Domácí pletení vlňáčků. Jakou používáte vlnu?

marketazam
25. led 2009

Ahoj,
chystám se zkusit uplést nějaké vlňáčky- nemáte s tím někdo zkušenost- zajímá mě hlavně jakou používáte vlnu- přemýšlím buď o použití 100% ovčí vlny, nebo sem teď objevila bambusovou vlnu, která ypadá že by mohla být snad ještě kvalitnější. Napadla mě i velbloudí (mívala sem z ní teplý svetr a byl v podstatě nepromokavý...)- ale tu asi neseženu. Jak jste na tom vy? Z čeho pletete?

marketazam
autor
6. dub 2009

a z jakýho merina si to pletla? z toho maxicolor? koukala sem do albíčka že si ušila supráckou vv 🙂 - to je skoro škoda použít 😉

sonulah
6. dub 2009

market, já to ušila na stroji...

zdrojem bylo něco takovýho... za 100 (s dírama)
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=19369489&tab=0

marketazam
autor
6. dub 2009

ajo- tak to je moc dobrý nápad...

evicka7
6. dub 2009

no každopádně jestli to byla tahle tunika, tak ty jsou děravý snad všechny, moje, kterou jsem si koupila na šátkování taky pravděpodobně skončí jako VO

sonulah
6. dub 2009

evi, no, já kdysi koupila jednu tuniku nedírkatou - tu mam fakt na nošení (oranžovou), pak jsem koupila jednu Lkovou hnědou (to je mi obří) už s dírkou a pak ještě jeden dírkatej svetr (páč to prodávala ta samá ženská a ceny dík dirkám slušný) - a ušila z toho tričko s dlouhym rukávem pro J do šátku, tepláčky, vestičku (ta se moc nepovedla, no) a ten VO.... 😉 a ještě mi něco zbylo, tak možná by to ještě na jeden dalo, ale už jsem nějaká líná 😅

skatule
18. dub 2009

Ahoj holky
nemáte nějaké nové pletací zkušenosti?

- co pletená bambusová vkládačka, nemáte nějaké aktuální recenze? Dost mě to láká ale čekám jestli se neobjeví nějaká kritika 😀
- holky nezkoušela jste některá plést z merino vlny na pletacím stroji?. Všude píšou že je to ruční příze, jenže mamina má pletací stroj tak proč se s tím zdražovat v ruce že? 😀

skatule
18. dub 2009

ne zdražovat....ale zdržovat 😀

marketazam
autor
19. dub 2009

my pletací stroj nemáme tak nemůžu posoudit, ale třeba to maxi color se dost snadno trhá tak nevím jeslti je vhodné...
bambusovou vkladačku ohodnotím až za 10týdnů jak se nám narodí mimčo 🙂

skatule
19. dub 2009

market, já jsem si to myslela že s tou vlnou na stroji to bude mít nějaké úskalí. No to trhání mě mohlo napadnout 😔 a pokud jde o bambusky, tak to já je asi dřív upletu a poreferuju já tobě 😀 😝 10 týdnů asi čekat nebudu 😀

marketazam
autor
20. dub 2009

to jo - VO máš hotový za odpoledne, takže to se ti to čekání asi nevyplatí 🙂 - já jsem zkoušela pouze teoretické pokusy- ty tu jsou někde popsané...

skatule
21. dub 2009

market, tak vlna už je na cestě 😝 ...tedy i bambus samozřejmě 😀 No za normálních okolností věřím že VO mám za odpoledne hotovej, ale ne s tím naším rošťákem 😀 To budu muset motat po večerech a to taky nevím kdy, když furt sedím u PC a pročítám to tady 😀

mamlas06
27. dub 2009

Tak se nám povedlo pokadit VO - poradíte jak to vyčistit? Zatím jsem to zbavila největších nečistot, ale pořád tam jsou fleky. Sice to na fci nemá vliv, ale 🙄 Asi ho nakonec obarvím nažluto 😀 😀

sonulah
28. dub 2009

mamlas, žlučovym mejdlem jako pleny?....

