"Domácí" gelové nehty. Stačí mi jednofázový 10 g gel?

kaa
12. říj 2008

Chtěla jsem poprosit o radu ty, které si dělají nehty doma. Už 8 let chodím na nehty, a teď jsem změnila práci, už nemám moc času jezdit na úpravu, takže jsem se rozhodla dělat nehty doma, za ty roky už to mám nakoukané, ale samozřejmě je něco jiného dívat se a dělat.
Počáteční investice je kolem 2000,-, ale potřebuju vědět, jestli mi stačí pro začátek na zkušenou jednofázový 10g gel a kolik z toho udělám nehtů. Za každou radu děkuji.

tarasa
21. říj 2010

@naty už jsem taky uvažovala o tom, že zkusím nějaký jiný gel.....

karmenta
21. říj 2010

@krista no jednak mi to pomalu odrůstá a když už jsou tak v 1/3nehtu tak je sundám, dám tak 14dní/měsíc pauzu a pak dělám nové. 🙂

krista
21. říj 2010

Ahojky,
koukám že jste obnovili téma, já pořád koukám na nějaký návody na youtube apod. a inspiruju se, chtěla jsem si původně koupit lampu a ost. věci na vánoce, ale s penízkama to neni moc slavný tak to vidím až po vánocích, ale moc se na to těším 🙂

@karmenta ale to ti moc závidím že ti to odrůstá pomalu, mě to odrůstá strašně rychle, to si dám 😅 a neumím si představit pořád to sundavat a pak znova, já bych právě chtěla pořád doplňovat proto si je chci i dělat doma 🙂

@tarasa taky jsem slyšela že to může být gelem, koukala jsem na net i na různé reference na gely a ono se to fakt říct nedá, každému sedne jiný 😖 😉

naty
21. říj 2010

@karmenta to musíš mít svoje nehty strašně zničený,ne? když to pořád sundáváš?

krista
21. říj 2010

Holky já se chci zeptat, děláte někdo s razítkama? A jestli jo jaký používáte laky, jaký máte destičky a razítka (značky?) protože já jedno razítko i destičku už měla a vůbec mi to teda nešlo 🙄 vyhodila jsem to, pak jsem četla že na to musí být speciální lak 😕

tarasa
21. říj 2010

@krista já je nemám, ale když jsem chodila na nehty tak mi je dávala a s tím speciálním lakem je to pravda.

krista
21. říj 2010

@tarasa no mě by teda zajímalo kde sehnat ty laky, co jsem koukala na net, tak jsem nic pořádně neviděla nebo na výběr třeba 5 barev, modrá fosforečně žlutá apod. 😅 já bych ráda třeba bílou, černou, červenou, klasický barvičky 😅

karmenta
21. říj 2010

@naty ani ne, párkrát pod to "dloubnu" sirkou a nehet uletí, málokdy se stane že by se zatrhnul nebo tak něco 🙂

karmenta
21. říj 2010

@krista to já jsem právě líná to doplnovat, nikdy jsem to navíc ani neviděla, takže nevím jak na to 😖

krista
21. říj 2010

@karmenta já koukala na spoustu návodů na youtube, teď si ale nevybavuju jestli jsem ta někde viděla doplnění, možná je to tím, že jsem to nehledala, myslím si, že se tam určitě něco najde 🙂

naty
21. říj 2010

@krista razítka znám, dělají se na ně speciální laky, který jsou extra hustý, v tom jediným jsou "extra" 😀 ...ale osobně radši doporučuju nálepky, dáš je pod gel a je to, podle mě, hezčí než razítka...pošlu ti od IP adresu s razítkama a laky - ségra používá tyhle, ale i jí se často nedaří, chce to asi hodně cviku... 😒

naty
21. říj 2010

@karmenta
@krista doplnění je v podstatě stejný jako dělání nových nehtů - pokud je děláte bez tipů...prostě se zbrousí ta barevná vrstva, pak i vlastní nově narostlý nehet a nanese se gel...ale je lepší to vidět, abyste si to zase nezbrousili moc...

krista
21. říj 2010

@naty ty jo a mě přišlo že holčina co mi dělávala nehty to dělala tak jednoduše že jsem si říkala že to musí být sranda 😅
Jj pamatuju si jak se to doplnění dělá, nejhorší bude podle mě to broušení, aspoň pro mě teda 😖 už se vidím 😅
Na ty nálepky mi hodíš taky nějakej typ? 🙂 A nechcete se někdo pochlubit fotečkou svou nehtíků? Zajímalo by mě jak jste šikovný 🙂 mimochodem mě se strašně líbí nehty s glitterama, co je podle vás lepší, koupit glitterový gel nebo to jde dobře i s tím prachem (zamíchat ho do čirýho gelu)?

