Domácí pletení vlňáčků. Jakou používáte vlnu?

marketazam
25. led 2009

Ahoj,
chystám se zkusit uplést nějaké vlňáčky- nemáte s tím někdo zkušenost- zajímá mě hlavně jakou používáte vlnu- přemýšlím buď o použití 100% ovčí vlny, nebo sem teď objevila bambusovou vlnu, která ypadá že by mohla být snad ještě kvalitnější. Napadla mě i velbloudí (mívala sem z ní teplý svetr a byl v podstatě nepromokavý...)- ale tu asi neseženu. Jak jste na tom vy? Z čeho pletete?

marketakra
27. kvě 2009

HROMADNÁ OBJEDNÁVKA PLENKOVÝCH MATERIÁLŮ
Ahoj,
Budu si pro sebe objednávat bambusový flauš a froté z tohoto obchodu(přidejte 3w a tečku): schwangerschaft-geburt-baby.de/product_info.php?cPath=163&products_id=1314 Pokud by jste se chtěla některá přidat ke společné objednávce napište 🙂 - podrobnosti jsem napsala do mého inzerátu v bazaru, ať to tady nezahlcuji. 🙂

marcelkad
27. kvě 2009

Vlněné kalhotky přidány do alba. Mají být pro roční dítě, já myslím, že klidně pro prvňáka. Budu dělat ještě jeden pokus, kde ten samý popis udělám s menším počtem ok.

zdenallicka
28. kvě 2009

Marci, ty jsou krasne... 😵

Ja se porad pachtim, ale uz snad finisuju..🙂 Pletu jen u telky a to je tak pulhodka denne...🙂

marketazam
autor
28. kvě 2009

marci vlňáky jsou moc pěkné- podle fotky nejde moc poznat velikost, ale pokud ti vydrží až do školy tak to určitě byla výhodná investice 😀 to sou alespoň svrchňáky od narození až po nočník (wc?)

skatule
28. kvě 2009

Marcelko, vlňáčky jsou opravdu povedený, fakt pěkný 😉 ...a na velikosti nezáleží 😀
Já jsem to pletení teď nějak flákala. Navíc už 14 dní čekám na bílej bambus na vkládačku...ale už je na cestě, uf. No a taky se chystám na natahovací vlňáky - cyklisťáky.Ovšem teď mě zlanařila Market hromadnou objednávkou takže budu krom štrikování ještě švadlenit. Jejda já jsem odvážná 😀
Mám tedy už hotový a praxí prověřený vlňáky na snapku, ale ještě jsem se nedostala k tomu abych je vybleskla. Co nejdříve to napravím a hodím do albíčka. Ovšem tak nějak zjišťuju že snapkový vlňáky jsou oproti natahovacím podstatně praktičtější, aspoň tedy v teplém počasí na doma jsou fakt super.

marcelkad
28. kvě 2009

Rozměr těch vlňáků -vše v nenataženém stavu
pas: 18cm, nejširší část - 27cm, úplně dole - 16cm, nohavičky - 11cm

Díky za pochvaly. Pletla jsem je asi 4 večery, jde to opravdu rychle.

evicka7
29. kvě 2009

marcelko, vlňáky jsou krásný, ale mnohem víc závidím Filípkovi ten traktor 😀 😀 😀

hanka128
29. kvě 2009

holky zkoušely jste už někdo uplést vkládačku z bambusu? viděla jsem v brně na bráně, že ho tam mají,tak esli je to proveditelné a hlavně použitelné 😕

já zatím pletu deku z ovčí vlny,mamča štrikuje vlňáčky a v létě se chystám uplést na podzim marušce pončo 😵

lablanita
29. kvě 2009

Dobrý den, vyprala jsem dvoje vlnáčky v pračce a ono se to srazilo. Napadlo mě, že oboje vypářu a nechám si zhotovit jedny větší. Máte s tím někdo zkušenost? Upletl by mi to někdo, samozřejmě za finanční odměnu.

