Doma je nej(ne)bezpečnější místo pro děti

f.miracle
23. únor 2010

Možná už tady někde taková diskuse je, pokud ano, tak se omlouvám. Po vlastní nemilé zkušenosti, kdy jsem zjistila, že člověk není nikdy dost opatrný, mně napadlo ji založit, protože jeden opravdu nikdy neví, co naše poklady napadne. Takže čím vás váš prcek překvapil?

kristi
23. únor 2010

kdyz jsme prijeli na dovolenou do vily a nase mlade si vzalo mistni sroubovak a strcila ho do zasuvky 😀 😀 vyhodila pojistky, ji se nastesti nic nestalo

a doma nevim, ja uz to nevmimam, bojim se jen vzdy kdyz zehlim a ona chodi okolo, nebo opareni vodou

robi
23. únor 2010

Ahoj,
já začínám mít strach z otevřeného okna. Malá se moc ráda kouká z okna, takže až bude tepleji, tak nesmím jenom tak nechat otevřené okno. Ve chvíli, kdy je sama, tak si prisune židli k oknu a kouká ... Naštěstí budeme mít sítě, ale i tak...

dagina
23. únor 2010

Můj strašák je opaření 😖. V její přítomnosti nevařím skoro ani čaj či kafe.

shaula
23. únor 2010

Robi - lepší by byly možná nějaké pojistky. I když jestli máte plastová okna, tak tam by to mohl být problém... Tak holt jen ventilačka 😉

Já se nejvíc bojím pádu (kluci rádi lezou čím výš, tím líp, oblíbená zábava je klečet na opěradle gauče opřený o lampu 🙄 ) a spálení o troubu - jednou mi takhle večer před Vánoci vylezl z postýlky a jako myška došel k rozpálené troubě, kde jsem zrovna pekla cukroví. Byla jsem otočená zády, tak jsem ho neviděla. Ani by mě to nenapadlo, byla jsem přesvědčená, že tvrdě spí... Vyndané šprušle jsem zase rychle dávala zpátky 😀

robi
23. únor 2010

Shaula - právě že máme plastový a já mám ve zvyku nechávat otevřeno dokořán, aby šel dovnitř čerstvý jarní vzduch 🙂
Vy máte pojistky? Asi to nějak budeme muset řešit...

berynka
23. únor 2010

Ja se snažím být fakt opatrná (musím 10000x zaťukat a není to rouhání!!!!), takže se nám nikdy nic nestalo. Hedu ani jako mimino nespadla z postele 😀 .
Ale ještě stále máme bezpečnostní pojistky na okně, v zásuvkách a šuplíkách, kde jsou nůžky. Nože a hrnky s horkými nápoji dávám na kuchyňské lince stále dozadu a na stůl, až když trochu zchladnou. Dávám pozor na šňůry od spotřebičů, igelitové tašky a sáčky. A když se jdu sprchovat, tak jí nedávám nic k jídlu.

shaula
23. únor 2010

Robi, ano, my máme pojistky, ale my máme bohužel ještě stará dřevěná okna 🙄 Ale třeba existuje i něco na plasťáky, zkus se poptat - možná místo šroubování by se to lepilo...

samik2008
23. únor 2010

já se nejvíc bojím že se spálí o troubu,už se mi několikrát stalo že ji otevřel,teda naštěstí sem zrovna nic nepekla,a když peču dávám sakra pozor a říkám mu že pálí že nesmí,už jsem mu i několikrát dala přes ruku a dokola vysvětlovala že nesmí,ale on si snad ze mě dělá srandu nebo co...
a máme i krbový kamna v kterých zas tak často netopíme a když jo,tak máme před tím tu zábranu,tak to ví že nesmí,ale když se v nich topí a já sem s ním sama doma,beru si ho teda i na záchod,člověk nikdy neví co se ve vteřině může stát
a jinak mě snad překvapuje každý den,takže čekám co zas vymyslí

anta
23. únor 2010

No dobrý téma, dnes mě můj milý malý překvapil tím, že zakopl o bednu s jeho časopisy a zlomil si malíček u pravé ruky ☹ Strávili jsme po doktorech 3 hodiny a ještě teď jsem z toho v hajzlíku ☹ A to nejsem máma, která by své dítě nehlídala, jsem mu prakticky pořád za zadkem a BUM 😢

soanpe
23. únor 2010

proč by se nemohlo šroubovat do plastových oken? 😅
vakuum je mezi skly a ne v rámu

sisi.v
23. únor 2010

kamarádka má plastová okna a prostě je zavázala provázkem za kličky, rychlé a účinné 🙂.

