Dezinfekce nepratelné deky s hrazdičkou. Jak na to?

syrael
29. říj 2007

Ahoj, mame paradni textilni deku s hrazdickou Chytracek Taftoys a spolu s ni neresitelny problem.Mame totiz taky kocoura a ten obcas v nestrezenem okamziku pres ni prebehne. Deka se podle udaju vyrobce nesmi prat ani jinak cistit, tedy krome setreni vlhkym hadrikem:-}
Jima me hruza pri predstave, co vsechno na ni kocour z kockolitu na tlapkach nataha. Davam na ni robatku plenku, kterou pochopitelne ihned zmucla a nacpe si ji pod sebe, takze je na nic. Jak cistit takovou vec??? Napadla me nejaka UV lampa na dezinfekci, ale nic takoveho jsem na netu nenasla...Jak to delate vy????? Prosim o radu!!!!!!Diky

lenycka
30. říj 2007

Syrael, mám podobný problém. Máme psa a ten teda malý přes deku nepřebíhá, ale když si s ní hraju, tak se přijde pomazlit a předníma ťapkama na kousek deky vždycky stoupne a taky nevím, co s tím, pže to bych deku musela prát každý den ☹
Na jednu stranu si říkám, že by pak mohla být malá odolnější, ale taky se mi to nelíbí, pže jsme přesně ve fázi, kdy všechno zkoumá pusou 😠

helllena
30. říj 2007

nam pani doktorka rikala, at z male nedelam sklenikovou kvetinu a nechavam ji ve styku s vecmi, se kterymi stejne do styku prijde at si zvyka na okolni prostredi (i s ruznymi bakteriemi)..nevim, zda to plati i v tomto pripade; jen pisu, co mi bylo receno.

syrael
autor
30. říj 2007

Jenom se obavam, ze s kocicimi vykaly by asi bezne do styku prichazet nemelo🙂
lenycko, taky mi vzdycky tapne jenom na okraj, ale Kubajs tam pak pochopitelne sudli rucickama a jak rikas, ihned je cpe do pusiny...
Navic ta deka se ani prat nesmi...Ach jo, tak nevim co stim☹

lenycka
30. říj 2007

Mala mi taky cumla hlavne kraje deky a pes mi slape jen po krajich a taky nevim, co vsechno mi venku "proslapla" ☹
A to se snazim ji odhanet, jenze je to starej zarlivec, takze kdyz mala spi, tak si me pes ani nevsimne a jakmile si s malou zacnu hrat, tak se chce mazlit a jak se dozaduje pozornosti, tak po ty dece chte-nechte slape a proste to neovlivnim ani kdybych se sebevic snazila ☹
Ja bych tu deku zkusila vyprat jen na rucni prani nebo na jemne pradlo a myslim, ze by se s tim na 30 a na co nejmin otacek nemelo snad nic stat... No hele, bud to nechas jak to je a prat ji nebudes nebo ji prestanes kvuli tomu pouzivat a nebo to proste riskenes a zjistis, ze prat jde a mas po problemu. Vic moznosti bohuzel neni 😉

janickabez
30. říj 2007

tak to zkuste napařit napařovačkou, ne žehlit ale fouknout na to tu horkou páru

syrael
autor
31. říj 2007

Hele, to vubec nejni marny - para by mohla pomoct! diky holky!

matysi
31. říj 2007

My máme textilní hrazdičku obyč z Tesca, taky je tam napsáno, že se nesmí prát, ale já ji vyprala na 30 na šetrný program na záclony a nic se jí nestalo... 🙂 Máme doma taky kocoura a dva hafany a občas se stane, že přes jeho hrací deku přeběhnou... Ze začátku jsem to hodně řešila, teď už na to kašlu 😉 Matěj už je stejně tahá za kožich a hlavně psi ho občas olíznou, on se tomu řehtá... Podstatné asi je, aby zvířectvo bylo odčerveno a naočkováno... 🙂

orisek1
31. říj 2007

já teda běžně peru i věci (většinou hračky a polštářky), co se prát nesmí, v ruce na těch 30,neždímám, jen trochu vytlačím vodu, a ještě se nic nezničilo. Maximálně byl trošku pokrabacený povrch.

