Doktorát na materskej. Ako to znášali detičky?

susik77
31. led 2008

Ahojte, uvazujem, ze by som si isla robit na materskej maly doktorat-asi 1 rok.Ale bojim sa, ako to bude vplyvat na malu.Byv.kolegyna mi hovorila, ze jej syn sa kvoli tomu zacal zajakavat 😒
Bol frustrovany, ze na neho nemala cas...Studovali ste niekto na MD?Ako to znasali deticky?

adetka
31. led 2008

a ja ze myslis velky doktorat 😅 ... ja ti nevie povadat... ale maly doktorat si tu robi Wladka... pise vtedy, ked jej dcerka spi, alebo sa o nu stara niekto iny...

rinuska
31. led 2008

Nemyslím si, že ten rok štúdia by malú mohol negat. ovplyvniť.Ja som na MD vyštudovala VŠ nebol žiadny problém, iba ak časový .Malého to nijak neovplyvnilo.Je to ale individuálne.Závisí od dieťaťa , organizácie práce a samozrejme potrebuješ spoľahlivého človeka, ktorý sa potará o malú, ked bud treba.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
rinuska
31. led 2008

Ja osobne považujem malý doktorát za absolutórium zbytočnosti.Ale to je môj názor.S veľkým to nemá nič spoločné, ani sa to neho nepodobá.

petamarketka
31. led 2008

susik: o tom samém přemýšlím už půl roku. Myslím, že by to šlo udělat - místo vysedávání u koníka - ale dokopat se k tomu. Co jsi studovala za VŠ?

andrea78
31. led 2008

ja som pri dcére vyštudovala VŠ (externe) a absolvovala pri nej dvoje štátnice (Bc. - mala vtedy 4mesiace aj Mgr. -mala 2roky), nezanechalo to na nej absolútne žiadne následky, je z nej bystrá a veľmi šikovná babuľka

no učila som sa a aj diplomovku písala len po nociach ked spala, takže som sa snažila najviac ako bolo možné eliminovať dopad toho na ňu

wladka
31. led 2008

ahojte baby..

ja si robim rigorozne.. ozaj, vyuzivam cas, ked mi dieta spi, cez obed.. ked ju nasi vezmu k babke, von na prechazdku, vtedy ten cas vyuzijem na to.. ssamozrejme ze sa neda kazdy den.. ale zosuladit to s materskymi povinnostami da.. 😉 .. a moja dieta nie je frustrovane, je to stastne dieta, kym je hore, venujem sa jej naplno.. a ziadne nasledky nezanechali na nej stopy,aj ked som promovala v 8mes.. 😉

rinuska, sorry.. ja viem, ze maly sa proovnat s velkym neda.. ale v com je ten rozdiel.. urcite ma vacsi vyznam titul PaedDr. ako Mgr... nie?? 😉 a dalsia vec, na velky PhD. by som nesla pri materskej.. viac casu nad tym, mapovat, vyskum atd..

neviem ako v cz,ale popytajte sa kompetentnych 😉

susik, ta kolegyna to asi nespravne poriesila 😔 ☹ 😒 .. prvorade je dieta a nie praca, ci skola.. zosuladit sa to da.. ale vediet to treba aj rozdelit.. a nie zanedbavat dieta kvoli skole..

susik77
autor
31. led 2008

ahojte, asi do toho pojdem...asi urobim nej. na medicine v Prahe-katedre biomediciny...stud. som Mgr. farmaciu...

wladka
31. led 2008

urcite, drzim palce 😉 ..kazdopadne, keby daco, vzdy mozes zaradit zpatecku 😉 ..ale verim, ze nie

susik77
autor
31. led 2008

dakujem 😉 rada by som neco stihla na materskej 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
susik77
autor
31. led 2008

gedren: keby som ho robila na farmacke, tak prakticka cast+teoria-samotna skuska pozostava z obhajoby + skuska z 2 predmetov, kt. som mala na vs. ale chcem si ho robit v prahe na medicine, ale este neviem, ako to tam bude prebiejat...pojdem vyzistit 😉

luciaj
31. led 2008

susik, aj ja si robim rigo teraz pocas MD ... snazim sa pisat pracu, ked mala spi a po veceroch ... a ucit sa na skusku budem az ked mi prijmu pracu ...

gedren, u nas na prave je rigorozne konanie rigorozna praca + skuska z 2 predmetov v rozsahu statnice, takze nemyslim si, ze je to az take jednoduche a uz vonkoncom nie zadarmo ...

rinuska, podla mna je aj maly doktorat dolezity a dokonca velmi. len si povedz sama, ak by si potrebovala advokata, isla by si za Mgr. alebo radsej za JUDr.? A okrem toho, PhD. je podla mna len akademicka zalezitost, ktoru do praxe nepotrebujem. Ale absolutne nepodcenujem tych, co si robia velky doktorat, chce to urcite vela namahy a popri MD ani nehovorim ....

