Domácí pletení vlňáčků. Jakou používáte vlnu?

marketazam
25. led 2009

Ahoj,
chystám se zkusit uplést nějaké vlňáčky- nemáte s tím někdo zkušenost- zajímá mě hlavně jakou používáte vlnu- přemýšlím buď o použití 100% ovčí vlny, nebo sem teď objevila bambusovou vlnu, která ypadá že by mohla být snad ještě kvalitnější. Napadla mě i velbloudí (mívala sem z ní teplý svetr a byl v podstatě nepromokavý...)- ale tu asi neseženu. Jak jste na tom vy? Z čeho pletete?

evicka7
5. bře 2009

nakonec jsem to nevypárala, trochu utahuju, ale ne fest jako před tím, zbývá tak 5 řad, na noc to hodím do lanolinu a ráno poreferuji, jak se to vytáhlo nebo ne

evicka7
6. bře 2009

tak dopleteno, ukázka zde

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

nechala jsem tam i tu hodně utaženou část, abych zkusila, jak to bude nebo nebude propouštět

protože je to historicky 1. věc, kterou jsem upletla bez pomoci jiných, tak bych potřebovala poradit, jak se řeší ty cancoury konec a začátek, jenom ustřihnout? děkuji

marketazam
autor
6. bře 2009

takže se ti to roztáhlo z nějakých 28 na 36cm? to je celkem dost...
na ty konce si vezmi velkou jehlu a trochu je všij do pleteniny a pak ustřihni- udělej občas uzlík- prostě musíš zajistit aby nepovolily a všecko se ti nerozpáralo... já většinou udělám tak tři uzlíky kousek od sebe aby nebyla hrčka a stříhám

marcelkad
6. bře 2009

Dneska mi přišel katalog - vzorník - SDS.sro. a byl skutečně zdarma

sonulah
6. bře 2009

evicko, ale tos upletla chytrej VO!!! se vytáhnul přesně tak, aby byl akorát, ne? 😀

raady
6. bře 2009

Soni, moc se mi líbí tvoje slonice a set na nošení. 😵
Pletla jsi to podle nějakého návodu na netu? Byla by si tak moc hodná a hodila mi odkaz? 🙂 Když tak asi IP. Děkuju.

market, vidiíš jak si šikovná 🙂 Tak já budu muset říct naší tetě, aby ty vlnáčky z Maxi Color pletla menší a možná pevnější. Aby je Barča neměla až v roce a půl 😀

evicka7
6. bře 2009

markét díky, snad si neublížím 😀 s jehlou

jj, povolilo to celkem dost, čekala jsem tak max 5 cm, takže kalhotky z toho rozhodně plést nebudu

marketazam
autor
6. bře 2009

já jsem z maxicolor pletla ten spacáček (mám ho v albu) a taky mi dost povolil- u něj to tak moc nevadí, apsoň déle vydrží, ale na kalhotky by to asi nebylo, ani mi nepřipadne že by to bylo moc pevné- jak to povolilo tak by asi kalhotky musely držet na kšandách

miquel
6. bře 2009

holky a na jakých jehlicích jste pletly z té maxi color vlny ?
já jsem z ní pletla zatím jen ponožky na jehlicích č4 a nepřipadá mi že by se nějak vytahovali 😉 zatím 😕
na vlňáčky se chystám až mi dorazí vlna

marcelkad
6. bře 2009

Možná z toho maxi color bude nejlepší deka, bude růst s miminkem 😀

marketazam
autor
6. bře 2009

pletla sem na 5 -a to podle etikety by se mělo plést na 7... a vytáhly se dost - ale až tím lanolínem, tak pokud sis ponožky neimregnovala tak je to možná OK

evicka7
6. bře 2009

no a deka se nemusí lanolinovat, tak se ani nevytáhne 😉

jsem to pletla na něčem neoznačeném, typuji 4 nebo 5

marcelkad
6. bře 2009

a myslíte, že to povolí jen po lanolínování nebo i po běžném vyprání? už aby ta vlna přišla, chci to taky zkusit

miquel
6. bře 2009

já si myslím že lanolín na to povolování nemá žádný vliv, to bude asi tou vlnou 😕
vlňáčky co jsem pletla před dvěma lety ze zlatíčkovské vlny se časem spíš srazily než že by povolily

evicka7
6. bře 2009

tak jsem to na kousíčku zkusila a povolilo to na 2-3cm o 0,5cm, takže lanolin na to opravdu nemá vliv

