Dilema. Byt ve městě nebo dům na vesnici?

ekarkulka
13. čer 2011

Ahojte holky, bydlíme v bytě v Praze ... neříkám, že se nám tam žije špatně ale já bych spíš chtěla nějaký malý útulný domek na pěkné vesničce, s velkou zahradou, kde by se mohla Barunka vyřádit do sytosti ... (Konečně by mohla mít pejska, protože do bytu mi pes nějak nepasuje) Už mnohokrát jsme o tom s manželem diskutovali, tvrdila jsem mu, že pokud se nám zadaří ještě nějaké to dítě tak by ten dům byla skvělá věc ... Nemyslím, tím nějakou vesnici s 500 obyvateli, jen mi tento každodenní ruch již leze na nervy .... Manžel zase tvrdí, že Barunke se bude lépe žít ve městě jako na nějaké vesnici, když bude velká může s kamarádkami chodit po obchodech a tak ... blíže škola ... co vy nato?

viera27
13. čer 2011

dom, urcite. My sme tiez tak zmenily a syn nam skoro kazdy den dakuje 😀 . A to uz nevravim o pripadnom bazene, grilovackach a dalsich veciach ktore budete milovat a v byte ich nikdy neuskutocnite. Len sa priprav, dom je strasne vela roboty, a bohuzial hlavne chlapskej, manzel ta bude neznasat pokial to nebude chciet aj on rovnako 😀

giselka
13. čer 2011

@ekarkulka já jsem taky rozhodně pro dům, podle mě se tam děcka víc vyblbnou a jak píše @viera27, jsou věci, které v bytě dělat nejdou. A tu školu taky nevidím jako až tak velký problém, přece se nemusíte přestěhovat do toho největšího zapadákova 😉

kristi
14. čer 2011

@ekarkulka my jsme na tom hodne podobne, Mie jsou 4, chodi do skolky, ma krouzky, ale furt jsme proste v byte v centru, kdyz ji vidim,jak je stastna u babicky na vesnici , tak jsme se rozhodli, ze postavime dum....ale my nechteli primo na vesnici, takze bude stat v Hornich Pocernicich, vyhovuje nam to tak...blizko je golf, nakupni moznosti, 3 skoly, skolky, navic babicku mame v Pardubicich,kam jezdime casto a z Pocernic to je 45 min. Ale souhlasim s tvym muzem, ze v 15-ti letech se to detem mozna uz libil nebude 😉

emanka
14. čer 2011

My sme sa tiež presťahovali na dedinu do domu s veľkou záhradou a je to super. Takže odporúčam dom, malá sa tu vybehá so psami, v lete sa kúpe vo veľkom bazéne, no paráda. Neviem si predstaviť, že by sme teraz bývali v byte.

ekarkulka
autor
14. čer 2011

@kristi
@giselka
@viera27
@emanka Manžel absolutně nesouhlasí s přestěhováním do domu ... Je mu vyhovuje město a byt, jakož i mně ale myslela jsem, že Barunka se bude mít lépe tam, kde se může vyřádit ... Ale asi je opravdu pravda to že když bude teenegerka tak jí nějaká vesnice nebude vyhovovat ... tak nevím, nevím 😔

evaviki
14. čer 2011

@ekarkulka u nas bol mm za byt, mne to bolo zo zaciatku jedno, hlavne som chcela byvat vo svojom.. jednoznacne zvitazil byt.. pravda je, ze takto to ma manzel do prace cca 10-15 minut autom, do centra je to tiez rovnako (tramvaji), parky mam v okoli dva, jeden asi dve minuty, druhy 5 minut (ratam cas cesty s malym, bez neho je to tak polovica). Vyblbne sa aj v parku a to je dost aktivny.. Ja si neviem predstavit, zeby sme byvali mimo Prahy, pripadne v okrajovej casti.. uz teraz neviem ako ho budeme brat zo skolky, ked ta je do pol siestej (statne do 17.00) a moja prac.doba konci(la) tak o 18.00 bezne.. predstava, zeby som autom este dochadzala taku hodinu (v spicke cez prahu..) - nedokazem si to predstavit..

aaadus
14. čer 2011

Za sebe říkám dům. Když jsem byla malá, bydleli jsme v bytě a víkend co víkend jsme jezdili k babičce na vesnici a domů jsem jezdila s řvem, že tam chci zůstat 😅 Pak jsme se přestěhovali na vesnici a po maturitě jsem se stěhovala do města. Ve městě bylo super že - hned u baráku byl veliký park, do centra to bylo 10 minut MHD, do práce jsem to měla 15 minut pěšky, vše bylo po ruce. Ale protože já i manžel jsme "vesnické" děti, postavili jsme dům a neměnili bychom. Školu i školku máme kousek od domu, bydlíme u aleje, takže tu je klid a nejezdí tady auta. Malý je na zahradě maximálně spokojený, když byl mimino jen jsem ho dala do kočárku na terasu a já si mezitím mohla doma něco udělat a nemusela s ním trajdat od nevidím do nevidím. A dojíždění do města nám nevadí, autem to je 15 minut, takže žádná tragédie.

