Dítě v bytě 2+kk nebo menším. Jak to jde?

anka.
13. únor 2008

Ahoj holky, žijete někdo v takovém (nebo menším bytě) a jak to jde? Teším se na vaše tipy...

nikka.vo
13. únor 2008

jo a třeba do obýváku bych se stěhovat jednou nechtěla, až by potřeboval svůj pokoj 😖 ... sedačka je hned dorasená, nehledě na to, že nemáš ,,zázemí,, a prostě celkově -pořád zandavat a vyndavat peřiny, povlíkat prostěradlo ... No nevim 😕

rova
13. únor 2008

Žijeme v bytě 2 + kk a nevidím žádný problém. Nezdá se mi, že by byty 2 + kk nebyli vhodné pro rodiče s 2 dětmi, naopak mi přijdou docela ideální. Samozřejmě jeden pokoj navíc by se hodil 😀, ale stejně by se využíval až bude větší. Malá spí s náma v posteli, dětský koutek má jeden v pokojíčku, druhý v obýváku, takže by zatím přebýval 🙂
Přítelova sestra žila několik let v jednom jediném pokoji (na vaření i spaní) s přítelem a 3 dětma..to byl teprve masakr 😕

andrysek2
13. únor 2008

no my prave tez tak bydlime vlastne jeden pokoj a vedle kuchyn a mala predsinka a mame tri detii a da se v pohodee 😀

atreides
13. únor 2008

nikka: taky se nechci vzdát ložnice ze stejného důvodu, tak raději budeme rušit obyvák a jeho úlohy částečně přebere kuchyň

nikka.vo
13. únor 2008

rova, fakt je to o člověku ... někomu to přijde nemyslitelný, někomu to tak strašně moc nevadí, ale rád by do většího a další v tom nevidí jedinou chybu.

rova
13. únor 2008

Omlouvám se, myslela jsem pro rodiče s jedním dítkem - pro 2 už jsou horší 😉

apricots
13. únor 2008

jej, my momentálně žijeme v garsoniéře a taky to jde🙂ale rekonstruujem domek, takže to je jen provizorium, tak asi je to taky o něčem jiném, když víš, že bude líp...ale sme tam už rok a rok tam asi ještě budem....

artuse
13. únor 2008

ahoj holky 🙂

tak my bydlíme v 1+1, pokoj + kuchyň, + je k tomu teda ještě maličký kamrlík, kam se vleze jen gauč a různé krámy 😅 je to takový studentský byteček, je to v podnájmu v rodinném domě, takže alespoň kočár můžeme nechat v pohodě na chodbě před bytem...ale místa je tu teda děsně málo, návštěvy sedí zásadně v kuchyni 😒 není tu pořádná linka, malé nemám skoro kam dát hrací deku a to nemluvím o tom až bude lozit 🤐 ale už stavíme baráček a stěhovat bysme se měli o prázdninách 🙂
takže 2+kk s malým dítětem se dá, ale později by to chtělo větší, já osobně mám ráda, když má každý svoje zázemí - tj. ložnice zvlášť, dětský pokoj zvlášť, obývák zvlášť 🙂

rova
13. únor 2008

andrysek: No jo, ale oni neměli žádnou předsinku, ani kuchyň. Oni měli opravdu jednu jedinou místnost jako kuchyň, obývák, ložnici.

nikka.vo: Jasný, neříkám, že mít větší byt by nebylo fajn. Ale kolikrát žijou lidé v menším a nevadí jim to. 😉

atreides
13. únor 2008

jj buďme ráda, že jsme tam aspoň samy a ne s rodiči 😝

katalines
13. únor 2008

My máme taky 2+kk a žít se tak dá. stačí si to šikovně vyřešit a přizpůsobit 😉

janeyzelvicka
13. únor 2008

atreides mluvíš mi z duše 😀

sylvar
13. únor 2008

my tak bydlíme skoro 9 měsíců a jde to, to máme ještě perskýho kocoura 😵

julie123
13. únor 2008

No ono je na jednu strasnu pekne rikat, ze nekdo "by nemohl bydlet jen ve 2kk", ale vec druha jsou finance..
My budem v Praze radi za 2kk a uprimne radsi se uskromnime a zaplatime o milion min 🙂
Ale bydlet nekde na vesnici, bylo by to nadherne mit treba 4kk, aby deti meli kazdy svuj pokojicek, my loznici atd..treba jednou
😉 🙂

