Domácí pletení vlňáčků. Jakou používáte vlnu?

marketazam
25. led 2009

Ahoj,
chystám se zkusit uplést nějaké vlňáčky- nemáte s tím někdo zkušenost- zajímá mě hlavně jakou používáte vlnu- přemýšlím buď o použití 100% ovčí vlny, nebo sem teď objevila bambusovou vlnu, která ypadá že by mohla být snad ještě kvalitnější. Napadla mě i velbloudí (mívala sem z ní teplý svetr a byl v podstatě nepromokavý...)- ale tu asi neseženu. Jak jste na tom vy? Z čeho pletete?

skatule
9. čer 2009

Jani, taky mám 180 jehel 😉 No tak to je divný že ti to ten stroj nebere. Zkus vyndat toho jezdce a zespoda budou takový dva šrouby...zkus je trochu povolit. Myslím jen tak třeba o necelých 180 st a pak to zkus. Maximálně je zase dotáhneš 😉 Jak jsem psala, když byly dotažený tak mi to ten bambus taky nevzalo. Dej vědět 😉

janickabez
10. čer 2009

já to zkusím ještě projet parafínem, nebo nalanolínovat, pak se to holt bud muset mockrát vyprat, aby to sálo....ale ted jsme tam měla šumvskou ovčí vlnu, která j normal na 5ky jehlice a jela krásně, vlňáčky už se lanolínujou......

janickabez
10. čer 2009

Marci já mám utčo v nějakým časáku, ale jsou to jako klasika kamaše (kalhoty) ne na plínku, kdyby jsi chtěla napiš mi do IP e-mail a já jak budu mít vteřinku, tak to naskenuju a pošlu

janickabez
11. čer 2009

Marci , pracuju na tom, nejel mi scaner a tak mi manžel přeinstalil celej kompl, takže to chvilku bude trvat, než mi tam zase dá všechny ovladače , ale snad do neděle ti to pošlu... 😉

marcelkad
11. čer 2009

Jani díky moc

zdenallicka
11. čer 2009

Berusky, tak mam upletene a radne dokoncene vlnacky na 30 ocek... Vyfotim a hodim je nepozdeji zitra rano do alba... Moc se mi libi... 😵

marcelkad
11. čer 2009

Zdeni, co to znamená "na 30 ocek" - nějaký upravený návod?

zdenallicka
11. čer 2009

Jo, upraveny navod..🙂

http://www.zlaticko.cz/index.php?page=uzitecne_...

Tento jsem pletla na 30 ok...🙂

marcelkad
11. čer 2009

30 ok a jinak jsi postup dodržela? Co se týče počtu řad atd?

zdenallicka
11. čer 2009

Nee, napisu zitra, jo? 🙂

marcelkad
11. čer 2009

jojo díky.

jannanatys
12. čer 2009

holky na co jsou prosim ty vlnaky???nemam vubec poněti 😒 😒 to jako drži nějak plinku nebo je to nakej staromodni hit???ja si nedokažu představit jak nosim na kalhotkach nakou vlnu tak proto se ptam!!tak se nezlobte že vas tím otravuju

zdenallicka
12. čer 2009

Jani, jsou to takove vlnene kalhotky (nejlepe ze 100% vlny), ktere se natahuji na latkovky, aby mokro neproniklo az k obleceni... 🙂

Vypadaji treba takto...

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

Pod nimi jsou treba ctvercovky... 😉

A ad staromodni hit - nerekla bych.. Je to celkem nova vec..😀
A dost draha, proto si je pleteme samy.. Vlnacky upletes podle navodu a pred pouzitim nalanolinujes - lanolin zabrani pronikani vlhkosti a zaroven jsou vlnaky prodysne, takze ditko se nepari..🙂

Holky, kdybych napsala neco blbe, opravte me - prece jen ZACINAAAM...😀

jannanatys
12. čer 2009

děkuji moc ale pořad nechapu proč se davaji???ja davam pampers nebo jine a nikdy jsem tohle nedavala a plenka mi neprotekla!!nevim jestli je to naky jiny material než bavlna ale to se v tom ditě nepoti a nekouše to???to davate i když je horko???pořad nemužu pochopit v čem jsou tak super????????????

zdenallicka
12. čer 2009

Jani, ty vlnacky se davaji na LATKOVE plenecky...🙂

Super jsou v tom, kdyz je das na latkovku, ze ti mokro neprotece az na obleceni..😉 Nekouse to, kdyz se to nalanolinuje a davaji se, i kdyz je horko - ony jsou totiz kupodivu chladive... 🙂 A neni to BAVLNA, ale VLNA.. Prava sumavska ovci... 😉 Anebo merino vlna...

jannanatys
12. čer 2009

ahaaaaa děkuji tak už to chapu ja si pořad řikala proč se do dava na ty papirove a ono je to na latkove aha tak diiiiik moc

zdenallicka
13. čer 2009

Nedekuj, neni zac..🙂

skatule
13. čer 2009

Tak podávám aktuální info o pletených bambus vkládačkách - jsou skvělé 😵 Vážně 😀 nasajou toho fakt dost, no taky schnou mnohem déle než bamboo hour, ale to vůbecn nevadí 😉