já loni nechala malou na zahradě (uzamčené, oplocené, zabezpečené) a než jsem se vrátila z kuchyně (cca 3 minuty), tak byla vyšplhaná na poslední příčce zahradního altánu (zhruba 2,5 metru), s nohou nakročenou na střechu...tak to mě fakt nenapadlo, že bych měla jistit i ten 🙂...

ined77
24. únor 2010

ahojky 🙂 ,
také se děsím nejvíce asi opaření a pádu.malý je také horolezec..nejednou jsem ho načapala na stole ☹ a to měl rok!on je koumák 😅 .
cokoliv horké dávám dozadu na linku,vařím jen na zadních sporácích.na troubu si už sáhnul,takže ví že PÁLÍÍÍÍ 😅 .naštěstí nebyla rozpálená,takže proud studené vody jako první pomoc stačil,ale pamatuje si.
ale i tak,kdykoliv mu říkám,že nesmí že pálí,motá se kolem a částečně se strachem a částěčně se zvědavostí ji okukuje 😒 .
jinak i zásuvky ho velice zajímají,ale tam jsou krtky 😉 .ačkoliv musím říct,že jsem byla překvapená...v čekárně u pediatrů,metr od země nezakryté zásuvky 😕 .malý už tam málem vrtal prstíkem 😢 .

anta 🙂 ...to je hned ☹ .kolikrát těm nehlídaným se nestane ani zbla a naopak 😖 .
přejeme brzké uzdravení 🙂 .

papuellka
24. únor 2010

Tak dneska za mnou malej přišel s nožem v ruce a ještě ho držel tou ostrou hranou, vytáhl šňůru od vysavače a začal ji cpát do zásuvky, jinak si teď s oblibou vyleze na židli a jen tak si sedí nebo se i postaví a opře se o opěradlo, jak se tak velebí, nedívá se, že si třeba sedá do prázdna, už tak jednou spadnul.

ined77
24. únor 2010

jo ano nůž 😕 ...to jsem zapomněla.už 2x mi ho v totální rychlosti čmajznul z linky 😕 😨 .kudla jak blázen,na maso 😨.
ale už na to myslím...chybama se člověk učí že 😒

hary
24. únor 2010

Jo holky, malá děcka hlídáme jako ostříž a stejně jednou něco přijde 🙂 . Když se narodil druhý, prvnímu byly skoro 4 roky, tak už jsem ho tak moc nehlídala, jako batole. A když jsem si večer před spaním vařila kojo čaj, tak rána jak z děla a on ve 4!! letech sletěl z gauče a to jen proto, že se natahoval na stolek pro bonbon 😠 . Já v šestinedělí, byl večer, tak s ním letěl manža na pohotovost, všude krev a přijel pak jak hrdina s dvěma stehy na hlavě 😎 . Ten druhý synátor je divočina sama o sobě, pojistky mám snad všude a on je schopný se přerazit i o zdánilivě banální věc 😀 .
Ale jo, opaření, spálení, nože, to jsou hrozný strašáci 😒 . Ale stejně, např. náš malej ví, že radiátor je aua, tak stejně k němu jde, prstíkem si šáhne a pak všude vypravuje aua 😀 .

papuellka
24. únor 2010

Jéé, ined, koukám, máme stejně starý, taky už automaticky dávám věci na lince, co nejdál, ale prostě nějak došáhnul, taky si udělá z úchytek, co jsou na šuflících, žebřík...

ined77
24. únor 2010

papuellka 🙂 ...jj,jsou to malí koumálkové 😀 .vždycky mě dokáže něčím překvapit,ale ne vždy zrovna mile 😅 .ale člověk pak aspoň už ví na co všechno si dát pozor 😉.
akorát to dítko stále roste a roste a tam kam nedosáhl včera dnes už dosáhne bez problémů 😅.

shaula
24. únor 2010

Jo jo, s nožem už na mě taky vyrukovali, manža ho zapomněl na stole, tak si ho tam klučina sebral, taky ho držel za ostří 😲

Soanpe - nevím jistě, proč se nesmí plasťáky vrtat, protože je nemáme, ale vrtat se do nich nesmí. Zřejmě by to mohlo narušit konstrukci nebo spíš těsnost okna jako takového. A stopro by to znamenalo ztrátu záruky.

rencata
24. únor 2010

AHoj holky, tak mě Maruška překvapuje každý den 🙂 Je to sluníčko 🙂

Ale jinak pokud mám vyjmenovat, co všechni ji napadlo a bylo nebezpečné a já naštěstí včas zasáhla, tak toho bylo už docela dost.

