Domácí pletení vlňáčků. Jakou používáte vlnu?

marketazam
25. led 2009

Ahoj,
chystám se zkusit uplést nějaké vlňáčky- nemáte s tím někdo zkušenost- zajímá mě hlavně jakou používáte vlnu- přemýšlím buď o použití 100% ovčí vlny, nebo sem teď objevila bambusovou vlnu, která ypadá že by mohla být snad ještě kvalitnější. Napadla mě i velbloudí (mívala sem z ní teplý svetr a byl v podstatě nepromokavý...)- ale tu asi neseženu. Jak jste na tom vy? Z čeho pletete?

marcelkad
14. kvě 2009

Zdeni, a podle jakých návodů si dělala? Nebo všechny 3 podle stejného?

marcelkad
14. kvě 2009

a jaké úprav jsi dělala???

zdenallicka
14. kvě 2009

MArcelko, podle toho, cos sem hodila ty..🙂 Jen si upravuju hladce a obrace dle sveho a taky pocet rad a ocek pri ujimani... 😉 Pac mne to nikdy nevyjde tak, jak je psano v navodu..😀

Hodim sem zitra fotky, tak mi to muzete zkritizovat... 😅

skatule
14. kvě 2009

Ahojky,
koukám že je tu pár pokusů o vlňáky...no naše vyrážka byla zřejmě prý alergická reakce na nějaký pil...už je fuč...takže i já se vrhnu do vlňáků. To bude mazec 😀 Já tak nerada párám ☹

Sonu, no mamina říkala že by ty bambusový nudle 😀 klidně pletla 😉 Na tom pletacím stroji to vypadá suprově...jen o těch barvičkách nějak pochybuju ☹ Už několikrát vypraná pletená bambusová vkládačka stále pouští barvu 😠 Jsem akorát pěkně na.raná páč se mi zapraly čč 😢 Takže právě dneska jsem objednala bílej bambus!!!

zdenallicka
14. kvě 2009

Jezisi, ja jsem si objednala tyrkys a pink.... 😕 😅 🙄

marketazam
autor
15. kvě 2009

skatule- to je fakt divný že ti to pouští... jakej bambus si kupovala? já mám odma nějaký oranžový tuším magic nebo fashion a zkoušela sem ho prát několikrát, dokonce i vyvařovat a zatím nikdy nepustil...

zdenallicka
15. kvě 2009

HOlky, pletu z toho bambusu (100%) vkladacku.. Pletu ji dvojite, 22 ok.. Jen mi zustava zahadou delka... 😅 POradite?

A dnes vam sem hodim konecne ty vlnacky - jsou malinkateeee!!!!!

skatule
15. kvě 2009

Já mám tenhle bambus č. 27 a 29 http://shop.ddjd.cz/shop/zbozi.asp?id=313 Ta 27 je asi OK ale ta 29 to je mrcha 😠 Poprvé mi pusti do bílého prádla, ale to chytla jen tetra osuška. Pak jsem tu vkládačku prala několikrát s tmavým prádlem....pak jsem si řekla že to už by mohlo stačit že už pouštět nebude....tak jsem jí tam frkla s dalšíma plínama...no a smůla 😠 ....zase pustila ale tentokrát to odskákaly čč - jsou pěkně zapraný 😢 Já jsem tááááák smutná. Nevíte jak je znovu vybělit? Už jsem je vyprala na 90 v persilu sensitiv, to lehce pomohlo, ale bílá to není 😨

zdenallicka
15. kvě 2009

poradila bych belidlo, ale to asi neee....

Koukni, co sjem dnes objevila... Je to v druhe polovine stranky..🙂

http://www.vitamina.cz/0,29,Eko-drogerie,-mydlo...

marketazam
autor
15. kvě 2009

já sem si zrovna dneska kupovala menší balíček mýdlových ořechů na bráně 🙂 tak uvidíme jak to s nima pujde...
jinak koukala sem na to a mám bambus fashion 74 a nepouští...takže asi si zvolila opravdu nějakou blbou barvu...

zdenallicka
15. kvě 2009

HOlky, tak jsou fotky v albu... 😀

Zda se mi to vsechno malinke... Zkritizujte mi to, prosim, ale vezte, ze jsou to prvni prototypy... 😅 😝

NOhavicky jeste nejsou napletene... Mam je vubec napletat??? 😕 😕 😕

marketazam
autor
16. kvě 2009

zdeni máš je moc pěkné, ale mě se zdají že jsou dost krátké- že je mimču ani nepřetáhneš přes celou plenu... jestli máš možnost někde vyzkoušet navléct na plenku tak to zkus...

evinka
16. kvě 2009

Zdeni, mě se taky zdají krátké - moc nízké.

zdenallicka
16. kvě 2009

Holky, mam to potvrzene ze tri stran, ze josu nizke, takze parnu a budu plest znova..🙂

marcelkad
16. kvě 2009

Zdeni, já je měla taky malinké, už jsou vypárané ☹ Pak jsem dělala podle OCTOBER a ty zas byly tak velké, že bych je skoro nosila já 😠 párat je budu večer a udělám podle OCTOBER, ale mnohem méně ok. Asi se z toho zblázním, večer pletu, ráno pářu 🙄máte někdo návod i s počtem ok, aby to sedělo na 7kg dítě?

