Dezin. tablety Milton. Můžu je použít místo vyvařování?

jeudi
8. kvě 2009

chci se zaptat zda muzu misto vyvarovani pouzit tyto tablety pro cerstve narozene miminko,pisi tam ,ze je to setrnejsi nez vyvarovani,ale ja nevim mate s tim nekdo zkusenost??

lucenek
8. kvě 2009

jeudi já to používala na malou takže v klidu můžeš...a jo, nezapomeň po usušení se neoplachujou pomůcky pod vodou 😉

cimlik
8. kvě 2009

Ahoj, já i moje setra je jednou za čas používáme. Jen nedávno jsem zjistila, že zespodu krabičky je dodatečně nalepená etiketa, že se lahvičky pak musí ještě opláchnout. Na krabičce totiž bylo napsáno, že se oplachovat nemusí. Jinak je používám na desinfekci lahviček, dudlíků i hraček a jsem s nimi spokojena 😉

lucenek
8. kvě 2009

cimlik týjo fakt 😲

jeudi
autor
8. kvě 2009

me jde prave o to jestli to bude dostatecne ciste a o to ze kdyz to neoplachnu,ze na tom zustanou nake ty dezinfekcni pripravky..takze to staci??nemusim vyvarovat??to jsem rada

cimlik
8. kvě 2009

lucenek - fakt. Taky mě to překvapilo. Zkus mrknout na krabičku. Jestli máš možná nějaké starší balení, ještě to tam napsáno nebude. Tak že já už oplachuju. 😉

martinka79
8. kvě 2009

kdo by chtěl pošlu mu asi tablety zdarma leží mi doma. Nikdy jsem to nepoužila. Piště do IP. 🙂

evicka7
8. kvě 2009

jeudi, používali jsme na dovčách od miminečka a v poho

lucenek
8. kvě 2009

ne ne mám dole tu nálepku...kdyby to ti blbci nalepili na bok a ne doispod 😠

cimlik
8. kvě 2009

Mně na to musela upozornit ségra. Já jsem se jí ještě ptala, proč to oplachuje 😖 . Tak jsem ráda, že jsem mohla poradit alespoň vám. Mějte se krásně! 🙂

babalala
8. kvě 2009

Milton se neoplachuje!!! Namočení do vody, která obsahuje kdovíco, zruší účinek sterilizace - výrobce oplachování nedoporučuje! http://www.milton-tm.com/motherandbaby/Milton_s...

Jinak samozřejmě - je to chemie.. 😝 A určitě ne šetrnější, než obvyklá sterilizace (což samozřejmě výrobce nepřipustí) - takže radši používat jen když není jiná možnost.

cimlik
8. kvě 2009

babalala, právě na krabičce je dodatečně nalepená etiketa, že se to oplachovat má, tak ať si každý vybere 😉

s.arik
8. kvě 2009

já bych si vybrala raději ten var......fakt nevím, ať je ta chemie jakkoliv šetrná, tak dětské "nádobíčko" bych tím neošetřovala.
hračky myju v teplé mýdlové vodě...

cimlik
8. kvě 2009

Já taky vyvářím a tablety používám tak 1x - 2x do měsíce. Taky na tu chemii moc nejsem 😉

s.arik
8. kvě 2009

a co vyváříte? lahvičky? nebo i hračky?

já právě kojila a hračky jsem moc nemyla, takže jsem nemusela nikdy nic desinfikovat ani vyvařovat. až teda nedávno menstruační kalíšek 😀

cimlik
8. kvě 2009

Vyvářím lahvičky a dudlíky. No a jak už jsem psala, 1 - 2x do měsíce rozpustím tabletu, prvně vydensifikuju lahvičky a dudlíky a pak do toho roztoku dám na chvíli hračky z umělé hmoty 🙂

petrolejka
8. kvě 2009

Já to střídala, vyvařování a Milton (oplachovala jsem jen lahve a dudlíky, hračky jsem nechala oschnout bez opláchnutí). Od narození. Postupně jsem zvyšovala interval sterilizace a cca od 9-ti měsíců už nesterilizuji. Ani lahvičky. Umyju je hodně horkou vodou. malá nikdy nebyla nemocná, tak třeba se to s tím dezinfikováním nemá moc přehánět. Však ty domácí bacily, co se na ty hračky dostanou, asi nebudou moc nebezpečný.

lucenek
8. kvě 2009

babalala...ale na spodku je nová vyhláška MZ ČR a tam je oplachovat, myslím, že co je novější nahrazuje to předešlé..tak já teda budu oplachovat

jeudi
autor
8. kvě 2009

ja si taky myslim ,ze oplachnout,ale i kdyby to tam nepsali,tak to oplachnu me nejde do hlavy ze kdyby se to neoplachlo ze to to male dite strka do pusy tu dezinfekci 😕

lucenek
8. kvě 2009

jeuid logicky....strčíš flašku do vody s desinou...necháě 15 min a vytáhneš je sterilní nebo měla by být...čili bez patogenních mikroorganismů....ve vododvoním řádu patogenů je hafo, takže když opláchneš není flaška sterilní....jako je to chem. upravená pitná a zdravotně nezávadná voda,ale breberky tam jsou no

jeudi
autor
8. kvě 2009

no ja nevim asi prestanu byt lina a budu to vyvarovat 🙂

lucenek
8. kvě 2009

jak chceš

babalala
8. kvě 2009

Tak nevím - poslední vyhláška, kterou jsem našla, je z roku 2005 a tam není Milton zmíněn jmenovitě (možná už je nějaká novější). Nicméně stanoví nutnost oplachovat při "vyšším stupni desinfekce" - ale STERILNÍ vodou - a ta nám z kohotku teda neteče..

Docela mě toto téma zajímá - kdysi jsem se starala o nemocnou osobu, která byla krmena sondou otvorem v břiše přímo do žaludku a veškeré pomůcky byly naložené právě v miltonu. Na nádobě byl velký červený nápis "Neoplachovat!"..

jeudi
autor
8. kvě 2009

ja tam mam take napsano neoplachovat.

lucenek
8. kvě 2009

babalala- tak se koukni na krabičku vespod a čti a gor u lidí s gastrotomií nevím proč se sterilizovalo....když jídlo taky není sterilní, např my taky neaplikovali ani do sondy ani do stomie sterilní stravu sterilní žanetkou...jen při prvotním zavedení pak už ne.

lucenek
8. kvě 2009

chcete to vyfotit???? 😀

jeudi
autor
8. kvě 2009

holky se nehadejte 😀 ja jsem rada ze jste mi poradily jestli je to vubec vhodne pro kojence ci ne 😀 😝

lucenek
8. kvě 2009

jeudi je a vyfotim to chceš? taky jsem čučela jako puk

jeudi
autor
8. kvě 2009

ja ti verím 🙂 treba mas novejsi a mi starsi

cimlik
9. kvě 2009

Tdy se to rozjelo 😀

jeudi
autor
9. kvě 2009

vid?ja chtela jen poradit a ne aby se devcata hadala o nake samolepce 😀