Dodržujete rady ,,odborníků,,? Doktorů, knížek...

nikka.vo
19. bře 2008

Ahoj, zajímalo by mně, jestli dodržujete rady odborníků, doktorů, knížek atd...

Například, že by dítě nemělo do určitého věku jíst tohle a tohle (jedině bílý jogurt neslazený,ne ovocný, do roka pacholíka ne, ne-li ho nedávat nikdy 😝 , nesmí celer (jakože pár kostiček celeru v příkrmu by škodilo a spoustu jiné zeleniny) , čaj dětský, ne granulovaný,vyvařování dudlíků xkrát denně atd atd atd ....

Já jsem cca do osmého měsíce věku syna byla hrozná na tohle, bála jsem se cokoliv mu dát, co nebylo dovoleno v knížkách atd, rohlík, pacholík, ovocný jogurt apod... ale začala jsem to mnohem méně řešit, s klidem mu vrazim rohlík do ruky, dám mu kousnout mého chleba s lučinou, měl už vodu se šťávou, když sem zapomněla čaj doma...

Jak jste na tom vy? 😉

yenn
21. bře 2008

no prave...nez budou mit vsechny zuby, to jeste sakra potrva... Takze oni to rozmelnuji i jinak,jo? No mozna taky casem kousky zkusim, ale s mym tempem to bude tak za dva roky 😀

pirlenka
21. bře 2008

Siima, no tak to by mi vůbec nevadilo...klidně i 2x denně 😀

yenn
21. bře 2008

Pir, ja uz balim svou zelvicku a jdem obe spinkat 😀

nikka.vo
autor
21. bře 2008

yenn 😀 😀 😀 , si podejte ruce... ještě že nemáme stejně staré děti a nerodila si v Podolí, začala bych uvažovat, jestli nám nevyměnili děti 😅¨

Jo a dřív když si ukousl větší kus, tak ho ani nenapadlo ho vyplivnout, on si klidně ukousl další soustíčko 😅 😔 , ach...

siima
21. bře 2008

teda holky, tady u vás se mi líbí 🙂 . Nikdo tu nikoho nekamenuje a je to super!!!

pirlenka
21. bře 2008

Siimi, jo jo, tohle je naprosto bezkonfliktní diskuze... 😉

makelka
21. bře 2008

já třeba mixovala jen asi týden, měli jsme v 6 měsících už zuby a navíc to Tobískovi teklo ven, to tekutý, doteď nejí polívky 😉 a u nás bez problému 🙂

nikka.vo
autor
21. bře 2008

siima - to teprve přijde, nevěřim že bude pořád klid, někdo sem vlítne a udělá bugr ,ale tady si z toho fakt děláme spíš srandu 😵 😵 😵

až mě to jako pěkně hřeje u srdéééčka 😵 😵 😵

misakri
21. bře 2008

😀 😀 😀 😀 😀

alcatko.j
21. bře 2008

Asi tady udelam bugr ja 😀 😀 😀 😀 😀

alcatko.j
21. bře 2008

Niki, jsem tu 😀

nikka.vo
autor
21. bře 2008

už nejsi 😝

neeve
22. bře 2008

Jé tady se to příjemně rozjelo 🙂
Jak jsem to tak dočetla, tak je to asi fakt hodně o tom, jaké to dítě je. Já od první lžičky vařím doma a Nelis od první lžičky papá krásně 😅 Zatím snědla fakt snad všechno, co jsem jí dala, žádné problémy. Tak mám asi fakt štěstí 🙂 Vlastně jo - jednou jsem jí dala skleničku kupovanou a to mi odmítala. Tak my jsme zase zvyklé na domácí a skleničky blee... Ale jsem moooc ráda, že to není naopak 🙂

nikka.vo
autor
22. bře 2008

neeve, to víš že je tom jen a jen o dítěti, Alča je důkazem. Měla předcevzetí o zdravé váživě a Neli měla vlastní hlavu, nechtěla jíst vůbec a pak byla Alča ráda, když si Nelinka kousla ,,dospěláckýho,, jídla. S jídlem bojovaly holky dlouho, tak to Nelča vyřešila za obě 😅 😵 ... holt neni třoškařka a jede rovnou v dospěláckým 😀 Ba ne, myslim, že už zeleninu zkousne a dá si, ale holt začala od druhého konce.

alcatko.j
23. bře 2008

Verunecko, presne 😵 😵 Jinak, jsem u nasich a vracim se v pondeli vecir 😅 omlouvam se za mimotema 😅

lenkazdenek
24. bře 2008

holky skvělí téma,já už teda vodu nepřevařuju ,ale sterilizuju pořád(i když malá už jí příkrmy a těžko budu sterilizovat keramickou mističku 😅 )takže spíš pro moje svědomí 😅
Jinak malou jsem začala přikrmovat aniž bych se o tom poradila s doktorem,prostě se mi zdálo,že by si už malá dala i něco jinýho než jen nutrilon a když sem viděla kamarádku která kojí a od 4 měsíce dává příkrmy tak jsem si říkala že to zkusim a hele ono to naší princezně strašně chutnalo 😀 dokonce jsme se zbavily i zácpy a malá pak nevypije tolik mlíka 😎