katalines
13. únor 2008

jojo, tak jasně, že by bylo krásný mít velký byt nebo baráček, ale zase takhle sme všichni pohromadě a nemusíme se hledat 😀

sylvar
13. únor 2008

my bydlíme kousíček za Prahou a 2kk splácíme a levné moc nebylo a počítáme, že si tu v místě pořídíme, až doplatíme stávající byt, větší.tipuju že bude stačit 3kk, i tak to bude 3,5 mega 😝

kristi
13. únor 2008

jo to je taky pravda. - jedna mistnost = - 1 mega

beranek
13. únor 2008

Ahoj, my bydlíme v 2+1 v pátém poschodí bez výtahu, vše nosíme ručně a jde to 😉

sylvar
13. únor 2008

ono co jiného zbýva 😔

beranek
13. únor 2008

máme sice 63m, ale budeme během tohoto roku zkoušet nějak řešit naše bydlení 🙂

beranek
13. únor 2008

Jinak musím říct, že začínám mít pocit, že náš byt se stává jednou velkou hernou a my dospělí v něm už na kouscích přebýváme 😀

andrysek2
13. únor 2008

rova tak to je blby teda tak to ja mam palacc 😀 😀

sylvar
13. únor 2008

beranek, my máme hračky též všude, ale stále je skládám 😎 v březnu malou necháme v ložnici, odstraníme postel,koupíme tam sedačku a malá bude mít pokojík, my budem v obýváko-kuchyni 😀 už se těším, 2 riky to vydržíme,pak budem řešit hypo na 30let 😝 teda až půjdu na plný úvazek do práce.zatím jsem tam jen na pár hodinek

rova
13. únor 2008

andrysek2: Dala jim to sociálka..po několika letech jim nechali ještě druhej pokoj - přes chodbu, dřív se v té místnosti volilo. Ale teď je to o dost lepší..když je teda někdo nenáročnej a zvyklej na různé věci 😅

ene
13. únor 2008

Mame 2+1, asi 50 metru, jedno dite, tri fretky 😀 a kocar v predsini. Docela jste me privedly na super napad, ze kdybychom tu preci jenom zkejsli vic nez tri roky, nemusime se nutne stehovat do obyvaku na gauc, pouze prebudujeme loznici na detsky pokoj se stenou se sklopnou posteli pro nas 🙂

suki
13. únor 2008

My jsme si koupili byt 2+KK 50m s krásným velkým balkonem a rovnou z toho malého pokoje uděláme malé pokojíček a my budeme ve velkém obýváku s KK.Jsme zvyklý bydlet v malém a většinu času stejně trávíme v jedné místnosti. Zatím nám to bude muset stačit, aspoň se neodcizíme 😀 a až bude více dětí zase to budeme muset pořešit, ale teď už se tam moc těším a myslím, že když to rovnou přízpůsobíme naší situaci bude to pro nás krásný byt 🙂 a hlavně bude náš 😵

suki
15. únor 2008

Holky zajímalo by mě jak máte bytečky zařízené a vymalované? My to teď aktuálně řešíme a tak bych chtěla vědět, co je nejpraktičtější, jak vyřešit spaní, když není ložnice a prostě nějaké praktické rady. Děkuju 🙂

aponchie
15. únor 2008

zkus modrou strechu

mikca
15. únor 2008

suki my máme sklopné lůžko..nechtěli jsme spát na rozkládacím gauči nkde při zemi, takle máme regulérní postele s lamelovým roštem..jediná navýhoda je že se musí večer zokládat, ale to by se sedačka musela taky..přes den je to sedačlka v noci postel..a děti mají svůj pokoj 🙂

suki
15. únor 2008

aponchie ? ?

😕 😕

mikca a jak to vypadá, že je to i sedačka i postel?