marcelkad
16. kvě 2009

už vím, kde byla uOCTOBER chyba - já to pletla opačně - nejdříve jsem ujmula 1x3oči, pak 3x1 ok, pletla dál a pak přidala 8x2 oči - a ono to má být naopak. Proto se mi to tak zvětšilo, já jsem ale blbka 😒

skatule
16. kvě 2009

Market, no myslím že jsi to byla ty kdo to tu tenkrtá psal že bambus vyvařoval...tak jsem to taky zkusila, ale to mi ta vkládačka nepustila vůbec. Pro jistotu jsem jí ještě přemáchla v octové vodě....no ale jak je vidět v pračce pouští o 106 😠 No nic jsem rozhodnutá...jiné než bílé nebudou 😔 a s těma zapranýma čč zkusím teda něco provést

skatule
16. kvě 2009

Market, vlňáčky - i když jsou malé jsou pěkné 😀 Prosím tě co to máš za bambus? Hoď sem prosím odkaz. Já jen že jsem takovouhle barvičku nikde neviděla 😕

marketazam
autor
17. kvě 2009

http://www.pleteni.cz/rucni_41_bambus_fashion.htm
a je to ta barva 73- ale v pračce sem to ještě nezkoušela- zatím mám ověřené že při ručním praní nepouští...

skatule
17. kvě 2009

Market, no mě to v ruce taky nepouštělo. Ale třeba to bude něco jako ty vyhlášené vv od Tots bots. Prostě někomu pouští někomu nepouští a odvážnému štěstí přeje 😀 . Mě ale jedna barevná pračka stačí 😠

Dneska jsem upletla vlňáky na snapku. Řekla bych se jsou povedený 😵 . Ještě chtějí obháčkovat a šup do lanolínu. Pak je sem taky hodím abych se pochlubila 😉 . Nejvíc se mi líbí že na tom pletacím stroji to jde od ruky - za hodinu byly hotový a dokonce jsem ani nemusela párat 😝 ....jen jsem si to musela dopředu pěkně propočítat aby to klaplo 😉

evicka7
17. kvě 2009

ahoj, tak jsem mám rozpletené vlňáky ve stylu zavazovačky disana, ale když říkáte, že na snapku to odstává, tak to asi vypářu, máte někdo nápad, co s tou maxi color vlnou?

skatule
17. kvě 2009

Já mám tedy vlňáčky taky na snapku a odstávání neřeším. Plánuju to jen tak abych zakryla nebezpečná místa a nehrozily nehody. I kdyby to odstávalo tak to bude furt lepší než nic tzn. to co máme teď 😀 Teď doma jedeme jen vkládačku a čč takže musíme dávat fakt bacha kam K. položíme 😀 navíc jsem to zkoušela a neřekla bych že to bude odstávat 🤐 .

skatule
17. kvě 2009

ad) co s maxi color - já myslím že ponožky na zimu by z ní byly dobrý 😀

evicka7
17. kvě 2009

ponožky 😀 😀 😀 já 😀 😀 😀 která mám problém uplést šálu 😀 😀 😀 ale zase to dělám s láskou 😉

skatule
18. kvě 2009

no vida.....šála bude taky dobrá 😀

marcelkad
20. kvě 2009

dneska jsem dopletla podle tohoto návodu
http://www.zlaticko.cz/index.php?page=uzitecne_...

zdají se mi teda velké, ale už to nebudu párat, to bych se upárala ☹
Máte nějaký návod podle kterého se dá plést na 7kg? Já buď jsem upletla malé nebo velké, prostě ne a ne se strefit 😀

zdenallicka
25. kvě 2009

DObre rano, holky...

Tak ja jsem vsechny svoje minivlnacky vyparala a upletla jen bambusovou vkladacku, ktera se mi zda taky mala, ale parat zatim nebudu..🙂

A ted pletu vlnaky podle navodu nade mnou... Vypada to moc dobre, jen nemam petky jehlice, takze pletu na ctverkach... Proto sjem pridala pet ok a pridavala oka do 58 (misto 53)... Uvidime, jestli zase nebudu parat.... 😅

marcelkad
25. kvě 2009

Zdeni, já už ty vlňáky podle výše uvedeného návodu mám upletené. Jestli chceš, tak Ti to přeměřím, ale pletla jsem jehlicemi č.5 - gatě jsou dost velké, určitě na více jak roční dítě. Ale vypadají pěkně, večer je dám do alba.

zdenallicka
26. kvě 2009

MArcelko, ja uz je mam ted obri a jeste jsem ani nedopletla..😀 Budu to muset pri pristim pleteni upravit... Pletu je tema ctyrkama, je to hustejsi, ale asi budu muset ubrat oka..🙂 Hod ty vlnaky do albicka... 🙂

marcelkad
26. kvě 2009

Zdeni, dneska nestíhám, zítra je tam přidám. Taky upletu ještě jedny s menším počtem ok.