Dokonalost versus realita. Jak vše zvládnout?

misa.ottovka
24. lis 2009

Ahojky. Nenašla jsem tu podobné téme, tak přidávám.

Jsem od přírody vyloženě perfekcionalista, měla jsem dobrou práci kde jsem byla zvyklá jet na sto procent a totéž vyžadovat po podřízených.

Ted jako ženská na mateřské jsem narazila. Moje představa života na mateřské byla stejná, dokonale uklizeno, navařeno, spokojené dítě v čistých věcech, být vždy upravená, a mít fajn sexuální život s manželem. Občas se mi daří vše skloubit, občas ne. Někdy si přijdu jako stárnoucí uštvaná domácí cuchtička,jindy zase nestíhám uvařit apod. Nedá mi to spát. Jak to ale všechno zvládnout a nezbláznit se? Jaké jsou vaše představy o domácnosti/práci/dětech vs. realita??

beruska2x
24. lis 2009

a navic jakmile to tam behem dne nahazim tak to okamzite vytaha zpatky 😀

megee
24. lis 2009

a když se tak rozhlídnete kolem sebe není to nakonec doopravdy jedinej "bordel" kterej vidíte? Nakonec na tom určitě nejsme tak špatně...

beruska2x
24. lis 2009

ja netvrdim ze jsem na tom spatne, jako spinu doma nemam a hracky a upatlanej sklenenej stul neresim 😝 😀

majatob
24. lis 2009

my mame detsky suplicky, ve kterych ma roztrizeny mensi hracky jako jsou kosticky apod. a to vetsi tak nejak porovnany kolem..
kdyz se rozhlidnu, tak v podstate jediny co se vali kde nema jsou knizky, ktery si ted doprohlizel a hromadka obleceni na zehleni (jeste cekam az doschne zbytek) 😀
su spokojena 😵 😵 😵

misicka85
24. lis 2009

Tak já musím říct že mám natolik hodné dítě že zvládám vše - úklid,vaření i péči o dítě.
Vstávám ráno v 7h, malá dostane mlíčko (od včerejška nekojím), pak dělá blbiny u mě v posteli,já mezitím vstanu,převleču se, umyju se, namaluju se,upravím si vlasy, malou šoupnu do postýlky protože začne být protivná a chce ještě spát.Spí pak do půl 10, já mezitím uvařím (vařím na 2 dny), pokud vařit nemusím tak pouklízím (prach,vytřu,pomyju nádobí,umyju koupelnu a wc,zkrátka co je třeba).Jak se malá vzbudí dostane svačinu a já se nasnídám, pak jí převleču, dám hračky a ona si většinou hraje sama, nemusím jí stát za zadkem, já mezitím povysávám (vysávám denně,máme psa).Pak jí obleču a jdeme na 2h ven,u toho si rovnou vyřídím nákupy,poštu,úřady, prostě co je třeba a nebo se jen tak procházíme, vezmu i psa s sebou.
Kolem 13h máme oběd, to jíme společně, po obědě jde malá většinou na 2h spát, a já dělám co potřebuju (pokud jsem ráno vařila tak odpoledne pouklízím, pokud mám uklizeno tak buď odpočívám u telky,pc, nebo se učím na přijímačky na VŠ). Jak se malá vzbudí dostane sváču,pak si hrajem spolu, říkám jí říkanky, stavíme kostky (já stavím a ona mi je boří 😀 ) atd. V 18h dostane večeři, kolem 19h jdeme koupat, pak dostane mlíčko a většinou do té 20h už je v postýlce a spí. A my s manžou koukáme na telku nebo si jen tak povídáme,.....Spát chodím kolem 21:30...

Hračky s enám tu moc neválí,prostě když jí něco přestane bavit tak to hned schovám a dám jí něco jiného co jí zaujme. Jídlo má taky zásadně v židličce 😉

rimmel
24. lis 2009

misicka no veru ja by som to tiez tak chcela sa napr okupat ked maly spi..ale tym sa spusti total hlucny boiler a maleho by to zobudilo ☹ to iste s pustanim vody v kuchyni.. 😠

jejda ako skoro chodis spavat! to si muzika moc neuzijes ci ano? my chodime spat tak o 22.30-23.00 s tym ze maly je uz o 19.00 v posteli ale je pravda ze len veceriame okolo 19.30 😀 mam rada ked jem v klude nie narychlo pomedzi hento a tamto! 😔

misicka85
24. lis 2009

My chodíme tak brzy spát ale to nezmanená že hned usneme 😀 😀 😀 Ale manža většinou usne dřív jak já,chodí do práce na 6:30 a domů příjde až po 18h takže toho má za ten den taky dost 😒 Popravdě já teď v těhu na nějaké sexuální hrátky ani moc náladu nemám 😖

No ale aby si něko nemyslel že jsem nějaký puntičkář, ježííš to vůbec, prádlo na žehlení se mi tu válí už 14 dní 😝 Tak snad dneska u Ordinace to zvládnu vyžehlit 😀

Rimmel - s tím bojlerem to je naprd, znám to,taky nemůžu dělat nic u čeho je kravál, takže vysávám jedině když je malá vzhůru...

