Domácí pletení vlňáčků. Jakou používáte vlnu?

marketazam
25. led 2009

Ahoj,
chystám se zkusit uplést nějaké vlňáčky- nemáte s tím někdo zkušenost- zajímá mě hlavně jakou používáte vlnu- přemýšlím buď o použití 100% ovčí vlny, nebo sem teď objevila bambusovou vlnu, která ypadá že by mohla být snad ještě kvalitnější. Napadla mě i velbloudí (mívala sem z ní teplý svetr a byl v podstatě nepromokavý...)- ale tu asi neseženu. Jak jste na tom vy? Z čeho pletete?

zdenallicka
6. kvě 2009

AHoj holky, dnes se poprve chci pustit do pleteni vlnacku... Nepletla jsem nikdy nijak zazracne (zacala a skoncila jsem u nepreberneho mnozstvi sal), tak jsem zvedava, jak se mi to povede... 😅

Mam jeden trapny dotaz: asi se vlnacky nedaji uplest z "klasicke" vlny na svetry, ze ne??? Resp. urcite daji, ael asi nejsou ucinne? 😕

A Skatule, dotaz i na tebe: Bambusovou vkladacku jsi vyrabela z ceho??? 😕

Diky za odpoved a pripadnou podporu,holky... 😀

marketazam
autor
6. kvě 2009

Zdeni: vlňáčky je potřeba plést nejlépe ze 100% vlny (šumavská ovčí, různá merina- přečti si diskuzi dost sme tu probírali který se jak moc vytahují atd.). zkoušeli sme plést i z různých směsí (50%vlna 50%akryl) - víceméně to taky funguje ale 100% vlna je lepší...
bambusové vkladačky pleteme z bambusové vlny
http://www.pleteni.cz/rucni_40_bambus_magic.htm
http://www.pleteni.cz/rucni_41_bambus_fashion.htm
http://www.pleteni.cz/rucni_48_sumavska.htm
http://www.pleteni.cz/rucni_47_merino.htm

zdenallicka
6. kvě 2009

Market, ja diskuzi cetla, ale je toho mooooc.... 😅

Kolik je treba na jedny vlnacky vlny? A na vkladacku? 😕

marketazam
autor
6. kvě 2009

já myslím že na jedny vlňáčky vyjde zhruba něco přes 50g vlny- když se podíváš ke mě do alba tak ty fialové na snapi sponku jsou přesně z 50g klubka, na natahovací asi bude potřeba o něco málo víc. Když koupíš 100g klubko šumavské ovčí tak z ní upleteš natahovací vlńáky a ještě jednu nebo dvě vkladačky...
U toho bambusu nevím přesně kolik vkladaček uděláš- já mám zatím upletený jeden obdélník o rozměru 15x 27 a váží 30g...

zdenallicka
6. kvě 2009

AHa, diky, Market..🙂 Musim se na to vrhnout... 😉

evicka7
6. kvě 2009

holky, tak jsem ten vo z maxi color vlny dala s plenkama na 60 a přijde mi, že se nesrazil ani o kousíček 😲

zdenallicka
6. kvě 2009

HOlky, pletu... Ujimani mi uz jde, nahazovani snad taky pujde, ale trochu jsem nepochopila navod, takze paru... A zacinam znova..😀

skatule
6. kvě 2009

Zdeni, přesně jak psala market, bambusové vkládačky dělám z bambusové vlny nebo příze nebo jak se to dá nazvat. Nemám moc přesnou váhu takže hmotnostně ti neřeknu kolik ta jedna váží ale z jednoho klubka mám dvě a ještě mi zbylo...ale dělám je dvojité a ta druhá je poměrně větší (širší i delší). Mám ale dvě barvy toho bambusu a typla bych to tak že ze dvou klubíček se udělá cca 5 kousků 😉 Přeji pevné nervy s vlňákama 😉 😀

Evi, ani o fous 😲 😕 to tak to abys ho dala na vyvářku 😀

Nám se vyrážka ztrácí, ale nevím jestli to bylo tou vlnou nebo ne....až se ztratí úplně najedeme znovu na vlňáky a uvidíme 😨

zdenallicka
7. kvě 2009

AHoj holky, nasla jsem "vlnu" 70% bambus, 30% bavlna - da se to pouzit na vkladacku???? 😕 50g stoji 21,-. 😉

zdenallicka
7. kvě 2009

Jsem si obednala ted merino, ovci vlnu a dva bambusy... Budu plest do aleluja... 😀

marketazam
autor
7. kvě 2009

zdeni tak to budeš muset přímo ty otestovat jak se bude chovat 70%bambusu+30% bavlny ... my sme zatím pracovali jenom se 100% bambusem- myslím že to bude dost podobné- možná trochu hůř savé...

zdenallicka
7. kvě 2009

Market, ja uz jsem objednala 100% merino, bmbus i vlnu...

