Dokonalost versus realita. Jak vše zvládnout?

misa.ottovka
24. lis 2009

Ahojky. Nenašla jsem tu podobné téme, tak přidávám.

Jsem od přírody vyloženě perfekcionalista, měla jsem dobrou práci kde jsem byla zvyklá jet na sto procent a totéž vyžadovat po podřízených.

Ted jako ženská na mateřské jsem narazila. Moje představa života na mateřské byla stejná, dokonale uklizeno, navařeno, spokojené dítě v čistých věcech, být vždy upravená, a mít fajn sexuální život s manželem. Občas se mi daří vše skloubit, občas ne. Někdy si přijdu jako stárnoucí uštvaná domácí cuchtička,jindy zase nestíhám uvařit apod. Nedá mi to spát. Jak to ale všechno zvládnout a nezbláznit se? Jaké jsou vaše představy o domácnosti/práci/dětech vs. realita??

bobulle
24. lis 2009

Mišo, měla jsem podobnou představu a dopadlo to tak, že se řídím mým nyní velmi oblíbeným heslem "Bordel v bytě, šťastné dítě" 😀
Jako všechno na jedničku zvládnout jde, ale ta daň na psychickém rozpoložení až zdraví ženy je příliš vysoká, a tu já platit nechci 😉

beruska2x
24. lis 2009

mela jsem neco podobneho 😀 jediny lek jak se nezblaznit je - rict si ze to je vse docasne... az deti vyrostou tak muzu dalsich 40 let minimalne 😉 zase piglovat ale ted jsou deti dulezitejsi...
takze si hodim nohy hore, dam kafe a uzivam si prcka 🙂

megee
24. lis 2009

souhlasím s bobulí bordel v bytě, šťastné dítě...nač se nervovat když uklízet můžu ještě celej život, ale Domík bude dítětem jen chvíli..tak si ho užívám 😀

rimmel
24. lis 2009

😀 no ja som na takym dacim nikdy nerozmyslala..ono to je o prioritach ake clovek ma a ak si perfikcionista podla mna je to skor negativum ako pozitivum, dost si tym clovek obmedzuje zivot.
Napriklad moja svokra by nemohla ist spat kebyze nema umyte riady.proste MUSI ist a umyt aj ked sa jej nechce..no ja s tym teda problem nemam, radsej si lahneme s muzom na postel a rozpravame sa co tam po riadoch tie pockaju do zajtra 😝

mne najviac zalezi na case stravenom s malym a s muzom, potom na dobre varenej strave(varim kazdy den) potom na mojom vyzore(nemusi predsa zo mna byt smutla len preto ze mam dieta haha) a potom na tip top byte.

denne mam postel neustlanu, nakolko v nej aj travime s johnnym cas a dakedy tam aj spi..

vysavame iba cez vikendy to iste s umyvanim kupelky...take vysavanie napr trva iba 10min cize nic strasne 🙂 kupelka tiez 15-20min MAX

ja si myslim ze to vsetko celkom zvladam 😎 to sa samozrejme nechvalim alebo co 😕 ..lebo niekto iny bysi mozno povedal ze to vobec nezvladam...akurat kukam na stolik pri telke..je na nom prach..a vobec ma to nesere...1 tah mokrou utierkou pre babatka a je to.. 😀

megee
24. lis 2009

rimmel taky občas utírám prach mokrou utierkou pre babatka 😀

rimmel
24. lis 2009

aj telku tak robim pri prebalovani ak ma napadne 😀 (prebalujem na zemi oproti tv)

beruska2x
24. lis 2009

rimmel no myslim ze se ti to taky upravi, on takovym prckem to jde ale kdyz pak ji rohlik nebo neco a chodi po byte tak MUSIS vysavat denne nebo by jste chodili po kotniky v bordelu 😅 😉

beruska2x
24. lis 2009

kdyz mame den D tak taham lux i 3x denne 😀 ale samo jen na "postize misto" (rozsypane kakao, fazole, testoviny, hlina z kytky atd atd atd) 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

rimmel
24. lis 2009

no nad tym som nerozmyslala..ale hadam papat budeme za stolom 😉 snad.. 😀

beruska2x
24. lis 2009

hlavni jidla asi jo ale krupky, rohlik.. no uvidis 😀 nektere deti nechteji sedet v zidlicce u jidla vubec 😉

rimmel
24. lis 2009

a kedy mu mam ten rohlik dat? ja mu nebudem asi davat jedlo len tak 😅 😕 iba ranajky desiata obed olov.vecera....a vsetko za stolom..aj teraz to tak robim..ale nie v stolicke(ete nevie sediet) ale v lehatku 🙂ale bohvie mozno krpec zmeni nazor 😀

beruska2x
24. lis 2009

to vis ze zmeni, jen co se nauci capat tak neposedi 😀 pomalu se na to psych. priprav 😀

rimmel
24. lis 2009

asi mas pravdu 😀

misa.ottovka
autor
24. lis 2009

no asi budu muset na některé věci rezignovat 😀 😀 😀

megee
24. lis 2009

beruska malej mi u jídla chvíli v klidu neposedí ale po koberci mi teda nedrobí vysávám tak 2x do týdne a to nemůžu říct, že by jsme byli po kotníky v bordelu....možná je to proto, že má mezi jídlem max. piškoty který strčí do pusy celý 😀

niki2
24. lis 2009

mame dva psy, tak drobky u nas neexistuji 🙂 a to ostatni holt pocka, co musim mit, je ustlana postel, to mam pocit, ze je trochu uklizeno a potom casto vytiram. Ale prach otiram sporadicky.

