Doktor mě posílá znovu na genetiku, proč?

renda501
30. říj 2015

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat před týdnem sem byla na odběru krve, kde mi brali krev na krevní obraz, protilátky..., a pak na genetiku jestli se tam neděje něco špatného s tím miminkem. Včera sem si šla pro lístek na peníze, a už sem byla v čekárně když mi ještě volala sestřička, a doktorka že si mě tam hned vezme jako první, a vypsala mi znova ty papíry na tu genetiku, že to ted prý bude každou chvíli. Četla jsem, že se dělá triple test v 16. týdnu, a doktorka mě tam poslala už ve 12. týdnu, je možné že mi to vypsala kvůli tomu znovu a nebo mohlo být něco špatně? Říkala, že to bylo jinak negativní, ale mě to pořád vrtá hlavou. Máte někdo s tímto zkušenost? Děkuji

luj_89
30. říj 2015

Upřímně jsem moc nepochopila ten příběh, ale asi vím na co se ptáš 🙂. Pokud ti doktorka říká, že jsou testy v pořádku, věř jí. Přece by ti nelhala ;).

renda501
autor
30. říj 2015

mě spíš jen zarazilo proč mi vypsala opět papír na krev na tu genetiku na ty vrozené vady, jestli se to dělá nějak častěji ten odběr

pety91
30. říj 2015

Podle mě to je tak, že v těch žádánkách původních něco chybělo, to je třeba celé. 🙂
Nevídím v tom důvod se znepokojovat.

luj_89
30. říj 2015

@renda501 A je to test na stejný genetický vady?

renda501
autor
30. říj 2015

jj, znova vypisovala do toho udaje z ultrazvuku a přitom se zkoumají nějaké hcg, est, afp myslím

darkwitch
30. říj 2015

@renda501 jestli to není jako prvotrimestrální screening a triple testy

bajana
30. říj 2015

@renda501 odbery sú normálne takto:
- prvý základný na krvnú skupinu, choroby matky, cukor, atd...berú sa asi 4 skúmavky, moja dr.lepi výsledky do tehuknizky
- druhý ktorý je súčasťou prvotrimestrialny screeningu...niekde ho robia v jeden deň ako utz, niekde cca v 10tt, niekde normálny gynekolog, niekde v centre prenatálnej diagnostiky, niektorí lekari ho úplne ignorujú
- tretí v cca 16tt, na triple test, mnohí lekári ho už nerobia, hlavne ak je prvotrimestrialny screening ok
- štvrtý v 30tt celkový krvný obraz

Takže neviem, či si to mala takto, ten úvodný príspevok je dosť chaotický

simdan
31. říj 2015

mě brali krev v 10tt,pak ve 12tt+prvotrim.screening,který dopadl velice dobře vzhledem k věku 34let a opět další krevní testy proběhly ve 14+5tt na triply,další krev ve 23tt(na ogtt),30tt a 36tt takže nevidím důvod k znepokojení,nikdy jsem nepátrala proč se bere tolikrát krev,vždy jsem měla vše o.k. akorát v 30tt mi zjistili anémii,takže jsem brala železo.Dcera se narodila naprosto zdravá 😉

renda501
autor
31. říj 2015

na ten triple test, se bere krev jen jednou nebo víckrát? Vim, že se odběry jinak dělají často a to chápu. Jen ten papír na triple test mi dala už po druhý

bajana
31. říj 2015

@renda501 krv na triply sa berie raz, mne ju vzala moja lekárka, ktorá ma inak na odborné vyšetrenia (screening v 1.aj2.trimestri, ogtt) posiela inde. Tak nechápem, na čo"genetika" (čo to vlastne je?aké pracovisko?)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru