Doktorát na materskej. Ako to znášali detičky?

susik77
31. led 2008

Ahojte, uvazujem, ze by som si isla robit na materskej maly doktorat-asi 1 rok.Ale bojim sa, ako to bude vplyvat na malu.Byv.kolegyna mi hovorila, ze jej syn sa kvoli tomu zacal zajakavat 😒
Bol frustrovany, ze na neho nemala cas...Studovali ste niekto na MD?Ako to znasali deticky?

eva265
4. únor 2008

Ildiku, podle me se muzes prihlasit kam chces. jen musis udelat prijmacky. Podminkou je jen ukoncene vzdelani urciteho stupne a dalsi specificke podminky podle typu skoly. Ale asi je dobre si to tam predem "otukat". Jednoho mgr. jsem delalla na prirodovede a cizi lidi tam moc nebrali. Ted se chci hlasit jinam a radeji se tam s nima domlouvam o vedeni prace.

mari.m
4. únor 2008

ahojtem sice este nie som ani Mgr., ale uz davnejsie som pocula, ze maly doktorat - PaedDr. / PhDr. / JUDr. zanikol..ze sa da uz robit len PhD. za menom..
pocula som zle??????????
lebo aj ja mam zaujem o PaedDr. 😀

wladka
4. únor 2008

mari.m, netusim o tom, ze by zaniko 😕 l.. ved si ho robim 😀 (PaedDr.) 😉

wladka
4. únor 2008

a som z nr ako ty 😉 ..na ukf to bezi 😀

babulina
4. únor 2008

mari.m, maly doktorat funguje v pohode, len pri velkom sa uz nedava CsC ale uz PhD., ja inak tiez rozmyslam nad rigoroznou ked sa mala narodi, len este fakultu si najst a veduceho prace, lebo ked som sa prvykrat snazila tak mi zamietli veduceho kvoli byrokracii tak som zase na zaciatku, a keby sa podarilo tak by bol zo mna RNDr. alebo PhDr.

wladka
4. únor 2008

babulina, veduceho?? ja na rigorozke nemam veduceho, to si musis sama.. 😉 to nie je diplomovka 😀

atomix
4. únor 2008

Já zrovna odevzdávám Ph.D. a s mimčem bych to určitě nedodělala. Je teda pravda, že manžel taky dopisuje, takže děláme dva doktoráty zaráz, což je o hubu, ale s miminkem by to nešlo. Malý doktorát asi jo, to si člověk napíše prácičku a udělá zkoušku, ale velký doktorát je regulerní studium se zkouškama a výzkumnou prací (výzkumně zaměřenou disertací). Jinak pokud nechcete být vědkyněmi, tak proč uvažujete o PhD.? To je akademický titul. PhDr./PaedDr. jsou společenské 🙂 .

babulina
4. únor 2008

wladka, asi najskor to kazda fakulta resp univerzita ma inak, lebo uz pri prihlaske sa vypisovalo meno ucitela ktory ta ma na starosti, ja som rozmyslala nad fakultou mng na UK alebo na matfyze ztadial mam magistersky titul

babulina
4. únor 2008

toto je vlastne napisane na prihlaske: Pri podávaní prihlášky si uchádzač navrhuje vedúceho rigoróznej práce a dva predmety z ktorých bude odpovedať, následne Vám dekan príjme prihlášku, ak spĺňa požadované náležitosti a určí navrhovaného vedúceho a predmety, ak nemá námietky. No a pri mojom veducom namietky boli 😉
Mate to nejako inak wladka?

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
tiki
4. únor 2008

Ja si teda taky nemyslim, ze bych ten titul nejak v praxi vyuzila (jestli ho teda jednou budu mit 😉 ), ale kdyz ono je to badani tak zajimave a po obhajeni magisterky mi zustala spousta nevyresenych otazek...

mari.m
4. únor 2008

wladka..no pozri na stranku UKF, uz sa tam nepise o malom doktorate, iba o velkom..
a uz sa o tom normalne hovori,ze to zanika..
tak neviem..
ja by som bola rada, keby si to mozem urobit..
predsa je to viac ako Mgr. 😀

cuchre
4. únor 2008

ahojte,

male doktoraty nezrusili a ani neplanuju (pisala som na MS SR).ale pripravte si peniazky. na Prif stoji RNDr. 9000 sk pre externistov, pre internych studentov PhD 3000.....a potrebujete pracu (samozrejme s konzultantom) a skusku z 2 predmetov (rozsah statnic)....

susik77
autor
4. únor 2008

u nas v praci ani u manzela nejak tituly vobec neberu... mame vo firme dost stredoskol., alebo bakalarov...skor to mam ked spoluprac. s lekarmi, dr. znie lepsie ako mgr.

vavka33
4. únor 2008

Aj ja si chcem robit doktorat s pedagogiky,takze dakuem cuchre za infosku 😉

lasenka
4. únor 2008

ahojte
ja som si titul PaedDr. este len nedavno robila a som velmi stastna ze to mam za sebou 😵
tiez som pocula, ze sa uz male doktoraty nebudu robit, ale ked Cuchre zistila, ze budu, tak budu... kamoska si davala prihlasku niekedy v lete a na katedre jej povedali, ze si ju podava na poslednu chvilu, takze ja neviem - islo o pedagogicku fakultu Presovskej univerzity...
ja som za svoj doktorat platila 6000 sk, pisala som pracu 2 roky a statnicovala som z 2 predmetov - pedagogika, psychologia... a to len preto, ze som mala pracu z pedagogiky. Inac kamoska, co robila pracu v odbore telesna vychova, tak mala statnicu aj z telesnej vychovy

vavka33
4. únor 2008

LAsenka a co si pisala?
Tu pracu si obhajila a k tomu mala este dve statnice?

