Dodržujete rady ,,odborníků,,? Doktorů, knížek...

nikka.vo
19. bře 2008

Ahoj, zajímalo by mně, jestli dodržujete rady odborníků, doktorů, knížek atd...

Například, že by dítě nemělo do určitého věku jíst tohle a tohle (jedině bílý jogurt neslazený,ne ovocný, do roka pacholíka ne, ne-li ho nedávat nikdy 😝 , nesmí celer (jakože pár kostiček celeru v příkrmu by škodilo a spoustu jiné zeleniny) , čaj dětský, ne granulovaný,vyvařování dudlíků xkrát denně atd atd atd ....

Já jsem cca do osmého měsíce věku syna byla hrozná na tohle, bála jsem se cokoliv mu dát, co nebylo dovoleno v knížkách atd, rohlík, pacholík, ovocný jogurt apod... ale začala jsem to mnohem méně řešit, s klidem mu vrazim rohlík do ruky, dám mu kousnout mého chleba s lučinou, měl už vodu se šťávou, když sem zapomněla čaj doma...

Jak jste na tom vy? 😉

cherub
19. bře 2008

betule, tak zatím jsme tady všechny se stejným názorem a je nás moooooooooc, tak možná budou mít maminky jiného názoru strach sem přijít 😅 😀

nicméně já jsem se setkala s takovým jednáním, není to příjemné a doteď mě to moc mrzí ☹ ☹ ☹

betule007
19. bře 2008

Tak jo,abych stihla mazat ty IPajzny. 😀 A co,je to moje dítě,ne?Přesně jak jsi Pir psala,nebiju ji,netýrám,jen jí občas dopřeju a co? 😠

cherub
19. bře 2008

Nikolka jogurty nechce, ať už bílé nebo ovocné, tak baštíme pribiňáky a to je tak prej špatně 😀

nikka.vo
autor
19. bře 2008

pirlenko, já právě psala, že kdo ví co s náma udělalo, že nás krmili v půli roce gulášem, že se to může projevit později, ale moc v to nevěřim 😉 😅 Neberu to vyloženě tak, že my i přes to žijem, budou i naše děti 😅 🤐

betule007
19. bře 2008

Cherub,věřím,že to zamrzí,ale co,máme svobodu slova nebo ne? 😀 Lidi fakt dokážou být někdy hnusní,ale to je bohužel realita. 🙄

linda02
19. bře 2008

Holky pro Vás co občas i někdy dáváte pribiňáka. Domácí pribináček

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

1/2 l mléka, cukr dle chuti, 1 vanilkový pudink, 1 kostka tvarohu, 1 vanilkový cukr, moučkový cukr.

POSTUP PŘÍPRAVY

Svaříme mléko, cukr a vanilkový pudink. Necháme vychladnout.
Tuto směs ušleháme s tvarohem, vanilkovým cukrem a dosladíme cukrem podle chuti. Můžeme zjemnit šlehačkou, přidat kakao.

Vyjde to levnějc a je toho mnohem víc a je to lahůdka 🙂

kacerka
19. bře 2008

pirlenko, já tu frázi používám ráda, páč se cítím fajn a o to jde. Fakt si nezdravá nepřijdu a jestli něco přijde, tak to určitě nebudu přikládat stravě do dvou let života 😉

cherub
19. bře 2008

betule tak snad by to nešlo to takových extrémů, že by nám hodili IP 😕 😅 😀

přesně tohle jsem teď řekla babičkám a mamce 😠 "jak jste byli matky vy, tak jste si nás krmili čím jste chtěli a nikdo vám do toho neremcal a teď jsem matka já, tak budu dávat Nice co chci a o uznám za vhodné 😠 😠 😠 "

no a zklalpy 😀 😀 😀 😀

pirlenka
19. bře 2008

Kacerka 😉

linda02
19. bře 2008

Morus: Kubísek pil čajdu už asi od 2týdne byli ty šílené vedra a já prostě neveřím že by mu mléko stačilo a taky jsem si vyslechla, ale ať si každá dělá co che. Copak se někdy někdo ptal malého miminka jestli mu mléko na žízeň stačí? Vždyť je to ak sladké já bych teda žízeň měla 😀 😀 😀 😀 😀

cherub
19. bře 2008

betule samozřejmě že je svoboda slova 😀 však já tak neříkám ať někdo neprojeví svůj názor, ale ať neodsuzuje, to není spravné 😔 😔 😔

