Dodržujete rady ,,odborníků,,? Doktorů, knížek...

nikka.vo
19. bře 2008

Ahoj, zajímalo by mně, jestli dodržujete rady odborníků, doktorů, knížek atd...

Například, že by dítě nemělo do určitého věku jíst tohle a tohle (jedině bílý jogurt neslazený,ne ovocný, do roka pacholíka ne, ne-li ho nedávat nikdy 😝 , nesmí celer (jakože pár kostiček celeru v příkrmu by škodilo a spoustu jiné zeleniny) , čaj dětský, ne granulovaný,vyvařování dudlíků xkrát denně atd atd atd ....

Já jsem cca do osmého měsíce věku syna byla hrozná na tohle, bála jsem se cokoliv mu dát, co nebylo dovoleno v knížkách atd, rohlík, pacholík, ovocný jogurt apod... ale začala jsem to mnohem méně řešit, s klidem mu vrazim rohlík do ruky, dám mu kousnout mého chleba s lučinou, měl už vodu se šťávou, když sem zapomněla čaj doma...

Jak jste na tom vy? 😉

mmarky
19. bře 2008

žadnýho neznám ☹ .... 😀

pirlenka
19. bře 2008

Betule, teď jsem to s tím jídlem v porodnici chtěla napsat, tak nemusím... 😉

mmarky
19. bře 2008

jdu taky a jsem rada, ze jsem si to tu precetla..papa

pirlenka
19. bře 2008

Mmarky 😀

makelka
19. bře 2008

Pirlenko hezky jsi to vystihla 😀 😀 😀 😀

betule007
19. bře 2008

Pir,jsem ti to vzala,jo?tak to promiň,ale aspoň to nemusíš ťukat... 😉

pirlenka
19. bře 2008

Betul, no to se neomlouvej, aspoň to nemusím psát. Jsem se hned koukla, odkud jsi, zda jsi náhodou nerodila tam, kde já...no tak sice ne, ale jídlo stejné 😀

nikka.vo
autor
19. bře 2008

já jedla jako malá hlínu, ocucala pár vajglů, pomalu pila z kaluží a jsem zdravý člověk, fakt že jo... nemarodim vůbec 😎 , ono to neni na škodu vůbec
švagrová držela synovce ve sterilním prostředí, vyvářela, oblíkala ho přespříliž a já nevim co ještě a pak ho v půli roce nechá hrát si s klíčema, kde se to srajdama jen hemží 😝 , tomu říkám z extremu do extremu. Malému jsou 2 a půl roku a je nemocný snad pořád 😕 😨 ... věřim tomu, že přílišný přehání akorát škodí 😉

gabbi
19. bře 2008

Holky tak ted jsem se nasmala 😀

Tohle je tema pro me. Myslim si, ze v CR se vsechno strasne moc zvelicuje. Tady se naopak zase vsechno bere az benevolentne...

Takze UM delam malemu z normalni obycejne vody co se prodava ve flaskach, neprihrivam, flasky vyvarim kdyz si vzpomenu (tak jednou tydne 😀 ) a kdyz sjem se tady doktorky ptala jestli to neni malo tak se na me koukala s otevrenou hubou, ze na co to vyvaruju.

Pry je dobre, kdyz maly kazdy den 5 minut trenuje pritahovani do sedu - v CR by me doktori nechali asi zastrelit - taktez nechat vstavat na 5 minut na nozicky🙂.

Ted zaciname prikrmovat a kdyz jsem cetla ty pravdila co jsou od doktoru v CR tak jsem mela dost - tady by zase matka dala nejradeji diteti prvne hambace - takze si myslim, ze kazda mama vi co muze diteti doprat a nestresovat🙂

pirlenka
19. bře 2008

Nikko, právě, dítě se pak někde jen ochomýtne a už marodí...

