Dodržujete rady ,,odborníků,,? Doktorů, knížek...

nikka.vo
19. bře 2008

Ahoj, zajímalo by mně, jestli dodržujete rady odborníků, doktorů, knížek atd...

Například, že by dítě nemělo do určitého věku jíst tohle a tohle (jedině bílý jogurt neslazený,ne ovocný, do roka pacholíka ne, ne-li ho nedávat nikdy 😝 , nesmí celer (jakože pár kostiček celeru v příkrmu by škodilo a spoustu jiné zeleniny) , čaj dětský, ne granulovaný,vyvařování dudlíků xkrát denně atd atd atd ....

Já jsem cca do osmého měsíce věku syna byla hrozná na tohle, bála jsem se cokoliv mu dát, co nebylo dovoleno v knížkách atd, rohlík, pacholík, ovocný jogurt apod... ale začala jsem to mnohem méně řešit, s klidem mu vrazim rohlík do ruky, dám mu kousnout mého chleba s lučinou, měl už vodu se šťávou, když sem zapomněla čaj doma...

Jak jste na tom vy? 😉

pirlenka
19. bře 2008

Kacerko, já ohřívám. Mlíčko teda nee, ale oběd a čaj ano, akorát to pořádně zamíchám 😉

navi
19. bře 2008

jé cherub tak to už tu taky někde v diskusi bylo, že jar néééé 😀 taky umýváme jarem a pořádně opláchnu 😉

cherub
19. bře 2008

kacerko tak já ohřívám v mikrovlnce naprosto všechno, protože Nikolka jí jak pipinka (strašně málo), tak bych to na ohni ani neměla v čem ohřívat 😅 😀

nikka.vo
autor
19. bře 2008

ohřívám odjakživa v mikrovlnce 😉

nikka.vo
autor
19. bře 2008

hele, co je s Yenn 😕 😅

cherub
19. bře 2008

navi a čím taky jiným umývat že 😀 😀 😀 😀

nikka.vo
autor
19. bře 2008

cherub, asi tekutým pískem 😀 😀 😀

cherub
19. bře 2008

Nikko Yenn má právě naprosto opačný názor než my tady 😔

makelka
19. bře 2008

Tak já bych asi částečný oponent byla, asi bych nedávala spoustu jídla co dáváte, třeba Pribiňák, ale beru to spíš z té druhé strany, furt se všude mluví o tom, jak jsou dnešní děti šíleně tlustý a jak je strava na základní škole složená z hamburgrů a coly, takže i proto bych ráda svého syna naučila návykům, jak správně jíst a proč si vybrat tohle, když jsou stejně dobrý věci a můžou být třeba zdravější 😉 Bio zeleninu bych tak nebrala, pokud není pěstovaná v půdě, kde se předtím nehnojilo pesticidy, nepůsobí tam spodní voda kde je milion sra.ek a nepadá tam z ovzduší další hrůzy, tak je dost podobná té, která označení bio nemá 😉

A vodu kupuju Tomu naturu, u té mi Mudrák řekl že nemusím ani převařovat 😉

betule007
19. bře 2008

Já teda vodu už dávno nepřevařuju,ohřívám v mikrovlnce Horský Pramen.Tak a pusťte se do mě... 😀 Jinak ale příkrmy ohřívám v tom ohřívači,ale když někde jsme holt musí do mikrovlnky,se nedá svítit. 😀

kacerka
19. bře 2008

Čaj taky ohřeju, ale mlíko prý ztrácí veškeré výživné látky a zeleninu taky házím do vodní lázně . . . .

navi
19. bře 2008

cherub prý jen vodou, to mi přijde skoro jako to neumýt vubec 😅

cherub
19. bře 2008

Pribiňák je ale Pramen zdraví s Posázaví Jouzo 😀 😀 😀

jo tak obezita dětí je kapitola sama o sobě 😔

cherub
19. bře 2008

Navi jojo, jen vodou je to nesmysl, ale to těm maminám prostě nevysvětlíš 😅

nikka.vo
autor
19. bře 2008

betule, bych zešedivěla, než by se ohřálo zmrazený přikm v ohřívačce na lahne 😅

Aha, to jsem netušila, mě yenn přišla jako free máma 😅

Makel, ty prudičko!!!! 😀

pirlenka
19. bře 2008

V létě jsem viděla na jedné zahrádce u restauračky free mámu s asi tak rok a půl starým děckem, v jedné ruce zmrzku a ve druhé hranolky 😝 😝 Tak to je zase moc, dámy... 😀

navi
19. bře 2008

jo jinak kromě mlíka používám taky na všechno mikrovlnku 😉

nikka.vo
autor
19. bře 2008

no jo, ono stačí asi jen to vyvaření, které my neděláme 🤐 , ale nedovedu si představit, nepoužít jar ...

linda02
19. bře 2008

holky kdybych neumyla lahvičky po sunaru jarem tak se pobleju z toho pušince. 😀 😀 😀 Jo a třeba vím, že jako prťatům nám hodně dávala mamča termixi. 😉

betule007
19. bře 2008

Nikka,to musíš nechat rozmrazit,sice už šediny mám,ale přibyly by mi a to nechciii,přece nebudu šedivá nevěsta. 😀

nikka.vo
autor
19. bře 2008

no tak jako jsou hranice a třeba hranolky od mekáče-nemusí být ani od mekáče- v ruce i třeba dvouletýho dítěte mě štvou trochu ... 😖

nikka.vo
autor
19. bře 2008

Lin 😀 😀 😀

cherub
19. bře 2008

jo ty puchy z flašek (hrnků) jsou někdy šílený 😀 😀 a to voda fakt nespraví 🤐

navi
19. bře 2008

pirlenka tak to už je zase moooooc free mamča 😅

linda02
19. bře 2008

pirel: jako to je hoooodnnnněěěěěě moooc to fakt jako nechápu. Vždycky ty načinčané maminky a misto aby doma uvařila tak vrzne dítěti happy meal a je to děs bych ji načutla 😀 😀 😀 😀 🙄

vetrovka
19. bře 2008

jak tady řešíte ten jar a tak.. tak se stydím stydím, umývám jarem a pak flašky ještě sterilizuju... no asi jsem divná... teď už přidám tekutý písek,abych to měla komplet 😉

pirlenka
19. bře 2008

Až bude mít rozum, tak ve dvaceti nejdřív, tak ať si je klidně jí 😀 😀 😀

makelka
19. bře 2008

Nikouši já ráda 😀 😀 😀 😀 byste tu měli moc velkou pohodu 😀

Ne jako já nejsem úplně striktní, ale prostě myslím, že některý věci mít moje dítě nemusí, vařím skoro denně hlavně pro něj, nesolím, kořením málo, čaj teda dávám granulovaný ale hodně ředěný, protože Tobís by jinak nic nepil, což by byl asi problém, jogurt třeba sladkej jsem mu dala až snad před týdnem, sladký vůbec, teď mu dala jen babička kousek oplatku, do kterýho si jednou kousl a já mu ho sebrala 😕 😀 😀 😀 😀

hejdita
19. bře 2008

ja taky patrim k tym co doprejou mimiskum vsechno 🙂

bielanevesta
19. bře 2008

Ja malej nádobíčko a hračky omývam normálne jarom, lahvičky a nádobíčko vyváram tak raz za týždeň, vodu teda ešte kojeneckú 😀
Ale zas ma dostalo keď jej tchán cpal šľahačku a maslo 😝