vzpomínám) v 17hod, tak prostě v 17hod, žádné mobily, ta krásná svoboda a přitom spolehnutí......hráli jsme gumu,vybíjenou, stavěli bunkry(tam kde dnes stojí jen průmyslová zóna, těžko se mi kouká, že tam byla pole,stromy...)

Svým způsobem se mi zdála ta doba hezčí, myslím vztahy mezi lidmi, úcta k dospělým, ke starým lidem.....dnes máme sice vše, ale za jakou cenu.Dnes už je problém se pozdravit, děti neumí či nemohou v klidu prostě "lítat venku", také je plno dětí tlustých až hrůza.

díky za hezké téma, vzpomínky nám nikdo nevezme, fakt jsem se pobavila 😀

m311293
18. led 2009

a neholili se nohy 😀

m311293
18. led 2009

a pak jsem si vzpomněla na loutkový seriály, jeden byl o nějakém zbojníkovi, co měl tři dcery a jena se jmenovala Plešinka

andrysek2
18. led 2009

ahoj jo to byla dobba ty brdo jeste jsem mela takovy bily triko s mikymausem 😀 😀

sylvar
18. led 2009

já měla kolo sobi 20 😀

andy.a
18. led 2009

veru,zlaté časy 😀 😝 😵 😕 😅

Zuzka,a čo sa týka tých potravín,máš pravdu..aj tie salámy..nejako v 80-tych rokoch sa začal vyrábať Nitran 😝 😝 😝 -teda saláma..naši ho nosili z Agrokomplexu v Nitre/inde nebol dostať../ a tá chuť bola naozaj úplne iná ,ako terajší salám Nitran 😝 oveľa lepšia 😉 🙂

kimby,svatá pravda,doba bola "jednoduchšia",rodičia si nemuseli robiť také starosti o deti,nehrozili také nebezpečenstvá ako teraz ☹ 😖 😠 🙄

kacka.va
18. led 2009

s těma chutěma. Myslím, že je to částečně dané tím, že na trhu nebyl moc velký výběr. Jasně, že některé výrobky už nikdy nebudou takové, jaké se nám zdály tehdy. ale např. pro mě nejlepší čokoláda byla oříšková Barila a když jsem si ji nedávnou koupila, tak mi nepřišla, že by byla až tak jiná, akorát my už jsme ochutnali kvalitní švýcarskou a jiné čokolády, takže ta chuť barily už nám nepřijde oproti jiným čokoládám tak super, jak se zdála dřív.

pikusa
18. led 2009

Ahoj,teda ted jsem si ale zavzpomínala 😀
A pamatuju si,že všichni měli tričko se Sandokanem a mě ho mamina nechtěla koupit 😒

miriamkac
18. led 2009

pikusa z toho si nic nerob, ani ja som ho nemala 🙂 ....ale ja som chcela "piskacie" tricko...a ani to som nemala ☹

elise
18. led 2009

napadol ma vtip na túto tému že tá sk...á doba komunistov boli vlastne staré dobré časy a to isté bude platiť aj o tejto dobe. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

inak pamôtám si na také gumené dinosaury(také ako slyz) tie sme menili s vietnamcami za desiate 😀 😀 😀 potom sme tých dinov hádzali a pripleskli sa bola to sranda 😀 😀 😀

a státie v radoch na vložky sa pam§táte to išla sa postaviť celá rodina lebo dávali iba po jednom kuse a študentská pečať stála vtedy 5 korún

r123
18. led 2009

já si pamatuju i mlíko v sáčku či úžasný červený trenýrky s proužkama 😀 jinak si pamatuju hlavně všechno igráčci byli úžasný!dnes stojí igráček děsný peníze.máme kousek od domu takový malý obchůdek kde prodávají tyhle věci jako igráčky merkur či kovový hračky na klíček a tak jsem koukala že jeden igráček skoro dvě stovky! 😒 stejně si myslím že tyhle časy byli nejhezčí a nejlepší co se žití týče! 😒 🙂 dnes už je to příliš moderní všechno!

pikusa
18. led 2009

Miriam,já pískací měla 😀
A nejvíc mi chutnala žlutá limonáda v lahvi.....ta byla 🙂
No a vložky.....teda to byla kapitola 🙂

jabber
18. led 2009

A pamatujete si na takovej ten přívěšek na klíče, jak se na zapískání ozval? 😀

sylvar
18. led 2009

jé, igráčci 😵 a já sbírala figurky šmoulů 😀
pískací tričko jsem neměla,ale s mickey mousem jo.a kalhotky s německy napsanýma dnama 😅

pikusa
18. led 2009

A kam šel brácha????No pro med do jednoty 😀

https://www.youtube.com/watch?v=BIuRukueJbU
sylvar
18. led 2009

a letěl hopík(skákací balonek)

jabber
18. led 2009

sylvar - tak já měla s anglicky psanýma 😀 😀

r123
18. led 2009

taky si pamatuju že sme z mamkou chodily u nás v brně na josefské do cukrárny(mimochodem je tam do dnes,ale už zdaleka to tam není tak dobré jako dřív)na váženej a mooooooooc dobrej nugát či pendreky!micky mouse jsem měla taky a jiskřičky jééé no to bylo něco!!!

sylvar
18. led 2009

piku, my měli med od včelaře a máme dodnes 🙂 to byla taky móda na vesnicích

sylvar
18. led 2009

😀 😀 😀

vivien742
18. led 2009

tak ja tu už vyše hodiny ucvrkávam...tiež už niečo pamätám - všetky byty v paneláku zariadené skoro takým istým nábytkom, kľudne ste mohli ísť na návštevu aj potme, presne ste vedeli, kde majú sedačku, oproti "stenu" v nej všetci rovnaké brúsené poháre 😀 😀 😀

monkula
18. led 2009

r123, do tej cukrárne do Brna som chodila aj ja s babkou...
Aj ty si sa vždy zamotala do toho závesu? 😀