Domácí pletení vlňáčků. Jakou používáte vlnu?

marketazam
25. led 2009

Ahoj,
chystám se zkusit uplést nějaké vlňáčky- nemáte s tím někdo zkušenost- zajímá mě hlavně jakou používáte vlnu- přemýšlím buď o použití 100% ovčí vlny, nebo sem teď objevila bambusovou vlnu, která ypadá že by mohla být snad ještě kvalitnější. Napadla mě i velbloudí (mívala sem z ní teplý svetr a byl v podstatě nepromokavý...)- ale tu asi neseženu. Jak jste na tom vy? Z čeho pletete?

raady
25. únor 2009

Ahoj holky,
nakukuju jakožto nepletařka k vám.
Teda pletený vkládačky z bambusu... to je bezva nápad. 😉 Jenom nevím, jestli by se daly prát spolu s plenama na 60 st. To asi ne ? 😕

marketazam
autor
25. únor 2009

tak to nevím- já si myslím že jo- asi upletu nějaký vzorový čtvereček 10x10cm a uvidíme co mi udělá po převaření, po nalanolínování atd...
na těch vkladačkách mi přijde takové divné že ta bambus vlna je lesklá, takže mi to přijde dost střeštěné takový matroš dávat do vkladaček (i když cenově to vychází v podstatě stejně jako normální vlna...) - budou z toho lesklé vkladačky- každopádně výhoda by oproti norm. vkladačce byla, že ten bambusový obdélníček by byl podstatně užší tak by mimčo nebylo v plínce tak natěsno...

marcelkad
25. únor 2009

markét, ta cena je za 1kg - šíře je 160cm, do kg 3,6bm - to by zase tak drahé nebylo, ne?

raady
25. únor 2009

No to neva, že budou lesklé. Snad to nebude vadit mimču na prdku. No přinejmenším budou bezva do kapsovek 🙂 Tak to se těším .... 😉

marketazam
autor
25. únor 2009

no používání to určitě vadit nebude 🙂 spíš já sem z toho taková nesvá ale to je jen osobní pocit 😎

marketazam
autor
25. únor 2009

marcelkad- já teda nevím co znamená do kg 3,6bm (že kilo toho úletu je 3.6metru úpletu o šíři 160??) - já jsem v tom odkazu nenašla kolik tak váží metr bambusu, ale myslím že to bude celkem dost... jeslti máš někde nějakou informaci kolik váží třeba metr čtvereční bambusového úpletu tak by to dost pomohlo mojí představě

marcelkad
25. únor 2009

markét, posílám přesný odkaz:
http://www.moraviatex.cz/shop/?p=productsMore&i...

marketazam
autor
25. únor 2009

aha, díky- tak sem na to mrkla a koukám že to má mít gramáž nějakých 170g - no a normální bambusová plena má gramáž kolem 380g/m2 takže ten úplet bude asi dost slaboučký... každopádně není skladem, čímž je dilema vyřešeno za nás 🙂

mamlas06
25. únor 2009

Holky a kde nakupujete materiál? Přemýšlela jsem že bych ještě taky něco dokoupila, ale kupovat po netu jen pár klubíček a platit za to nemalý poštovný... Nic jiného asi nezbude, neboť už ve 3 galanteriích vůbec netušili, co po nich žádám 😝

mysinka
25. únor 2009

Market, to pončo pleteš podle nějakého vzoru, nebo od oka? 😉

marketazam
autor
26. únor 2009

mamlas- já sem nakoupila na netu- zkoušela sem obcházet nějaké galanterky ale byla sem ráda když sem sehnala merino- na tu ovčí vlnu i bambusovou se mi všude vysmáli...
teď sem objevila nějakej obchůdek co se jmenuje přímo pletení- tak se tam zkusím mrknout- třeba budou mít větší výběr

mysinka- pončo dělám podle oka. Dá se buď udělat jenom čtverec s dírou uprostřed a pak ho nosíš jakoby naštorc a máš vepředu nebo v zadu špičku, to se mi ale moc nelíbí. Já sem zkoušela dělat ze 4 dílů- něco jako lichoběžníky, nebo trojúhelníky bez špičky (prostě obdělník kterej se dost zužuje... 😉 ) a sešila to (jenom sem nechala díry na ruce- takže mi vznikl takový pončo tvar- teď se rozhoduji jeslti ještě udělám kapucku a bude to pončo s kapuckou nebo dám jenom šňůrku na utáhnutí...

marketazam
autor
26. únor 2009

tak kontrolní vzorek bambusu prošel vroucí vodou beze změn- nevyvařovala sem to nijak dlouho, jenom zlaila hrnkem vroucí vody a nechla chvíli stát, ale snad to bude v poho...
teď ještě zkouším lanolin tak uvidíme a zítra dám vědět jakou to mělo úspěšnost

raady
26. únor 2009

market, super 😵

marcelkad
26. únor 2009

Právě jsem objednala na Vlnapu skoro za tisícovku, když už mají tak drahé to poštovné 🙂 Až bude něco hotové, určitě dám do alba.