lasenka
4. únor 2008

ahoj vavka 😉
ja som pisala pracu Vztah ucitela a ziaka... ano, mala som obhajobu pracu, pockala som na vysledok a popoludni boli statne skusky. kto si pracu neobhajil, ani na tu statnu skusku nesiel

mari.m
4. únor 2008

a wladka, na ktrej fakulte a katedre to robis???
lebo ja som na PF - KPG..a tam ten maly doktorat nevidim 😒

vavka33
4. únor 2008

Lasenka,ved to horsie ako na vyske 😀
Nemas tu pracu aj v elektr.podobe,rada by som sa pozrela ako vyzera doktorat

lubi22
4. únor 2008

Ahojte 🙂
Ja som si urobila PhD. este pred tehotenstvom internou formou, ale moja kolegyna mala babetko pocas studia. Kym ja som studium prerusila kvoli zahranicnej stazi, ona ho prerusila na rok kvoli babetku, lebo pri babetku do roka by to stihala len velmi tazko. Po rocku sa vratila a dostudovala to, ale za vydatnej pomoci rodiny, t.j. malu jej kompletne tri dni do tyzdna varovala maminka. Takze da sa to, ale je to dost narocne 😉 Ja by som urcite na materskej dovolenke PHD. robit nesla, pretoze ked sa chce tomu clovek venovat poriadne, co predstavuje nielen pisat pracu, ale aj publikovat, vyucovat, chodit na konferencie, zucastnovat sa projektov, tak sa to velmi neda 🙂

lasenka
4. únor 2008

vavka
ano, nieco mi v PC ostalo, hlavne poznamky, ktore by som rada vyuzila aj v buducnosti pri dalsich pracach... ale pracu ako celok nemam, len v hrubej väzbe 😔

vavka33
4. únor 2008

Ake prijekty a konferencie?No boze,to ja by som nestihala a od septembra zacnem asi ucit

adetka
4. únor 2008

vavkaaa... lubi pise o PhD.. velkom doktorate... nie malom (v tvojom pripade PaeDr)... na maly iba napises a obhajis rigoroznu pracu a urobis skusku z dvoch predmetov... 😉 ... mam byvale spoluziacky, ktore si uz pisu PhDr... a zvladli to popri praci (aj ked zu bezdetne, ale zato mali pracu na 12 hodin denne)...

ten velky doktorat ma coraz viac zaujima... uz iba vymysliet zaujimavu temu dizertacky.... (dve mi uz veduci katedry zamietol, lebo ich robi takmer kazdy treti doktorand, a v diplomovke pokracovat urcite nechcem)... 😅

monkey1
4. únor 2008

adetka, akoze pokracovat v diplomovke? to ako das diplomku a pripises daco naviac? alebo ako sa to robi? 😕
este budem vyzerat ako blba, ale co su to za tituly PaeDr., PhDr., RnDr? 😔

bezaz
4. únor 2008

baby planovali zrusit male doktoraty este pri schvalovani noveho vysokoskolskeho zakona, co im nakoniec nepreslo 😉
poplatok a sposob absolvovania riga je na kazdej skole a fakulte iny..
phd si vyzaduje vacsi rozsah prace, aj dizertacky, neviem, ci moze nadvazovat na diplmovku, to si radsej overte.. rigo treba spravit myslim do dvoch rokov od podania prihlasky.. na prihlasku si sice pisete veduceho {konzultanta} ale pri rigach malokto konzultuje.. {mna poslala pani doktorka celkom s prehladom do P, ze to nebude robit ani za prachy} 😅
PhD sa da robit bez problemov na materskej ale externou formou {5rokov}.. internou len asi s prerusenim, pretoze sucastou je aj vyucba {teda doktorandi ucia}..

ivka07
4. únor 2008

Ahojte babenky ja si idem robit doktorát na Pedagickej fakulte v trnave a do roka musim napisař a odovzdař prácu na 80 strán a potom do 6 mesiacov od odovzdania spravit skušku z didaktiky biologie a obhajiř prácu.

ivka07
4. únor 2008

Malý doktorát Paedr.

cuchre
4. únor 2008

aha a aby som nezabudla......neviem, ci to bude platit aj pre vas, pre mna urcite (mam spravene skusky k PhD a obhajenu minimovku, btw skusky z minimy platia na maly doktorat), veci treba ukoncit do konca roku 2010, pretoze potom prestava platit vyhlaska a vsetko sa meni.....to hlavne pre "vedkyne", ktore teraz prerusili PhD 🙂

wladka
4. únor 2008

ivka, do roka?? u nas je to do 18mes, min. 90stran 😉 .. tiez obhajoba a skusky.. 🙂

mari, UKF NR, Pedagogicka fakulta, Katedra pedagogiky.. 😉 .. aler neuskodi zavolat na studijne, vlastne na oddelenie vedy,a tam ti o tom viac povedia 😉 .. ja som na materskej, a ako to tam teraz bezi, neviem.. som mimo toho.. sice chodim ucit, kazdu stredu, ale nemam sajnu ako to teraz je.. 😅