Dodržujete rady ,,odborníků,,? Doktorů, knížek...

nikka.vo
19. bře 2008

Ahoj, zajímalo by mně, jestli dodržujete rady odborníků, doktorů, knížek atd...

Například, že by dítě nemělo do určitého věku jíst tohle a tohle (jedině bílý jogurt neslazený,ne ovocný, do roka pacholíka ne, ne-li ho nedávat nikdy 😝 , nesmí celer (jakože pár kostiček celeru v příkrmu by škodilo a spoustu jiné zeleniny) , čaj dětský, ne granulovaný,vyvařování dudlíků xkrát denně atd atd atd ....

Já jsem cca do osmého měsíce věku syna byla hrozná na tohle, bála jsem se cokoliv mu dát, co nebylo dovoleno v knížkách atd, rohlík, pacholík, ovocný jogurt apod... ale začala jsem to mnohem méně řešit, s klidem mu vrazim rohlík do ruky, dám mu kousnout mého chleba s lučinou, měl už vodu se šťávou, když sem zapomněla čaj doma...

Jak jste na tom vy? 😉

bielanevesta
19. bře 2008

Naty mala k prvým meninám tiež tortu-medovník 😀 Ruky do toho pekne zaborila a bola by aj jedla keby som ju nechala 😀 Som to aj ale matka, nič jej nedoprajem 😠 😀

makelka
19. bře 2008

nikouši ochutnal je rozdíl než snědl celou porci 😉

Jo a já mám sterilizační tablety, nevyvařuju, je tu moc tvrdá voda 😉

navi
19. bře 2008

cherub tak ten knedlík nevím jestli vadí, v nemocnici ho servírovali 9 měsíčnímu mimču i s omajdou a mletým masem 😉

nikka.vo
autor
19. bře 2008

hejdita, když nevíš ani jak se strilizace píše, tak seš náš člověk 😀 😀 😀 😀

vetrovka
19. bře 2008

já se loučím, ale kdyby jste se přece jenom rozmysleli.. ohledně sterilizátoru, piště do IP 😉 akorát nevím, jestli mě to do rána nepřejde a nebudu zase zítra sterilizovat jak vzteklá 😀

hejdita
19. bře 2008

nase klara dneska mnela lizatko a jak se oblizovala.....a moc ji chutna ryzovy chlebik s jogurtovou polevou

cherub
19. bře 2008

no já si taky myslím, že na knedlíku nic není, je to přece jen mouka, voda, rohlík, vejce a to je všechno naprosto normální 😀 😀 😀 😀

nikka.vo
autor
19. bře 2008

navi, právě a pak poslouchej doktory 😔 😔 😔 , když miminkáčům naservírují knédl 😅

mmarky
19. bře 2008

ahojky, supr tema - ja jsem byla hodne spatna, kdyz jsem na cvicu dostala prednasku, ajk by nemelo byt dite do 7-8 mesicu ve svisle poloze a sedet?!!! ani nahodou - no ale nase Kaja to miluje - takze ji tak nosim od mala (v satku i v ruce) a uz si z toho hlavu nedela,. polohy strida, spi v leze v postylce a pater ma zatim rovnou 🙂 a sedet chce furt, tak sedi s oporou..bez opory ji nechavame jen chvilenku, ale ona se stale snazi .. tak co nadelame

a to vyvarovani - do dusledku - vyvarpvat by se teda melo vsechno ne? jednou jsem k lahvim soupla i lzicku, kdyz tam bylo misto a ona se roztekla??? tak jsem se zamyslela 😀 a nehrotim to - to bych musela vyvarovat uplne vsechno co ted strka do pusy a to xkrat denne, to je preci blbost, ne! a vodu? kdyz se koupe, tak to i pije.. a to tamma nacurano 😝 a zije v pohode 😅
takze vse s nadhledem a rezervou..., muj nazor a jsem rada, ze nejsem sama 😎

cherub
19. bře 2008

holky já jdu taky spát, ale musím říct, že s výbornou náladou 😵 Jsem opravdu šťastná, že jsem poznala tolik spřízněných dušiček 😵 😵 😵

Hezkou noc! 😉

makelka
19. bře 2008

knedlík a svíčkovou 😀 😀 😀 😀 😀 to je masakr 😀 😀

pirlenka
19. bře 2008

Želvička teda dlabe jídla jeho věku přiměřená, zatím jsem neměla potřebu mu dát ochutnat něco "dospěláckého". Ale bavím se tím, jak Cherubkovi Nikolka ochutnala za těch pár týdnů víc jídel, než já za celý život 😀 Nic ve zlém, Cherub, však víš 😉

hejdita
19. bře 2008

ja kdyz sem byla mala tak sem knedlik klidne i samotny.....musel byt ale domaci....mnam

nikka.vo
autor
19. bře 2008

já proti knédlu nic nemám, jen že mudráci jo 😅

vetrovka, dobrou 😉

betule007
19. bře 2008

Mudráci moc čumí do tabulek.... 😀

hejdita
19. bře 2008

no presne tak keby sme mali vsetko vyvarovat tak sa z toho zcvokneme 😅 😀 😀

makelka
19. bře 2008

Bůhví z čeho ho dělaj v obchodě 😖 😖 😖 😖

nikka.vo
autor
19. bře 2008

mmarky - malá to neřeší 😀 , pěkně si udělá z koupele šampáňo 😀

cherub
19. bře 2008

pirlenko však vím 😉 😀

teď už fakt mizím, brou nocenku 😵

pirlenka
19. bře 2008

Doboru noc, Cherub 😵

pirlenka
19. bře 2008

Píšu jak tatar, sorry 😔

makelka
19. bře 2008

Tak já mám třeb dobrýho mudráka, má stejně starý dítě jako moje a tak mluví z vlastní zkušenosti a není takovej striktní jako normální Mudra, ale i on říká, všeho s mírou 😉 jaký stravovací návyky si dítě teď vytvoří, takový je bude mít až do konce života 😉

navi
19. bře 2008

jak kteří mudráci, u nás ve špitále jim asi knédl nevadí 😀 a teď přesně nevím co měl ten prcek ke snídani, buď lipánek nebo Pribiňák a k tomu rohlík. Kdyby to bylo fakt tak hrozně nezdravý, tak to snad nedovolí ?? 😉

nikka.vo
autor
19. bře 2008

cherub, brou 😵

betule007
19. bře 2008

Mně stačilo,jak mi v porodce dávali ke snídani čerstvé pečivo,k obědu zelí a na večeři čočku a v noci kravál na celém oddělení. 😀

mmarky
19. bře 2008

hlavne je to nerealny 😅
to se sem hodi (ale prijde mi to teda uz moc) - vcera spadnul diteti dudlik v tescu na zem a ona mu ho 2x dala zpatky do pusy... 😎
ale kdyz pak vidim decka, co olizujou venku zabradliatd, tak je asi fajn, kdyz jsou zvykli.. no jsem na sebe zvedava, preci jenom to mame jeste vsechno pred sebou, ted se k tolika vecem jeste nedostane, ale hracky se nam valej vsude po zemi a ze bych je nejak casto omyvala, to teda ne

hejdita
19. bře 2008

toz aj ja du dobrou 😔

nikka.vo
autor
19. bře 2008

Pirlen, asi sem taky tatar, ale já žádnou tatarovštinu nevidim 😅 😕 😅

pirlenka
19. bře 2008

Jojo, všeho s mírou (nebo Mírou?) 😀

pirlenka
19. bře 2008

Ále, chybí mi písmenka a završilo to DOBORU místo dobrou...