Do kdy je člověk mladý?

antonie86ohnivak
19. zář 2017

Do kdy je podle vás člověk (žena/muž) mladý?
Do kdy jste se tak cítili vy?
Kdy jste si poprvé řekli, že kondice a energie už není jako dřív?

berenika39
19. zář 2017

Mladý je člověk do smrti. Jen si to musí myslet🙂))).

Kolik ti je, jestli se můžu zeptat? Jsi mladá?

konidana
19. zář 2017

Fajné téma ☺ člověk je mladý, dokud se tak cítí. Tělesně i duševně. U mne je ta hranice přesně 40let. Do 40 jsem si nic nepřipouštěla, ale v tom 40.roce se už tělesně cítím stará a bolavá. Mentálně si myslím ze ještě tak stará nejsem😉. Energii bych taky ještě našla, ale bohužel nevim, jak najít čas na to hodit se zpět do kondice.

apple_tree
19. zář 2017

Ja jsem se citila opravdu mlada, dokud jsem dokazala pit dlouho do noci a pak rano bez vetsich problemu vstat a jit do skoly/prace :D Kde ty casy jsou, ted sup nejpozdej v deset do postele 🙂
Ale samozrejme clovek je tak stary, nakolil se citi. I kdyz uz nezvladam parit hluboko do noci a z prace chodim unavena, porad se necitim stare 🙂 Je mi 33.

beetlejuice1666
19. zář 2017

@apple_tree mam to uplne stejne 😉 A je mi stejne (jeste par tydnu) 😉

apple_tree
19. zář 2017

@beetlejuice1666 Tak mne tech 33 teprve bude za par tydnu 🙂 To je asi dalsi znak mladi, ze si jeste neubiram na veku a nebojim se pridat :D

misa357
19. zář 2017

Je mi taky 33, někdy si připadám hrozně mládě a nedospěle a jindy zase naopak. Záleží na situaci.

anina32
19. zář 2017

Člověk je tak mladý na kolik se cítí 🙂 V prosinci mi bude 39, stará si nepřipadám, vetšinou... no někdy vlastně jo, ale rozhodně to není tak strašný jak jsem si myslela že to v tomto věku bude, když mi bylo třeba dvacet.

lv
20. zář 2017

V 15 jsem si myslela, že staré jsou holky 28-29 (když jsem je viděla na diskotéce, kroutily jsme očima, co tam dělají). V 29 otáčely oči patnáctky nade mnou.. 40 mám čerstvě, zatím to jde..🙂 i když fyzicky se mi věk už projevuje.
Věřím tchyni, která říká, že v 72 se cítí pořád mladá, duší tak na 40, jen tělo neslouží.

hlasimse
20. zář 2017

Podle jména to vypadá, že máme stejný rok narození, takže kolem 30 let, a proto ta filozofická otázka 🙂 Myslím, že tohle je dost individuální, záleží třeba i na zdraví. Někdo se ve 20 cítí jak důchodce, a někteří důchodci jsou i čipernější. Někdo vypadá staře dřív, někdo vypadá pořád mladě. 30 let je objektivně ještě mladý věk - teenagerům se zdá samozřejmě starý, ale není. Střední věk bych řekla je kolem 40-50, no a pak už je to "starší" člověk (nikoli starý). Pak to jde postupně... Nikdy člověk nebude ze dne na den "starý".

anina32
20. zář 2017

Někdo není starý ani v sedmdesáti, mám v práci kolegyni,která byla v důchodě už když jsem před osmi lety nastupovala a přesto chodí stále do práce. Néjen to, je to šmrncovní ženská s elánem na rozdávání. Máme fyzicky náročnou práci, celou směnu na nohou a ona po práci obuje lodičky a jde tančit, nevynechá žádný bál ani tancovačku. Má ženatého přítele a zásobuje nás pikantními příhodami z milostného života, kupuje si erotické prádlo a lubrikanty... Prostě nám přijde mladší, než my maminy s malýma dětma, co se po práci ploužíme unaveně domů.

babanci
20. zář 2017

Mladý bych řekla, že se teoreticky myslí do 35 let. Pak už to beru jako střední věk. Což ale neznamená, že je člověk pak starý. Říká se, že je to jen číslo a záleží na hlavě, jak ta si to pobírá. Já mám třeba tchyni, je jí 82 let a ta ještě pracuje, jezdí na kole, má hromadu koníčků a kamarádů, je to čupr babča a má ještě chuť do života Mají to asi nějak shůry dáno, protože její syn, můj muž, je v 63 letech normální mladej kluk. Jezdí na in-linech, chodí do posilovny a to hodně pracuje, 12-13 hodin denně běžně. Já, která jsem o deset let mladší, mám co dělat, abych mu stačila. Ba ne, dělám si legraci, je mi 53, skoro 54 a ještě jsem aktivní ažaž. Mám kolem sebe ale důchodce, co jim ještě ani čtyřicet není. Jak píšu, je to v hlavě. 🙂

martiina_k
20. zář 2017

já si připadám (občas) stará od třiceti.. tak nějak si víc a víc uvědomuju, že mám třetinu života za sebou (a to v lepším případě, taky možná polovinu). V patnácti jsem si prošla onkologikou léčbou, takže tělo je zhuntované chemoterapií, mám méně energie a občas se cítím na padesát... ale i přesto dděkuju lékařům, že jsem přežila, prakticky bez následků a žiju spokojený život.