Domácí pletení vlňáčků. Jakou používáte vlnu?

marketazam
25. led 2009

Ahoj,
chystám se zkusit uplést nějaké vlňáčky- nemáte s tím někdo zkušenost- zajímá mě hlavně jakou používáte vlnu- přemýšlím buď o použití 100% ovčí vlny, nebo sem teď objevila bambusovou vlnu, která ypadá že by mohla být snad ještě kvalitnější. Napadla mě i velbloudí (mívala sem z ní teplý svetr a byl v podstatě nepromokavý...)- ale tu asi neseženu. Jak jste na tom vy? Z čeho pletete?

marketazam
autor
22. črc 2009

já teda používám hlavně taky čtvercovky- ale mám ty barevné kikko bambusky a potom nějaké IV... staré čtvercovky máme taky ale ty mám jen na blití...

marketazam
autor
1. srp 2009

holky hodila sem do alba jak Elišce sluší natahovací vlňáky co sem pletla 🙂 akorát jsou trochu volnější v pase tak sem to musela trochu vyřešit 😎

marcelkad
1. srp 2009

Markét, pěkně vyřešené, nám jsou také velké v pase, chci tam dát něco jako tkaničku

marketazam
autor
2. srp 2009

já sem taky přemýšlela o tkaničce ale jak se znám tak budu tak dlouho přemýšlet až mi malá z svrchňáků vyroste. Gumička z obynadla drží moc dobře (dřív sem tam dávala snapi sponku ale byla tam zbytečná ta třetí packa) a rychle se s ní manipuluje...

evicka7
28. srp 2009

raady, tak jsem poslala tu tuniku švadleně, ať mi z ní ušije vlňáky typu swb nebo lvb, ale poslala mi ji zpět, že když do toho úpletu stříhne, tak se ta oka rozjedou, tak jsem do toho střihla a rozjelo se to jen kousíček, tak zkusím ukecat přítele matku, jestli, když to nastříhám, jestli mi to ušije (protože já bych si do toho mohla zašít ruce) a dám vědět

marketazam
autor
13. říj 2009

Ahoj holky, přišla zima a já pomalu začínám přemýšlet že bych zase začla něco pléct 🙂 Přes léto sem upletla jedny vlňáky s dlouhýma nohavicema (v albu Eliška) a za pár dní sem si je vyprala takže už jsou z nich 3/4 ☹

evicka7
13. říj 2009

markét, tříčtvrťáky jsou módní záležitost 😀 ale jsou krásný 😉

marketazam
autor
13. říj 2009

nojo módní jsou ale trochu už neplní funkci nošení místo tepláčků 🙂

katka.carska
13. říj 2009

ahojte, chcela by som poradit, ak mate skusenosti s rozopinacimi vlniacikmi. Aky strih a zapinanie sa vam osvedcili ? Na zavazovanie, suchy zips ci na gombicky ? A co gumicky okolo noziciek-treba, alebo staci ked pletenina pruzi ?
Vdaka

marketazam
autor
14. říj 2009

já když sem upletla rozdělávací vl%náky tak mi nikdy pořádně nedržely... možná jedině uplést dost velké a pak je nechat srazit aby byla pletenina dost pevná- nebo je nčím podšít...jediné co jsem pletla na zapínání byl VO a ten sem zapla snapi sponkou- pletla jsem 2hl 2obr. takže to dost pruží- gumičky nepotřebujeme- na dom to stačí ale ven bych si teda asi jenom s tímhle netroufla...

evicka7
20. lis 2009

raady nakonec jsem z tuniky udělala vo a provlhávají ☹

blka
20. zář 2010

Ahoj holky. Chtěla bych trošku obnovit téma. Ráda bych upletla vlňáčky, ale dá se říct, že jsem v podstatě začátečník. Diskusi jsem pročetla, ale přesto mám nějaké dotazy.
Většinou pletete na jehlicích č. 4, že? Stačí, když si koupím jen ty? Žádné jiné? A pak taky jste se zmiňovaly o obháčkování vlňáčků. To je nutné? Mám si koupit i háček? Ty mají také různé velikosti?
Zatím mě nenapadá nic jiného, kdyžtak se ještě zeptám 😀 . Jen mě štve, že tu vlnu mají jen na netu 🙄

mehlo
20. zář 2010

@blka čau! já pletu někdy 5 někdy 3- na těch trojkách to podstatně líp drží. Když budeš plíst natahovací vlnáčky tak nemusíš obháčkovávat. Pokud bys chtěla zapínací taky nemusíš obháčkovávat stačí když to potom opleteš patentem 1 hl, 1 obrace nebo 2 a 2

blka
20. zář 2010

@mehlo Díky. Ano, natahovací. Ale chci, aby byly držáky na noc. TAkže se to pak nějak oplítá, jo? Tož to vůbec nevím, co je 😅 . A těma stejnýma jehlicema?
Je nějaká velikost jehlic univerzální? Třeba ta 3? Že bych s nima pak upletla i čepici, ponožky, rukavice,...