ivka07
31. led 2008

Ahojte kočky,
náhodne som našla túto tému tak prispejem,
ja som skurát dnes poslala prihlášku na rigoróznu skúšku, chcem využiť trochu voľného času.
Ja mám super manžela ked príde z práce malej sa naplno venuje tak som sa rozhodla že ten čas využijem a spravím si malý doktorát, a rozmýšlam aj o veľkom ale to až keď spravím malý a potom sa uvidí čo bude dalej.

maaja
31. led 2008

baby, ja som robila advokatske skusky a rigo ked som bola v tretom / stvrtom mesiaci ... vtedy sa este dalo, ale teraz by som to uz urcite nezvladla 😖 neviem si predstavit kedy by som sa ucila, ked uz teraz nic nestiham 😔

adetka
1. únor 2008

ja uvazujem nad velkym doktoratom... internym... kedze by som rada niekedy aj isla ucit na vysku... ak by ma zobrali... co je dost mala nadej (ina katedra, nasa doktorat neposkytuje)... isla by Mimi na tych par dni v tyzdni, kedy by som bola v skole do jasliciek (bude mat 21 mesiacov)... a ked budem behat kvoli vyskumom a podobne... tak niekto na par hodin pomoze...

a PhDr si mozno urobim popri Phd... ale toto su vsetko iba sny 😀

johanda
1. únor 2008

holky dá se to zvládnout, sice to dělám už nějakých 6 let, přičemž jsem 2x porodila, ale spěje to ke zdárnému konci. Já teda musela absolvovat 10 zk + riga, teď odevzdám práci a obhájím a jdu to zapít 😉 Jo a zas tak moc jsem se neflákala - dělala jsem na grantech i s miminama, tak to snad trochu omlouvá tu dobu.

susik77
autor
1. únor 2008

baby, ja som rozmysl. aj o PhD, ale neviem, ci to vyuzijem vo firme...nechcem ucit, ani robit vo vyskume...

eva265
1. únor 2008

Susik, to nevadi, jestli to nevyuzijes pozdeji, ale aspon budes delat i neco jineho nez se starat o dite. A na internim dostanes i nejake penize, coz taky neni uplne spatne 🙂. A nikdy nemuzes vedet, jestli se ti to v budoucnu nebude hodit. Kdyz nebudes chtit, tak si to pak do CV psat prece nemusis.
Ja se na doktorat taky ted chci hlasit. Mam Mgr. z dvou ruznych oboru, tak to chci "spojit" do jednoho. Kdyz jsem pracovala, tak jsem doktorat vubec nestihala a nechala se radeji vyhodit. S mimcem me to doma bavi, ale uz se nemuzu dockat, az budu delat i neco jineho.

susik77
autor
1. únor 2008

evi, ja nechcem odist z firmy, za rok a pol sa tam chcem vratit, takze by pripadal do uvahy len externy...rada by som robila z farmakologie, strasne ma to zaujima.akurat sa bojim, akoby som to sklbila s pracou, rodinou prip. ak pride dalsie mimi...manzel ma tiez narocnu pracu a sme prec od rodiny, takze sa musime spolahnut len na seba navzajom...

eva265
1. únor 2008

Susik, vzdycky to muzes zkusit a kdyz to nepujde, tak to nechat byt.

cuchre
1. únor 2008

ahoj,

ja doktorandim uz 4. rok 🙂 rigu som zatial nestihla napisat, mam len skusky, ale hadam sa postasti.....a velky netusim...ono, kym nemusis sediet v labaku, tak sa to da aj pri dietati 🙂 ti labakovi doktorandi to maju ovela narocnejsie na cas.
nechcem sa ti do toho miesat, ale nie je lepsia z farmakologie atestacia ako phd? ja sa vam do toho nerozumiem, len segra je farmaceutka a tvrdi, ze je to tak lepsie.....

ildik
1. únor 2008

ahoj, ja taky uvazuju o doktoratu. ted si delam pedagogicke minimum, abych zkusila, jaky to je. Coz u mne obnasi 40str prace a 2 statnice. Prace mam zatim 33 str a nemuzu se to dokopat dopsat - ted mame nejake nespave obdobi. Rikala jsem si, ze kdyz si udelam tohle a zjistim, ze to pujde, na PhD. se prihlasim. Nevite, jestli me vezmou i na jinou skolu, nez jsem mela vysku? Teoreticky by meli, ale jestli s tim nekdo nemate zkusenosti.