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

moc se mi to nepodařilo vyfotit, ale trochu to vidět je

marketazam
autor
7. bře 2009

Konečně sem dopletla svoje první natahovací vlňáky 😎 dalo mi to zabrat, ale výsledek sand stojí za to... (ta divná tmavá barva na fotce je fialová). Pletla sem je celé na 5ti jehlicích takže sem nemusela vůbec nic sešívat- je to z jednoho dílu + náplety na nožky (což je u mě velké + protože sešívání dílů mě moooc nebaví, takže spousta výrobků skončí ve stavu několik nesešitých dílů...)

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

oriola
7. bře 2009

chtela abych zkusit taky tu deku...pletl ji uz nekdo? kolik jste nahodili ok?
smarja pano.......manzel kdyz me videl plest prvni vlnaky tak rek ze pletou duchodkyne (jako jestli to vubec umim).....az uvidi co zas pletu 😝 😀

raady
7. bře 2009

Ahoj,
market, kalhotky se opravdu povedly 🙂
taky jsem se rozhodla,že do Maxi Color merina nepůjdu. Říkala jsem, si že je jemnější,než 100% vlna, ale bojím, se aby se opravdu moc nevytáhla.

marketazam
autor
7. bře 2009

oriola- týbrďo pletená deka- to je úkol pro dlouhé zimní večery 😀 - já ti můžu říct že maxicolor na jehlicích 5 mi 1O ok po nalanolínování dalo 9,5cm a 10řad asi 6,5cm... tak záleží na jak moc velkou deku se rozhodneš...

evicka7
7. bře 2009

oriolo, schnek z látkovek psala, že nějakou deku pletla, tak se jí zeptej v ip nebo na latkovkách

marketazam
autor
7. bře 2009

nemáte někdo snapi šáličku http://www.branakdetem.cz/_4450.htm nebo tyto zavazovací vlňáky http://www.branakdetem.cz/_1305.htm - jak jste s tím spokojené? nemáte k nim rozměry? chystám se k upletení tak abych věděla kolik...

evicka7
7. bře 2009

marketo, tak si na bránu napiš, oni jsou tam hodný, tak ti to třeba změří 😉

marcelkad
7. bře 2009

markét, ty druhé se mi taky moc líbí. Jestli se dopátráš k něčemu konkrétnímu, jak je uplést, prosím nezapomeň se tady zmínit.

marketazam
autor
7. bře 2009

ty druhé jsou asi něco podobného jako http://www.mokoshop.eu/product_info.php?cPath=2...

pokud nebudu moc velký lenoch tak se snad někdy do brány zastavím a zkusím to okouknout přímo v reálu... jenom přemoct tu svoji lenost 🙄

sonulah
10. bře 2009

raady a z čeho máš ty vlňáčky v albu? a ty drží dobře? jako že tak nepovolej? 😉

marcelkad
11. bře 2009

dneska došla vlna z Vlnapu. Merino vypadá moc pěkně, odpoledne budu dělat klubíčka a o víkendu se na to s mamkou vrhneme. Jsem zvědavá, jak to pak povolí. Jen nechápu, že když to tedy není určeno na svrchňáky, kvůli tomu povolování, že to stejné nabízí i na bráně 😒 A nezkoušel někdo z toho dělat návleky na nohy?

marketazam
autor
11. bře 2009

já sem z něj mávleky upletla- ale povolilo to tak že je můžu nosit skoro i já a krom toho jsou skoro průhledné jak jsou očka velká... ☹

marketazam
autor
12. bře 2009

tak jsem zrovna dopletla něco mezi VO a tou snapi šáličkou- vypadá to celkem dobře tak uvidíme jak se osvědčí v praxi... jeslti nebude padat..

marcelkad
13. bře 2009

at hledám jak chci tak merino bez superwash jsem nenašla. Vy jo?

sonulah
14. bře 2009

marcelko a přijde ti to důležitý ho sehnat? já myslim, že ho možná ani moc neprodávaj, páč když už z toho někdo plete, tak koupí sw-vlnu, aby to mohl šoupnout do pračky..... ne? 😉 takže bych si tipla, že by se jim stejně blbě prodávalo, takže na to mastěj....
já to teda neřešim, ale myslim, že mam všechno merino doma se sw-úpravou...