Dodržujete rady ,,odborníků,,? Doktorů, knížek...

nikka.vo
19. bře 2008

Ahoj, zajímalo by mně, jestli dodržujete rady odborníků, doktorů, knížek atd...

Například, že by dítě nemělo do určitého věku jíst tohle a tohle (jedině bílý jogurt neslazený,ne ovocný, do roka pacholíka ne, ne-li ho nedávat nikdy 😝 , nesmí celer (jakože pár kostiček celeru v příkrmu by škodilo a spoustu jiné zeleniny) , čaj dětský, ne granulovaný,vyvařování dudlíků xkrát denně atd atd atd ....

Já jsem cca do osmého měsíce věku syna byla hrozná na tohle, bála jsem se cokoliv mu dát, co nebylo dovoleno v knížkách atd, rohlík, pacholík, ovocný jogurt apod... ale začala jsem to mnohem méně řešit, s klidem mu vrazim rohlík do ruky, dám mu kousnout mého chleba s lučinou, měl už vodu se šťávou, když sem zapomněla čaj doma...

Jak jste na tom vy? 😉

melani
19. bře 2008

ahojky taky to tak neresim jako driv..pacholik teda nedavam,ale rohlik normalne nekdy i kousek babovky a chleba s lucinou mi doporucila Dr.Podle Dr bych nemela Lauru posazovat,protoze jeste neleze,ale lezet nechce takze sedi a tak.... 😉 kdyby bylo podle moji mamky tak uz ji dava uplne vsechno to se jeste branim

cherub
19. bře 2008

tak já to od 8. měsíce taky neřeším, Nika má denně rohlík v kočárku, dostává na košty spoustu dobrot - od svíčkové, přes segedín, po větrník či špagety 😀 Samozřejmě toho nejí kila, ale na ochutnání pár lžiček dostane vždy, protože bychom se jinak v klidu nenajedli 😉

Nikko.vo my chleba s lučinou normálně snídáme asi každý druhý den 😀 😀 😀

karotky
19. bře 2008

Já si nechám poradit,ale většinou se řídím vlastním rozumem.Takže u mě je to zlatá střední cesta. 😉
Ale určitě neexperimentuju tak,že bych dítěti v 8.měsících cpala např.čokoládu do pusy. 😉

pirlenka
19. bře 2008

Cherub, ten větrník jsem Nikolce záviděla, když jsem viděla fotku v albu 😉

Já teda takové věci ještě nedávám, ale zase striktně nedodržuji nějaká pravidla, co se smí a co ne. Stejně, jednou je to tak a jednou naopak, tak čemu věřit. Všeho s mírou, říkám já 😉

cherub
19. bře 2008

pirlenko 😀

jako když moje babička cpala Nikolce lízátko nebo čokoládu či tatranku, tak to jsem zakázala 😠 Ale proti ochutnávkám nic nemám... vždyť by si to dítě ani nic neužilo 😀 😀 😀 😀

nikka.vo
autor
19. bře 2008

Dobře, tak chleba s lučinou neni taková rebelie 😀 , no 😝 😀

Ale jsem ráda, že máme stejný názor... někdy mi to přijde až histeries tím jak slyším: Tohle ale ještě nesmí!!! 🙄

vetrovka
19. bře 2008

Já jsem to taky strašně řešila, ale když mi Tomášek nechtěl jíst bílý jogurt ani za nic (ani při přimíchání přesnídávky), tak jsem mu holt dala ovocný a jak mu šmakoval... a bez následků 😉 a s čajem .. to jsem si teda naletěla.. dávala jsem mu granulovaný na celkovou pohodu a hnulo se ve mně svědomí, že by měl pít teda dětský neslazený.. tak jsem teda koupila dětský neslazený a malý se mi totálně celý osypal.. kde by mě napadlo, že mu nesedne květ ibišku... tak holt pije granulovaný, střídám to s vodou a je 😉

cherub
19. bře 2008

Nikko už jsem se taky setkala s "histerií" a není to moc příjemný 😠 😠 😠 Ale já jsem máma a myslím, že vím co dělám a dělám si to po svém 😉 Ale co se týče názoru v mé rodině, tak jsem strašná matka, protože Nikolce nic nedopřeju 😠 😠 😠

nikka.vo
autor
19. bře 2008

vetrovka -přesně tak s tím jogurtem, byla jsem ráda že jí vůbec nějaký jogurt, tak dostává ovocný 😉 , strašně mi přibíral, protože měl pořád mlíko, místo přesnídávky mlíko, místo snídaně mlíko 😖 a od té doby, kdy jí ovocn jogurty, tak přestal tolik přibírat 😎