skatule
28. dub 2009

mamlas, u nás dneska dostaly zásah vlňáky 😀 ....trocha žlučového mýdla a bylo to pryč 😉 Ono taky záleží jakej ten žlučák máš. Já měla napřed Ulricha...a nemohla jsem mu přijít na jméno 😠 Vůbec to s ním nechtělo pustit 😨 . Teď mám žlučový mýdlo z DM a spokojenost, jak s účinností tak s cenou 😀

Prosím Vás v čem perete vlňáčky. Vím že to má být něco na vlnu...ale co konkrétně? Máte ten disaní šampon?

sonulah
29. dub 2009

skatul, já v Noritu a nebo mam vzoreček Sonetu na vlnu (co jsem dostala k nějaký objednávce z brány)

žl.mejdlo mam taky to tuhý z DMka, super cena a pere to fajn....

skatule
29. dub 2009

Sonu, díky za info. Norit mám doma 😉 😀

Dnes mi dorazil bambus a merino vlna 😀 a zítra se pustím do štrikování. Dle vašich referencí jsem nebrala maxi color, ale nějakou tu merino soft, Elian a merino extra jemná....Vypadá to odolně takže to zkusím hodit na pletací stroj a spáchám bamboo vkládačku a z každé té vlny jeden vlněnej obdelník. Jsem zvědavá jak to dopadne. Hned ty obdélníky hodím do impregnace ať vím co to udělá s rozměrem. Jestli se to povede...bude to náááádhera a hlavně to bude hotové jedna dvě 😎 😀

skatule
1. kvě 2009

Tak pokračuju v monologuho 😀
Hodila jsem do alba moje první výtvory. VO je krásně jemňoučký a úžasně tenký, ovšem taky je to držák...a to lanolínem zatím jenom proletel 😀 Z této vlny si tutově udělám ještě vlňáky, ty budou fakt k sežrání 😵 Bambusová vkládačka je trochu delší ale mohla být hlavně i lehce širší. Je dvojitá takž by mohla něco pobrat. Vyzkoušená ještě není. Celý den se sušila 😉 jestli saje tak jak dlouho schne...tak bude skvělá 🙂) Teď mám rozdělané vlňáky z merino extra jemné. Ale teda oproti Elian je to na tom stroji trochu tvrdší, tak uvdiím jaké to bude až je z toho stroje sundám a hodím do impregnace.

Jinak technické údaje VO - v suchém stavu 11x35 cm....po lanolínu 11x37 cm.... když uschnul tak se vrátil zpět na 11x35 cm 😉

marketazam
autor
2. kvě 2009

já sem moc zvědavá na tu bambusovou vkladačku v praxi... mě schly celkem rychle (ale je pravda že jsem je sušila na radiátoru... 😒 )

sonulah
2. kvě 2009

skatule, parádní! 🙂
nehodíš link na to merino? a je to nakonec na plet. stroji?

skatule
2. kvě 2009

market, tak vkládačku zatím odzkoušenou stále ještě nemám - K. to do ní odmítá pustit, takže jedna mi asi bude bohatě stačit 😀
sonulah, jojo je to na stroji....řekla bych že i když je to jemná vlna a VO je tenoučký...hustota ok je parádní, žádné velké díry...fakt oko nalepený na oku...to bych musela v ruce pořádně utahovat ....takže věřím že to bude opravdu držák. A odkaz: http://shop.ddjd.cz/shop/zbozi.asp?id=591, ještě mám tuhle http://shop.ddjd.cz/shop/zbozi.asp?id=566 Ta se zdá být dost podobná, z té jsem ale ještě nic nedělala. No a z téhle mám rozdělané ty vlňáky http://shop.ddjd.cz/shop/zbozi.asp?id=540 I když je tenká, na stroji je taková tvrdší tak uvidím co z toho vyleze...jestli vlňáky nebo strouhátko 😀

sonulah
2. kvě 2009

tak to jsem zvědavá na reference... 🙂

já teď šiju nějaký vkládačky z toho bambus. flauše, šije se z toho pěkně blbě..... 😖 ale zatim mam pár "prdelkovejch ubrousků" (páč perlička dochází, jak občas nějakou vyhodim) a jsou super heboučký... (ale to byla jen jedna vrstva a oentlováno), tak jsem zvědavá, jak se mi u těch vkládaček bude dařit, protože chci z dvojitýho materiálu, aby to bylo heboučké ze všech stran 😅 😀

