Dodržujete rady ,,odborníků,,? Doktorů, knížek...

nikka.vo
19. bře 2008

Ahoj, zajímalo by mně, jestli dodržujete rady odborníků, doktorů, knížek atd...

Například, že by dítě nemělo do určitého věku jíst tohle a tohle (jedině bílý jogurt neslazený,ne ovocný, do roka pacholíka ne, ne-li ho nedávat nikdy 😝 , nesmí celer (jakože pár kostiček celeru v příkrmu by škodilo a spoustu jiné zeleniny) , čaj dětský, ne granulovaný,vyvařování dudlíků xkrát denně atd atd atd ....

Já jsem cca do osmého měsíce věku syna byla hrozná na tohle, bála jsem se cokoliv mu dát, co nebylo dovoleno v knížkách atd, rohlík, pacholík, ovocný jogurt apod... ale začala jsem to mnohem méně řešit, s klidem mu vrazim rohlík do ruky, dám mu kousnout mého chleba s lučinou, měl už vodu se šťávou, když sem zapomněla čaj doma...

Jak jste na tom vy? 😉

petraluk
21. bře 2008

Tak mě jí domácí zeleninu zamíchanou v kupovaným ovoci 😀 Taky doufam, že co nevidět budem jíst jen domácí 😅

nikka.vo
autor
21. bře 2008

hm, to je taky zajímavý ... ovocno-zeleninový příkrm 😀 🙂

petraluk
21. bře 2008

Ovocný přesnídávky bylo jediný co mi chtěl jíst, tak sem mu do toho vždycky přidala zeleninu a postupně ubírala ovoce. Dneska poprvé měl jen zeleninu, tak uvidíme zítra. Ale ty kombinace byly fakt krutý. Třeba brokolice- brambor a k tomu jablečno-švestková Frutapura 😀 No, ale malej baštil 😅

yenn
21. bře 2008

Nikki, ja si rekla ze pockam do doby, az bude opravdu o jidlo jevit zajem, coz bylo kolem toho osmeho mesice a asi to fakt bylo pro nej akorat, protoze jedl uplne bez problemu. Teda zeleninu, ovoce mu pripadalo kysele, delal ksichty a oklepaval se 😅 Takze davam vsechno s bananem, to je takove bez chuti a pomalu si zvyka, uz snese jabko-broskev, hruska-merunka a jablko s bananem 😵
Prikrmuju zhruna tri tydny a s domacim jsem zacala az ted, coz byla chyba, kdybych mu to davala od zacatku, tak bych ted nemusela resit ten prechod....ale zase....cim bych se bavila, ze 😀 Uz jsem ho naucila jist domaci brokolici a zitra bude mit premieru mrkev s bramborem 😉

yenn
21. bře 2008

Petro 😅 jako ja taky mivam silene kombinace, treba spagety s dusenou mrkvi jsou moje hitovka 😀 Ale toto bych asi ani neochutnala 😀

Pir, tak kdyby to zalezelo na rodinych dispozicich,tak to snad sni i s lzickou 😅 A mistickou 😀

siima
21. bře 2008

Uf, to jsem se zapotila, než jsem to přečetla všechno až sem 😉 . Tak holky, já jsem ten maniak 😀 , co ještě dneska lahvičky a dudlíky sterilizuje, převařuje v přesně k tomu určeném hrnci, neolizuje dudlíky, dává pouze bílou holandii, kuřecí a králičí maso a uvalil embargo na ovocné jogurty, pribináky a spol 😎 a lepek až od devátého měsíce atd ... ale už se lepším! dávám občas místo převařený vody granulovaný čaj 😉 (taky mi nic jinýho nezbylo, jinej mi totiž nepije 😉 ). Naši si z malé dělají legraci: teď dostaneš kousek chlebíčku a když budeš hodná, tak ti maminka dá i vodu 😀 ... Naprosto ale neodsuzuju nikoho, kdo dává ovocný jogurty nebo omáčky, určitě byste to nedělali, kdyby to prckům nechutnalo. Mě to co dělám tak nějak přijde normální a občas je to asi ze zvyku, radši umeju lahve kartáčem vodou a strčím do sterilizátoru než to pořádně drhnout jarem 😀 .

sylvar
21. bře 2008

Tak sestsřička u mojí dr v 6.měsíci malé řekla, že jí mám jídlo osolit a osladit, když jsem si stěžovala, že nic nechce jíst 😅 takže...jsem to samo neudělala, problém s jídlem máme stále, jedla jen ovocné příkrmy, buď kupované nebo mnou rozvařené rozmixované ovoce, zeleninu nechce vůbec, tak taky přimíchávám do ovocných, jenže teď mi nechce ani ovocné, takže jí jen sunar a activii bílou, toto každý den, sem tam jí do pusinky propašuju mezi lžičkama jogurtu lžičku zeleniny(kupované)ale hned to pozná a nechce mi už jíst ani ten jogurt 😒

nikka.vo
autor
21. bře 2008

siima 😀 , já ti jako prozradim tajemství - já sterilovala taky, asi do půli roku, ale tak jednou týdně - to asi ztrácí význam, že? 😕 😀 Ikdyž lepší později, než-li nikdy 😅 😀

nikka.vo
autor
21. bře 2008

a dudlíky si občas do huby stčím, on mi ho tam strká sám Dominik, je štědrý dítě 😵 😀

yenn
21. bře 2008

ja ted premyslim nad tim sterilizovanim.....ne to nedelala, ale ne ze bych nebyla prase....nebylo co 😅 Caj pije tyden, dudliky nechce...