mehlo
20. zář 2010

Já mám jehlic plnou krabici zdědila jsem po babičce. Nejlépe by bylo kdybys koupila 3 a 5, záleží na vlně jak je silná. U šumavské ovčí je většinou psána vel. 5- ale co se týče vlnáčků tak jsou lepší ty trojky, ale zase ti to bude trvat dýl. Taky můžeš plíst dvojitě- ze dvou klubek najednou- to jsou potom super držáky a to je lepší na těch 5, na 3 by ses s tím upracovala a trvalo by ti to asi sto let- to teda soudím podle sebe. Dál záleží jaky střih budeš dělat- já mám moc ráda ten na Alčiny vlnáčky- strihplinky.xf.cz a tam se právě dodělávají potom nohavičky. Pokud bys ty nohavičky chtěla bezešvé- tak potřebuješ kruhovou jehlici a to je teda katastrofa. Ale to taky říkám podle sebe, tobě to může jít krásně. Já je pletla dvakrát- poprvé s tou kruhovou jehlicí- to mi nabírala oči u těch otvorů kamarádka, takže to bylo dobrý. podruhé jsem je pletla na zakázku a to jsem nechtěla kruhovou jehlici ani vidět- tak jsem ty náplety udělala normálně na těch klasických jehlicích a potom sešila šev a našila to na ty otvory.

blka
20. zář 2010

Tak koupím oboje, to snad taková investice nebude. STřih se mi líbí tento http://www.zlaticko.cz/index.php?page=uzitecne_... To je zároveň i s otvorama pro nožičky, že? A nebo tyto http://www.zlaticko.cz/index.php?page=uzitecne_... Ale tady se ztrácím s tím napletením otvorů pro nožičky. Ráda bych je měla i tak dvoubarevné jako na obrázku, takže asi budu muset nějak přivázat jinou přízi. A vůbec nevím, co je sejmutí a nahození ok 😅 . Chápu, že jich bude buď míň nebo víc, ale absolutně netuším, jak se to dělá 🤐
A to potřebuju i tu krejčovskou jehlu na sešití? A nějakou tenkou přízi na sešití - to nejde tou, co to pletu?

katmou
16. říj 2010

@marketazam Ahojky taky bych chtěla uplést vlňáčky jen nevím jak na to, nemohla by jsi mi prosím poslat návod? Dívala jsem se na netu, ale nikde jsem ho nenašla. 🙂

blka
16. říj 2010

@katmou Ahoj, v mém příspěvku výše máš odkaz 😉

katmou
16. říj 2010

@blka díky 🙂

rammar
26. srp 2012

Holky, které pletete, co znamená plést „jak se oko jeví“??já jsem z toho jelen.Chci zkusit vlňáčky, ale rozhodně svým okem nepoznám, jak se oko jeví (jestli hladce nebo obrace..),to tam prostě nemůžou napsat, že další řadu začneme plést hladce/obrace oproti té předchozí nebo stejně jako předchozí? Konkrétně pružný vzor – střídačka hladce/obrace, 1. řada OK :mrgreen: nu ale nevím, jak začít s další, jestli stejně, nebo naopak „obráceně“??

adiska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
briuska
15. lis 2012

ahoj holky, prosím poradíte? mohu uplést vlňáčky z příze složení 50% merino + 50% akryl? díky

terezape
26. bře 2013

krásné poledne
Ráda bych upletla vlňáčky pro svého půlročního syna, ale nevím, na kolik ok mám začít.
Mám 3 přadénka vlny OnLinie - Linie16. Když si upletu kousek, přijde mi to hodně malé.
Prosím zkušené pletařky, pošlete mi prosím, zda z této vlny mám plést jednoduše nebo dvojitě.
Můj email: terezapetr@seznam.cz
Díky
Terka

terezape
26. bře 2013

@marketazam
Dobrý den,
prosím, mohla byste tady uvést míry vlňáčků v klidové poloze a pak při vytažení?
Díky
Terka
terezapetr@seznam.cz

vrtelka
30. říj 2013

Já sikupuji vlnu na zlatičko.cz přímo na vlnáčky ted jsem ji zkoušela obarvit mám je v albu v dlouhém provedení jedny bílé ty jsou neobarvené a jedny hnědé to byl první pokus o obarvení ty jsou na obědnávku pro jednu maminku. 🙂

plechovky999
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
elusina
14. lis 2015
Uživatel elusina je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od elusina.

Kupuji si z netu vlnu z Německa a je super 🙂 🙂

zuzimuk
28. lis 2015
Uživatel zuzimuk je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zuzimuk.

Z Nemecka jo? A co je to za přízi?

abdikate
17. pro 2015
Uživatel abdikate je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od abdikate.

Nebo to vlna zitron? Tu mam doma a jsem s ni spokojena

elusina
20. led 2016
Uživatel elusina je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od elusina.

Ano to je ona,tak z ni take pletete? Co nejcasteji?