Doktorát na materskej. Ako to znášali detičky?

susik77
31. led 2008

Ahojte, uvazujem, ze by som si isla robit na materskej maly doktorat-asi 1 rok.Ale bojim sa, ako to bude vplyvat na malu.Byv.kolegyna mi hovorila, ze jej syn sa kvoli tomu zacal zajakavat 😒
Bol frustrovany, ze na neho nemala cas...Studovali ste niekto na MD?Ako to znasali deticky?

bramburka
4. únor 2008

já jsem zatím přerušila velkej doktorát z historie a uvažuju už jen nad malým ... no akorát u nás to znamená napsat disertačku a 1 zkoušku. Zkoušky se nebojim, ale práce stojí......a já se vykecávám na konovi...

ivka07
4. únor 2008

wladka, ano do roka dnes čerstva infoška ale ako sa tu píše každá škola ma svoje pravidlá

wladka
4. únor 2008

bramburka, to znaju 🙄 ..mam poolrok za sebou, a 15stran 😀 😀 ..ale uz kazdy den si vravim, ze idem idem na to..ale 🙄 bieda 😝

ivka, no teda 😕 😅 ..dufam,ze to umna nezmenili.. porazilo by ma 😀

susik77
autor
5. únor 2008

ahojte, tak som zistila, ze budem moct pouzit moju hotovu prakticku cast, co som urobila hned po diplomke, a v juni sa mozem prihlasit na rigoroz.skusku 🙂
takze musim si vsetko prejst -uz som zabudla, co som to vlastne robila 😝 😎
a pozhanat novu literaturu, skusit napisat teoriu a naucit sa na 2 skusky 😎

mari.m
5. únor 2008

Pokyny rigorózneho pokračovania na UKF PF v Nitre :
- uchádzač do 18mesiacov predloží rigoróznu prácu
- príspevok 5200SK,-
- komisia do 3mesiacov prácu prijíme,alebo vráti
- obhajoba a skúška sa konajú v jeden deň
- doktor filozofie PhDr.
- doktor pedagogiky PaedDr.
- za priebeh a výsledky zodpovedá referát pre vedu a výskum
- termíny podávania prihlášok a odovzdávania rigoróznych prác : posledný týždeň mesiaca apríl / september
- predmety na rigoróznu skúšku :
pedagogické vedy, pedagogická psychológia, teória vyučovania

susik77
autor
5. únor 2008

mari: u nas to funguje tak, ze sa skontakt. s nej.odbornym asist., s kym si napr.robila diplomku, spiskas prakticku cast a na skusku sa prihlasis az ked mas vsetko hotove a ked vies, ze to asi stihnes do toho dedlinu urobit 😎 inak ti poplatok prepadne ☹

wladka
5. únor 2008

mari, vidis,.. tak asi to este plati 😉 , ja som davala v septembri 😎

no baby, momentalne mam silnu chut pisat, dieta mi spi.. idem na to 😎 .. 😀 😀 ..chcem aspon teoriu dokoncit 😉 .. a vyskumnu, az potom

bobd
5. únor 2008

baby,
trosku od veci, ale neviete mi povedat, kolko stoji pedagogicke minimum? a prip. aj kolko trva? diky moc!

wladka
5. únor 2008

bobd, netusim.. ale viem,ze trva 2 roky 😉 ..nei je pre teba lepsie urobit pedagogiku - bakalarske? 3 roky a mas Bc, titul.. 😉 ..

rebeka1977
5. únor 2008

no ahojte...som na materskej, doktorat som robila este ked som pracovala, a ja osobne si absolutne neviem predstavit ho orbit na materskej....ja ho mam z materialoveho inzinierstva....a doma by to proste neslo, merania, spracovania, modelovanie na programoch ktore mam len v praci....