Děkuji za tipy.

Blanka

marketazam
autor
29. kvě 2009

hanko- vkladačky z bambusu sme tu pletly- je to tu i ohodnocené o pár stran zpět tak zkus pročíst... zatím holky psaly že jso usuper- já mám napletlé asi 4 ale čekáme na mimčo na otestování...

marcelkad
29. kvě 2009

Zkušenost s tím nemám, co to bylo za vlnáčky?Normálně kupované?

marketazam
autor
29. kvě 2009

lablanita- a to si ty vlňáky prala na 60 nebo 90°C ? nebo jaktože se srazily?

hanka128
29. kvě 2009

hm tak ty vkládačky skatule pletla na stroji a ten nemám....takže miě teda zajímá esli to bude funkční když se to uplete jen na jehlicích....
marketazam a ty jsi pletla na jehlicích nebo taky stroj?

marketazam
autor
29. kvě 2009

na jehlicích- myslím že do funkčnosti to nemá žádný vliv, jenom na stroji ti to jde pěkně rychle od ruky...

hanka128
29. kvě 2009

a na jaké velikosti jehlic? a kolik asi ok? jsem zvědavka,ale fakt přemýšlím, že to vyzkouším 🙂

zdenallicka
29. kvě 2009

Hani, ja ma upletenou vkladacku z bambusu..🙂 Pletla jsem dvojite hladce na jehlicich c.4..:-) Jen jeste nebyla pouzita - neni na kom..🙂

zdenallicka
29. kvě 2009

Ja jsem pletla 20 ok asi 40 radami.. Pri prilozeni k čč se mi zda mala, ale pro novoska jiste dostacujici..🙂 A pletla jsem dvojite, takze savost bude urcite suprova.. 😉

micinka22
29. kvě 2009

Ahoj chystám se taky uplest nejake vlnáčky a bambus vložky ...našla sem jednu vlnu -Sport (nature) - režná na ddj...má napsano že není superwasch...bude tedy v pohode na kalhotky¨?? a co kalhotky z toho bambusu???to neni dobré???

micinka22
29. kvě 2009

nebo aloe color vypada super 😵 😵

marketazam
autor
29. kvě 2009

micinka: u vlňáků je důležité aby vlna byla 100% vlna- pokud bude mít další příměsy nebo bude celá umělá tak už nebude moc plnit účel...
a kalhotky by z bambusu šly jedině jako plenkové kalhotky- rozhodně po testování není bambus vhodný na svrchňáky- ani po nalanolínování
hanka- já sem pletla dvojitě na jehlici 4 a jednoduše na 3 - ale ty dvojité jsou určitě lepší... pletla sem to podle oka (taky podle toho kolik mi zbývalo vlny v klubku a tak) takže mám každou vkladačku jinak velkou ale zhruba mám míru jak zdenallicka

micinka22
29. kvě 2009

market jo myslela jsem jako bambus plenku .-))

lablanita
1. čer 2009

Ahojte,

srazila jsem dvoje vlnáčky a jsou nepoužitelné. Nejdou natáhnout. Možná na novorozeně by se daly. Pokud bude někdo chtít, tak mu je daruji. Jedná se vlňáky zn. Popoliny z ovčí vlny. Můžete je zkusit vypárat a znovu uplést, nebo nějak jinak využít. Jedny jsem zkusila párat , ale chybí mi trpělivost. Takže pokud je někdo chce, tak mi prosím napište a já Vám je za poštovné pošlu.