mamlas06
27. únor 2009

Za tisícovku? 😲 Já když objednala na bráně Merino jedno klubíčko za 100, tak tchýně šla do kolen 😀 Proč to kupuju když má vlny plnou skříň?! Prej vlny, haha - to si možná nedovedete ani představit, co za skvosty tam mám už 20 let schovaný, se to jednou hodí 😀 😝

sonulah
27. únor 2009

mamlas, dovedem.... 😉 babi má taky spoustu vlny, ale půlka kouše a půlka je fakt nevkusná.... 😅

marketazam
autor
27. únor 2009

naše babi mi taky dotáhla plnou bednu nepoužitelné vlny- a prej proč si ještě něco kupuju, když jí ještě má tolik na chatě (a to raději ani nechci vědět jaké v ní za ty roky žijou zvířátka 😖 )- jediný co trochu pochopila je ta bambus vlna
včera sem dopletla a naimpregnovala VO z bambusu (takže asi BO ?) - tak jenom co se trochu proberu tak ho nafotím a provedu testy jeslti byla impregnace k něčemu dobrá nebo z BO bude vkladačka... 😉

marcelkad
27. únor 2009

No, kolik to stálo jsem raději neřekla ani manželovi 🙂 naše babi má taky plno vlny - dostanu vyrážku jenom jí vezmu do ruky, jak kouše 😀 Když už jsem objednávala, vzala jsem 8 klubek merina 😲 2 klubka exclusive a nějakou přízi na ponožky. Když už , tak už. Vždycky si ulevuju svědomí, že přinejhorším to prodám 😀 Přece nevezmu 2 merina za poštovné 110Kč.

marketazam
autor
27. únor 2009

já sem taky měla objednávku něco přes 600 - a teď skoro lituju že sem toho nevzala víc, protože budu asi přiobjednávat...

mamlas06
27. únor 2009

To mě těší, že je to všude stejný 🙂 Abych měla u paňmámy klid, tak jsem si vzala aspoň jedno klubko a upletla jí z toho ponožky 😀
Market a která ta vlna je z bambusu? Nějak se mi to nechce nalézt 😝

marketazam
autor
27. únor 2009

http://www.pletaciprize.cz/www-pleteni-cz-eshop...

třeba tato... nevím kde to hledáš- jeslti na tom pleteni.cz nebo na ddjd.cz (tam nejde odkaz zkopírovat ale vlevo je dlouhej sloupec s nabídkou tak ten bambus se tam taky dá najít - tam mají na výběr
SDS - Bambus (9)
SDS - Bambus elegant (6)
SDS - Bambus Fashion (6)
SDS - Bambus Magic (3)

jinak už sem odzkoušela naimpregnovaný BO a impregnace vůbec nepomohla, takže na svrchňáky je to asi absulutně nevyhodný materiál- naopak přemýšlím jeslti neupletu nějaké plenky a vkladačky, protože jeho savá schopnost mi připadne až neuvěřitelná (celkem fajn je že nasaje a nepustí- nebo pustí vodu až pod tlakem ždímání apod., pěkně taky rozvádí vlhkost po své ploše takže nevznikne místo kde skoro stojí voda)

mamlas06
27. únor 2009

Já myslela že jsi ji kupovala na vlnapu, tak jsem hledala tam 😀
Už jsem stránky prolítla a hned bych objednávala, ale pro začátek vezmu jen vzorník. Když je zdarma 😉

marketazam
autor
27. únor 2009

ale ke vzorníku se asi musí taky platit nějaké poštovné ne? nebo jak to s ním je?

mamlas06
27. únor 2009

Píšou, že je zdarma 😉

mamlas06
27. únor 2009

A že ho budou posílat automaticky i nadále
http://www.pleteni.cz/vzornik.htm

marketazam
autor
27. únor 2009

no jo vzorník zdarma je- to vím, ale aby člověk nezaplatil 100 poštovné a balné- o to mi jde. Já sem si tam původně chtěla objednat nějaké vlny a přidala sem si i ten vzorník k objednávce, ale nakonec se mi nepodařilo vložit tam ověřovací kód tak sem musela objednat jinde - ale moc mi hlava nebere že by ten vzorník poslali jen tak zadara i bez poštovného...

mamlas06
27. únor 2009

už jsem ho objednala, tak uvidíme 🙂

marketazam
autor
27. únor 2009

tak pak dej vědět jak to dopadlo- pokud to je fakt zadara tak bych si ten vzorník taky hned objednala 🙂

marcelkad
27. únor 2009

Já ten vzorník taky objednala, jestli budou chtít poštovné, tak to nepřijmu a pošta jim to automaticky vrátí

mamlas06
27. únor 2009

Podle mne to bude gratis, vždyť tam i píšou, že do zahraničí (kromě SR) posílají vzorník za cenu poštovného 🙂