lu777
31. říj 2007

holky, supr téma 🙂 já se na to dneska ptala na kurzu a pediatrička říkala,že jedině by zvířátka neměli olizovat obličej novorozence a měli by být očkovaní a odčervení.. jinak by to mělo být ok, mají už nějaké protilátky z doby, kdy byli v bříšku 😉
ale taky jsem zvědavá jak to bude s naším psem, je v pubertě 😅
hrací deku si neumím ani představit, je to větší pes, aby náhodou neublížil.. a taky hodně líná a to prakticky pořád.. tak snad nějakou ohrádku a nebo dát deku na velkou postel a na dítě dohlížet, mě napadá ... 😕

lu777
31. říj 2007

jinak souhlasím s Oriskem, já teď třeba prala prastarý fusak, na kterém je cedulka Neprat (v čistírně řekli, že by se to rozleptalo).. takže do pračky na 30 C s tekutým práškem, program vlna a úplně v pohodě 😉

syrael
autor
1. lis 2007

No jo, taky si rikam, ze se te dece nic nestany, taky peru jak zbesila vsechno - cedulky necedulky...Blby je ale, ze jsou v ni zasity takovy piskaci zvukovy mechanismy. No co, prinejhorsim prestanou piskat🙂lu 777, mozna ze se pesos deky ani netkne - mela jsem stejny obavy s nasim kocourem a fakt je, ze na deku tapne minimalne a to spis omylem - tedy pokud nechce, aby jsme si ho vsimali...🙂

matysi
1. lis 2007

Syrael, a tobě nejde odejmout ta hrazdička s hračkama? Já prala právě jenom tu deku, ty "oblouky" tam máme na suchý zip, takže jdou krásně sundat... 🙂

lu777
1. lis 2007

Syrael, no u těch pískacích mechanismů taky nevím.. mám třeba hracího medvídka, bude ho mít v postýlce, ale přece ho nebudu prát 😅
jinak náš pes právě vylezl z puberty, takže hračky ho šíleně zajímají.. nemluvě o jídle nebo všem co zvláštně voní nebo smrdí - tudíž mimi asi bude jeho neoblíbenější člen rodiny a poleze všude, hádáme 😀

syrael
autor
2. lis 2007

Jasne, ty oblouky jsou odnimaci, ale jde o tu deku - v ni jsou zasity vselijaky ty piskatka a sustitka a jiny serepeticky...lu777, na druhou stranu si na sebe s pesosem brzo zvyknou. Nejaky to olizovyni se vsakne🙂 Ja ti mam pocit, ze s pesosem to nemusi bejt takovej problem - precejenom ty kocky lovi mysi a ty byvaji mnohdy nakazeny toxoplazmozou...To ti, alespon vetsinou, u pesosa nehrozi🙂

matysi
2. lis 2007

Aha, tak to máte vymakanější, my na tý dece už nic nemáme... Ale co jsem zatím zkoušela vyprat pískací plyšáky, tak pískaj dodnes... Ale šustítka z jedné hračky nám už nešustí a to jsme ji ani neprali. Je to Matějíčkovo oblíbená hračka a zřejmě došlo k "únavě" materiálu ☹

janickabez
2. lis 2007

u nás spí psinkačka v posteli 😎 , nějak se nám nepodařilo ji naučit na místenku, protože postel máme moc nízkou a psa děsně vychcanýho 😎 ....asi nebudu furt desinfikovat celou postel a že bych nikdy JAničku do postele nevzala, to asi taky neklapne, tak se s tím bude muset holka nějak vyrovnat 😎
Spíš jsem propařila jen ty věci nový, nevím kde se to válelo, co po tom lezlo a čím to převáželi.... takže matraci pěřiny , nový plyšáky a hrací dečky jsem ofuněla horkou párou a konec..... 🤐

syrael
autor
2. lis 2007

janickabez: nizka postel a vychcanej pes, tot pekelna kombinace!.-) Cim vyparujes, zehlickou?

janickabez
2. lis 2007

jj, jsme ji(naši jezevčici) nutili(učili) spát v místenku, ale nějak se nám to nepovedlo, po 14 dnech přišla na to, že když počká 2 hodiny až všichni usnou, tak už ji pak z postele nikdo nikdy nevyhodí....takže pak fintila na oko že chrupká v koši a jak jsme usli šup do postele 😀 ... už ji tam máme 4 roky 😀
jj, mám velkou žehličku s tou nádrží, takže páry dost....ale s normal to pujde určo taky 😉

25ka
12. bře 2014

skus nejaku dezinfekciu v spreji a myslim, ze nieco take maju aj na drogerie.cz ja od nich kupujem orzne pracie ekologicke prostriedky lebo syn je ekzematyk a maju tam aj hypoalergenne pripravky.