Domácí pletení vlňáčků. Jakou používáte vlnu?

marketazam
25. led 2009

Ahoj,
chystám se zkusit uplést nějaké vlňáčky- nemáte s tím někdo zkušenost- zajímá mě hlavně jakou používáte vlnu- přemýšlím buď o použití 100% ovčí vlny, nebo sem teď objevila bambusovou vlnu, která ypadá že by mohla být snad ještě kvalitnější. Napadla mě i velbloudí (mívala sem z ní teplý svetr a byl v podstatě nepromokavý...)- ale tu asi neseženu. Jak jste na tom vy? Z čeho pletete?

papol
17. čer 2009

Skatule, tak jsem ty vlňáčky dala do alba. Nakkonec jsem tam provlékla z rubu tenkou gumu a moc ji nepřitahovala.
https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

Objednala jsem si vzorník vln, tak si snad něco dobrého vyberu 😉 Děkuji za radu 🙂

marcelkad
23. čer 2009

Zdeni, mám dopleteno. Je to o dost menší než ten původní popis, tož to je super. Vyperu a uvidíme, jak bude merino pak vypadat 😕

zdenallicka
24. čer 2009

MArci, tak jestli se ti libi, tak jsem rada...🙂

raady
24. čer 2009

ahoj,
papol, vlňáčky vypadají moc hezky. 🙂 Oblečení ... opravdu povedená prodávající 🙄
skatule, mám taky upletené vlňáčky z barevné merina Elian. Líbila jsem mi, protože je tenká, říkala jsem si, že bude dobrá na letní období. Už 2x jsem je impregnovala lékárenským lanolinem a propouští ☹ Ne hned, ale protože je Baru učůraná, dlouho nevydrží. Ze 100% ovčí vlnou je to nesrovnatelné. Jakou máš ty zkušenost?

skatule
24. čer 2009

papol, vlňáčky vypadají suprově 😉
raady, no já z toho elianu mám zatím jen VO, kterej navíc moc nepoužívám. K. čůrá do všech stran takže jen VO je pro nás prostě málo a na vlňáčky jsem se z této vlny ještě nedostala. Mám jen ty co jsou v albíčku (vlna viz můj první odkaz na předchozí stránce) a ty teda drží vydatně. Fakt nepustí. No já si zkusím pospíšit a něco vytvořím. Pak dám vědět. Z elianu se chystám na cyklisťáky, ale teď mě nalákala Zdenička na ty třicetioký...jenže to musím ještě propočítat popř. přizpůsobit na naší velikost.

papol
24. čer 2009

raady, skatule, děkuji za pochvalu. Teď pletu návleky na nožičky a pak bych se chtěla také pustit ještě do vlňáčků z jiné vlny, co se mi tak nevytáhnou a budou bez gumy. Tyto mi daly zabrat. asi 8x jsem je párala, neboť nám neseděla velikost a mě to stále nevycházelo, ať jsem počítala, jak jsem počítala. Je na to nějaké pravidlo? Nakonec jsem je pletla podle tréninkových kalhotek 😅

raady
24. čer 2009

Holky, já vám s pletením neporadím. Bez mučení se přiznám, že mi je pletla podle návodu známá. 😀
Přeji vám hodně zdaru při pletení. 😉

zdenallicka
9. črc 2009

Jak pokracuje pleteni? Ja teda ted nepletu nic - jsem lenoch...🙂

papol
9. črc 2009

Pletu body z merino - Maxi color, abych se ho zbavila, když se tak vytahuje. Vlňáčky z něj mi provlhávají 😠
Jinak čekám na balíček s přízí, abych se mohla pustit do pořádných funkčních vlňáčků 🙂

papol
11. črc 2009
luthien.k
12. črc 2009

Nemám moc čas pročítat celou diskuzi, ale je tu některá, která dává přednost háčkování před pletením? Já jsem pletla naposledy někdy na základní škole a už si na to teda netroufnu, ale háčkování je v pohodě, takže by se hodil nějaký návod na háčkované vlňáčky...

xsipm04
13. črc 2009

skatule: Dívala jsem se na do tvého albíčka na krásné výtvory a chci se jen zeptat, kolik té vlny, té konkrétní, jak jsi na ni dávala odkaz, že ti vyhovuje, je potřeba na jedny vlňáčky? A ty vlňáčky na snapku jsi pletla jako vlněný obdelník? Jinak jak jsem pochopila, jsi s tou vlnou spokojená, že se nevytahuje? Předem díky za info 🙂