Když měla velkou rýmu, měla jsem vysavač neustále po ruce zapnutý v zásuvce, abych mohla aktuálně odsávat hleny (mám odsavačku na vysavač) a ona jednou hezky přišla a začala si tu šnůru omotávat kolem krku. Jste měly vidět, jak jsem od strouhání brambor vyletěla rychle abych ji odmotala.

Nebo mi pomáhala vytahovat nákup z igelitky a šup s ní na hlavu (nebyla to taková ta obyč alá tesco, ale pořádná dlouhá pevná), jsem se taky lekla, jak ji něco takového mohlo napadnout.

Nebo si klidně kamkoliv přisunu židli a vyleze na ni, aby si něco z linky podala (to už ani věci dávané dozadu na linku nepomohou). Tohle se jí snažím odaučit, že na židli se pouze sedí, jenomže bohužel ona to vidí u mě, bo aby si podala věci ze skřínek nahoře, musím vylézt na židli ☹

Když měla asi rok, vylezla za mnou po schůdkách. POiužívám je v šatně, když se potřebuji dostat k sezonním věcem.... byla jsem nahoře, v ruce držela obr krabici a ona mi najednou sáhla na nohu... krve by se ve mě nedořezalo... já byla v domnění, že si hezky staví věž z kostek a ona zatím šupky dupky potichu za mnou do šatny a vylezla až nahoru... ještě štěstí, že mi sáhla na nohu, ani nechci domyslet, co by se stalo, kdybych si jí nevšimla a volně s plnýma rukama krabice slézala dolů.... to bychom letěly obě ☹ A ona podemnou.... z takové výšky.... to by nedopadlo dobře ☹ Brrr, ještě te'ď mi běhá mráz po zádech při tom pomyšlení.

Bohužel jednu havárku jsem nevychytala a to na chatě při snídani, kdy na sebe převrhla můj čaj. Seděla u svého stolečku a snídala a já si donesla svůj čaj, dala si ho na svůj velký stůl a stála u něho, natáhla jsem se pro máslo a ona v nestřeženém okamžiku z boku přicupitala ke mě a čaj na sebe převrhla.... byly jsme na popáleninouvém centru v Ostravě, naštěstí všecho dobře dopadlo, léčili nás jen ambulantně, opařený hrudníček se během 14 dnů zahojil a dnes nemá po opařenině ani památku. Ale já na to teda nikdy nezapomenu, nejhorší den v mém životě ☹

tak tolik zhruba od nás. Čert nikdy nespí, a dítka všudybílkové taky ne.... to aby měl člověk oči i na zadnici!!!! 😀 😀

shaula
24. únor 2010

Tak u nás teď několik dní vede strkání natrhaného papíru do ucha 😠 Naštěstí si to tam neumí nacpat (zatím), ale děsím se toho, až se jim to jednou povede... 😲

f.miracle
autor
24. únor 2010

No a nám malý rozpatlal WC blok... všechny čistící, prací prostředky, odlakovače, kosmetiku, tablety do myčky, prostě všechnu chemii máme v uzavřených skříňkách snad dva metry nad zemí, ale kam s WC blokem jinam, než do záchodové mísy a pak do koše, že...

shaula
25. únor 2010

Jo a dneska se dostali k tabletám do myčky a jednu ohryzali... Ale zatím nepění 😀 Ono to nebylo moc, tak neplaším. A to mám doma asi celé 3 tablety, protože myčku nemáme 😀 (mám je tu "jen tak", protože mi kámoška říkala, že se tím dobře čistí zašlé nádobí...)

cassiela
1. kvě 2010

Čtyřletý syn mého bratránka zase odchází ven. Prostě všichni jsou třeba v kuchyni a on najednou odběhne a šup už je venku ze dveří. Nejhorší to bylo, když jsme měli oslavu v cizím městě- hospoda přímo u silnice a on prostě odběh od stolu a než jsme ho našli, tak byl na druhý straně silnice.

misa84
2. kvě 2010

Tak my máme taky skvělý zážitek, jednou jsem vysávala, Honzík si hrál v pokojíku a najednou ho slyším za sebou, tak se otočím a vidím ho, jak kouše kabel od vysavače 😲 Křikla jsem na něho, lekl se a od té doby už to nezkoušel, ale nechci ani domyslet, co by se stalo, kdyby se prokousl 😕 Nezbeda jeden.

