"Domácí" gelové nehty. Stačí mi jednofázový 10 g gel?

kaa
12. říj 2008

Chtěla jsem poprosit o radu ty, které si dělají nehty doma. Už 8 let chodím na nehty, a teď jsem změnila práci, už nemám moc času jezdit na úpravu, takže jsem se rozhodla dělat nehty doma, za ty roky už to mám nakoukané, ale samozřejmě je něco jiného dívat se a dělat.
Počáteční investice je kolem 2000,-, ale potřebuju vědět, jestli mi stačí pro začátek na zkušenou jednofázový 10g gel a kolik z toho udělám nehtů. Za každou radu děkuji.

laola
12. říj 2008

Kaa, neboj, pokud máš trpělivost, tak to bude v pohodě. Já jsem se sice nějaké grify v kurzu naučila, ale čekala jsem od toho daleko víc...

kaa
autor
12. říj 2008

Laola: Tak trpělivost by byla, já myslím, že kyž to zvládla spousta ženských přede mnou, tak to zvládnu taky, a když to nepůjde, tak se vrátím zpátky k nehtové. Ale předtím si svůj výtvor sundám, ať ji chudáka netrefí šlak 🙂 🙂

laola
12. říj 2008

Kaa 😀

kaa
autor
13. říj 2008

Holky prosím ještě: ultrabonder je to samé co primer?

jakna
2. lis 2008

Ahoj holky,
já bych se chtěla taky naučit dělat gelové nehty doma a tak jsem se rozhodla,že si zaplatím rekvalifikační kurz.Nevíte některá o nějakém kolem Pardubic nebo Hradce Králové.Děkuji

renda71
2. lis 2008

ahoj,ráda se přidám do diskuze,mám kurz,dokonce i živnosťák na modeláž nehtů.ale sama mýt gelové ani acrylové nehty nemůžu protože mám na nějakou složku alergii,takže pokud některá máte zájem o odkoupení UV lampy,štětečku na gel,na acryl,asi polovinu kelímku acrylu,kleštičky na tipy,dvě necelé krabičky tipů(jak rovných,tak zahnutých,)kulatou brusku a leštičku,napište my do IP a já vám to přenechám za velmi výhodnou cenu. 😉

marie_m
2. lis 2008

kocky, chci se vas, co mate akrylovy nehty zeptat, jak casto chodite na doplneni?...ja musim vlastne kazdych 14 dni, pac to mam hrozne odrostly a ruzne odchlipnuty, tak me napada, jestli to je jen tim, ze mi rychle rostou nehty bo to muze byt tim, ze moje manikerka nebude uplne sikovna? 😒 😀

renda71
2. lis 2008

marie,určitě to není tím,že by ti rostly rychle nehty.ideální je chodit na doplnění každé tři týdny někdy i za měsíc,ale po 14 dnech tak to je fakt moc brzy.pokud máš možnost vyskoušet jinou manikérku,tak se nebo a jdi do toho! 😉

marie_m
2. lis 2008

rendo, no mam, jenomze ja uz byla na 3 mistech a vsude to vypadalo stejne - teda ty moje nehty jakoze vypadaly po urcity dobe (14 dni) dosst hnusne...tak si rikam, esi je mozny, ze trebas moje nehty proste ty umeny nesnesou? 🙂

renda71
2. lis 2008

já jsem právě taky musela přestat nosit umělé,ale to proto že mám tu alergii a nechceš skusit místo acrylu gel?

kometka5
2. lis 2008

Maru, tak já nevím, co myslíš tím, že vypadají hodně hnusně? jsou odchlýplý, bubliny nebo prostě odrostlý? je jasný, že odrostlý je budeš mít, já si je doplňuju po 5týdnech, bývali časy, když jsem chodila i po 6, ale teď když si je dělám sama, tak je to o týden dřív.
myslím, žeti můžou růst rychlejš, je to dáno např. vitamíny...těžko radit, nebo možná jen ti vadí ten pocit, že to odrůstá, že už to není hezký?

marie_m
2. lis 2008

komet, proste jednak tam mam bubliny, mam to odchliply a i odrostly, proste ty nehty po 14 dnech vypadaj fakt desne :(

rendo, gel jsem mela taky, jenomze ten mi poradne nedrzel, takze mi nehty padaly

kometka5
2. lis 2008

pokud jsou tam bubliny a jsou odchlýplý, pak tě nevyhovuje ten acryl. a ty máš acrylgel nebo jen acryl?

marie_m
2. lis 2008

tyjo, komet, ja se v to nevyzam,ale rekla bych, ze akryl i gel...ale ty bubliny a tak sem tam mela i po gelovkach..