vsetkym vam drzim palceky...vy buduce doktorky...pa

iv_77
5. únor 2008

Ahoj holky, já se budu ptát asi hodně hloupě, ale co rozlišujete mezi pojmy velký doktorát a malý doktorát? Mám za sebou ukončené jedno magisterský studium a teď mě čekají státnice na ekonomický fakultě, kterou jsem studovala dálklově a jelikož mě to studium fakt baví (nikdy bych si to nemyslela 😉 ), tak uvažuji o tom, přihlásit se na studium doktorské, které je zakončeno titulem Ph.D. A to je podle vás malý nebo velký doktorát? Možná je to u nás v Čechách jen jinak rozlišováno, no moc bych stála o to, dozvědět se, jak to vůbec je. Díky za odpověď a omlouvám se za příliš stupidní dotaz.. ☹

rebeka1977
5. únor 2008

no maly a velky pojem nepoznam....u nas bola len najskor rigorozna skuska, ktorej predchadzala skuska z anglictiny technickej a potom samotny doktorat

mari.m
5. únor 2008

ahoj iv_77
maly doktorat = titul PaedDr. alebo PhDr. alebo RNDr. alebo JUDr.
velky doktorat, ktory jediny uznavaju aj v EU : PhD.

smary
5. únor 2008

iv PhD je velky doktorat,ten sa (aspon u nas) studuje 3 roky interne,alebo 5 rokov externe,pocas neho je dizertacna skuska (sklada sa z viacerych teoretickych casti a jednej pisomnje,tzv.minimovky),tu musis absolvovat do 18 mesiacov (ak si interne,externe neviem) a potom sa uz len pise dizertacna praca,ktora konci obhajobou...teda ak sa hovori o doktorandskom studiu ,tak sa hovori o velkom doktorate...
maly doktorat (to su tie tituly pred menom,ako napr. RNDr,PaeDr,...) sa absolvuje ovela rychllejsie,tam to ide v poradi,prihlasis sa,naucis sa,daju ti termin rigoroznej skusky a obhajis rigoroznu pracu,zacvakas a titul je tvoj (teda trvanie niekolko mesiacov)...

smary
5. únor 2008

a inak zaujimava tema,ja si robim "velky" dotorat (interne),teraz mam ale prerusene studium (materska) a chystam sa ale coskoro vratit na fakultu,pretoze v podstate ma uz caka "len" napisat dizertacku,dizertacne skusky uz mam urobene a tak si myslim,ze by som to stihala aj popri malom,kedze na fakulte ma kazdy den (ani kazdy tyzden) nepotrebuju (tam sa mi stazi ukazat raz za cas) a pisat mozem aj doma (to co k tomu potrebujem na vypocty mam),ale uvidim,ak to nepojde,tak znovu prerusim 😅

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
bobd
6. únor 2008

wladka,
ja uz titul Bc. mam (filozoficka fakulta), teraz pokraujem na Mgr, ale chcela by som si popri tom urobit aj minimum, ako poistku... 😉

cuchre
6. únor 2008

ahoj bobd....

na to PG minimum sa informuj u vas na oddeleni didaktiky. ja som si ho robila na Prif Uk... predtym sa nedalo popri studiu, teraz sa uz v ramci kreditneho systemu da. a stoji od 15 do 20 000, zavisi od skoly. viac menej trva 4 semestre, niekedy len 2, ak ti dovolia spojit, absolvujes pedagogiku, psychologiu, didaktiku tvojho predmetu a prax...a ine predmety zavisia od fakulty. my sme pisali este zaverecnu pracu a mali skusky. dva baby dosli z mesacnymi babatkami a ja som bola asi v 5 mesiaci, tak to bolo vtipne 😀 ale bolo to v poho.....

bobd
6. únor 2008

ahoj, cuchre,
takze to bola pohoda? ja mam z toho obavy, som teraz stvrtacka a chcela by som to nejak pospajat, aby som skoncila naraz aj skolu aj toto. je to tazke studium? 😕

cuchre
6. únor 2008

u nas to nebolo tak zle...teda mozno len mne sa zdalo, lebo ja som to robila asi 5 rokov 😀 (mne sa podarilo zacat este ako studentke, spoluziak to vybavil, potom som nemala peniaze, tak som nepokracovala a ked som nastupila, skusky mi uznali,ale prvy rocnik som stala)
ale je to v pohode....teda aspon u nas...pretoze sme vsetci normalne ucili, mali roky praxe, len sme potrebovali papier....ale poviem ti, radsej pojdem este raz na dizertacne skusky,ako sa ucit psycho a pedagogiku...veci su to strasne zaujimave, ale mne nesli do hlavy 😉 a na jednu otazku som na zaverecnej skuske rovno povedala, ze netusim (diplomaticky, ze mam okno)...ked som to zvladla ja, zvladnu vsetci 😀 a ked ta to bude bavit.....vy z filozofickej k tomu asi mate blizsie,ako my prirodovedci

