Dodržujete rady ,,odborníků,,? Doktorů, knížek...

nikka.vo
19. bře 2008

Ahoj, zajímalo by mně, jestli dodržujete rady odborníků, doktorů, knížek atd...

Například, že by dítě nemělo do určitého věku jíst tohle a tohle (jedině bílý jogurt neslazený,ne ovocný, do roka pacholíka ne, ne-li ho nedávat nikdy 😝 , nesmí celer (jakože pár kostiček celeru v příkrmu by škodilo a spoustu jiné zeleniny) , čaj dětský, ne granulovaný,vyvařování dudlíků xkrát denně atd atd atd ....

Já jsem cca do osmého měsíce věku syna byla hrozná na tohle, bála jsem se cokoliv mu dát, co nebylo dovoleno v knížkách atd, rohlík, pacholík, ovocný jogurt apod... ale začala jsem to mnohem méně řešit, s klidem mu vrazim rohlík do ruky, dám mu kousnout mého chleba s lučinou, měl už vodu se šťávou, když sem zapomněla čaj doma...

Jak jste na tom vy? 😉

pirlenka
19. bře 2008

Však já vím, Nikko 😉 Jsem trochu čeřila klidné vody...zatím klidné, uvidíme zítra 😀

misakri
19. bře 2008

leda tak tuna za rybníkem 😝 😀

nikka.vo
autor
19. bře 2008

Leni, já s vždycky říkala, že za tou maskou milé holky se skrývá nehorázná prudička 🙄 😀 😀 😀 😀 😀 😀

misakri
19. bře 2008

jsme dostaly chuť a v mrazíku máme zásoby 😀

nikka.vo
autor
19. bře 2008

a malá nespí?

misakri
19. bře 2008

jsme si ji s manžou vzbudili... jsme měli rošambo v ložnici a miška byla jako v kině, akorát ji chyběl popcorn 😀

nikka.vo
autor
19. bře 2008

mis 😖 😀

jdu spát, to tvoje rošambo mě asi totál dostalo 😀 😀 😀

Dobrou a ráno nástup 😅 😵 😵 😵

misakri
19. bře 2008

nojo, děti jsou poklad 😉 🙂 😀

krásné sny veruuuu 😀

nikka.vo
autor
19. bře 2008

misakri... sny? Vrazim hubu do polštárě a ráno se snad odlepim 😀 a vlastně se snad i probudim 😅 - o snech nemůže být řeč

misakri
19. bře 2008

hihihi, jsem si skoro učůrla 😀 😀 😀 😀

nikka.vo
autor
19. bře 2008

tak šupky se vyčurdit 😀 , pa pa

misakri
19. bře 2008

nemůžu, míša mi okusuje nohu 😀 , jsem ji rozmlsala nanukem, teď by si asi dala maso 😀

misakri
19. bře 2008

tak honem se běž přilepit, ať jsi ráno jako rybka 😀

neeve
19. bře 2008

Ehm, tak se přidám. My zatím jíme to, co je doporučované, ale nevím, jestli se bere za hřích, když jí dám v obchodě rohlík, doma kůrku chleba, občas jsem osladila čaj medem, když byla marůdek, přesnídávku jsem dala taky párkrát slazenou... Vodu dávám od šestého měsíce převařenou z kohoutku, flašku vyvařuju jednou za čtrnáct dní pro dobrý pocit, jinak myju jarem... Jinak asi nedělám nic nepředpisového, co se stravování týká, to je všechno... Já myslím, že je to každého věc... Ale nemělo by se to tady nějak zvrtnout v hádku, co je zdravé a co ne a kdo koho odsuzuje, což mi teda zpočátku přišlo, že se zde mluví o těch, které tu nejsou s úmyslem, že si to přečtou. To se mi moc nelíbí... 😅
Ale to jenom tak naokraj... 😅
Všechny jsme mámy a pokud se o děti staráme, milujeme je a neubližujeme jim, tak je všechno přesně tak, jak má být 🙂 Ale fakt se nebojím, že by Nelinka někdy nechtěla "normální kořeněné jídlo". To se snad podaří vždycky. Jenom zatím nemám potřebu to dělat aspoň do roka. Když jí uvařím zvlášť, tak mě to nestojí skoro žádný čas 🙂 Takže mně to tak zatím vyhovuje. A od roka už bych chtěla pomalu začít vařit společná jídla, samozřejmě Nelince méně kořeněná 🙂