Papol: Ty jo, to bodíčko je super 🙂

papol
14. črc 2009

luthien.k, mám za to, že tu vlňáčky všichni pletly. Myslím, že když budeš háčkovat, stačí si jako vzor vzít nějaké padnoucí gaťky a podle nich to zkusit. Já háčkuji také tak, když potřebuji něco, na co střih není. Nakonec jsem tak pletla i vlňáčky, protože mi to na hošíkovu velikost podle střihu nevycházelo a neuměla jsem si to spočítat. také to body mám tak pletené. Jen podle bavlněného bodýčka 🙂

papol
14. črc 2009

xsimp04, 😵

luthien.k
14. črc 2009

papol: asi by to šlo takhle háčkovat, ale nějaký návod "pro blbce" 😀 , kde člověk háčkuje přesně podle vzoru a nemusí u toho přemýšlet (jaký druh oka...), ten by se prostě hodil 😉

papol
15. črc 2009

luthien.k, tak se snad někdo najde... 😕

raady
16. črc 2009

Ahoj,
zkoušely jste některá něco vyrobit z merina ? Tedy myslím konkrétně takové té tuniky s dírou 😀 ? Myslím, že tu někdo psal, že se ji bude snažit nějak využít pro mimíska. Mám také jednu takovou doma a vůbec mi střihově nesedí. 😒
Udělat z ní třeba podložku do kočárku? Nebo jen rozstříhat na VO?

evicka7
16. črc 2009

raady, mám ji tu připravenou, že podle ní nechám ušít svrchní typu swb a lvb, ale čekám, až bude mít někdo, kdo umí víc než přišít knoflík čas, takže poreferuju, ale nejspíš až ke konci prázdnin

raady
16. črc 2009

evicko, to by se mi také líbilo. Ale já tedy swb a lvb nemám 😒 Nemá tedy podle čeho šít a umím přišít jen ten knoflík 😅 Ale určitě dej vědět 🙂

marketazam
autor
18. črc 2009

Tak už máme Elišku a můžu zkoušet svoje výtvory v praxi 🙂 zatím teda nejvíc používám VO který kolem ní omotám jako svrchňáčky a zapnu snapi sponkou... má to až po kolínka takže ani nepotřebujeme nic na nožičky jenom ponožky 😉 zítra zkusím vyfotit a vložit foto jak nám to sekne...

evicka7
18. črc 2009

markét, gratuluji k Elišce a přeji hezké plínušení, v takových krásných výtvorech se jí bude kadit jedna radost 😀

papol
20. črc 2009

marketa, také gratuluji!!!

marketazam
autor
20. črc 2009

Děkuji za gratulace 🙂 Tak jsem Elišku vyfotila jak jí to s VO sekne- sice se tam netváří moc šťastně a zrovna řve jak tur ale normálně je v něm spokojená 😉

mamlas06
20. črc 2009

marketa dřív jsem sem taky chodila, poslední dobou jsem tě sledovala jestli už 😎 A ono UŽ 😀 Moc gratuluju k rošíření rodu a hlavně si užívej, dokud je Eliška malinkatý miminko. Hrozně rychle to letí 🙂

marketazam
autor
20. črc 2009

jj mamlas já si tě taky pamatuju ještě jako těhuli- když sme tu ze začátku probíraly jakou vlnu atd... letí to rychle už teď- ještě si čerstvě pamatuju kdy byla Eliška jenom druhý proužek na testu 😀 a najednou tu leží uzlíček na gauči a chrní jako kdyby se nechumelilo 😅

raady
20. črc 2009

market, také gratuluju k Elišce 😵
Opravdu krásné, malinké miminko. Ach jo, utíká to 😉

mamlas06
20. črc 2009

ani mi nemluv o čase, přijde mi to strašně dávno, co byla Kačenka malinkatej drobek... Už mi vyrostla z jedněch domácích vlňáků a do dalších se mi tak nějak v tomhle počasí nechce 😒 Ale budu se muset přemoct, byla jsem s nimi spokojená

marketazam
autor
21. črc 2009

taky sem přes léto dost polevila v pletení- když je 30°C ve stínu tak se nějak plést nechce 😖 ... ale říkala sem si že upletu ještě jeden VO- začala sem už používat i natahovací vlňáky, ale ty hlavně na noc. VO mi zatím přijde zdaleka nejpraktičtější, i když asi jak se malá začne trochu pohybovat tak už se jako svrchňáky používat nebude moct...

marketazam
autor
21. črc 2009

Tak sem si jako správný blb vyprala na 60 svůj oblíbený VO ☹ docela se srazil- trochu se mi ho podařilo roztáhnout tak uvidíme jeslti bude použitelný- je fakt že teď je to opravdu hustá pletenina- kdybych s tím počítala a udělala původní VO dostatečně velký tak by se toho skoro i dalo využít...

mamlas06
21. črc 2009

já VO nikdy na chuť nepřišla, teda hlavně proto, že jsem používala starý čtvecovky, který moc nenasály. Takže po použití by se ta vnitřní čtvercovka dala ždímat 😒 a taky se mi podařilo vyprat ji na 60, teď to nepotřebuje ani impregnaci 😀