giselka
14. čer 2011

@ekarkulka a co kompromis, jak píše @kristi, dům nemusí být jenom na vesnici 😉

janickabez
16. čer 2011

za sebe taky říkám dům.... jsme na vesnici s dětma rok a půl je to super s dětma na zahradě a v přírodě, prakticky jsme v zapadákově, ale 20km do 4 měst🙂, máme ale to štěstí, že máme v Brně v OV byt, takže až to tu děti přestane bavit, mají kam jít ve městě. Co takový nějaký kompromis....i když vím jak je to fin. náročné 2 nemovitosti.

pink_lady
18. čer 2011

@ekarkulka otazku prosim poloz na www.modrastrecha.sk/cz, rovnake meno aj heslo 😉

anatanka
18. čer 2011

Za me tedy taky urcite domek. Ja vyrustala v panelaku na sidlisti a vzdycky touzila po domecku se zahradou. Kdyz jsme ho pak konecne mela, tak jsme se rozvadela a jsme zase v tom panelaku... 🙂
Myslim, ze kdyz jste z Prahy, tak by to byl presun jen nekam do okoli, pro me je treba uplne nadherna oblast Pruhonice...Tam je vse.
Mne bydleni za mestem nevyhovovalo jen v tom, ze se bez auta tezko zvlada, ale je i spousta oblasti, kde jezdi autobus kazdou chvili.
A co se tyka deti, tak v tom bych videla jen a jen vyhodu. Nejenom v te zahradce v nizsim veku, ale prave v tom, ze tim, ze budou bydlet tady a ne ve velkomeste (ted mluvim tedy konkretne o Praze) rozhodne o nic neprijdou. Mam na mysli hlavne pitomy sidlistni party, ktery dokazou mladymu cloveku poradne zamotat kebuli...

niki2
18. čer 2011

Tak ja za sebe rozhodne dum. Vyrustala jsem v byte, tak jsem to neznala, jen jsem zavidela jedne spoluzacce, ktera v dome bydlela a meli zahradu 🙂 Manzel vyrustal na male vesnici, bez otce, takze stale neco musel na baraku a na zahrade delat, takze ten se hrozne tesil do panelaku, ze bude mit klid. No vydrzelo mu to asi dva roky a uz se rozkoukaval po nejakem dome. Nastesti se nam podarilo sehnat dum na okraji Prahy, takze nemusime resit dojizdeni.
Kluci jsou venku nadseni, mame tu piskoviste a houpacky, v lete treba roztahneme bazen, kazdou chvili grilujeme, kdyz jsem se vratila s kocarkem a mimino spalo, tak jsem nechala kocar na zahrade, nemusime se balit nekam ven na hriste, dokonce se nam nechce na navstevu ke kamaradkam, ktere bydli v byte 😀
Taky jak jsou kluci uz vetsi, tak je muzu nechat na zahrade samotne a neco delat, samozrejme kontroluji, ale nemusim tam s nimi sedet jako na hristi, kam bych je samozrejme samotne v tomto veku neposlala.
Jen si promysli pripadne kam, je pak potreba deti dopravit do skolky, do skoly, sebe do zamestnani, nejake krouzky, nevim, zda mate treba nejake hlidani, takhle k nam moje mamka dojede mhd.

naomi6
17. zář 2014

Pokusím se obnovit téma. Bydlíme v bytě ve městě. Jsme tu celkem spokojení. Manžel ted dostal možnost povýšit, ale museli bychom změnit region - bydleli bychom u našich v baráčku - dvougenerační dům, kde jsem vyrostla, ale místo bych tu našla těžko. jsem na rodičáku. tady mám místo na dobu neurčitou..... je to těžké rozhodování..... co myslíte?

petr_h
25. říj 2014

My jsem se stěhovali z města na vesnici kvůli dětem a dneska už bych neměnila... Je sice pravdou, že možností je tam méně, bydlíme ale kousek od Plzně...

klara_vit
25. kvě 2016
Uživatel klara_vit je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od klara_vit.

Já jsem zásadně pro byt ve městě. Něco většiho 3+1 s terasou. Pro mě idealní nejlepe v Praze spiš na kraji než uplně v centru ale hlavně ve městě. Všechno je tu prostě tak nějak jednodušši.