Dodržujete na potravinách minimální trvanlivost?

barunka81
14. říj 2009

ja tedy dodrzuju, ale moje mamča ne
v lednici mela tri dny prosli maso a prej to nevadi :(

barunka81
autor
14. říj 2009

omlouvam se za preklep v nazvu

schwarzovka
14. říj 2009

je rozdil "minimální trvanlivost" a "spotřebujte do"
když je něco po min. trv. dva dny, tak to sním...malému bych to nedala 🙂

beruska2x
14. říj 2009

ja jo.. bala bych se 😅 to to radsi vyhodim...

sisi.v
14. říj 2009

moje mamka např. u jogurtů taky den sem, den tam neřeší...
já dodržuju vždy, mívám luxusní žlučníkový koliky i bez příčin, takže se bojím a vyhazuju a manžel nadává - sice nadává, že plýtvám, ale sám by to taky nesnědl 😉

jindri
14. říj 2009

Dodržuji 😉
Stejně ke všemu čuchám, trvalinvost netrvanlivost 😉

zuzik03
14. říj 2009

jak u ceho 🙂 kdyz ma neco trvanlivost 3 roky a prosle je to 2 mesice, tak to klidne pouziju, treba koreni, to i klidne dyl. ale třeba vajicka ne, ty nechavam MM, stejne jako jogurty, ma kachni zaludek a ja spatnou zkusenost 🙂

jajkax
14. říj 2009

Malé(zatím má jen mlíčko) bych to nedala.Ale sobě jo, je rozdíl mezi minimální trvanlivostí......když má konzerva minimální trvanlivost 2 roky, tak se ji asi za další 2 týdny nic nestane.Ale jogurt když je na něm napsáno spotřebujte do....tak už bych ho raději nejedla.

jeudi
14. říj 2009

fuj ja uz nejim jogurt co je den pred spotrebou na tohle ja sem hrozna mymu manzovi to nevadi sni vsechno...ostatni se mi smejou kdyz jsem treba na navsteve u tchyne a du se najist tak si ze me delaji srandu ze treba ten salam co jim koupili v akci..po sleve..to ja taky nekupuju..myslim tim ty vyrobky co maji par dni do spotreby

schwarzovka
14. říj 2009

jeudi jogurt bych taky nesnědla...vždy k němu čuchám, ikdyž je před dobou spotřeby, nikdy nevíš, jestli nebyl narušenej obal nebo něco takového....a hlavně, jak už jsem psala je rozdíl, když je napsáno spotřebujte do a minimální trvanlivost...třeba čokoláda, která je pár dní po min.trv. je úplně v pohodě, jogurt den po spotř. je už zdraví škodlivý...slabší žaludky se po...rou 😀 😀

petruna
14. říj 2009

ja jsem na tohle magor, malo co po datu uvedenem na obalu snim...taky to radsi vyhodim... 😅
ale u nas prosly veci ji manzel 😅 (jogurty atak)

petruna
14. říj 2009

jak tak koukam, tak je to vsude stejny...zensky to vadi, chlapovi ne (nebo rovnou nadava)... 😎

berenika39
14. říj 2009

jasně že jo, snažím se to dávat do lednice tak, aby se všechno spotřebovalo, ale když ne, letí to. pár korun za to nestojí.

máme u nás v bytovkách erárního pejska,má zlýho pána,a je pořád venku a hladovej, takže ten je rád...

uci
14. říj 2009

petruna: presne ako pises - ti chlapi zjedia snad vsetko 😀 a potom sa ten moj cuduje, ze ho v noci prezenie aj 3x 😠 ale neda si povedat a najviac ma jeduje, ked dojde cerstvo z obchodu a vykladam nakup a hned mozem zopar veci rovno hodit do kosa, lebo on ich uz kupi s preslym datumom spotreby 😠 😠
a inac teda ako u mna nehrozi nic po datume spotreby a ani po datume min. trvanlivosti, radsej to v tomto smere prehanam ale staci mi ked kazdu chvilu hlasia ze tam bola listeria a tam bolo to a ono, no radsej neriskujem

uci
14. říj 2009

jo ale aby som to uviedla na pravu mieru, tak momentalne este kojim, takze to dost prehanam aj kvoli tomu, ked uz nebudem kojit, tak si snad dovolim nejaky ten jogurt den po datume spotreby 😉

soanpe
14. říj 2009

taky čichám a sleduju hlavně maso,uzeniny a mléčný výrobky.
v pátek jsem koupila vykoštěný kuř,stehna s tím,že maj být do 15.10., což je zítra
doma jsem je chtěla udělat na paprice a jak jsem je otevřela,tak letěly 😠 😝 mít hostivařskej špár přes ulici,tak jim to tam donesu.tohle mě fakt štve,když nedodoržujou technologický postupy při zpracování
už jsem poučená a maso budu brát jen ž globusu.tam totiž voní

schwarzovka
14. říj 2009

jasně, že nejím prošlej salám, maso nebo ml. výrobky...po datu spotřeby, to je někdy hnus i před ní 😀 😀 ale těstoviny, cukr, mouka...tam je to něco jiného...to opravdu den dva nevadí... 😉

konja
15. říj 2009

přesně jak už tu bylo řečeno - třeba jogurt bych prošlej byť i jeden den nesnědla, ale např. těstoviny, rýže, mouka, i ten kompot atd. se během např. dvou týdnů co projdou neotráví 😉

kamila02
15. říj 2009

Tak u nás je to naopak 🙂 - manžel by vyhodil vše už dva dny před koncem trvanlivosti, kdežto já jsem ta šetrná. Ale prošlé mléčné výrobky, uzeniny atd. nejím v žádném případě po datu spotřeby surové - ale pokud nejsou oko- a čuchometricky zkažené, tak je zpracuju tepelně (jogurt do buchty, šunku do francouzských brambor a tak, mezi obzvláště osvědčená "zbytková jídla s tepelným opracováním" u nás patří slaný quiche).
U věcí, jako je já nevim, cukr, koření... nějaký týden semtam opravdu neřeším a používám klidně.