Domácí pletení vlňáčků. Jakou používáte vlnu?

marketazam
25. led 2009

Ahoj,
chystám se zkusit uplést nějaké vlňáčky- nemáte s tím někdo zkušenost- zajímá mě hlavně jakou používáte vlnu- přemýšlím buď o použití 100% ovčí vlny, nebo sem teď objevila bambusovou vlnu, která ypadá že by mohla být snad ještě kvalitnější. Napadla mě i velbloudí (mívala sem z ní teplý svetr a byl v podstatě nepromokavý...)- ale tu asi neseženu. Jak jste na tom vy? Z čeho pletete?

marketazam
autor
14. bře 2009

já mám taky všechny merina se super wash -myslím že to není ten důvod proč se maxi color tolik vytahává - je celkově takový dost jemnější tak to asi bude tím...

marcelkad
15. bře 2009

Mám první 2 výtvory z merina maxi color - VO. Jen jsem to přemáchla v ruce, nalanolínovala, položila na ručník a nechala uschnout. Zdá se mi, že se to ani moc nevytáhlo. Už používáme. Teď pletu návleky na nohy.
Koukala jsem na http://shop.ddjd.cz/ na vlnu od výrobce GGH Merino soft. Vypadá pěkně, ale chtělo by to vzorník. Takhle objednávat naslepo je risk při té ceně. Nemáte někdo zkušenost?

mamlas06
16. bře 2009

Jsem se tu dlouho neukázala ale o to radostnější zprávu pro vás mám - teda krom toho že ten vzorník z pleteni.cz skutečně zdarma došel 😀 (jestli to ještě někoho zajímá....)
Už máme doma krásný roztomilý uzlíček štěstí, na kterém můžeme zkoušet látkování. A celkem nám to jde 😉 I když jsem z toho "porodu" ještě taková celkem nesvá (strávila jsem 14 dní v porodnici), vrhla jsem se do látkovek hned druhý den po příjezdu....

marketazam
autor
16. bře 2009

mamlas tak to moc blahopřeju 🙂 hlavně ke Kačence a k rychlému látkování taky- ne každý se vrhne do látkování tak brzy- seš šikulka
Já mám taky v plánu do porodnice jednorázovky a doma pak už látkovat, ale až čas ukáže jak bude vypadat realita.. 😉

marcelkad
16. bře 2009

Gratulace obrovská

sonulah
17. bře 2009

mamlas gratuluju taky ke Kátě!! ať se vám daří.... a když bude chvilka, můžeš hodit breberku do alba 😉

a já tu mam teď 2 klubka maxi coloru (no nekupto, v tý slevě vlnapu, žejo 😀 ) a nějak nevim, co s tim... uvažuju nad fuskama a pak takovejma gatěma (jakoby slipy), do kterejch dam nahoru nějakou tenoučkou gumu, protože ta vlna by asi nedržela, jak se vytahuje....

vy jste tu takový tvůrčí, tak kdo chcete, mrkněte se do alba "knížka" 😉

mamlas06
18. bře 2009

Holky díky 🙂 Sice ten "porod" byla fuška, ale stálo to za to 😀 Už jsem dala nějaký fotky do alba....
Jo a slyšela jsem pověru, že pokud mamina plete v době těhu, tak se jí mimčo zaplete do pupeční šňůry - bohužel u nás to tak bylo, tak pozor na to 😉
A co se látkování týče - stejně máme od doktora doporučené široké balení, tak přece nebudu mrně balit do papíru a přes to ještě látku 🙂 A ta spotřeba je fakt velká, jedu totiž hlavně ve čtvercovkách - dávám dvě, takže těch 20 plen za den pro nás není problém. Ale celkem se nám daří "BKM" - když Kačí rozbalím, otřu, namažu, dám čistou plenu a začnu balit, tak hodí bobka popř. začne čurat 😀 Ještě že používáme separačky.... A vlněný svrchňáče jsou fakt super 🙂 Bohužel jsem předem nestihla naplést vo, tak snad budou taky tak skvělý.

evicka7
18. bře 2009

Mamlas, gratuluji ke Kačence, je moc krásná 🙂

Sonu, ta knížka je bomba!

marketazam
autor
18. bře 2009

Kačenka je překrásná 🙂 už se taky těším jak budu držet naši holčičku v náručí...
Třeba BKM dotáhneš do dokonalosti a spotřeba plen se sníží
O pověrách mi raději nic nemluv- teď budu mít o čem pár týdnů přemýšlet 😖

mamlas06
19. bře 2009

S tou pověrou jsem Tě nechtěla vystrašit, jsem spíš vyjímka potvrzující pravidlo 😒 Znám maminy, který pletly v těhu mnohem víc jak já a porod byl naprosto v pořádku 🙂 Možná jestli jsem nepletla málo 😀

raady
19. bře 2009

mamlas, velká gratulace ke Kačence. Je krásná 😵

marcelkad
22. bře 2009

Z merina jsem udělala první ponožku - manžel se ale směje, že je to spíše bota na lyže 😀 Merino od firmy GGH jsem si nechala poslat vzorek, mělo by být tenčí a možná na kalhotky lepší