dvojka
2. kvě 2010

Shaula-tak pokud by se jim povedlo narvat papír do ucha pomůže vysavač 😀

Holky,tyhle okamžiky jsou fakt děsný 😖

hancazivocich
6. kvě 2010

ahoj, tak přesně, jak píšete..Chybama se člověk učí...Tak kde začít. Největší strach mám z polití kafem. Doma si to hlídám - jak jste tu psaly. Ale problém - návštěvy, nebo třeba chata, atd...Proboha - holky, jak mám donutit tchánovce, aby sakra mysleli na to, že je tam s nima malý dítě? Já se tam nemůžu dojít ani vyčůrat, protože minule zakopla o schůdek před kamnama a vlítla přímo na kamna... Letěla ksichtíkem. Naštěstí akorát šla dovnitř švagrovka, čapla po ní (řízla na zem s košem dřeva) a čapla jí za kšandy..Podotýkám, že jsem šla jen na wc, hlídali ji tam 3! A bez obav - ji pohlídáme, že jo? Teď jsem naštvaná na max, protože jí schválně ukázali schody - jsou schovaný za závěsem a pořád ji lákají nahoru. Je tam během několika vteřin. Jsou bez zábradlí. Kikouš neumí slézt, tak se nahoře prostě odrazí a skočí!!! 😠 A všichni z toho mají děsnou srandu. Jo a když tam leze po pátý, tak už je to nudí a jdou pryč. Ale mě sprdnou, když tam dám jídelní židli, protože jí bráním v ,,rozletu".
Jinak je naše čiperka - vleze do pračky, pustí plyn, pustí pračku, veškeré vypínače, zásuvky jsou s pojistkama... Protože bafne šroubovák, příborák, cokoliv a žíži žíži....Jinak do kabelů nám taky hryže, naposledy ,,vypnula" reprák a rádio - prostě urvala šňůru. Tchánovcům na chatě odmontovala ze zdi kůži divočáka, už jsme tak trošku hořeli - vylezla na noční stolek, hodila lampičku na zem, přikryla hrací dekou a rozsvítila 😅 Vytavený kolečko...
Asi čtyři typy dětských pojistek umí rozepnout, vyhrává jen jeden typ...Jo a skříňky v obýváku jsou jištěný mojí podprdou - než se koupí nový pojistky 😅 😅

hancazivocich
6. kvě 2010

jinak - zrovna o víkendu - tchánovci si udělali kafe s tím, že si to ohlídají, nízký stolek, dlouhý ubrus, malou na klín!!! Ta využile chvilky a natáhla se po lžičce. Ve mně by se v tu chvíli krve nedořezal. Zařvala jsem, malá naštěstí hlásila, že pálííí, tchyně dotčená, že řvu zbytečně,..... Jo a že pokud jí budu celej život odstraňovat ze života překážky, blabla.... Jak dlouho za ní chci chodit a umetat jí cestičku.... Tak jsem jí řekla, že já budu ta, co bude doktorům vysvětlovat, jak se to stalo a ležet s ní po popáleninách a vyčítat si, že má zkaženej život..... 😠

meleri
6. kvě 2010

já sama sem strčila ve třech letech vidličku do zástrčky, naštěstí to mělo takový p lastový konec...ale pamatuju si to do dneška....
my to máme doma celkem v klidu, ale nejvíc se asi fakt bojím asi toho opaření....

bustik
17. kvě 2010

Já si hodně dávám pozor na žehličku, protože jako malá jsem si jí stáhla přímo na hlavu - tou špičkou. No prý se mi od té doby rozsvítilo a začala jsem chodit, mluvit atd. 😀

Jinak u nás jsou záslepky a pojistky úplně na všechno. Teď začala zapínat sporák. Taky už přelítla přes záda gauče - a řvala jen proto, že si u toho rozmáčkla křupinky. Zábrany na dveře, aby si nepřiskřípla ruku. Hodně pozor si dávám na polití kafem, ale už se bohužel stalo. Naštěstí to bylo z nízkého stolku, tudíž se "jen" pocintala na ruce. I přesto, když se žene k troubě a já jí říkám PÁLÍ, budeš mít bebíčko jako minule, tak kývá hlavou, říká pálí a stejně si jde sáhnout - prostě jestli nekecám.

blandik
18. kvě 2010

tak u nás malý vypadl z cestovní postýlky. Dali jsme ho tam spát a nenapadlo by mě, že z toho v 15M vyleze. Byla to rána jak hrom - slyšeli jsme ji přes dva pokoje. Malý žuchl na čelo - tedy předpokládali jsme podle modřiny. Z zamkl se mi v aute s kličema v ruce - já byla venku ...pak následovalo půlhodinové peklo než přijel manžel s náhradníma.

Nevíte náhodou jak se přepíná klávesnice zpět na psaní z leva do prava? Něco jsem přimáčkla a píše mi to pozpátku - ale jen na netu. Ve Fronpagi to funguje správně (a odtud taky píšu, jinak bych vyplešla).