Dítě v bytě 2+kk nebo menším. Jak to jde?

anka.
13. únor 2008

Ahoj holky, žijete někdo v takovém (nebo menším bytě) a jak to jde? Teším se na vaše tipy...

suki
15. únor 2008

to není rozkládací pohovka nebo jo?

aponchie
15. únor 2008

suki:no modrou strechu tady na koniku tam jsou preci napady na zarizeni bytu a jine veci kolem toho 😀

suki
15. únor 2008

ajo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak to jsem si ještě nevšimla 😀 😀 😀 😀 😀 díky 😉

johanda
15. únor 2008

my máme 2+1, sice nějakých 75 m, ale 1/4 zabírá "hala", která je k ničemu, protože z ní vede 5 dveří. Máme dost vysoké stropy, takže řešíme, jestli si udělat postel na trámech v obýváku nebo tam přesunout kuchyň (spojit 2 funkce v jedné místnosti) a ložnici přesunout do bývalé kuchyně. Děcka by dostala druhý největší pokoj.

aponchie
15. únor 2008

muj deda rikal ze je dulezite se mit kde vyspat a co jist to ostatni je druhotne a nedulezite krom zdravi samo 😀

mikca
15. únor 2008

suki je to takové "bedna"se který složíš lužko když najdu odkaz tak ti to pošlu ..na oko nic moc, ale nemůžem si to vynachválit 🙂

johanda
15. únor 2008

mikco, to je taková ta "jako" skříň?

bielanevesta
15. únor 2008

My máme 2+1 ale kuchynka je ozaj midi pidi, ale rohová lavička a malá kuch.linka sa nám tam vošla. Inak máme necelých 60 m2, veľkú kúpeľňu a obstojné dve izby. Ak nevyhráme v športke a nebude väčší byt alebo dom 😀 tak zo spálne bude časom detská izba a my si dáme v obyváku urobiť posteľ ku stropu a bude to 🙂

mikca
15. únor 2008

http://www.matrace-cz.cz/postele/postele_ital_r... no né přímo skřín..kouni ne tento link...dole jsou fotky....

bielanevesta
15. únor 2008

A ešte čo sa týka kočíku tak ho máme v chodbe bytu ale je to tak LTT 😅

suki
15. únor 2008

mikca díky 😀 😀 😀

mamina
16. únor 2008

Holky,my opravujeme rodinnej barák a jeden čas jsme bydleli ve dvou pokojích se třemi dětmi.Kuchyň společná s dědou,koupelna a wc na chodbě bylo taky společný.Děs běs.Ale na pár měsíců se to přežít dalo. 😉
Jestli chcete,mrkněte na modrou střechu,mám tam vychytanej dětskej pokoj pro 4 děti(nebo i 2 dospělí a 2 děti).Postele nad vestavěnýma skříněma se schodama,jedna postel cca 1,2 m vysoká se schůdkama a klouzačkou,průlezkou a obrovským úložným prostorem a jedna klasická postel s úložným šupletem.To vše na cca 22 metrech.Jako pokoj na spaní pro děti to stačí.Nebo jako ložnice pro čtyřčlenou rodinu v malým bytě.Ale chce to vysoký stropy.
Docela mě ten horor naučil pár fíglů,jak vecpat co nejvíc věcí na co nejmenší prostor... 😉 😅

megee
16. únor 2008

ahoj holky, já bydlím u přítelových rodiču v bytě sice 4 + 1, ale s přítelem a malým jsme v jednom pokoji, časem by jsme určitě chtěli vlastní byt, ale zatím nejsou penízky tak to musíme vydržet. Na druhou stranu mám malýho pořád u sebe a nemusím v noci k němu běhat do jinýho pokoje 😀. Navíc jsem se sestrou a rodičema vyrostla v bytě 2 + 1 a dalo se to zvládnout naši jen prostě spali v obýváku....

berynka
16. únor 2008

Ahoj, my bydlíme ve 2+1, ale je to spíš 2+kk, protože jídelní stůl je v obýváku.
Když se narodila naše Hedunka, tak jsem s ní spala během šestinedělí v obýváku, kde byla její postýlka, aby se manžel vyspal do práce. Pak bylo v plánu, že se k nám nastěhuje do ložnice (místo tam bylo vyhrazené), ale měla takové záchvaty řevu, že já chodila spát do ložnice a ona zůstala ve vedlejším pokoji. Když začala dobře spinkat, tak jsme všichni tři v ložnici.
Obývák je rozdělený na jídelní a obývací část. A v ložnici je postýlka naší malé a naše velká postel (180x200). Úložné prostory jsou v chodbě ve vestavěných skříních.
Podle mne 2+kk není žádný problém pro rodinu s malým dítětem. Horší to bude tak za 3-4 roky 😒 , případně v době, kdy dítě vyžaduje své soukromí.

haluskacz
16. únor 2008

ahoj, my byli ve 2+1 a pri tretim diteti uz nam zacalo byt tesno. Ale jinak v pohode. V jednom pokoji bylo nejdriv skladiste (obcas se tam uklidilo a udelal se z toho obyvak, ale to slo casem cim dal min) a ve druhym jsme zili. Kdyz uz byly holky trosku vetsi, zrusili jsme obyvakoskladiste a prepazili ho skrinema, v pulce mely holky pokojicek a z druhe strany byla satna. Jak se holky vystehovali z nasi loznice, razem tam vzniklo misto, tak jsme z toho udelali loznicoobyvak a moji pracovnu v jednom. No a pak prislo treti dite a zacali jsme intenzivne hledat neco vetsiho...

meni
16. únor 2008

Ahoj, tak my máme 2+kk, sice je to velý byt, ale docela blbě řešený, co se týče místností. Kuchyň je díky špajzce samostatně v jedné místnosti, zároveň to slouží jako koutek pro zvířata(máme dvě morčata, králíka, dva papušky a dvě andulky) a v druhé máme obývák s ložnicí dohromady. Výhodou je, že máme velký sklad, kam jsme si nechali udělat police, takže tam máme oblečení v krabicích a pak tam jsou krámy, které se nedají v bytě kam dát, jako vysavač, přípravky na mytí, krabice co se nesmějí vyhodit...Prostě skladiště, takže v bytě nepotřebujeme žádné skříně. Jen když jsme si byt zařizovali, moc jsme nad dětmi nepřemýšleli, takže to vůbec není byt vhodný pro malé děti, které začínají objevovat. Myslím si, že do jednoho roku miminka to bude stačit, ale pak budeme hledat větší byt. Stejně by se zařízení muselo komplet vyměnit, takže to radši bude do nového bytu.
Vím, že bysme to díky velikosti bytu zvládli s jedním dítětem napořád, jiní by byli rádi aspoň za to, ale jestliže seženeme větší, budeme rádi...
Kočárek na společné chodbě nechávat nemůžem, pže nám nedávno ukradli kolo, ono to tam není k čemu přivázat, ale v protějším baráku mají kočárek na balkoně, tak se sem taky nějak vejde 🙂