marketazam
autor
2. kvě 2009

sonul: a kde jsi koupila bambus. flauš? někde na netu? já sem na netu objevila bambus. úplet metráž- tak uvažuju že zkusím 1kg koupit a zkusit ušít nějaké čč

sonulah
2. kvě 2009

marketo, to byla nějaká hromadná objednávka nějaký holčiny z baby-café, tušim z Austrálie, tak jsem se k tomu přifařila... objednávala různý materiály na plenky a PUL v metráži 😉

skatule
2. kvě 2009

Tak konečně hlásím zásah 😀 K. vydržel 2,5 hodiny 😕 (to nechápu jak to dokázal ale opravdu od krmení do krmení vydržel) a pak to konečně pustil...kolik toho mohlo být nevím ale po takové době asi dost 😀 a bambus vkládačka nezklamala. Saje fakt úžasně...nevypadalo že by s tím měla nějakej problém naopak...tak jsem na ní zkusila ještě nalít decku vody....tu už teda celou nepobrala, ale i tak 😉 Buď fofrem upletu ještě jednu, nebo počkám až se vypere a natvrdo jí prubnu na noc...ať se ukáže 😀 Ještě podotýkám že jí mám upletenou dvojitě - tzn. něco přes 70 cm dlouhá šála 😀 přehnutá na půl a sešitá 😉 Je jasné že jednovrstvá tolik savá nebude 😝 😉
Sonu prosím tě a na čem to šiješ? Máš nějakej novější šicí stroj? Moje stará hirošima by bambusový flauš taky nezvládla ale ty nový mašiny by prý měli brát v pohodě všechny materiály. Já vážně uvažuju o overlocku ten by si s tím doufám poradil 😔 Láká mě tady na netu konopný flauš...a nebo doufám že vyjde od Ivušky Nový Zéland....ozvala jsem se pozdě, ale dala mi naději 😔 takže jestli budu mít štěstí tak mi taky dorazí něco na šití 😉 ty mě ale děsíš že to bude spíš pořádnej nervák 😠

marketazam
autor
3. kvě 2009

tak to je super že bambus nezklamal- a pokud dokonce zařídí že se malej nepočůrá tak můžeš výborně praktikovat BKM 😎

skatule
3. kvě 2009

Achtung achtung !!!! - bambusová vkládačka praná na 60 stupňů pouští barvu 😠 Naštěstí to chytla jenom tetra osuška, vypadá jak politá kafem 😀 ostatní plíny jsou díky bohu netknuté 😕

skatule
3. kvě 2009

...jo a na dýlku se trochu srazila...takže jak byla původně delší, tak teď je srovnatelná s ostatními kupovanými vkládačkami 😉

evicka7
4. kvě 2009

takže hlásím použití VO z maxi color, ač byl v lanolinu celou noc, stejně provlhnul, takže zítra jde s plenkama na 60 do pračky, aby se srazil, pak znovu lanolin a pak dám zase vědět

skatule
4. kvě 2009

Evičko, no to bude asi opravdu tím že je takovej "řídkej" Ono jak se ti ještě vytáhnul tak to tomu asi nepřidalo. To sražení by to mohlo vyřešit 😉 .

Já teď zastavila pletení vlňáků, mám u K. podezření na alergii na vlnu...takže teď jsme ve fázi pozorování a pokračovat budu až něco zjistím. Mám ovšem doma vlny tak na tři svetry...takže kdyby měl někdo zájem třeba o VO....můžu toho uštrikovat kilometr 😀

Já dnes vrzla bambusovou vkládačku na noc...tak zítra poreferuju 😉 . Ovšem z celé mé plenkové výbavy schla jednoznačně nejdýl tak doufám že je to tím jak je savá 😉

skatule
5. kvě 2009

Tak hlásím že bambusová vkládačka je naprosto super, výkonostně jí hodnotím někde mezi HH long a BH. Není úplně tak savá jako BH ale rozdíl není zas tak výrazný. Otázka je jestli zde platí také to pravidlo, že je potřeba to trochu oprat aby to pořádně sálo 😉 Každopádně už teď toho na můj vkus pobere dost, takže dneska jsem si upletla další dvě, ty už jsem tedy dělala o něco širší 😉 .