naty
21. říj 2010

@krista ty razítkami přijdou takový zrádný a je tam moc věcí, který nemusí vyjít... 😀 ...blbě to setřeš, máš tam málo laku, zaschne dřív, než ho otiskneš, blbě to přitlačíš, ujede ti ruka... 😀 no, nemám je moc ráda, ani je nepoužívám... 😀

nálepky můžeš použít v podstatě "jakýkoliv", ale hodím ti kde kupujem my...fajn jsou taky kamínky, ty se dělají strašně snadno a vypadají efektně!!

a co se týče glitrů...krásný...a ošemetný... 😀 ...na ně strašně bacha, protože ten prášek je pak úúúplně všude 😀 , radši na ně speciální štětec, protože když se to dostane na čirýho gelu, tak se to z něj dostává dost blbě...já dělá teda z prášku, ale nemíchám - nanesu čirý gel a do toho nalepím glitry...

tak jedny moje:

krista
21. říj 2010

@naty jůůů tak ty jsou super 😵 z kamínků já mám zase vítr, protože se bojim že mi vypadne 😅 a že pak budu mít v nehtu akorát díru 😀 jo já to viděla v jednom videu tak, že si nandala čirý gel někam vedle do nádobky a pak do toho sypala ten prášek tak snad bych i uchránila ostatní věci, i když je fakt že ten bordel doma by byl pak asi šílenej, na to už se těším, na ten prach 🤐

Ukaž ještě nějaký nehty jestli máš fotky 😀 hrozně ráda na to koukám 😀

naty
21. říj 2010

@krista děkuju.. 😉 ...kamínky jsou v pohodě, pokud je dáš do modelovacího gelu - teda že vytvaruješ gel, obrousíš, sekunďákem nalepíš kamínek a až na to dáš lesklý gel...někdo to dává až do toho svrchního a ty vypadávají, mají ostrý hrany a za všechno to zavazí, ale takhle ne, ještě se mi nestalo, že by mi vypadl...

s glitrama to jde asi taky tak, to sem nezkoušela... 🙂 ...ale řekla bych, že se jich tak zbytečně moc vypatlá, ne? i když, když se to schová, tak by to vlastně mohlo být i jednodušší... 😀

tak ta jednoduchá francie jsou moje úplně první, právě s razítkem, fotka pěkná, reálně už moc ne 😀 :

ty druhý sem měla nejraši 😀 , černá francie, přes to poprášený stříbrný glitry do půlky nehtu:

krista
21. říj 2010

@naty aha tak já to právě viděla dávat jen do toho svrchního 🙂 no vidíš díky za rady, jsi expert 😀 🙂 a když si potom budu ty nehty doplňovat půjde mi to dobře vybrousit? Asi jo, že. Já už se ptám fakt na blbiny, ale to víš zkušenosti žádný 🙂 našla jsem si na MMB jednu pani co nabízí kurz asi za 1100,- že prý i s certifikátem tak mě to dost překvapilo a začla jsem o tom uvažovat, že by to možná bylo lepší, navíc psala že se učíme na opravdových "klientkách" to mi bude asi někdo velmi vděčný až mu to zkonim 😀

Ty jo ale ty první nehty vypadají fakt dobře, to já určitě nebudu moct zveřejnit 😀 a ty druhý taky super, jsi fakt šikulka 😵

naty
21. říj 2010

@krista aaaale... 😅 😀 ...ty kamínky jsou v pohodě, dvakrát za to vezmeš pilníkem, on se odloupne, zbude z něj jen taková samolepka a ta jde hned... 😉 ...to nejsou blbiny, ze zkušenosti vím, že blbiny pak v praxi nejvíc překvapí.. 😀
určitě by to bylo lepší si to zkusit 😉 , ta cena zas není nijak závratná..není to zadarmo, ale předejdeš řadě překvapení a aspoň si to nacvičíš na někom jiným... 😀 ...na sobě to je samozřejmě technicky něco jinýho, ale postup budeš znát, tak budeš jen pilovat pilování... 😀 😉

cocoska
21. říj 2010

naaadherneee vytvory!
ja se taky odhodlavam k tomu, ale mam velke obavy. jak mam problem si nalakovat pravou ruku. moje leva ruka je opravdu 100 % leva. jak to zvladate vy?

krista
21. říj 2010

@naty taky si říkám že nějakej základ by se hodil, já prakticky nic nevím 😒 a hodně holek co si dělá nehty říkalo, že bez kurzu by do toho nešli. Jen nevím jestli by mi stačil třeba jeden den nebo jak to pani má, ještě jsem se neptala. Cena je slušná, co jsem koukala na nějaký společnosti, tak to bylo třeba kolem 8tis. ale to byly nějaký rekvalifikační kurzy a to je asi zase něco jinýho.