pirlenka
19. bře 2008

A jéje, musím změnit nick, Nikka mě prokoukla... 🙂
Dobrou.

nikka.vo
autor
19. bře 2008

neeve, já to trochu nepochopila s tím ,že se tu mluví o těch,které tu nejsou s úmyslem, že si to pak přečtou 😕 😅 ... kdo, kde s kým a prooooč? 😕 😀

a už fakt jdu 😉

misakri
19. bře 2008

tak a všecko jsem to dočetla a reaguju... kojeneckou vodu nedáváme, jen převařuju v konvici, když si dělám třeba kafe ( jak tady někdo napsal 😉 ), ... ten blee přístroj nepoužíváme, nikdy jsme ho ani neměli, ... láhve myju vodou s jarem, pak samozřejmě dobře vyplachnu ( ale to je samozřejmost ), ... když něco přihřívám, tak v mikrovlnce, mlíko teda ne, to dělám vždy čerstvé,... z jídel miška ochutnala dost, ale zatím jsme skončili jen u ochutnání, to platí teda i pro ten dnešní nanuk, dostala párkrát do pusinky, zbytek jsem sežrala já 😀 ,... čaj mi nechce pít, tak jsem koupila jakýsi drink, je to teda sladké, ale je to pro děti od 6.měs, takže v tom problém nevidím,... myslím, že od 8., 9. měs začneme pomalu dávat dospělácká jídla, nesolené, moc nekořeněné, prostě ať si zvyká, už teď mi krásně baští kuřecí polívku s nudlema... 😀 😀 😀 😀 a jak krásně prospívá 😉 🙂

misakri
19. bře 2008

a ještě chci říct, že je to každého věc.. kdo chce dávat, ať dává a kdo ne, tak ne 😉
generace před náma, včetně nás vyrůstaly na termixech a pribiňákách a jsme tady, živí a zdraví.. 😀

pirlenka
20. bře 2008

Dobré ráno barbuchy 😵

cherub
20. bře 2008

hezké ráno 😵 mě se tak dobře spalo 😀 😀 😀 😀

pirlenka
20. bře 2008

Copak máte k snídani Cherubkovic? 😀 😀 😀

cherub
20. bře 2008

protože jsem vstávaly mooooc brzy, tak měla Nikolka jen mlíčko a teď láduje křupky 😀 😀 😀

anatanka
20. bře 2008

Tak ja na to byla desne dusledna, aby nahodou Mirinka nesnedla neco, o cem nekde psali, ze se to nesmi. Ostatni veci, jako co kde ocuca atd. jsem neresila, jen porad to jidlo. Bala jsme se ji dat cokoliv, protoze o vsem jem mela pocit, ze je na to jeste mala.
A i kdyz mi Dr. rekla, ze ji klidne muzu dat rohlik a chleba s lucinou, tak jsem ji nedala nic a nic a hezky jenom mlicko a presnidavky. 🙂
Probrala me z toho teprve Lazenka, ktera Nellinku v klidu ladovala rohlikem a rikala, ze je to v pohode, tak jsme Nellince jeden rohlik ukradly a mne doslo, ze to asi vazne moc resim a tak se to snazim prekousnout a na nejakej lepek a spol. zapomenout.