marketazam
autor
23. bře 2009

marcelkad- já jsem pletla z merina VSV - Elian Merino (4) na http://www.shop.ddjd.cz/ - je mnohem tenčí než maxi color- ale taky se mi dost vytáhlo

marcelkad
23. bře 2009

z VSV jsem si nechala poslat celý vzorník všech vln, koukala na merino, ale než najdu to správné na pletení, tak to bude stát víc, než 10 hotových vlňáků, tak už s experimenty asi končím. Maxi color mám 8 klubek, to bude zimní výbava pro půl vsi 😀

marci
24. bře 2009

Holky neporadíte mi nějaký návod na pletené ponožky (ale pokud možno jednoduchý - tzv. pro "blbé" 😀 ). Malý mi už vyrostel z pletených merino ponožek a potřebovala bych větší. A chtěla bych se do toho pustit sama🙂

marketazam
autor
24. bře 2009

já sem ponožky vzdala- tvorba paty je asi nad mé mozkové kapacity ☹ ... takže pokud sem někdo hodí jasný popis jak to udělat "pro blbce" tak taky budu ráda...

sonulah
24. bře 2009

holky a já na to zrovna přišla (dík papaye)

popis je cca tady:
http://rucni-prace.blog.cz/0603/pleteni-ponozek...

výsledek je totok:
na dvou jehlicích 😎
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

akorát to dítě nemá na ozdobu, ale na lezení, tak to trochu zpuckatělo a příště udělam delší ten náplet na nártech...

já dělala trochu jinak to splejtání, ale takhle to jde taky...

marcelkad
24. bře 2009

ponožky jsou Soni náhodou super, já mám taky dopleteno, až bude čas nafotím. Dělala jsem na 4 jehlicích podle pokynů mamky, ten popis na 2 jehlicích je určitě jednodušší. Příště zkusím ten.
A popis na tu slonici někde náhodou nemáš?

sonulah
24. bře 2009

marcelko, já to dělala dle netu, ale tam už je bohužel jinej typ....

http://majkatorka.blogspot.com/2008/10/pleten-l...

kdybys hodně chtěla, tak to zkusim někde najít (kolik očí a jak jsem to dělala, ale nebylo by to určitě hned....) 😉

marcelkad
24. bře 2009

Soni, zkusím to tady podle toho popisu, díky moc

sonulah
25. bře 2009

holky, to je bordel 🤐

na vlnapu mají maxi color (už bez slev) a pak vlny merino a merino color a obojí "merino" jsou s akrylem....
takže kdybych hledala 100% merino a neznala ten název maxi color, tak ostrouham 😕 😅

divný.......... 😉

marcelkad
25. bře 2009

mám vzorník od VSV Pilníkov - mají merino http://vsv.cz/vyrobkyshop_podrobne.php?l=c&idv=...
zdá se mi tenčí než z Vlnapu, možná na gatě lepší

sonulah
25. bře 2009

marcelko, na tuhle vlnu odkazovala kousek nad tebou marketazam 😀

marketazam
autor
25. bře 2009

sonulah - taky sem si omylem koupila merino s akrylem- v galanterce sem nadávala pozor, řekla jenom merino, oni mi dali tohle a že je tam 50% akrylu sem si všimla až doma... 😠 no tak z toho dělám lemy a tak- je pěkně jemňoučká tak mám aspoň dobrý pocit že nebude tolik kousat jako šumavská ovčí nebo to merino extra jemná...

marcelkad
25. bře 2009

tak pardon

marcelkad
25. bře 2009

Připravujeme: DDJD - MERINO (100% merino vlna) - návin cca 180 m na klubko 100 gr - jehlice 3,5-4

marci
26. bře 2009

Holky takže která merino je fakt 100 % merino? 😀 Konečně jsem pochopila jak uplést ponožky, takže bych chtěla nějakou vlnu objednat, ale chci fakt merino a ne směsku🙂

sonulah
26. bře 2009

marci, mrkni na složení, všude maj napsátno, co ta vlna obsahuje..... zkus třeba ten vlnap (pozor, chtějí 120 za poštovný!!) a mrkni na
maxicolor
exclusive

😉

na 1.stránce týhle diskuze to taky řešíme, zkus to pročíst a uvidíš....

marcelkad
26. bře 2009

nebo koukni sem, máš plno výrobců za 1 poštovné
http://shop.ddjd.cz/

sonulah
6. dub 2009

tak jsem ušila z dvojitýho merina VO a je tenkej (mnohem tenčí a lehčí než ten pletenej z dvojitý vlny) a drží dobře! a to neni ani sepranej na 60 (ehm, snad se mi to nepovede omylem, páč takovej vlněnej obdelníček by byl asi tak na panenku, že 😅 )
takže to vidim, že na léto bude ideální (ale potřebovala bych ještě jeden a už asi nebudu mít matroš, bo jsem vystřílela materiál na triko s dlouhym rukávem a tepláčky) 😉