"Domácí" gelové nehty. Stačí mi jednofázový 10 g gel?

kaa
12. říj 2008

Chtěla jsem poprosit o radu ty, které si dělají nehty doma. Už 8 let chodím na nehty, a teď jsem změnila práci, už nemám moc času jezdit na úpravu, takže jsem se rozhodla dělat nehty doma, za ty roky už to mám nakoukané, ale samozřejmě je něco jiného dívat se a dělat.
Počáteční investice je kolem 2000,-, ale potřebuju vědět, jestli mi stačí pro začátek na zkušenou jednofázový 10g gel a kolik z toho udělám nehtů. Za každou radu děkuji.

krista
27. zář 2010

A holky jaký používáte značky gelů, s jakýma jste spokojený? Taky mě zajímá jestli se vám nedělají bublinky a jak jsem četla že ta technika, že se nesmí nějak moc šmrdlat s tím štětečkem 😅 šlo vám to? 😀

tarasa
27. zář 2010

@krista ani jedno, tak nějak jsem se do toho pustila sama a řídila se papírovým návodem co mi poslali k sadě 😀 na těch tipech je na nic, že když jsem si dělal francii, tak mi to šlo strašně vidět ☹ ale určo to bylo i tím, že jsem ty přechody nedokázala tak dokonola spilovat

tarasa
27. zář 2010

tak na tom moje nemůžu najít nějaký název, ale dováží se to z Polska

krista
27. zář 2010

@tarasa tak jsi mě docela nahlodala že to zkusím přes ty šablonky a děláš si teda jen francii nebo jsi zkoušela i různý zdobení?

krista
27. zář 2010

@tarasa já bych měla mít nějaký gely v tý sadě tak to zkusím s nima no 🙂 uvidíme, ale počítám že budu muset rychle dokoupit, protože tam dávaji snad 5ml a to je asi málo na víc nehtů 🤐 a chodila jsi před tím někam k nehtařce nebo jsi se do toho jen tak pustila? 🙂

tarasa
27. zář 2010

@krista teď mám francii a na to na pár nehtech dané takové černé kytičky... 5ml mi přijde málo, já mám 15ml, zkus vybrat sadu kde je toho gelu víc, protože je dost drahý.... na nehty jsem chodila asi tak před 2 lety, pak mi bylo líto dávat 700 měsíčně do doplnění... a teď jsem si řekla, že jsem si od porodu ještě neudělala žádnou radost , tak jsem si objednala tu sadu

zuzka.o
27. zář 2010

Ahoj 🙂
Před 2lety jsem si dělala gelové nehty doma, mám vybavení, pec,...zkoušela jsem různé druhy tipů, ale nějak se mi nedařilo je přilepit tak dokonale jako nehtařka, takže se mi často odlomily nebo "odstřelily" od nehtu. Od té doby jsem na nehty zanevřela (fakt mi nebavilo vysedávat u nehtařky 2 hodiny) a teď jsem tady četla, že je možné si dělat nehty pomocí šablony. Jak to funguje? Poraďte jak na to. Děkuju 🙂

karmenta
27. zář 2010

Ahojte, jestli se můžu připojit s malým postřehem - nekupovat sadu na nehty z teleshopingu. Koupil mi ji manžel k narozeninám, byly tam jakýsi 3 divný pilníky, pec (peče, ale není na načasování), pak místo gelu akryl (a já se pořád divila proč mi to nezapéká 😠 ) a tipy, bez kterých bych se obešla, koupila jsem stejně pak jiné.. takže suma sumárum používám z toho jen tu pec a lepidlo 😀

tarasa
27. zář 2010

@zuzka.o podívej se na stránku zpět, dávala jsem tam odkaz na ty šablony

zuzka.o
27. zář 2010

@tarasa JJ, dívala jsem se na ně, ale nějak mi z těch fotek postupu není jasné, jak to funguje.

tarasa
27. zář 2010

@zuzka.o ohneš je a dáš si je pod svůj nehet, tím vytvoříš linii se svým nehtem... a nanášíš gel na tu šablonu ho musíš dát větší vrstvu aby to bylo silnější a dalo se to pilovat.... ale trvalo mi, než jsem vystihla tu "tloušťku"

zuzka.o
27. zář 2010

@tarasa Super, už to chápu, díky (asi jsem byla natvrdlí či co).

zuzka.o
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
naty
28. zář 2010

@tarasa já sem teda měla vždycky tipy a nikdy se mi až na tom přechodu neulomily..vždyť to musí strašně bolet! 😲 a nebo si je měla špatně nalepený a odlouply se, když sou dobře, tak tohle se nestane...a za 2, 3 měsíce tipy odrostou a je to...

@krista za odkaz se omlouvám 😉 Já si je dělám sama tak 2,5 roku, ale nic moc závratnýho na koukání, dělám si většinou jen francii 😀 , není na nějaký zdobení moc čas...a ani zručnost... 😀 ...s tou bruskou, no...ono je to sice rychlejší, ale taky s ní musíš umět pracovat, ale do začátku sem spíš pro pilník, protože se s ním stejně musíš naučit - hrany, vlastní nehet (na něj brusku ooopravdu nedoporučuju - mluvím z vlastní zkušenosti 😀 , ale chybama se člověk učí...) atd. ...bruska je fajn při doplňování, rychle odstraní předešlý nánosy - francii atd., ale na vlastní pilování a tvarování rozhodně pilník...a ona ta bruska taky není nic moc příjemnýho, respektive já sem se u toho dost nařehtala, jak to lechtalo 😀 ...

akryl je na pohled skoro stejnej jako gel, ale dělá se jinou metodou...
víš, co máš použít do začátku? myslím všechny ty smradlavý lahvičky... 😀

co se týče gelů, tak já nakupuju na tom odkaze, co jsem vložila před tím a spokojenost...a bublinky nejsou většinou o gelu, ale spíš o technice...myslím, že ze začátku se jim prostě nevyhneš...

naty
28. zář 2010

@tarasa ty přechody byly vidět kvůli špatnýmu zpilování, tam to chce úúúplně do neviditelna...

krista
28. zář 2010

@karmenta neni to taková ta malinká pec? Zrovna na tu sadu s teleshopingu jsem někde koukala, už jsem slyšela že je nekvalitní...