kometka5
2. lis 2008

tak to po sobě čtu a jsem fakt pravopisný prase...jasně, že je to ochlíplý. 😔

tak bublinky jsou od špatné techniky, takže špatná nehtařka. 🙂

krista
29. pro 2008

monika.14 • Dnes ve 13:41
Dávate si robiť gélove nechty ? Ak ano, skvor klasicke alebo niečo tak vičačkané ?

janulle22 • 1d • Dnes ve 13:42
nedavam si delat mam sve vlastni...ale driv jsem mela gelove aby jsem se odnaucila kousat si nehty... a prosimte nehty se pisi jen s H ne s CH... 😉

monika.14 • Dnes ve 13:44
No nebudem sa hádat lebo som si neni istá ale zatial som to všade videla len s ch 🙂

minkak • 1d • Dnes ve 13:44
monika ano u nas su to nechty 😉

monika.14 • Dnes ve 13:45
A ešte, je tu niekto kto sa tým zaoberá ? Chcela by som ich robit mam nato už aj veci, ešte rady odbornika by sa zišli 😉

janulle22 • 1d • Dnes ve 13:46
a vy mate nechet a enbo nehet...? 😀

janulle22 • 1d • Dnes ve 13:46
myslim ze tady to tema je...

monika.14 • Dnes ve 13:47
Ja by som osobne povedala len necht 🙂

lendy1 • 1d • Dnes ve 13:47
stejné téma: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

janulle22 • 1d • Dnes ve 13:47
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

monika.14 • Dnes ve 13:48
No neviem, idem teda pohladat či tu niečo také je.

janulle22 • 1d • Dnes ve 13:52
omlouvam se za to ze jsem si myslela ze pravopis je stejne jako v CR tak i na SK...

monika.14 • Dnes ve 13:55
To nevadi,pravda je že ja ten pravopis moc neovládam ... 😠

janulle22 • 1d • Dnes ve 13:57
tak ja taky moc ne...ale tohle me trklo jen kdyz sem se na to koukla...ale mas tam ten odkaz na to tema co uz tu je ...zkus si to pérocist treba tam neco najdes... 😉

monika.14 • Dnes ve 13:59
už to čítam

elischulka
20. únor 2009

Ahoj holky, chtela jsem se zeptat, kdyz si necham udelat na zkousku nehty, poprve v zivote, a pak pojedu do zahranici a zacnou mi tam odrustat, muzu si je sama pak nejak sundat. Nechci v zahranici s tim nekam chodit, ale nevim, zda to vubec jde. Diky za nazory

sipkovarose
20. únor 2010

ahoj holky zkoušela jsem si doma udělat gelové nehty,ale nedopadlo to nejlépe 😔 ,před tím jsem chodila k jedné moc šikovne nehtařce a nehty byly super vubec jsem je necítila a hned mi připadlo jako by byly moje vlastní,ale jak jsem to zkoušela doma tak mi ty nehty nějak připadaly jak nalepovačky ☹ v čem je problém poradí někdo?předem děkuji

sipkovarose
21. únor 2010

poradí někdo??? 😒

laurinka.22
6. dub 2010

sipkova: těžko říct, čím to je, nemáš jiné gely než nehtařka?
já na gelovky chodila a doma jsem si dělala akrylky, ted jsem pořídila lampu a gel co měla i nehtařka, nehty mám za dvě hodky hotové, jsou super, krásně drží a vypadají taky dobře.........takže

eli: jdou bud ustřihnout a odpilovat a nebo jak psaly holky, nechat odrůst......

krista
23. zář 2010

Ahojky,
obnovuju tohle téma 😅 hodně posl. dobou uvažuju že bych si začla dělat gelovky doma, jednak kvůli času (opravdu nemám čas ani na tu chvilku vypravit se někam, kvůli hlídání atd.) a určitě i kvůli financím.

Bylo tady zmiňováno jen pár kvalitních gelů a odkazy které již nefungují, tak můžete někdo poradit víc co do začátku. Jsou kvalitní takové ty komplet řady z Aukra a jiných inzertních portálů?

krista
27. zář 2010

Nikdo si tu už nedělá gelovky? 🤐

naty
27. zář 2010

@krista já si dělám... 😉 ...ale jak jsou kvalitní z aukra nevím, já kupuju se ségrou, ona je dělá profesionálně (ale normálně přes e-shop), ale nevidíme se dost často, tak si dělám sama...ale kdybys potřebovala něco poradit, klidně se ptej.. 😉

krista
27. zář 2010

@naty já právě samozřejmě chci nakoupit za co nejlevněji, ale zase ne na úkor kvality, k čemu by to bylo kdyby to potom stálo za prd že 😅 no tak jsem koukala že tam nabízí různý sady, je třeba nějaký výrazný rozdíl mezi UV lampama? Vím, že chci se 4 zářivkama (někde jsem četla že 2 jsou blbý) ale klidně bych koupila tu nejlevnější kolem 500,- nebo v tý sadě už, pak jsou ale další lampy třeba za 800,- tak si říkám jestli mi bude stejně sloužit i ta levná?? No já už jsem se v podstatě rozhodla že koupím tu sadu, tak se jen potřebuju ujistit 🙂
A jak to zvládáš sama? Největší strach mám z pravý ruky 🤐 (resp. že si ji levou neudělám nebo udělám otřesně 😅).

