Dobrý make-up na problematickou pleť. Poraďte

garfieldmail1
18. únor 2009

Ahoj, tak si říkám ve svých 32 letech 😖 , že se toho akné do důchodu asi už nezbavím, 🙄 takže bych po dlooouhé době zkusila zase nějaký make-up. Dřív mi ale nic nevyhovovalo, spíše jsem zvýraznila, co jsem chtěla zakrýt... Kosmetika se pořád ale vyvíjí dopředu, tak třeba dnes dělají něco, co by mi už mohlo vyhovovat.
Ale stojí to dost peněz na to, abych zkoušela jeden výrobek za druhým, než najdu to "pravé" 😎
Nemáte tedy nějaký tip na make-up na smíšenou pleť, něco, co se dobře nanáší, zůstane matné a vydrží? 😠
A pokud náhodou máte hodně světlou pleť (pořád slyším jak jsem bledá, jakoby to dříve bylo jiné 🙄 ), jaký odstín vám vyhovuje? 😵

kacka.va
18. únor 2009

garfieldmail: mně vzala paní z malé drogerie ven na denní světlo a tam mi zkoušela různé odstíny a je fakt, že ten, co jsem našly, je fakt nejlepší a takhle by to mělo být, žádné zkoušení na umělém světle.
Jinak používám Manhattan

jakoubka
18. únor 2009

gar-skoč si do lékárny ,tam mají make-upy na problematickou pleť.Vichy,La roche posay 😉
a výběr toho ostínu,přesně jak píše kacka.va.Nejlíp na denním světle.

garfieldmail1
autor
18. únor 2009

Vichy je dobrá značka, Ty máš s make-upem dobrou zkušenost?
Akorát já si neumím představit, jak mi lékárnice dá možnost nanést si make up, odběhnu ven, pak zase zpátky, zkusit další vzorek, mezitím budou další zákazníci... To nezvládnu ☹
Nejlepší by bylo mít nějakou kamarádku v drogérce nebo v té lékarně a to nemám.
Tak mne zajímají Vaše osobní zkušenosti... 😉 Taky člověk až po celodenním nošení nejlíp zjistí, jestli ten make-up za ty prachy stojí nebo skončí v šuplíku 😔

sayast
18. únor 2009

me kozni lekarka doporucila tonovaci krem aknecolor. ma to 2 odstiny, svetlejsi a tmavsi a fakt je to super na akne. nejen ze krasne vse skryje, ale i vyleci 😉. stoji okolo stovky a prodava se v lekarne bez predpisu. jen pozor, nedat moc 😉

garfieldmail1
autor
18. únor 2009

Teď jsem koukala na weby Vichy i La roche posay, který vypadal hodně zajímavě. Asi zajdu do lékárny, jestli nemají nějaké vzorečky. Kdyby měl někdo s těmito značkami zkušenost, budu moc vděčná, když se pochlubíte 😉
Ten aknecolor znám i z dřívějška, právě se mi zdálo, že není jednoduché ho rovnoměrně nanést a nezdál se mi moc přirozený... Ale i tak děkuji za tip 😉

zanett
18. únor 2009

sayast - aknecolor neni makeup, ale lek. Obsahuje medikamenty, ktere maji pokozku vysusovat a nesmi se pouzivat dlouhodobe. Ja jsem ho pouzivala 8 let (od 12 do 20), tehdy jsem nevedela, ze se nesmi pouzivat dyl nez nekolik mesicu, protoze moje dr. byla happy mi ho predpsat kdykoliv jsem si o nej rekla a skoncila jsem s uplne znicenou pokozkou v rukou chirurga na laserove klinice, kde mi doktorka davala plet do kopy pomoci laseru....ostatne ani ted nemam plet krasnou (a to mam za sebou radu laserovych zakroku, mikrodermaabrazi atd)...navic ten aknecolor ma jen dva odstiny a ty sednou jen opravdu malokomu...

Garfield - ja mam zkusenosti s obrovskou spoustou makeupu (vcetne Vichy a LRP), ale nejlepsi radu, kterou ti muzu dat - i kdyz za to nebudes rada - je to, ze makeup proste MUSIS SAMA VYZKOUSET. Je to maximalne individualni a nikdo ti nemuze poradit, ktery je nejlepsi, protoze kazda plet reaguje na jiny makeup jinak...kdyby bylo tak jednoduche trefit spravny makeup, tak by kolem nas nebylo tolik zenskych, ktery pouzivaji nespravny typ....

jakoubka
19. únor 2009

gar-popros paní o vzoreček na vyzkoušení .Vichy je dělá.Myslím.žr Dermablend od Vichy je problematickou pleť.Jo a ještě mají v lékarně kosmetiku Avene a ta má též make-upy.

Vichy jsem měla taky a byla jsem spokojená.Teď používam Ch.Dior 🙂

novaa
19. únor 2009

dobrá je Alcina 😉

aponchie
19. únor 2009

Revlon!!!!staci jeden nater bez pudru a plet je naprosto dokonala 😎 stoji cca 500kc na zaslani z USA asi necele kilo 😅

http://www.revlon.com/ProductCatalog/ProductDet...

peppapig
19. únor 2009

Ahojky, ja mam taky akne, sice mene nez v 15ti, ale rozsirene pory uz se asi nezlepsi 😢
Pouzivam make up od lancome nemastny, vubec se nelesknu, vydrzi cely den a pory zvyraznuje na minimum. Cenove drazsi, ale ja uz ho mam ted 4.mesic (pouzivam denne). Taky jsem mela problem najit neco co by mi nevadilo a tak. Hodne zen doporucuje vichy 🙂

peppapig
19. únor 2009

Urcite nekupuj pokud si nevyzkousis na tvar (ruka se nepocita).

garfieldmail1
autor
19. únor 2009

Ten Revlon taky může být dobrý, ale jak tady všechny píšete, je třeba zkusit nejdřív vzorek. Zajdu do lékárny a zkusím něco vydyndat 😠 A dám vědět, které značky vzorky nabízejí 😉

misha21
26. kvě 2016

Za sebe muzu doporucit korejskou kosmetiku MISSHA. I kdyz mi vyrasi akne, perfektne ho zakryje a vydrzi az do vecera.
Da se objednat po netu, ja objednavam tady: http://www.missha.cz/makeup/make-up

smetttanov
25. říj 2016

No je fakt ze nekdy je to problem zvolit opravdu dobry a jaste tezsi se dobre namalovat aby to vypadalo prirozene.

zindy
8. lis 2016

Ja bych teda radeji aby mi to akne zmizelo a ne to porad dokola zakryvat nato uz nemam silu :(

babanci
8. lis 2016

Já používám na pleť kosmetiku MAC. Mají bezvadné výrobky, já mám kupříkladu mastnou pleť a matují opravdu dost dlouho. Celý den ne, to asi nedokáže žádný, ale dlouho ano. Stojí kolem tisícovky.

barboraemma
Odpověď byla odstraněná
Zobraz