@tarasa no 700,- za měsíc je fakt dost, já jsem dávala teda 400,- + cesta tam a zpátky, no když si to tak vezmu tak do 500,- jsem se vešla, ale neměla jsem na to vůbec čas, manžel mi chodí v týdnu pozdě, nehtařka to měla nejradši dopoledne, to u nás opravdu nejde a o víkendu jsem ji nechtěla otravovat... tak si představuju jak si k tomu vždycky jednou měsíčně v klidu sednu a udělám si to sama, snad nejsem naivní 😅 🤐

@naty lehtalo tě to jo 😅 no tak lepší než aby to bolelo, no já jsem na sebe zvědavá, začínám se bát že to nezvládnu 🤐
No povídej ty smradlavý lahvičky mě taky zajímaji 😅 vím o nějaký čistidle na nehty, jako odmašťovač, pak nějaká výživa...? Ještě něco? 😅

krista
28. zář 2010

A ještě se chci zeptat to že ta lampa nemá nějaký to časování, vadí to?

naty
28. zář 2010

@krista tak docela důležitý sou dezinfekce, kdyby se ti tam dostala vlhkost v průběhu lepení apod., aby se ti tam nechytla nějaká plíseň, pak na odmaštění přírodního nehtu, ještě je na umělej nehet - líp k němu přilne gel, pak je ještě vodička na otírání gelu, když se zapeče, tak se na něm udělá výpotek, který se z finální! vrstvy otírá, no, nakonec můžeš mít ještě tu výživu, ale ta je spíš na kůžičku kolem nehtů...

no, on je to s tou bruskou takovej zvláštní pocit... 😅 ...bylo to poprvý,co mě lechtaly nehty... 😀

ale doporučuju se pořádně vyptat a načíst postup, aby tě případný odlupování nehtů spíš neodradilo... 😉

naty
28. zář 2010

@krista s nečasovanou lampou je to pro tebe horší v tom, že si musíš hlídat, jak dlouho to tam máš...jako nepřepečeš to nebo tak, ale musíš na to furt myslet, aby to tam bylo aspoň na tu minimální dobu na vytvrdnutí...

karmenta
28. zář 2010

@krista no malinká není, je to normálně taková ta na dlaň.. Má ale jen 2 zářivky a nemá časovač (mě to nevadí, já si hlídám čas na hodinách, ale dělat nehty častěji asi by mi to vadilo).. No mě hlavně dostalo že v "sadě na gelové nehty" je místo gelu přiložen akryl.. 😀

krista
28. zář 2010

@karmenta tak jsem to myslela jestli nemá jen ty dvě zářivky, to právě nechci, o tom jsem četla, že to je na prd, ale hlavně že to vyhovuje tobě 🙂

@naty tak díky postupy se určitě chystám někdo ještě načíst, k tý sadě by měli dávat návod tak snad to tam bude 🤐 a když ne, tak se poptám tady no 😀
Jinak u tý lampy co bych měla píšou tohle, tak snad tak špatná nebude:
Profesjonálni UV Lampa 36W s časovačem 90s/120s/stale + 4 zářivky 9W

krista
28. zář 2010

@karmenta tak teď mi ještě cvaklo že vlastně nevím kterou lampu máš, jsou větší, co vypadaji jako čtyřzářivkový a maji tam jen dvě nebo jsou takový ty malý 😀 zkusím hodit obrázky 🙂

krista
28. zář 2010

Nějak to nemůžu teď najít, ale vím, že jsem to kdesi viděla, ještě jsem si říkala ,že musím pořádně číst a nejen čučet na obrázky 🤐

krista
28. zář 2010

Tak tahle má dokonce jen jednu zářivku, asi jsem si to popletla s tím 🙂
http://img196.imageshack.us/img196/4104/lampauv...

karmenta
28. zář 2010

@krista tak vyhovuje.. dělám je tak jednou za 3měs, takže to zvládám i s tímto 🙂 http://www.tv-products.cz/files/lobr/nehtove-st... - toť ten "zázrak" 🙂

krista
29. zář 2010

@karmenta o tom už jsem právě někde četla, asi na dama.cz
A ty si doplňuješ jednou za tři měs.? 😲 tomu moc nerozumím, to ti to neodrůstá nebo to děláš někomu dalšímu?

tarasa
20. říj 2010

ahoj, potřebuji radu, jak si dělám doma gelové nehty, tak se mi po pár dnech na některých nehtech začínají odchlipovat ze strany. Nevíte čím to je? nemáte některá s tím zkušenost? díky

naty
20. říj 2010

@tarasa blbě přilnul gel...jakej používáš? a používáš pod něj odmašťovač?

tarasa
21. říj 2010

@naty než dávám gel tak to natírám takovým lakem, to bude asi ten odmašťovač. a na tom gelu mám napsané jen: AllePaznekcie je to Polský výrobek.

naty
21. říj 2010

@tarasa no, lak...ale vypaří se, ne? jinak to asi nebude odmašťovač... 😒 ...tak bych možná zkusila jiný gel, ne všechny sednou všem...a nebooo je máš ze strany blbě zbroušený...pokud gel hodně zateče do okrajů a nevyčistíš to, tak se samozřejmě od kůže odchlípne a pak to jede dál do nehtu...