johanda
6. únor 2008

gedren, píejčdí si klidně můžeš udělat na jiné škole než na své Alma mater, Ing. třeba i na škole, kde je výstupní titul Mgr. a naopak, jen zpravidla musí absolvovat nějaké rozdílové zkoušky. Řekla bych - že to je celkem přínosné - jiný pohled na věc, čeření kalných vod statického prostředí apod. 😉

zuzula28
6. únor 2008

susik caves, tak parada, ze to zuzitkujes tu staru prakticku, tak teraz sme rovnako na tom. Este si spomenut, ze o com to vlastne presne boli tie merania a mozme ist na to, he he 😝 😉

bramburka
7. únor 2008

jj, velkej doktorát je u nás na PF UK na 5 let, 2 státnice z jazyků, několik zkoušek - z historie, filosofie....pak rígo... je to zadarmo, na interním (dá se za 3 roky) musíš učit, dělat práci pro katedru, mít vlastní semináře, jet min. na 1 stáž do zahraničí... je za to stipendium a titul PhD.. Malej doktorát, titul PhDr. je jen rígo a zkouška, vícemene formální, samo i poplatek. Zavedli to aby škola vydělávala, dost často se pouze trochu přidává ke svý diplomce...takže mnohem jednodušší a navíc malo kdo zná zatím rozdíl mezi tituly...

adetka
8. únor 2008

apropo.... interne doktorantky, a damy s titulom PhD... Co vsetko ma obsahovat ramcovy projekt dizertacky?... staci iba napisat, co chcem v danej problematike tie tri roky skumat?... alebo uz musia byt aj nejake poznatky... pripadne rozpis... co chcem ktory semester robit a podobne?... viem, ze sa to mozem opytat aj priamo na katedre... ale ja tam chcem zajst s uz vypracovanym projektom...

adetka
8. únor 2008

bramburka.... mne nejde o titul... ale o moznost pracovat na vyske.. aspon takymto sposobom 🙂

cuchre
8. únor 2008

ahoj adetka....

neviem, ako si na tom, ale najprv su prijimacky, kde mas pohovor a prihlasis sa ku konkretnemu skolitelovi na konkretnu temu (aspon u ans to tak funguje). cele studium potom funguje na principe konzultacii (samo, ze konfery, clanky, ucenie pri internom PhD)...minimova praca zalezi od teba a skolitela. vacsinou je to teoreticka cast, prehald literatury o problematike, mozno ciastkove vysledky. k tomu predkladas projekt dizertacnej prace, co je osnova, taka podrobnejsia...no a vlastne cela dizertacna skuska spociva v obhajobe tejto prace (je to vlastne taka konzultacia s komisiou, celkom v poho, dost vela veci ti odtial pomoze) a vedomostna skuska.spravidla byva po 18 mesiacoch od nastupu na studium....a potom napises velku pracu a obhajis....
teda takto to funguje u nas na prirodovedeckej fakulte....
predstavu o praci mozes mat, je to fajn,a le z vlastnej skusenosti viem, ze castokrat nastanu problemy pri udajoch (ked pracujes ako my so statistikami a stat. urad ti povei, ze tie veci neeviduju, tak to cele menis...)...na to tam je skolitel, on ti pomoze 🙂

adetka
8. únor 2008

ahoj cuchre... dakujem za vysvetlenie postupu... ale ja som myslela: este pri podavani prihlasky na doktoranturu... zle som sa vyjadrila .... prepac 😅

cuchre
8. únor 2008

aha, tka ked podavas prihlasku, len si vyberies skolitela a temu...ale asi je dobre amt aspon nejaku predstavu, co by si chcela robit 🙂

bobd
8. únor 2008

cuchre,
ja sa ta chcem este spytat, ci ten maly doktorat sa da robit aj popri praci, ten rok, alebo to treba byt este dennym studentom?

lefika
8. únor 2008

cuchre, nemas link na tu zmenu vyhlasky? lebo ja do 2010 skoncit nestiham ☹ to by som si musela riadne svihnut....