nikka.vo
autor
19. bře 2008

Jo, tak lipánek je numero uno 😅

linda02
19. bře 2008

jo jinka ještě taky Kubis miluje kuřecí šunku dětskou a dětský kiddy sýrové tyčinky, ale abyste si jako nemysleli jí i jogurty, kaši, včera zkoušel musli s jogurtem prostě mu dám ochutnat a zatím teda žádný problém ani se stolicí 😀

makelka
19. bře 2008

nikouši ty ostudo jedna, co to je zase za téma 😀 😀 😀 😀 😀 zas příjdou prudičky a bude haloooooo 😀 😀 😀

nikka.vo
autor
19. bře 2008

jsem zvědavá, jestli se tady objeví někdo s opačným názorem na stravu 😅 , docela by mě zajímal opačný názor 😀 🤐

betule007
19. bře 2008

Cherub,přesně,se nikomu nestarám do jeho věcí,tak ať mi nikdo nekecá do těch mých.I babičky už si dávají bacha,neb se rozjedu a vybojuju si to svoje. 😀

kacerka
19. bře 2008

Já třeba už dva měsíce nepřevařuju vodu - používáme Horský pramen. Naleju ji do lahvičky, dám na 30 vteřin do mikrovlnky, namíchám Nutroš a hotovo . . . . Kája zatím žije a vypadá zdravě 😀 😀 😀

nikka.vo
autor
19. bře 2008

makel, až přijdoooou 😀 😀 😀 , myslím že je nás tu dost na to je vypráskat 😀

cherub
19. bře 2008

beutle taky už dávám ohledy stranou a prostě na ně vyjedu ať je to rodina nebo ne 😠 a jak jsem jim to teď v sobotu pověděla, tak bylo okamžitě ticho a přeskočilo se na jiné téma 😀 😀 😀

nikko já myslím, že nikdo nepřijde 😀 je nás tu moc 😀 😀 😀

betule007
19. bře 2008

To bude teprve pořádná bžunda,až na nás naletí nějaká prudička třeba panenkamalenka nebo jak se ten cvok jmenoval,bych chtěla svoje téma,prosím.děkuji. 😀 Zažít svých pět minut slávy,jůůůůůůůůůůůů. 😀

nikka.vo
autor
19. bře 2008

jo tak vyvařování a převařování 🤐 🤐 🤐 , taky sem nedělala 🤐

A od Vánoc vodu přefiltruju v konvici Brita a ani kojeneckou nemáme 😉

cherub
19. bře 2008

betule 😀 😀 😀 😀 😀

navi
19. bře 2008

kacerka: já nepřevařuju od tý doby co jsme začali s příkrmama a taky se svět nezbořil 😀 malý je zdravý jak řípa 😵

linda02
19. bře 2008

sem ještě zapoměla. Vždyť za našim mamin žádné speciální dětské příkrmy jako kukuřice s brokolicí a králičím masem nebyly a jedlo se opravdu skoro všechno a myslím, že nidko z nás nebyl obézní a byl v pořádku. To samé s mlékem všude se řííká, že se nesmí a co pily děti na polích když už se nekojilo jen mléko čerstvě nadojené. Takže děfčata všeho s mírou a s rozumem 😀 😀 😀
Mám kamarádku a ta svoji dceři dává jen zdravou výživu a jídlo zcountry life,protože ona to tak jí .Nedá ji na výběr. Cpe ji klíčkama a celozrnejma věcma, semínkama to mi třeba vadí. 😅

makelka
19. bře 2008

No tak až vás zmerčí yenn tak máte po srandě 😀 😀

cherub
19. bře 2008

tak my kojeneckou nepoužíváme od 6 měsíce a převařuju v konvici, když si vařím kafe 😀 z lahviček nepijeme, jen z hrníčku a ten umývám klasicky jarem a vodou 😉

cherub
19. bře 2008

Mak 😀 😀 😀 😀 😀

kacerka
19. bře 2008

A jaký máte názor na ohřívání příkrmů v mikrovlnce - vodu tam ohřeju, ale zeleninu nebo hotové mlíčko ne . . . . mám obavy o ztrátu vitamínů 😉

nikka.vo
autor
19. bře 2008

no jako u nás byla ne jedna hádka na začátku, kdy sem poprvé vyděla mámu protáčet oči, že nechci dát Dominikovi ve čtyřech měsícíh ochutnat šlehačku 😀 , dneska ať si to nastříká do pusy celý klidně 😀 hlavně že je chvilku klid 😀 😀 😀 😀 ba ne 😅 ...

linda02
19. bře 2008

já kojeneckou vodu nikdy nepoužila, minimálně vyvařovala a KUbís je zdravej jak rybička ťuk,ťuk 😉