Doktorát na materskej. Ako to znášali detičky?

susik77
31. led 2008

Ahojte, uvazujem, ze by som si isla robit na materskej maly doktorat-asi 1 rok.Ale bojim sa, ako to bude vplyvat na malu.Byv.kolegyna mi hovorila, ze jej syn sa kvoli tomu zacal zajakavat 😒
Bol frustrovany, ze na neho nemala cas...Studovali ste niekto na MD?Ako to znasali deticky?

cuchre
8. únor 2008

bobd....maly si mozes kludne spravit, podas prihlasku, napises pracu, obhajis a spravis skusku...ak pracu napises za tri mesiace, tak to mas skor, ak to flakas ako ja, tak to trva dlhsie 😀 vobec nemusis byt dennym studentom...klikni si na stranku fakulty, kde to chces robit, mali by tam mat odkaz na rigorozne konanie, kde je aj prihlaska a co vsetko potrebujes 🙂 cela stastia.....

cuchre
8. únor 2008

lefika....

tu vyhlasku netusim, len mi to bolo povedane, ked som teraz prerusovala studium kvoli MD...ale ja som nastupovala este v 2004, podla tej starej vyhlasky a na 3rocne studium, neviem, mozno sa ta to netyka...ja tiez neviem, ci stihnem velky doktorat dokoncit, uvidim, ako bude s krpcom...

lefika
9. únor 2008

cuchre, ja som posledny rocnik podla starej vyhlasky. ale neviem, podla mna, ked podla nejakej vyhlasky studium zacnes, tak ho podla nej aj dokoncis a moze ti byt jedno, ze uz je ina: ved to sa tyka len tych, co nastupili neskor, ci nie? 😕

cuchre
9. únor 2008

neviem, tak mi to napisal prodekan....ze po 31.12.2010 konci platnost vyhlasky a ak nespravim dizertacku, prepadnu mi skusky aj minima.....ale zatial neriesim..... 🙂

lefika
9. únor 2008

cuchre, ty kokso 😕 😕 prepadnu skusky a minimovka? 😕 to si dufam len ten prodekan zle vylozil a nie je to pravda. ako by osetrili pripad dvoch materskych za sebou? baba pride po 6 rokoch naspat do skoly a zisti ze moze zacat odznova??? by ma porazilo...

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
gulocka
24. dub 2008

Ahojte ja sa chystam podat prihlasku do prahy na doktorat. Ale mam hlavu v smutku lebo absolutne netusim ako ma vyzerat projekt dizertacnej prace. Obsah viem- ALE CO FORMALNA STRANKA?
Viete mi niekto poradit ? je nejake clenenie kapitoliek nieco o co sa mozem opriet? AK ANO PROSIM DAJTE MI CO NAJSKOR VEDIET. Dik kazdemu za pomoc

melis
26. dub 2008

Ahojte, iba by som chcela poopraviť info, ktoré sa týka UKF v NR poplatok za rigo. /čiže malý doktorát/ činí 8200 Sk plus 1500 Sk za vystavenie diplomu. Poplatok 8200 Sk platíte spolu s prihláškou a v prípade, že vám prácu nepríjmu - máte smolu - peniažky sa nevracajú. ☹ A mám aj aktuálnu info o JUDr. v BB : suma 12 000 Sk plus suma za vystavenie diplomu. 😝 Takže solventným vstup voľný! 😉

adetka
25. srp 2008

ahojte 🙂 ... tak hlasim, ze ma na iternu doktoranturu prijali... buduci utorok nastupujem... a slecna ide do jasliciek...

chcem sa opytat inych internych doktorantiek... ako je to s platenim odvodov... viem, ze doktorant si ich musi platit sam... ale ja som az do decembra buduceho roku oficialne na rodicovskej dovolenke... a odvody by za mna mal este platit stat... nie?... viem, ze ako SZCO by som si ich musela platit sama... a ked by som nastupila do zamestnania tak plati zamestnavatel... ale ja nie som ani zamestnanec, ale ani SZCO... oficialne samoplatca... student na rodicovskej...

asi sa opytam na skole... 😖

smary
25. srp 2008

adetka ja som interny doktorand a zaroven na MD,socialne poistenie mi teda ako zene na materskej plati stat,tak isto aj odvody do zdravotnej poisotvne,ty si este mozes dobrovolne platit nemocenske poistenie,ja si neplatim,lebo ak by som aj PN ostala,tak stipko dostavam dalej,takze naco...

lefika
25. srp 2008

adetka, a budes dostavat stipendium? ak ano, tak ti stat odvody platit nebude, okrem zdravotnych. ak si nejake chces platit sama, musis si to vybehat ☹ priznam sa, ze ja som sa na to vykaslala: na dochodku mi tych par uboho platenych rokov vela nezavazi a ostatne nepokladam za nutne. teraz, ponavrate z RD, bude kazda koruna dobra 😔

smary
25. srp 2008

lefika mne ale vraveli,ze ako zena na MD som socialne poistena,a tym,ze dostavam stipko sa nic nemeni,lebo nepracujem,ale som zaradena medzi studentov...

lefika
25. srp 2008

smary, mne zas povedali, ze ak dam dieta do statom alebo mestom zriadenych jasli/skolky, prichadzam o vyhody zeny na RD 😒 tak teraz neviem, lebo aj tvoje zdovodnenie ma nieco do seba 😉

adetka
25. srp 2008

smary... dakujem... si ma ukludnila... 🙂

lefika... ja davam Mirku do sukromnych jasliciek... nie statnych ci mestskych... takze rodicovsky mi ostava... a asi aj tie odvody...