tiki
1. únor 2008

Ahojte, ja delam treti rok doktoranda a je to uplne super. Na pul roku jsem prerusila, ale ted uz zase pilne studuju. Zkousky jsem ale uz mela hotove pred porodem, takze to bylo OK. Ale delam terenni praci, tak ditko vozim s sebou na raseliniste a nezda se, ze by ji to nejak skodilo. Zalezi fakt asi hodne na tom, co bys delala, je to hrozne individualni skola od skoly...

susik77
autor
1. únor 2008

cuchre: ja uz nerobim v lekarni a uz ani nechcem...takze atestacia mi na nic nebude 😎 ten doktorat sa mi vo firme viac hodi-aj to lepsie vyzera na vizitke 🙂

susik77
autor
1. únor 2008

a tiez budem labakova...mozno este praca sa zvieratami ☹ trochu sa toho obavam...

zuzula28
1. únor 2008

susik, cauko, no vidim, ze mame podobny problem. Ja som 4 roky po ukonceni farmacie v BA a tiez chcem PharmDr, ale neviem sa pohnut dalej. Chcela som hned po skole, ale prestavovali zverinec podla noriem EU, takze som dva roky cakala, aby sme mohli robit s potkanmi... ☹ Ta prakticka cast by ta nemala az tak dostat, mne trvala dva tyzdne [aplikacie lieciv, odbery vzoriek, merania vzoriek], ostatne uz by si mala len chodit konzultovat. Teda pisat teorku, spracovavat priebezne vysledky a potom sa ucit. Ja mam teda tiez farmakologiu a ine by som ani nechcela. Vidim, ze mas dosah aj na dobre pracovisko. ale ved to je ako diplomka len trosku viac do hlbky...
Booze aj krpcov mame skoro rovnako starych. Prisla potom svadba a tehotenstvo, porod, no a teraz si neviem predstavit ako sa pohnut dalej...Uz sa bojim, ze to nakoniec nijako nedopadne. Ak chces napis cez IP a mozme sa podporovat, pripadne si potom pomahat, ak bude v com. Moj mangel je doktor a tiez rad pomoze, ak bude treba pozhanat literaturu alebo tak...Je na Kramaroch, takze vsetci odbornici po ruke, keby bolo volaco treba...
Si pis, ze aj ja ho chcem nielen preto ale aj preto, ze to posobi profesionalnejsie ten titul. Ved bez urazky, ale Mgr. je dnes uz kde kto, hlavne tie niektore platene pofiderne dialkove odbory, no neviem...
Zvierat sa neboj, oni sa boja teba. Ja som neni nejako zrucna v tomto a zvladla so to v pohode. Na diplomku sme mali zajov, to bolo lepsie. Potkan je taky maly na manipulaciu.
A Phd je nam na figu, ked neplanujeme ist do vyskumu. Prilis narocne na cas, ucenie a aj prostriedky...A interne by sme museli byt zamestnancami fakulty, tak to je strata casu.

cuchre
2. únor 2008

zuzi, uz ani zamestnancom fakulty by si nebola ako interny doktorand....od 1.1.08 sa menili predpisy, teraz sme len studeni a platime si vsetky odvody z vlastneho vrecka...a pokial viem, externe PhD sa najnovsie plati....tak vobec netusim, ci este stoji za to, venovat sa vede...... 😒

susik77
autor
2. únor 2008

Ahoj Zuzi, dakujem za podporu 🙂 to je super 😉 pozeram, ze si z okresu galanta, aj ja pochadzam 😉 ja som uz mala jeden doktorat rozrobeny-ukoncenu prakt.cast-na galenike, ale odisla som prac.do prahy a potom to bolo zlozite-menila som pracu, svatba a pod., takze doktorat som odsunula a teraz po 7 rokov to uz asi nebude aktualne...a manzel moc nechce, aby som ho robila v blave kvoli dochadzaniu...ale v prahe nie je farmacia, len v hradci, al. brne, takze ak rigorozka, tak budem muset aj tak nekam dojizdet...mozno skor do brna.
na tej lekarsk.fakulte v prahe by som mohla robit len to PhD...ok, tak mozme blizsie pokecat cez IP 😉

m.c.
2. únor 2008

Ahoj holky,
tak já jsem si myslela že na mateřské zvládnu doktorát, přihlásila jsem se a malá se narodila týden před začátkem prvního semestru. Takže teď mám udělaný zkoušky jenom ty co minimálně potřebuju na kredity ať mě nevyhodí a dávám si rok odklad. Doufám že až bude větší tak to dodělám. Od 2.semestru už musí být i příspěvky na konferencích a to bych asi s mimčem který kojím nezvládala. Neříkám že to nejde, ale asi jsem nějaká líná se učit a taky jsem po porodu přehodnotila priority. Radši se budu teď věnovat malé a trochu pracovat, na studium mám času dost 😉 .