Dívčí jména končící na -ie, máte nápad?

trija
14. čer 2013

Zdravím všechny maminky a budoucí maminky. Máme doma dceru Viktorii a rádi bychom druhému dítěti, pokud to bude holčička, dali zase jméno končící na -ie. koukala jsem na jména a žádné mě zatím neoslovilo tak, že bych si řekla wow to je ono. Ve výběru zatím máme Olivie, Melanie, Emilie. jestli máte ještě nějaké nápady a nebo máte doma třeba holčičku co se tak jmenuje, prosím pisněte jak ji doma říkáte atd. Další jména co mě napadla: Amélie, Cornelie, Claudie, ale to jsou přesně jména u kterých nevím jak bychom malé říkali.

mosvo
14. čer 2013

Ahoj, napadla mě Valerie - Valinka, Vali, Klaudie, Antonie - Tonička, Tonča a pak ještě Julie 🙂

maruja
14. čer 2013

@trija ahoj, co máme ve svém okolí je Sofie, Marie, Viktorie, Valerie- Valinka, Cornelii říkáme Neli 😉

petulane
14. čer 2013

Mě napadla jen Anastázie a nebo pak klasika jako je Lucie, Marie...

evitaa
14. čer 2013

Mně se celkem líbí Leticie - Lety, Letynka.

terinda
14. čer 2013

Myslím, že už se nic nového nedozvíš, vše už padlo na jiném serveru 😅

jaja01k
14. čer 2013

Natálie, Patricie, Rozálie, Silvie

zamilovanadonej
14. čer 2013

Terezie

trija
autor
14. čer 2013

Terezii nemůžeme dát, protože sestra má Terezku, Valerie se mi líbí hodně, ale tím že máme Viktorii, tak mi to přijde dost podobné. Jinak ta Leticie je zajímavá i Cornelie, jen fakt vymyslet jak to skloňovat.

speedygon
14. čer 2013

@trija všechna jména se skloňují stejně: Cornelie,Cornelie,Cornelii,Cornelii,Cornelie,Cornelii,Cornelií.....to samé Leticie, Terezie,atd....

llluckaaa
14. čer 2013

Annastázie, jako moje babička.

trija
autor
14. čer 2013

@speedygon no já to spíše myslela tak kdybych chtěla na ni volat jak na naši Viktorku, Viki, Vikčo, Viktorko, Vikinko, Vikuš atd. tak u te Cornelie mě napadá Corny, ale to je jak ovesné vločky 🙂

speedygon
14. čer 2013

@trija to jo, no...leda to upravit třeba na Connie...ale to už je jiné jméno...a nebo asi jde i Nely

andy80
14. čer 2013

Můj syn, kdyby byl holka, byl by Claudie. Strašně moc se mi to jméno líbilo. Dcera nakonec Claudie není, protože jsem se rozhodla jí dát jméno po babičce. Ale krásné jméno je Rozálie, tak se jmenuje kolegyně dcera, říká se jí Rozáko, Rózko, Rózinko, Rozárko... Taky Valérie je pěkné. Nebo klasika Marie.

eicul82
14. čer 2013

@trija A proč neříkat prostě tak jak se přesně jmenuje? 😉 Já jsem Lucie a oslovení Lucka se mi teda moc nelíbí, raději mám Lucii 🙂

trija
autor
15. čer 2013

@eicul82 to jo, ale malé holčičce bych chtěla říkat zdrobnělinou 🙂

romcovaklarka
15. čer 2013

@trija Mně se k Viktorii líbí ta Patricie, jednu znám a je to Páťa, Patynka, Paty, Triš... 🙂

kacenka1987
15. čer 2013

Máme a budeme mít Sofie a Julie

trija
autor
16. čer 2013

@romcovaklarka manžel by chtěl Patricii, protože se jmenuje Patrik 🙂 a já to zas moc nechci, aby to právě nebylo jméno jakoby po něm ☹

trija
autor
16. čer 2013

@kacenka1987 Julie je pěkné, jen se bojím, že ji budou pak říkat Julčo ☹

romcovaklarka
16. čer 2013

@trija Jo tak, tak to jo. Já taky moc nechtěla jména po nás nebo někom z rodiny. Tak bych asi uvažovala o té Valerii, vím, že je to podobné, ale ona se ti ta jména nakonec budou plést tak jako tak, já už jsem přepletla kolikrát syna se psem a doma si nás rodiče pletli i s bráchou (Klára / Matouš), takže no stress 😀

backstreet
17. čer 2013

Máme Amálii, říkáme jí Amálko, Ami, Mio

trija
autor
21. čer 2013

my snad to jméno nevybereme ☹

salot
20. srp 2013

Valerie, Žofie, Patricie, Silvie, Saskie, Rozálie, Amálie... No, nápovědu jsem našla tady: http://svatky.centrum.cz/hledani/?q=ie 🙂 Mě osobně se líbí Rozárka a Amálka

babanci
23. říj 2018

Olívie.

babanci
8. led 2019

Lavinie nebo Leticie, to mě napadlo jako první.

bayt
8. led 2019

@trija Livie? Lýdie. Moje oblíbená.

kackacerm
Autor odpověď smazal
Zobraz