Dívají se vaše děti na Simpsonovi?

len_ja
11. únor 2012

Zdravím všechny, zajímalo by mě jaký máte názor na Simphsonovi ve spojitosti s dětmi. Myslíte, že má jejich sledování na vaše děti špatný vliv? V kolika letech už je sledování Simphsnů pro dítě ,,bezpečné,, 🙂 máme doma totiž takovou sérii hédek kvůli ,,despotismu,, mého muže k mému 8miletému synovi. Synek není jeho vlastní, vychovává ho ale už od čtyřech let. Čím je ale synek starší, zdá se mi, že je k němu čímdál více zakazuje a vyčítá:( Říká to aj moje maminka.. oproti našemu společnému dvouletému synkovi, je to už vůbec velký kontrast.. problém ale je, že se mu to, jen těžko dokazuje. synek mě kolikrát doma přemlouvá, jestli by se na ně nemohl dívat, ale já chci aby jsme byli jako rodiče jednotní, tak mu to zakazuju také i když se mi to zdá dost zbytečné.. co myslíte vy?

llluckaaa
11. únor 2012

Já osobně Simpsonovi nemusím a nemyslím si, že jsou vhodné pro děti. Není to pohádka, ikdyž to tak možná vypadá. Je tam násilí, ironie a takové vtípky, které mohou úplně pochopit jen dospělí. Takže za mě osmiletému dítěti nepouštět...

mamkamarketa
11. únor 2012

jak pise @llluckaaa simpsonovi nejsou pro deti. to,ze to je kresleny,neznamena,ze to je pro deti. pro me to lehci verze south parku.
ja bych to dovolila treba 12tiletemu,ale je fakt,ze dneska jsou deti uplne jinde, ja si v 10ti letech hrala s panenkama a dneska se 10ti lete holcicky malujou a ctou si divci casopisy jak sbalit kluka 🙄

vafle
11. únor 2012

já se na simpsony s gustem ráda podívám i s mým ročním synem 🙂 je jasné že mu to nedává žádný smysl ale i kdyby.....myslím že násilí je mnohem více i ve zprávách 🙂 mno
rozhodně se budeš muset rozhodnout sama (vypadá to na větší problém než simp ano ne...)

llluckaaa
11. únor 2012

@vafle Jen něco málo k těm zprávám. Ve zprávách není pochyb o tom, co je a co není špatné. V Simpsonech se lidí mlátí a je to hrozná prča 😒

ivasad.
11. únor 2012

Ahoj, kdysi jsem v nějakém časopisu četla, že Simpsonovi jsou seriál určený pro lidi ve věku 15-25 let. To že je to kreslené neznamená, že je to dětský pořad, jak už někdo psal. Ale myslím že u vás jde o něco jiného, než o Simpsonovi... ☹ Držím palce, ať je to jen tvůj pocit, a ne pravda, že partner dělá mezi dětmi rozdíly....

weri1
11. únor 2012

já bych nepouštěla, ptž se mi simpsonovi nelíbí

hasky24
11. únor 2012

Na ně jsem koukala já v pubertě 😀 😀

vafle
11. únor 2012

@llluckaaa dobrá tak třeba tom a jerry - jerry tomovi vybije zuby a nasype mu je zpět do pusy...tohle mi příjde jako nesmysl a ještě snad to dle vašich soudů je určeno pro děti...simpsnech se rozhodně nemlátí jako ti hle dva....ale rozhodně nepopírám že je to seriál pro jinou věkovou kategorii jen si nemyslím že to dítěti uškodí

mamkamarketa
11. únor 2012

@vafle no nevim. je to nasili,je. tom a jerry je taky serial pro ''vetsi'' deti. jako simsonovi bych fakt diteti dobrovolne nepoustela

levandule_vanilkova
11. únor 2012

Popravdě já na ně koukala už od mala a nemám žádné poruchy psychického rázu - aspoň o nich nevím 😀 A jak už tu někdo psal, i v pohádkách na první pohled určených pro děti je spoustu násilí. Tomu se asi nevyhneme. Důležité je dětem vysvětlit, že je to jen jako, že některá slova se neříkají a že když někoho přejedeme sekačkou už nikdy se nesloží do původního stavu 😀

weri1
11. únor 2012

třeba vlk babičku sežral v karkulce 🙂

no ono v těch simpsonech je to mluvení takové nevím jestli dobré pro 8leté ucho 🙂