cherub
19. bře 2008

taky dávám granulovaný čaj, ale nedělám ho tak sladký a je to 🙂 My jsme taky vyrostly bůh ví na čem a žijeme a jsme zdravé a máme krásné zdravé děti, tak co 😉

já se spíše obávám o ty děti, jejichž maminky je až ústkostlivě střeží, nic "zakázaného" jim nedávají a podobně... myslím, si, že až po tom dítě ochutná místo bio banánu obyčejný banán, tak se v nejlepší případě jen pokadí 😅 😅 😅 😅

ale každého je věc, jak se bude chovat a co bude dávat a nikoho za to neodsuzuju 🙂

pirlenka
19. bře 2008

Cherub, přesně tak. V rodině jsi špatná, že nic nedopřeješ a na koni jsi špatná, že dopřáváš až moc 😀 Si nevybereš.

nikka.vo
autor
19. bře 2008

No moje máma obrací taky oči v sloup, když mu nechci dát něco k jídlu, ale už jsem to vážně přestala tolik řešit, ochutná klidně i solené jídlo, troška neuškodí a protáčení očí už neni tak častý jev v naší rodině 😅 😀

Prostě naše mamky nás krmili v půli roce gulášem, co to s naším tělem udělalo, můžeme teprve zjistit třeba, to je taky fakt, ale dneska je to fakt moc, co se smí a co ne...

cherub
19. bře 2008

pirlenko úplně mi mluvíš z duše 😵 Proto je nejlepší se na koni vůbec nevyjadřovat, protože pak vznikají zbytečné hádky 😠 😠 😠

takže díky Nice za tohle téma 😵 😀 😀 😀

pirlenka
19. bře 2008

Ale - já neodsuzuju matku, která dodržuje všechna doporučení, ani matku, která naopak pravidla porušuje. Každá máme svoje svědomí a to, že dáte Lipánka, je mi fuk....hlavně, že dítě máte rády, neubližujete mu...atd. 😉

bielanevesta
19. bře 2008

Ja som síce opatrná, ale zas nám varili v 3 mesiacoch detskú krupicu ktorá sa teraz odporúča až od roka a som tu 😀 😀
Čaj nechce ani keby ho dostala na zlatej tácke tak to neriešim 😀

linda02
19. bře 2008

nikki, můj názor znáš já dávám KUbiskovi taky skoro všechno zrovna dneska měl těstoviny s omáčkou s ptáčků nebylo to extra kořeněné a jak si papkal. Jinak co se týče čajů dávám granulovaný s tím že místo lžičky dám někdy jen půl ale nědy tu doporučenou jednu. Jinak občas dostane kousíiček gumového hada kterého zbožňuje je to dobré na klouby. No a k snídani máme jednou makovku jednou houstičku se sýrem. A taky mu to šmakuje. jak to tady už bylo řečeno ty jsi mamka a pokud to smaozřejmně nějak nepřeháníš což si nemyslím tak mu dej to co chceš. Jednou za čas se mu nic nestane. 😉 Kubis měl i kousiček malinkatej bilé čokolády a byl úplně hotovka z toho. 🙂

vetrovka
19. bře 2008

nikka.vo - mně připadá, že permanentně bojuju s radama a doporučeníma... a nejvíc mě baví rady, jak má vypadat jídelníček dětí v tom a v tom věku..... to teda nemůžu dodržet ani ve snu.... minimálně dopoledne je to boj.. protože dostat do 10 hodin do synáčka něco jiného než mléko (kousek chleba s lučinou si požužlá - dobrá hračka), tak to je u nás sci-fi 😉

kacerka
19. bře 2008

Tak my teprve začínáme s příkrmy, takže těžko soudit. Ale asi bych to tak neprožívala - zeptejte se našich maminek, čím jsme se na půl roce živily a taky jsme zdravé, ne? Já to teda až tak nestuduju - pořád si chci pořídit nějakou knížku, jak pečovat o miminko, ale teď si říkám, jestli to už teď na skoro 5 měsících není zbytečné. Já se toho hodně dozvím tady a jinak se řídím vlastním rozumem a radím se s dr. . . . .
A granulovaný čaj pijeme taky - teda teď stávkujeme a moc nepijeme, takže to neřeším vůbec - já jsem od mala pila černej slazenej a je mi něco, není 😝

cherub
19. bře 2008

taky nikoho neodsuzuji, ale bohužel už jsem narazila na pár maminek, které žijí se svým dítětem velmi zdravě a nás co dáváme i ty nezdravé věci prostě odsuzují 😔 😔 😔