A můžeš mi říct co obnáší tvůj základ na modelování? Jako myslím tím co všechno máš na stole když jdeš na nehty, lampu, jaký gely? Já třeba mám pořád problém s tím pochopit na co ten gel je, někde píšou jednofázový a někde jsem četla ještě něco jinýho, nevím jaký je v nich rozdíl 😖

naty
21. říj 2010

@cocoska cvik, nic jinýho na to asi nezabírá...prostě trénovat jemnou motoriku levý ruky...zkoušet třeba psát, něco kreslit, dělat s ní to, co s pravou...

krista
21. říj 2010

@cocoska no já jsem na tom velmi podobně 😀 posl. dobou jsem se trošku zlepšilo v tom lakování teda, ale třeba ostříhat si nehty na pravé ruce nebo udělat francii tak to nehrozí 😅

@naty no vidíš tak než budu mít lampu můžu kreslit a trénovat ať mám potom první nehtíky tak hezký jako jsi je měla ty 😀 🙂

naty
21. říj 2010

@krista táááákže.... 😀 ...snad to sepíšu všechno (zkusím na jakoby úplně nový nehty):
1. pilník na přírodní nehty, odsavačka, štěteček na prach, ručník - zkrátíš do požadovaný délky, zpiluješ celý povrch, aby byl úplně všude hrubý, setřeš a sklepeš prach (odsavačka není nutná, ale výrazně usnadňuje práci, ale v pohodě se bez ní obejdeš 😉, stačí ten ručník na zachycení prachu, aspoň trochu )
2. odmašťovač a gázové čtverečky - otřeš nehty, aby se všechno dobře chytlo, bacha třeba na mazání krémy na ruce před tím, to silně nedoporučuju...
3. tipy, sekundové lepidlo na tipy, "gilotina" - vybereš si tipy, který budou sedět, postupně nalepíš (lehce kývavý pohyb do stran, aby se to všude chytlo, silně tlačit, na tomhle strašně záleží, jestli ti pak upadnou nebo ne 😀 ), až je nalepíš, tak nejlíp na jedný ruce gilotinou šmikneš na požadovanou délku ( o něco delší, budeš ještě brousit) a uděláš druhou ruku
4. pilník na umělý nehty nebo nějaký hrubší obyč. - musíš zbrousit tip na nehtu tak, že nebude vidět přechod!!, strašně do slaboučka prostě, jakoby to byl jeden nehet, a pak si vybrousíš tvar nehtu a konečnou délku
5.podkladový gel, štětec, lampa - první podkladová vrstva na odmaštěný nehty (některý gely jsou jednofázový - podkladový a modelovací v jednom, já je používám zvlášť - teda mám dva různý)
6. můžeš make-up - já ho používám, že se mi líbí, ale taky kryje přechody, když nejsou dokonale zbroušený
7. modelovací gel - uděláš tvar, vytvrdíš, zpiluješ
8. zdobení
9. svrchní lesklý gel, voda na otírání nehtů - naneseš gel, vytvrdíš, udělá se na něm výpotek, ten utíráš až na závěrečné vrstvě!! tou vodičkou...
10.olejíček na kůžičku

tak...ufff, snad sem na nic nezapomněla... 😀

tarasa
22. říj 2010

@naty tak dle Tvého popisu jsem zjistila, že nehty asi neodmašťuju před první vrstvou gelu nebo nalepení typu.... že by to bylo v tom, že mi to tak blbě drží?????? ve středu jsem si udělala nové nehty s typama a včera večer jsem už měla dva pryč ☹ a to do nich stačilo jen lehce ťuknout, do ničeho jsem nenarazila...... už si s tím moc nevým rady protože mi nikdy dlouho nevydrží.....

naty
22. říj 2010

@tarasa nemáš foto? neděláš je třeba moc tenký? určitě to může být tím odmaštěním...

jo a ještě jsem zapomněla na nějakou ostrou špejli nebo takový "šťáradlo", jak já říkám...je to taková kovová...když najdu odkaz, tak hodím...když prostě zateče gel moc do kraje, je potřeba objet tím kolem nehty a vytvořit malou mezeru vedle kůže, jinak se taky může odlepovat...

naty
22. říj 2010

@tarasa ten přilnavač na nehty se jmenuje primer, určitě ho zkus!!

tarasa
22. říj 2010

@naty tak ten primer mám ve formě laku.... já už jsem zkoušela dát gel až ne k okrajům, vytvořit to místo jak píšeš a taky až k okrajům..... a výsledek stejný.. tedy na prd!

naty
22. říj 2010

@tarasa a odlepí se ti gel nebo tip?

tarasa
22. říj 2010

@naty teď mi to ustřelilo v tipu, ale jindy se mi to třeba začne odchlipovat od krajů ☹

naty
22. říj 2010

@tarasa tak zkusit jiný gel a zkusit udělat nehty na šablony...