nikka.vo
autor
20. bře 2008

anatanka, měla jsem to právě úplně stejně, potřebovala jsem vědět, že to tak někdo dělá, že klidně dá nějaké jídlo, co jsem já odmítala a pak už jsem se ,,sklidnila,, ale na to musí přijít každý sám no. Do mě to máma mastila horem dolem, že jsem to jedla taky, ale člověk kolem sebe slyší co všechno děti nesmí a prostě sem se bála. Jo a ještě jem chtěla říct, že jak dřív máma protáčela oči, protože jsem vlastně úplně blbá, že mu nechci dát rohlík, tak teď kroutí očima, když jí řeknu, že Dominikovi odeberu kus naší omáčky neokořeněné a očima v sloupu mi dává najevo: Já ti to říkala, udělala bych to už dávno 😠 🙄
Ale třeba čokoládičce se budu bránit co to půjde a Jupíkům taky 😝

yenn
21. bře 2008

Neeve 😵

Nikki 😉

Vetsina odborniku radi zacit prikrmovat uz po ctvrtem, v lepsim pripade po sestem mesici. po okoncenem sestem mesici davat detem lepek a jogurty. Uz od toho 4. mesice muzete pry davat detem maso 😕 Takze NE, v zadnem pripade se neridim radami odborniku 😉

yenn
21. bře 2008

Cherub, technicka poznamka - plne koji ten, kdo diteti nedava nic jineho, jen to mliko 😉

krizulka003
21. bře 2008

Tak já se přiznám že dřív jsem to taky hodně řešila co malému můžu dát a co ne ale od devátého měsíce už to neřeším malý má svoje papání ale klíďo mu dám(samozřejmě po troškách) ochutnat co jíme my.takže ochutnal už skoro všechno a šmakuje mu 😀 😀

myschka
21. bře 2008

Ahojky 🙂 🙂
já teda patřím k těm co jsou dost opatrné 😅 ne nebíte mě 😀 😀 už jsme ochutnali pribináčka 😀 😀
Ne vodu už nepřevařuji, kupujeme fromin a tam je napsáno, že se nemusí, u našich dávám z kohoutku ale my máme studnu a to bych neriskovala 😉
čaj pijeme granulovanej pač nic jiného mi Aduš nepije, dávali jsme ho už od 2 týdnu pač byli ty horka a Aduš měla krásnou váhu a přibírala tak v tom neviděla mudra problém spíš naopak.
Aduš bych lecos dala ochutnat ale my nejíme kousky takže přichází k úvahu jen skleničky. Jogurt teda jíme activii sladkou, ty nesladký jí nechutnají.
Sterilizátor nemám 😀 ale čas od času vyvařím všechny flaštičky, dudlíky atd pro svůj dobrý pocit
Když jsem zkoušela vařit, což mimochodem zkončilo fiaskem 😅 😀 tak jsem kupovala bio zeleninku ale možná to byl ten problém 😕 😀
Osobně je mi jedno kdo čím krmí, hlavně když svoje děti milujete, jak už tu někdo psal.
Jo a mikrovlnka nezahálí, když je u nás hlad tak na vodní lázeň není čas 😀 😀 😀
No zatím vlastně pořád hodně kojim, snad si to Aduš rozmyslí než půjde do školy abych nemusela chodit o velké přestavce nakojit 😀 😀 😀

kalo
21. bře 2008

Já jsem do nějaké vedlejší diskuze napsala, že jsem dala malé Lipánka /na rady naší DR.že občas může, protože je hodně hubená/,......a zúčastněné se do mě pustily způsobem, jako bych dcerce dala jed na krysy 😅 Tak už radši nic nerozebírám, jelikož některé "učebnicové matky" mě občas malinko iritují 😝

myschka
21. bře 2008

kalo právě proto asi byla založena tahle diskuse, kde kdo se s tím už setkal. 😉
Nám ho mudra taky dovolila ale Aduš ho jako ochutnala a dobrý ale víc jak lžičku nechtěla 😕 takže netrávíme 😉 😀 😀