nevesto ty to máš na háku 😀 😀 😀

nikka.vo
autor
19. bře 2008

Lin 😵 😵 😵

Já jsem to řešila do doby, než jsem zjistila že kamarádky to neřeší... 😅 vždycky se chci ujistit, že nejsem sama kdo to a to jídlo už dává a pak se nebojim. teda te´d už se nebojim vůbec.
Linda je jedna z těch, který mě trochu zbrzdili v té ,,histerii,, 😵 😉

betule007
19. bře 2008

Já teda malé poslední dobou dopřeju něco sladkého,ale když jsem byla těhu,jedla jsem podle chytrých knížek,nepila jsem čaj ani kafe ale naštěstí jsem pak dostala rozum.Když mi mamka vypráví,že jsem v necelém roce tlačila mastné bramboráky kdesi na pouti a jela jsem v nich "jak v řepě" tak si říkám,že když jsem to přežila já,tak malou občas sladký jogurt nebo slazený čaj nezabije.I když malá měla období,kdy moc nechtěla pít,ale u babičky pila jak o dušu,nechápala jsem čím to je,pak jsem ten čaj ochutnala a bylo vše jasné.Ještě,že mi těhu cukrovka nezůstala,by mě jinak vezli.... 😀

pirlenka
19. bře 2008

Akorát teda nepoužívám tu frázi, že my to jedli a jsme ok. Nevíme, zda jsme ok...a nevíme, co to v nás zanechalo. Ale nezdravý jídla jím i teď, takže si ten život kazím sama, ať mě rodiče krmili čímkoliv...

Jinak stejné je to i např. s posazováním, přitahováním, stáním atd...

nikka.vo
autor
19. bře 2008

No mě právě dostala sestřička když jsem byla s Dominikem na 8. měsíční kontrole... Prý: Zeptejte se paní doktorky, jestli by Dominik už mohl dostávat jogurt, já myslim že ano 😕 🙄 ...

Ptaly se naše mamči? 😕

cherub
19. bře 2008

no je to těžký, co mamina to jiný názor ať už se jedná o cokoliv... ale myslím, že by ta jedna skupina neměla nadávat a odsuzovat tu druhou skupinu, co to dělá jinak a naopak 😔

jsem ale ráda, že v té "nezdravé" výživě nejsem sama 🙂 já myslím, že je nás ještě víc, ales pousta holek se o tom bojí mluvit a moc dobře vědí proč 😖

morusa
19. bře 2008

Hurá, rozumné matky 😉 Jinak já jsem ,, hřešila ´´ už na začátku ,sice jsem plně kojila do šesti měsíců, ale malému jsem přesto asi od čtyř týdnů dávala čaj, byly docela horka a měla jsem pocit ,že moje mlíko mu na napití opravdu nestačí a nemýlila jsem se, krom toho ,že tedy nebyl žíznivý a nemusela jsem ho neustále přikládat, tak to bylo dobrý i pro později, kdy jsme neměli problém přejít na UM z lahvičky, kterou jinak spoustu plně kojených dětí odmítá. Možná vám to nebude připadat jako takový vychýlení od rad odborníků ,ale já se fakt tenkrát dohadovala s kamarádkou, co mě téměř odsoudila a i občas jsem pochytila významné pohledy jiných matek...
A co se týče dnešní stravy, tak mezi horké favority patří houska se žervé nebo vegapaštikou a na to dětská šunka, eidam miluje, jinak bílý jogurty nám taky jedou. Řeším asi trochu maso, takže dávám jen kuřecí,krůtí a ryby -po pangasiusovi by se utloukl a lososa už taky ochutnal.

betule007
19. bře 2008

Myslíte,že nás někdo odsoudí nebo tak?Jsem se tady s tím ještě nesetkala,ale ať jsem připravená. 😲 😀

pirlenka
19. bře 2008

Cherub, to je ale se vším 😉 Navíc jsme ženský, drbny 😝 😀

cherub
19. bře 2008

a jinak já stále plně kojím - asi 7x denně včetně noci, takže všechno to !špatné" přebíjím výtečným 😀 😀 😀

pirlenka
19. bře 2008

Betul, tak to buď ráda 😉 Ale připravená určitě buď 😀 😀 😀

navi
19. bře 2008

tak já taky všechno brala moooc vážně a už jsem dost povolila, sice se snažím, aby malý jedl co nejzdravěji, poctivě vyvařuju zdravý papáníčko, ale třeba jogurty už taky papkáme ovocný 😉 Granulovaný čajík taky pijeme. Nic se nemá přehánět, kdybych měla dělat všechno podle toho co se kde odborně napíše, tak z toho brzo zblbnu 😀
No a třeba kamarádka dá klidně 10 měsíčnímu prckovi lízátko, čokoládu a nedávno mi ukazovala jak malý perfektně cucá lentilku 😅 To je teprve nářez a já si mám dělat výčitky z jogurtu? 😉