Myslela jsem si, ze to bude o trcohu horsi.. DIky za radu..

skatule
7. kvě 2009

market, jak píše zdenallicka, bambus + bavlna - použít by to asi šlo, jen to bude o něco méně savé ale nemyslím si že by ten rozdíl v savosti byl nějaký výrazný...toho bambusu je tam dost...a ta cena je pěkná 😕

Dnes jsem si chtěla v Budějcích koupit bambus abych to nemusela zase objednávat a platit poštovný....no paní na mě vyvalila oči a div mi neřekla že jsem si spletla oddělení 😕 😀 . Možná v restauraci nebo v květinářství bych pochodila, ale oni bambus nikdy neměli 🙄

zdenallicka
9. kvě 2009

Holky, tak jsem temer u konce s prvnimi vlnaky... "strih" prubezne upravuji, takze az je vyfotim a budete je obdivovat a nekdo budete chtit pocet ok a taaaaak, tak to nemuzu slouzit!!! 😀 😀 😀

marketazam
autor
9. kvě 2009

zdeni tak jsem se chystala obdivovat tvoje vlňáky a našla sem tam jedny co sem pletla já 😎 tak to sem ráda že tě tak inspiruji ... ale s počtem ok taky neposloužím- pletu podle oka 🙂

zdenallicka
9. kvě 2009

Market, je to inspisrace, diky..😀

marcelkad
11. kvě 2009

Upletla jsem z maxi color vlňáky na snappi sponku. Když jsem to zkoušela na modelovi, bylo to krátké, tak jsem přidala, a teď po vyprání můžu párat - vytáhlo se to 😀 já úplně zapomněla, že jste to tady psaly. Zítra nafotím.

zdenallicka
11. kvě 2009

Holky, pred tremi (asi) dny jsem objednavala na pleteni.cz nejakou vlnu a dnes mi prisla smsm, ze to zitra dofrci postooooou!!! 😵 😵 😵

Mam radost, fakt...

Vlnacky jsou dopletene, jen musim udelat naplety (a predtim zajit pro kratke jehlice 🙄 ) a pak je vyfotim a hodim do alba...

zdenallicka
12. kvě 2009

Prisla mi vlnaaaa!!!! 😀 😀 😀

Jdu na to!!!!

zdenallicka
12. kvě 2009

Holky, tak pletu z merina...

Nahodila jsem 50 ok a prijde mi to desne malinkate.. Ono se to po lanolinu jeste asi natahne, ze??? 😕

marcelkad
12. kvě 2009

Zdeni, taky jsem nahodila 50ok, ale má to být jen polovina (zadní díl), aspoň podle návodu co mám. A přidala jsem do alba už upletené vlňáky zapínací na snappy sponku.

zdenallicka
12. kvě 2009

JO, ja mam 50 ok jen na jeden dil..🙂

marcelkad
12. kvě 2009

Jsemasi tak v polovině toho zadního dílu a myslím, že se to natáhne dobře. Já pletu z maxi color, to se po nalanolínování vytáhne určitě, ale i tak je to pěkně pružné.

sonulah
13. kvě 2009

ahoj, zdravim po delší době, mam rozpetený takový merino maxi color gatě, tak jsem zvědavá, jak se vytáhnou, uf, to bude napínavý 🙂

s tim bambusem to je super! by to některá mohla plést na kšeft 😉 to by byly zase barvičky na prdce 😵

marcelkad
13. kvě 2009

vlňáky na snappku jsou na ho...kolem nožiček to děsně odstává. Prostě nepoužitelné, vypářu to a udělám natahovací. Nejhorší je, že už jsm je nalanolínovala a to dost, takže párání bude mazlavé 😒 ale zas budou nalanolínované ty nově napletené 😉

zdenallicka
14. kvě 2009

marcel..🙂

sonulah
14. kvě 2009

marcel, já ty snapkový vlňáčky tak nějak tvarovala (aby nebyly "placatý"), aby moc neplandaly u nohou... teď je teda moc nepoužívam (ani nevim proč), ale celkem to s nima šlo 🙂

marketazam
autor
14. kvě 2009

marcelkad- to ti asi nesedí protože tam nemáš žádné výřezy na nožičky ne? Já sem se to snažila plést tvarované, tak pokud to bude odstávat tak tam můžu případně i vplést nějakou gumičku aby to lépe sedělo (ale to bys možná mohla zkusit taky...)

marcelkad
14. kvě 2009

markét, tvarování na nožičky tam nemám,pletla jsem podle návodu, ale asi blbýho 🙂 navíc jsem pletla2hl+2obr. a ono je to hodně pružný, tak asi taky proto to není dobrý.

Zdeni, jak jsi na tom s vlňáčky? Já pletla tady podle toho http://www.latkovepleny.cz/node/111, ale zdají se mi na 6kg dítě (na klteré mají být) dost malé. Dneska sešiju a vyperu abych viděla, jak se maxi color vytáhne.

ještě jsem našla jeden návod http://ekodite.rosacb.cz/images/ke_stazeni/wool...
tak zkusím ještě asi ten a uvidíme. Ono to jde celkem rychle.

zdenallicka
14. kvě 2009

marcelko, pletu uz treti..😀 ALe nemam jehlu na sesiti a neumim zatim nahodit ocka na naplety na nozickach, takze je to jen takovy polotovar...😉 Jsem t taky pletla podle tohoto navodu, ale zlehka jsem si ho upravila.. Jedny mi pripadaji (z merina) hoooodne malinke... ALe lanolinovat jeste nebudu - neni pro koho... 🙂

Tak jen houst a pleteni ZDAR, ZDAR, Z...mar? 😅