meleri
24. lis 2009

mi přijde že jedno dítě je pohoda...stačí si rozvrhnout celý týden a každý den udělat něco..např pondělí podlaha, úterý vaříš příkrmy, středa koupelna, čtvrtek veget, pátek zase příkrmy a podlaha, sobota veget a neděle koupelna.... 😅 do toho se ještě vtěsná vaření pro manžu, občasné žehlení, jednou za 3 týdny vytřu prach, vyperu povlečení.. 😅
akorát si toto nedokážu představit při dvou a více dětech..to už pak klobouk dolů všem kdo to zvládají.

misicka85
24. lis 2009

Meleri - no to jsem taky zvědavá jak to se dvěma budu zvládat,ale to vám napíšu v květnu 😝 No ale co,když to stíhat nebudu tak se z toho nezhroutím,hlavně aby byly spokojené dětičky 😉

meleri
24. lis 2009

misicko!
jo! 🙂 se mi líbilo jak to psala Beruska, však je to jenom dočasné, hold pořádek musí jít stranou....ale myslím že snad i při těch dvou dětech se to dá aby bylo decentně uklizeno.. 🙂

beruska2x
24. lis 2009

no pozor zase to nechapej ze je dobre zit ve svincuku to ne 😉 jen myslim tim zmirneni - ze okna nemeju 1x mesicne ale 1x za pul roku, ze neresim upatlanej stul nebo hracky v obyvaku nebo pohozeny casopisy ale jako cisto to ano 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

beruska2x
24. lis 2009

je nejvic udelam kdyz dam maleyho mamce na vikend - tak 1 za 3 mesice na "poradny" uklid ale jako prelajsknout prach, vysat, vytrit to zvladam s nim a nadobi myju a varim a pecu hot vecer kdyz spi 🙂 😅

iv45
23. lis 2015

no nechci si stěžovat ale,
syn 20m, od mala velmi aktivní, z postýlky začal v roce vylízat jakkoli to šlo takže postýlka nefunguje, vstáváme když se zadaří v 6,30 se starším, dříve nemůžu i kdybych chtěla, jakmila šustne peřina je vzhůru a vstává takže kontra produktivní ☹ dostane mlíko do postýlky, starší vstane, obleče se já hned chystám oblečení pro malého, jak dojí převlékám, pak stelu všem postele a hned větrám, odcházíme dolů, kuchyně společná s babi a dědou, oba kluci přes koupelnu, umeju sebe i mladšího, rovnou nachystám pastu staršímu, starší chystá tácky na stůl, dělám snídani, ohřívám čaj ( je uvařený od večera) všichni snídáme, dělám svačinu a pití do školy staršímu, odcházíme do školy všichni nebo jde starší sám, pokud se mu povede rychle se najíst a vše zvládnout, když to jde tak honem sesbírám prádlo nebo honem žehlím když kluci jí, starší je loudal tak i 25 minut. kdyžtak vezu do školy autem je to pěšky rychlé chůze 20-25 minut dojdu domů děláme co jde, někdy začnu vařit, někdy to nejde, kolem 9 jdeme ven, asi na hodinu a půl, vrátíme se a dostane malý polívku nebo kaši a jde spát, musím s ním jinak je schopen vylíst i 20x z postýky a samo je po spaní, cca za půl hodiny usne, někdy se povede odejít někdy hůř, když spí dovařím oběd nebo honem něco dalšího , prádlo do pračky nebo něco rychlého honem vytřít nebo tak, v postýlce spí tak 1 hodinu když je kalamita nacpu do kočárku a tam spí hned a hlavně na vzduchu i dvě hodiny pod oknem a já opět honička cokoliv je potřeba. Babi s dědou dělají většinou venku a já doma. Pak bud jedu pro staršího do školy autem,nebo dojde sám nebo s kočárkem, jak se menší vzbudí svačina, starší dojde domů taky svačina, pak ukoly se starším, 2x týdně fotbal, a je hnedle 5-6hodin, po 6 se koupe menší, po něm hned větší, dělám večeři, chystám termosku na večerní mlíko a starší čte, mladší se tulí a pak jde do hajan, opět až půl hodiny usínání, někdy odpadnu taky. Mladší špatně spí takže někdy i 4x za noc vzhůru ☹ večer doháním co se dá ale manžel hudruje at zhasnu a neprudím. Kromě horní části domu obstarávám i spodní patro babičce a dědečkovi. Nějak nevím jak ještě mezi tím uklízet, manžel přijde z práce a jde makat ven, topení, kolem auta, zahrady co babi a děda nezvládnou. a jen podotýkám že mladší leze od 13 m po žebřících, utíká zdatně, všechny schody, ploty, nářadí i vše ostatní, naposledy vlezl do králíkárny a ještě se tam zavřel. ☹ nějak mě už nenapadá jak v tom najít systém aby to nějak fungovalo ☹
Babi a děda už hlídat vzhledem jeho zdatnosti nezvládají ☹ je velký uspěch když malýho nacpu dědovi do kočárku na půlhodinovou procházku tak jednou týdně. Nějak nevím jak z toho ven.