Vím, že nic moc nabídka 😉 , ale je mi je líto vyhodit.

pěkný den

Blanka

skatule
3. čer 2009

Ahojky
tak mi konečně dorazil bílej bambus, že to ale trvalo 😠 No každopádně babi už má aspoň co dělat - bude štrikovat bambusový vkládačky jak o život. Bude je dělat na stroji takže budou hotový raz dva. Já jsem tentokrát zaúkolovala maminu, ona stejně nemá co dělat, zatímco já chodím do práce a pletení už teď nějak nestíhám 😔 Počítám že z těch 5 klubíček co mám bude tak 12 vkládaček. No už aby byly...protože ty se u nás těď dost točí.
Jinak se mi ale teda nedaří s vlňákama. Nějak mi furt protýkají - hlavně SWB. Impregnaci dělám z lanolínu z lékárny a myslím že lanolínem teda nešetřím, ale vlňáky stejně vydrží sotva týden ☹

janickabez
6. čer 2009

Ahojky skatul, koukala jsem do albíka a koukám, že frčíš na stroji, mužu se zeptat jaký máš model stroje???
a proszraď mi prosím, kde sehnat tak tenkou bambusovou přízi??? já mám bambus , ale moc silnej, taky mám doletu (jedno i dvojlužkovou), ale tohle tam prostě nenarvu, do jednolužka jdou příze tak max. do 3,5- 4(jehlice), do dvoulužka ještě tenší....

skatule
7. čer 2009

Ahojky Jani, no přidala bych do albíčka další modely - vlňáky na snapku a novou bílou bambusku před vypráním a po něm....jenže to furt syslím ve foťáku a není síla která by to stáhla do PC 🙄
Pokud jde o pletací stroj tak ten je mojí maminy a co to je za model ti teda vůbec neřeknu, ale zkusím zjistit. Má jednolůžko i dvoulůžko. Bambusky i vlňáky jsem pletla na jednolůžku, to stačí, na žádný složitější štrikování si stejně netroufám. Bambus mám tenhle: http://www.pleteni.cz/rucni_19_bambus.htm Stroj to vzal v pohodě, (to s vlňákama se to bylo trochu horší, ale třeba ten VO byl taky v pohodě) Ale musím teda říct je už je to taky stará hirošima vychozená takže možná proto. Mamina se rozhodla že ho trochu zvelebí a dotáhla šrouby co jsou zespoda na tom jezdci no a to byl konec 😕 . To bych na tom stroji neupletla vůbec nic, leda tak z vyšívacích bavlnek 😀 Najednou to ten bambus vůbec nechtělo vzít 😕 , tak ty šrouby zase trochu povolila a pletlo se dál 😵 . Akorát ten jezdec se teď zdá jako že je takovej "volnejší" a jako by "vyčvachtanej" prostě se v těch drážkách trochu mele, ale myslím že na funkci to nemá vliv, protože plete v pohodě a jak jsem tak na něj koukala, ty povolený šrouby nejsou nic proti ničemu. Tak to třeba taky zkus, jen k těm šroubům není úplně dobrý přístup. Jo ještě pro úplnost pletla jsem to na č.7. Tak snad jsem ti trochu pomohla.

janickabez
7. čer 2009

ahojky díky za odkaz, ten jsme měla doma režnej a bohužel neprošel, ten co mám ted je tuším ještě krapet silnější...
asi mám o něco jemnější stroj, no je to taky zasloužilý umělec, tak po něm nemužu chtít zázraky... ale na takový to domácí štrikování to stačí 😉

Jinak vlňáčky na snapku jsou bombaaa....

skatule
7. čer 2009

....Jani teď jsem to zrovna naházela do alba. Jen jsem ještě dlouho válčila s popiskama 😠
Vlňáky na snapku jsou fakt dobrý a úžasný je ten výrobní čas - všeho všudy když si tam dám ještě rezervu tak 2 hodiny a z toho mi nejdýl trvalo to obháčkovat 😀 😠

skatule
7. čer 2009

Jani tak podle toho jak ten stroj vypadá máme tenhle: https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

janickabez
8. čer 2009

skatul tak to mám to stejnou, myslím že je to dopleta 180, tj 90 jehel na každou stranu od nuly, kolik máš ty???

marcelkad
8. čer 2009

Holky, máte některá návod na pletené kamaše (krom těch. co jsou na zlaticko.cz)???