Pokud by se s nimi někdo nechtěl štrikovat v ruce, tak mamina se nabídla že by ty "nudle" klidně na tom stroji někomu napletla. Takže kdyby měl někdo zájem 😉 .....IP

Zdeni jak to vypadá s návodem na vlňáky na 30 ok? A na jak starý dítě to asi tak je?

zdenallicka
14. čer 2009

Holky, omlouvam se... Navnadila jsem vas na svych 30 ok a pak se uz nepripojila..🙂 Kdyz my jsme byli porad venku..🙂

Jeste dnes tu bude... 😉 I s fotkou... 😀 A rozmery... 🙂

marcelkad
14. čer 2009

Dneska koník nějak blbne, tak se asi návodu nedočkáme ☹ Ale zítra se těšíme Zdeni 😉

zdenallicka
15. čer 2009

Ahoj holky, kun vcera snad chcipnul... 🙄

Fotky jsou v albu, jdu na navod..🙂 Ale upozornuju - jsem amater, takze jestli je to proti nejakym zasadam pleteni, mate smulu...😀

zdenallicka
15. čer 2009

Nahodime 30 ok na jehlice c.4, prvni upletena rada bude 2 hl., 1 obr., druha upletena bude 2 obr., 1 hl.
Takto upleteme 12 rad. 13. rada bude hladce, na jejim zacatku nahodime jedno oko, 14. rada bude obrace, na jejim zacatku taktez nahodime jedno oko. Takto budeme rady stridat (stale pridavame na zacatku kazde rady jedno oko), dokud nebudeme mit na jehlici 48 ok.

Pak upleteme 6 rad bez pridavani ok a pak v kazde dalsi rade ubrat (splest, ujmout) jedno oko na zacatku, dokud nebudeme mit 26 ok.
Upleteme 6 rad s 26 oky.

POte opet zaciname nabirat, tzn. ze na zacatku kazde rady pridame jedno oko a pleteme az do 48 ok. Upleteme 10 rad se 48 oky.
Pote zaciname ujimat (spletet, ubirat) na zacatku kazde rady jedno oko az do pocatecnich 30 ok.
Upleteme 12 rad se 30 oky (patent - prvni upletena rada bude 2 hl., 1 obr., druha upletena bude 2 obr., 1 hl.), ukoncime.

Sesijeme po licove strane (tam, kde jsou vroubky, kde jsme pletli obrace). V otvorech na nozicky nabereme 24 ok na tri jehlice c.4 (pouzivam kratke, ty na pleteni ponozek) a pleteme 2hl. a 2 obr. opet 12 rad (kdo chce nohavicky delsi, rady si prida).
Ukoncime a vlnacky otocime na rubovou (hladkou) stranu.

ROzmery bez lanolinu:
pas - 2x14 cm
nejsirsi misto - 2x23 cm
uprostred (mezi nozickama) - 2x16 cm
vyska - 20 cm
otvor na nozky nenatazeny - 2x6 cm
natazeny - 2x7 cm

zdenallicka
15. čer 2009

Tak to tu mate, kritiku prijimam, ale budte shovivave, prosim...🙂

zdenallicka
15. čer 2009

😕

marcelkad
15. čer 2009

Zdeni, asi zítra nahodím 30ok a jdu na to 😉 pak podám reference. popis je super, už ho opisuji, Díky

zdenallicka
16. čer 2009

MArci, tak uvidis..🙂 Ja jsem vcera taky znova nahodila a zkousim z ovci vlny... Ty, co mam v albu, jsou z merina..🙂 At se dilo podari... 😉

papol
16. čer 2009

Ahoj pletařky, také jsem upletla vlňáčky z merino vlny. Byly super do chvíle, než mi uschly po nalanolínování. Vytáhly se a nepruží ☹ Nevíte proč? ´ˇnůrku do nich navlékat nechci. Byla bych raději, kdyby nemusely být stažené. Díky za případnou radu.

skatule
16. čer 2009

papol, no ono pokud jde o to natahování vlňáčků, tak to záleží hodně na použité vlně. Hodně tady holky psaly že se jim vytahuje vlna Maxi color. Já jsem zatím pletla z této:
http://shop.ddjd.cz/shop/zbozi.asp?id=540 a http://shop.ddjd.cz/shop/zbozi.asp?id=591 a neřekla bych že se ty mé výtvory nějak vytáhly. Možná z té druhé když jsem to vytáhla z lanolínu tak to bylo větší ale po uschnutí se to vrátilo do původního stavu. Z jaké vlny jsi pletla ty? P.S. koukám do alba že jsi "výhodně" nakoupila pár kousků oblečení. No to je hnus toto. Že se milá Alča nestydí 😠 .

papol
17. čer 2009

skatule, no, pletla jsem z maxi color 🙄
jó, byl to ,,výhodný" nákup. Jak jsem se pak dívala, po jednom psaníčku do její IP od jedné z diskuze tuším: ,,zkušenosti s nakupujícími a prodávajícími" zmizely její další inzeráty i fotoalbum. Tak nevím, jestli zdrhla...

skatule
17. čer 2009

papol, no tak to je jasný 😖 ....zkus jinou vlnu 😉 Teda takhle přijít o třináct stovek...bych měla pořádnej vztek.