nikka.vo
autor
19. bře 2008

jo a synovec taky nastydne hned, já otužuju odmalička,švagorvá mě má pomalu za nezotpovědnou matku, ale co je pro mě přední, že mám zdravoučký dítě 😵 😵 😵 ťuk, ťuk, ťuk 🤐

nikka.vo
autor
19. bře 2008

gabbi, to je stejně síla, jak se to jinde liší 😕 😕 😕

betule007
19. bře 2008

Jj,to znám z vlastní zkušenosti,já jedla ovoce přímo ze stromu apod.,když mi něco spadlo na zem,tak jsem to jen ofoukla,pokud to nebylo moc špinavé a mám myslím dobrou imunitu a můj brácha si před a po jídle myl ruce,všechno dal málem do Sava,po mně jako vlastní sestře nepoužil ani příbor a pak jel na tábor a z 200 dětí chytl žloutenku (on a ještě jedne klučina). 😀 Tak co je lepší?Moje mamka dokonce jako malá lsízala i nanuk z chodníku,nebyly prachy na další,je ze 4 dětí. 😀

nikka.vo
autor
19. bře 2008

Leni 😀 😀 😀 https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mmarky
19. bře 2008

jeste jsem tu a musim reagovat.. gabi, s tim sedem a stanim, to me zajima - my Kaju nechali se pritahovat, protoze se ji to fakt moc libi - dame ji ruce a ona jede.. ajak si to mylsela s tim stanim? to uz jako nechavat je se opirat o nozicky? to manzovi teda zakazuju..

pirlenka
19. bře 2008

Nikko, to je pohoda, co? 😀 😵 😵 😵

nikka.vo
autor
19. bře 2008

betule 😀 😀 😀 , nanuku by byla škoda, měla recht 😀

makelka
19. bře 2008

gabbi - kde teď bydlíš??? v Americe?? 😀 😀 😀 😀 Jako s tím přitahováním budiž, ale to stoupání na nožičky denně mi příjde divný, mají měkký kosti a jednoduše si nožičky pokřiví, myslím, že každý dítě má svůj čas 😉

nikka.vo
autor
19. bře 2008

Leni, to je bájo 😀 - to je mazák 😀

nikka.vo
autor
19. bře 2008

makel...huš,huš 😀

betule007
19. bře 2008

Nikka,holt je to sestra spořivá. 😀

makelka
19. bře 2008

s tím nanukem je to čupr 😀 😀 😀 😀

mmarky
19. bře 2008

😎 s oblikanim to taky neprehanim..a zatim mi teda tuk tuk nenastydla.. vsude kolem koukaj jen oci z fusaku a my mame treba jen mikinku.., rukavicky uz teda nenosime vubec...

gabbi
19. bře 2008

Mmarky - me to bylo vysvetleno tak, ze se jim pekne protahujou svaly na nozickach, kdyz je drzis a nechas se opirat o nozicky - samo pokud chteji oni - ne kdyz dite rve - nas Peta se u toho hihna jak blbecek 😀
Taky jsem to manzovi zakazovala a doktorka rekla, ze nemam chlapa buzerovat, ze ho to odrazuje pak se o maleho starat......

Jo v USA🙂.

Tady se rika ze se ma zacit s kasickama a kdyz jsem to rikala kamosce tak na me zacala jecet, ze musim zacit zeleninou.

pirlenka
19. bře 2008

No jo, emeričani 😀 😀 😀

gabbi
19. bře 2008

Makelka nohy si pokrivi v takovych tech choditcich - to mi vylozene nedoporucila. A presne mi ukazala jak to s tema nozkama mam delat🙂

mmarky
19. bře 2008

to jo, manza je pekne kyselej, kdyz mu zakazuju neco, co se Kaje libi a ona je u toho hodna.. 😎

nikka.vo
autor
19. bře 2008

no jako já nechápala, jak bylo teďd asi pře 14 dny v neděli to teplíčko, tak lidi chodili v tričku, já taky byla 😅 a děti proti mě jezdily ve fusaku 😕 , já měla Dominika v mikině, měl pod sebou fusak, takže teplo mu bylo 😎 a asi sem musela vybapad jak blázen. Snad všechny děti ten fusak měly 😕

navi
19. bře 2008

mě moje gastroenteroložka radila, ať malého necháme pěstovat si přirozenou imunitu, samo že s mírou, ale rozhodně nééé sterilní prostředí. Ona sama má holčičku, kterou v klidu nechá jíst holuby z nosu, protože si tím tělo pěstuju obrané látky 😀 a k tomu ji ale učí ať to nedělá na veřejnosti 😉 😀

mmarky
19. bře 2008

gabi, takze ho drzis a nozickama jakoby stoji - ne ale svou celou vahou, pekne svisle? ptam se jak blbec, co 😅