pirlenka
21. bře 2008

Yenn 😀 Já před ním tu misku a lžičku musím uchránit. To je řevu, když dojí 😝 😀

nikka.vo
autor
21. bře 2008

yenn a cecek? 😀

nikka.vo
autor
21. bře 2008

ale dudlík chce .... a jakej 😵 😀 😀 😀

yenn
21. bře 2008

Na cecek jen mejdlo, myslis ze je to malo? 😕 Jak velke jsou ty sterilizatory? 😀

pirlenka
21. bře 2008

Nikko, mně tuhle strčíl dudlík do huby manžel, když ho šel opláchnout a úplně automaticky ho dával mně...pak si to uvědomil, když jsem se začala tlemit 😀

yenn
21. bře 2008

Pir 😀 😀 😀

Ja zase vcera nesla zelve salat a z dalky na ni volam "bude hamiiii" 😅 😔

siima
21. bře 2008

nikka.vo: my jsme měly flašku od 2. měsíce, musela jsem odsávat, protože madam byla líná pít sama, tak už mi ten zvyk zůstal 🙂 . Tak tam přihodím i ty dudlíky, ale upřímně, věčně se navzájem oslintáváme (teda ona víc než já 😀 , takže nepochybuju o tom, že jí předám víc bacilů než dudlíkem v puse...
yenn: hodně, ten náš od aventu je jak kr..va, no ale dostali jsme ho jako dárek. musela jsem přesunout mikrovlnku...

nikka.vo
autor
21. bře 2008

Yenn??? 😕 😕 😕 potřebuješ VELKEJ sterilizátor? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Yenn a udělala na tebe ževička ńam, ňam? 😅 bryndák si jí nedala doufám 😀

yenn
21. bře 2008

Ono asi to predavani bacilu neni uplne na skodu, aspon si deti vytvori imunitu...ale on se tim olizovanim lzicek a dudlu prenasi zubni kaz 😒

nikka.vo
autor
21. bře 2008

siima a myslíš že yenninej cecek by se vešel? To asi bude pálit 😖 😀

pirlenka
21. bře 2008

😀 😀 😀 Tuhle jsem odcházela z domova a říkám na našeho pesana, hezky hlídej, tatínek s tebou půjde za chvíli ven... 😀 A manžel zase na Štěpánka říká, pánička ti jde připravit oběd 😀

nikka.vo
autor
21. bře 2008

aha, no vidíš s tím kazem, to mi nedošlo - ale už si čistíme zoubky oba, já už taky začala 😀 , abych šla tím příkladem jak se říká 😀

yenn
21. bře 2008

Nik 😀 😉 Zas tak velkej neee...rekla bych ze cim dal mensi 😀

Zelva si poklepala paratkem na celo a myslela si neco o prdeli 😅 😀

nikka.vo
autor
21. bře 2008

Leni, hm, taky to máte doma dobrý... tak to u mě demence zatim pokročila jen k tomu, že Dominikovi říkám Roberte a naopak 😔 😅

pirlenka
21. bře 2008

Nikky, tak ještě, že neřekneš nějaké třetí jméno 😀 😀 😀

nikka.vo
autor
21. bře 2008

yenn 😀 😀 😀 , doufám že jí nedáváš ty ostrý párátka 😲 😲 , ať si štóurá těma měkkčíma 😉 😀

nikka.vo
autor
21. bře 2008

Leni, to by byl průser, dávám si bacha 😀

yenn
21. bře 2008

Pir, s timhle mel manzel ze zacatku fakt problem, porad mi rikal panicka, tak jak jsme byli zvykli predtim 😀 Ale uz pomalu prechazi na maminku, je to dobry 😀 jako ze ja mluvim jak ichtyl na zvirata, to se jeste omluvit da....ale kdyz manzel volal na kamarada papaaaa tak to jsem mela fakt zachvat 😀

yenn
21. bře 2008

Nikino Ty jsi cvok....paratkama=pařátkama 😀 Nebo to to ta potvurka ma

siima
21. bře 2008

No, tak lžičku občas olizuju. Ona mi totiž hrozně chutná rýžová kaše od nutrilonu a je mi blbý si jí udělat sama pro sebe 🤐 , tak když se manžel nedívá (to je totiž naprosto maniak na sterilní prostředí, když si vlezem s malou na podlahu, tak by nás pak nejradši vypral na 90 😝 ) tak si líznu...