len_ja
autor
11. únor 2012

Ahoj, popravdě mě trošku překvapilo, že naprostá většina maminek které jste mi odpověděli, je o dost mladší jak já a všechny máte v podstatě malá miminka.. nebo je tu snad někdo kdo má doma 8-letýho či staršího kluka? Trošku mi v téhle diskuzi chybí nadhled 😅 jen tak pro přiblížení, náš synek chodí do druhé třídy, dobře se učí, hraje na trubku, sportuje, je milý k dětem, nemluví sprostě, čte knížky tipu Harry Potter a zpívá si písničky od Kryla. Dle mého je mu rozhodně jasné co je dobré a co je zlé, min. co se násilí týče. Na televizi vesměs nekouká, teď je ale po operaci, musí ležet a tak je mu dlouhá chvíle a tak došlo i na tu TV. Co bych mu spíš nepouštěla by byl Disney channel, což je kanál určený přímo pro děti a to co tam běží je povětšinou dost hrozné! Samozřejmě vím, že Simpsnovi nejsou pohádka, ale vážně mému synovi škodí? a nebo jen něco občas nechápe? Já sama na ně také jako dítě koukala a co si pamatuju, přebrala jsem si to vždycky po svém a nemám pocit, že by mě to poznamenalo 😅 podle mě v Simpsnových nebývá nic, co by jsem mému synkovi nebyla schopná vysvětlit. Co mě spíš trápí když dávají chvilku po večerníčku reklamu na Arginmax a mé dítě se mě ptá, co je to být sexuálním ďáblem?!

bocinka
11. únor 2012

Vyrostla jsem na krtečkovi a prokládala to Tomem a Jerrym, oboje dodneška miluju.... A rozhodně nemlátím o zem s kočkama, nebo nezavírám myši do sudu, dokonce je nebiju žehličkou.... 😀 😀 😀
Simpsonovi jsem brala v dětství jako pohádku a připustila si jen to, co jsem chápala... Dnes už sice vím, že to pohádka není, ale kdybych měla vše tak do detailů řešit, co je pro mé dítě vhodné a co není, co jej může ovlivnit, nebo co nemůže, tak nepůjde ani do školky, ani do školy....
Podle mě, je to o tom dítěti se věnovat, i třeba u toho sledování seriálu a vysvětlovat a vychovávat a zase vysvětlovat co je dobré a co ne....

petrakm
11. únor 2012

Vypinam mu to..pubertáci ok,ti uz pochopí realitu

sova33
12. únor 2012

@len_ja Ahoj, taky mám sice jen malé dítě, ale snad dokážu mít trochu nadhled i tak. Nejprve k těm Simpsonům - tvůj muž má pravdu, není to seriál pro malé děti, je to satirický seriál určený dospělým (objevuje se tam nejen násilí, ale i další věci, které děti nedokážou správně vyhodnotit - třeba zfetovaný klaun nebo promiskuitní starosta, ředitel s učitelkou "rozdávající" si to v kumbále ve škole atd. ) Jeden článek za všechny http://www.lidovky.cz/serial-simpsonovi-bude-s-... Asi to tvého syna nezabije, ale ruku na srdce, je nutné, aby se na to díval?
A k tomu ostatnímu - tvého manžela neznám, neznám ani tvoje děti, ale podle mě je rozdíl ve "výchovných" problémech osmiletého a dvouletého dítěte, takže je i těžké to srovnávat. Náš malý má 13 měsíců a všichni jsou nadšení ze všeho, co udělá. Až mu bude osm, už tomu tak nebude. Ale pokud máš pocit, že manžel děti odlišuje, promluvte si o tom. Až u toho děti nebudou, předlož mu konkrétní situace a vysvětli mu, co se ti nelíbí. Třeba jde jen o "nedorozumění". Každopádně přeju, ať se všechno urovná a všem se vám daří 🙂

martaska78
12. únor 2012

My se díváme celá rodina, máme 11 letého kluka a ten se na to rád dívá (i my s manželem) a malou kvůli tomu nebudeme dávat do jiného pokoje. Možná je pravda, že to není vhodné, nějaké scény. Ale taky musíme rozlišit, co to dítě chápe. Muchlování v kabinetě je opravdu v tom seriálu asi nezajímá a zase na druhou stranu, když něco provede Bárt, tak malá na něj dělá tytyty, že se to nedělá. Já bych to nehrotila, jsou mnohem horší kreslené seriály, co dávaly na coolu, ty měl zakázaný i syn.

sarkar
17. zář 2012

@len_ja Ahoj, já nemám Simpsonovi ráda a nebudu chtít, aby na ně naše dítě koukalo. Manžel tyhle kreslené kraviny zbožňuje. Vůbec se ale stavím ke sledování TV tak trochu jinak, alespoň prvních pár let nechci, aby moje dítě moc koukalo na TV a když, tak jen na DVD, která pořídíme. Za prvé tak můžeme lépe cenzurovat a za druhé nebude ovlivněné reklamami. Byla jsem au-pair ve 4 různých rodinách a na základě zkušeností jsem se rozhodla takto. Manžel s tím problém nemá.

jzjz
22. kvě 2013

ahoj
simpsnovi sou bezva já se na to dívám
nevim co je na tom tak strašný 🙄

s pozdravem Lenka (nezapomeňte jemi 10 let 😀 )

183jirka
5. dub 2014

@llluckaaa MAŠ PRAVDU

183jirka
5. dub 2014

@len_ja SOU DOBRI JO A TO MAŠ PRAVDU TO SEM UDĚLAL OMILEM

183jirka
5. dub 2014

@len_ja MAŠ UPLNOU PRAVDU

kumiko
2. zář 2014

Je mi 14 a nemam ráda simsnovi