misa.ottovka
autor
24. lis 2009

niki, je fakt že když je vytřeno mam taky pocit že je aspon trochu uklizeno.Máme velký byt přes 160m2 takže nezvládám vytírat ale každý den ale snažím se,kor když malá za chvíli poleze. nažěstí máme psa který nelíná.

aleachim
24. lis 2009

beruska, to bude právě pak ta srážka s realitou. 😀

kubaka
24. lis 2009

misaottovka - cíl není to všechno zvládnout sama ale co jde, delegovat. S dětmi je bordel neustále, na to se musí rezignovat, že se věci prostě povalují - na špínu a prach mám uklízečku, která chodí jednou týdne a vysmýčí kde co, umyje, vyluxuje, utře, poklidí hračky, srovná. je to pomoc k nezaplacení - stojí mě 120 na hodinu a 3+1 zvládne za 3 hodiny. Na tu dobu musíme být pryč z bytu.
Nemá cenu se sesypat na MD - naopak si najít koníčka a čas i pro sebe. a ono nikdy nic nebude dokonalé, je to jen náš vnitřní pocit, který nás takto pudí pracovat na 120 procent . znám to důvěrně a fakt jsem se z toho zhroutila, takže jsem změnila styl 😀 😀
A navíc, příliš dokonalá čistota neprospívá imunitě. mně se tu malý batolil i s morčetem na zemi - ochutnal granule, zrní, seno, akorát bobky se mi podařilo mu včas vyrvat z prstíků 😀 Sterilita nikomu neprospívá 😅

momin
24. lis 2009

Ahoj. Neda mi to nereagovat... ja sem si zase predstavovala ze budu mit doma bordel.... uplakane dite.. nebudu stihat varit.. nebudu stihat vlastne nic.... 😀 a ted sem velice spokojena jak vsechno zvladam... 😀 😎

beruska2x
24. lis 2009

aleachim.. tusim ze to vidis podobne jako ja? 😉

holky to mi nerikejte ze jediny cune mam doma ja 😀 😀 😀 😀 😀

aleachim
24. lis 2009

berusko, zkoukla jsem to v rychlosti a holky, co mají "bordel" (každý za bordel poažuje něco jiného) mají starší děti, ty, co vše zvládají a jsou přesvědčeny, že budou i nadále mají ještě celkem malé děti. Možnáto bude tím 😉 .

majatob
24. lis 2009

misa, taky jsem tohle nedavno resila (viz tema Jak se stat superzenou...ve volne diskuzi 😀)
taky jsem rada pouzivala proflakle "bordel v byte, stastne dite", ale zjistila jsem, ze s uklizenou domacnosti atd. jsme stastnejsi i ja a mm a paradoxne na sebe mame mnohem vic casu 😉

megee
24. lis 2009

holky a jak to děláte s hračkama? já teda uklízím až Domík spí nebo vůbec 😅 s ním to nepřipadá v úvahu jelikož chodí za mnou a vše zase vytahuje a rozhazuje nazpátek 😀

ale je fakt, když se tak podívám kolem sebe, že ty hryčky jsou asi jedinej "bordel" co tu je 😀

majatob
24. lis 2009

megee, tak hracky se nam tu taky vali, ale snazim se, kdyz menime cinnost, tak binec z te predchozi hned uklidit a Tobika do toho zapojit aby si zvykal po sobe hned uklizet 🙂 no a vecer jak usne, tak to srovnam poradne 😅
ale jestli jsou jedinej bordel hracky, tak je to ok 😀

megee
24. lis 2009

no jo já mám bohužel dítě který dělá vše jen když chce...takže když např. roztrhá papír a rozhází po pokoji tak když chce tak ho zase posbírá a vyhodí do koše, ale když nechce tak to nechá být 😅

beruska2x
24. lis 2009

hracky jsou "provozni neporadek" 😀 mame deku na ktere je ma, kdyz jde spat nahazim je tam na hromadu at nejsou po celm byte, kdyz neco vidim behem dne uklidim to, ale nijak zvlast to nema cenu 😅

na uklizeni je malej a ja nejsem otrok 😝 nekdy to po nam uklidi tatka 🙂

rimmel
24. lis 2009

ja mam na hracky toto a je to super 🙂

http://www.next.co.uk/shopping/homeware/childre...

beruska2x
24. lis 2009

no my mame taky truhlu na koleckach ale ne vsse se do ni vejde, ma ji u te deky, s cim si aktualne nehraje je tam a zybtek venku - nej veciciky..

rimmel
24. lis 2009

jejzis to je mega link sorry! 😀