tarasa
27. zář 2010

Ahoj, já jsem si začala gelovky taky dělat doma, mám tohle: http://www.nehty-profesional.cz/_obchody/nehty2...
a jsem spokojená, zatím jsem si je dělala 2x, no moc mi to nejde, ale dá se to, doufám, že to bude čím dál lepší. jinak si nelepím tipy, ale používám tohle: http://www.rajnehtu.cz/user/shop/big/119(1).jpg přijde mi to lepší, nejde tam vidět ten přechod z umělého na normální nehet 😀
budu ráda, pokud si tady s někým budu moct vyměňovat zkušenosti.

naty
27. zář 2010

@krista no, jakej je rozdíl mezi lampama...stejnej jako se vším... 🙂 ...já mám tuhle: http://www.enii-nails.cz/pic_zbozi/ei-09-010.jpg
sloužit ti asi bude, otázka je jak dlouho vydrží, jestli nebude poruchová, ale zrovna u těch lamp se nemá moc co zkazit, co do funkce, myslím... 🙂
sama to už celkem zvládám, ale chtělo to hodně cviku a zvlášť ta pravá ruka...ale jak získáš správnej úchop pilníku a štětce, tak to půjde...chce to cvik samozřejmě...

@tarasa já si teda tipy lepím, respektive lepila sem si je poprvý...měla sem i na šablony, ale netroufnu si je dělat sama, tipy mi přijdou o dost lehčí, a když použiješ make-up nebo třeba barevný laky/gely, tak to vidět není.. 😉

naty
27. zář 2010

@krista když se podíváš semhle: http://diskuse.dama.cz/d.php?d=4254, tak je tam spousta věcí k mámí a levně! Některý holky si třeba něco koupí, jen to zkusí a prodávají to dál...viděla sem tam i lampy, jedna paní tam nabízí kvalitní štětce!! Sou dost levný, ale podle ségry s lepšíma nedělala, než kupovat nějakej za 200,-, tak tyhle stojí tuším 60,-...akorát sem zapomněla, jak se paní jmenuje, ale ségra by určitě věděla...

a co budeš dělat - gel nebo akryl?

krista
27. zář 2010

Holky jenom poprosím neházet odkazy na konkrétní obchody, aby nebyla reklama 😅 doufám, že mi ještě někdo napíše 😀

@naty určitě chci dělat gel, abych řekla pravdu ani nevím jakej acryl pořádně je 😲 měla jsem jen gelovky a to asi 4x, moc zkušeností teda opravdu nemám, koukala jsem hodně i na návody na youtube, doufám, že to nějak zvládnu 🤐 s tou lampou mi šlo konkrétně o to jestli je tam něco na co si fakt dát bacha, ale sama bych řekla že to bude asi jen těma zářivkama a tím že některý jsou asi líp časovaný co? A jak dlouho si děláš ty nehtíky? Kdyžtak se pochlub nějakýma fotkama 🙂 A ségra když to dělá profi tak nemá náhodou brusku? Tu jsem si právě říkala že bych si taky koupila, protože já se fakt bojim že tím pilníkem to nezvládnu na pravý ruce, navíc je mi to docela nepříjemný to broušení 😖

@tarasa mám vyhlídnutou podobou sadu jako máš ty 🙂
http://img07.allegroimg.pl/photos/oryginal/12/3...
Tak jsem docela ráda že jsi spokojená 🙂 a s těma šablonama jsi šikulka, sama nevím jestli zkusím tipy nebo šablonu, ale viděla bych to na tipy, s tou šablonou určitě nebudu umět, i když dobrej postřeh že tam nejsou vidět ty přechody.

tarasa
27. zář 2010

@krista aha, s odkazy jsem si to neuvědomila, trvalo mi než jsem přišla jak na ty šablony musí se tam udělat větší vrstva aby to nebylo teňoučké a šlo to pilovat... když jsem měla ty tipy tak jakmile jsem do něčeho narazila tak se mi nehet ulomil a přesně v místě kde končil ten tip s těma šablonama, kdy je ten nehet "v celku" se mi to nestalo ani jednou 🙂

krista
27. zář 2010

@tarasa aha tak to je super poznatek a ty jsi taky okoukávala od nehtařky nebo máš nějakej kurz?