smary
25. srp 2008

lefika aha,na tie jaslicky som zabudla,mne sa o maleho stara moja mama,a este k tomu u nas na katedre staci,ked sa tam objavim vtedy ked ucim (to su 4h do tyzdna),ja uz mam posledny rok doktorandskeho,takze som nad jaslickami ani neuvazovala ☹ takze mas pravdu 😒

smary
25. srp 2008

adetka u sukromnych by to malo malo byt to iste,ako je moj pripad...teraz osm si spomenula,ze som na USVaR pytala a tam mi povedali,ze im mam ohlasit iba ak dieta pojde do statnych,alebo mestskych jasli 😉

lefika
25. srp 2008

adetka, tak to ano, ak ti ostava prispevok, tak aj odvody. vlastne sa pre teba nic nemeni...aspon teda kym neprejde ten uzasny novy navrh zakona 😒

adetka
25. srp 2008

lefika... vsak to.. asi prejde... ale aspon budu preplacat naklady na jaslicky... do vysky RD... takze stratiakurat na odvodoch... ale do januara trosku usetrim 🙂

smary
25. srp 2008

lefika ale my aj nadalej nebudeme zamestnankyne,ale studentky,my nedostavame plat,ale stipendium a preto si myslim,ze sa nas ani ten "skvely" novy navrh zakona nedotkne 😕

smary
25. srp 2008

ved ten novy navrh sa ma tykat zien,co su zamestnane...a to my nie sme 😕

pezincanka
25. srp 2008

Ja som pocas prvej materskej dokoncila PhD. CEle tehotentvo som sa takmer k nicomu nedostala, bolo rizikove a tak som nemala cuht. Ku koncu tehotenstva som sa dokopala k tomu, aby som mala pokope vsetky vysledky. V 3-6 msiaci zivota dcerky som robila statistiku, lebo bola velmi fajn, pokojne dieta. Potom ozila, lozila, chodila... muesli mi ju varovavat babky, kym som pisala a x krat prepisovala pracu. Obhajila som ju, ked mala takmer 2 roky. Bola som rada, ze som nebola nejako casovo limitovana. Kedy som to odovzdala, vtedy... bolo to na mne. Som rada, ze to mam za sebou...

lefika
25. srp 2008

no, inak mna by dost zaujimalo, ze tie, co ste to stihali na materskej, ci ste mali este niekoho k dietatu. lebo ja som tu sama, manzel chodi na tyzdnovky a za celu matersku som sa nedokopala takmer k nicomu...tak neviem, ci vobec este stiham a ci sa na to nebudem musiet vykaslat 😢 😢 😢 dcera od roka a pol cez den nespava, vecer zalahne tak o 22 a to som uz taaaak unavena, ze precitam maily a idem spat 😅 😔

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
inka04
12. bře 2009

prosim vas dievcata, ak ste tu nejake doktorandky, prip. studentky, ktore ste prerusili, ako je to s materskou? totiz doktorandi maju teraz statut studenta - nie zamestnanca - lekarka mi vypisala matersku a co teraz s nou? mam ju odniest do socialnej poistovne alebo co s tym?

adetka
12. bře 2009

inka... neviem urcite... ak si si platila nemocensku... a mas tym padom narok na materske... tak urcite ano... ak nie... tak asi ano... aby ti patili dochodkove poistenie... a urcite zajdi do zdravotnej poistovne... aby stat za teba platili zdravotne poistenie... ja som si platila nemocensku... na doktoranturu som nastupila ked mala moja dcerka 21 mesiacov...i

nanaska1
14. kvě 2009

robite niektora rigorozku?

adetka
16. čer 2009

ahojte... nejak je tu ticho... ako mamicky doktorandky... kamaratka na materskej si ide robit rigorozku... ale jej sa ma kdo o dieta postarat, ked bude pisat... ja by som chcela dalsie dieta az po skonceni doktorantury...

pierremary
18. led 2010

Chcela by som sa poradiť- som v poslednom ročníku interného doktorandského štúdia a v máji čakáme prírastok. Školiteľ chce, aby som ďalej poberala štipendium, čo chcem samozrejme aj ja, nakoľko by sme museli predčasne požiadať o ukončenie grantu-čo je škoda.
Tiež si dva roky platím ako dobrovoľne nemocensky poistená osoba nemocenské.

Ako je možné pokračovať v štipendiu a zároveň brať materskú? Dá sa to?

smary
18. led 2010

pierremary áno dá sa to, ja som tiež poberala aj doktor. štipendium aj materskú, resp. neskôr rodičák, zo štipendia si neplatíš žiadne odvody, takže sa to nedá porovnávať s platom, zároveň to teraz budeš mať lepšie, lebo odvody ti bude štát platiť, keďže si na materskej a tak si ti nemusíš nič dodatočne platiť (nemocenská)....neviem ale ako by to bolo, keby si mala dieťa umiestnené v jasliach, alebo škôlke, na to sa najlepšie opýtaš na Úrade práce soc. vecí a rodiny....

stankap
22. únor 2010

dievcata, nemate nahodou skusenosti s rigoroznou pracou z anglickeho jazyka?