Domácí pletení vlňáčků. Jakou používáte vlnu?

marketazam
25. led 2009

Ahoj,
chystám se zkusit uplést nějaké vlňáčky- nemáte s tím někdo zkušenost- zajímá mě hlavně jakou používáte vlnu- přemýšlím buď o použití 100% ovčí vlny, nebo sem teď objevila bambusovou vlnu, která ypadá že by mohla být snad ještě kvalitnější. Napadla mě i velbloudí (mívala sem z ní teplý svetr a byl v podstatě nepromokavý...)- ale tu asi neseženu. Jak jste na tom vy? Z čeho pletete?

katula
25. led 2009

ahoj, doporucuju maxi color od vlnapu 🙂 a taky tu ovci, ale merino alespon na lemy. neco mam v albu 😉

marketazam
autor
25. led 2009

jéé ty sou nádherné- doufám že taky nějaké takové zvládnu- a jaké s nimi máš zkušenosti- neprotékají?hlavně by mě zajímalo jeslti v nich není mimču vedro- přeci jen je to takový svetřík přes prdelku- tak jestli by byly vhodné i na léto a tak...

katula
25. led 2009

urcite zvladnes, je to myslim vzor z www.zlaticko.cz
neprotekaji, ani ty merino. vedro v nich neni, ale ty natahovaci se hodi spis na noc nabo nadoma, ven se hodne holkam osvedcily spis kupovane kalhotkove vlnaky, protoze nejsou moc objemne.
jinak prijd k nam do diskuze o latkovkach 🙂
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

sonulah
25. led 2009

marketo, já pletu základ z tý ovčí ze zlaticko.cz, lemy z merina.....
viz album 😉

sonulah
25. led 2009

jinak bych řekla, že tohle téma je dobrý, můžem na něj odkazovat zájemce.... 😉 jdu na to!

evicka7
25. led 2009

holky, prosím Vás, kolik klubíček je potřeba na vlňáky, chtěla bych je zadat babi, aby se nám v důchodu moc nenudila 😉 , tak abych věděla, jaký udělat nákup, děkuji

evicka7
25. led 2009

jinak na bráně u merino vlny je poznámka, že můžete posílat fotky svých výtvorů a oni je vystaví ve fotogalerii

marketazam
autor
25. led 2009

ještě jsem se do pletení nevrhla- pořád taky přemýšlím o té bambusové vlně- měla by mít uplně super vlastnosti, ale pokud někdo víte koli kkoupit klubek tak je to určitě dobrá poznámka a sem s tím 😎

sonulah
26. led 2009

mě teoreticky stačily dvě klubka - jedna "zlatíčková" a druhá merino na lemy (mluvim o těch natahovacích), ale ona moc neubejvá, takže bych řekla, že by ta "zlat." nestačila až tak na vlňáče pro tříletý dítě a to nikdo nepotřebuje, žejo 😀

k tý bambusový vlně - myslim, že jí koupila Kyri, ale ta má teď jiný starosti, takže asi zatim neporeferuje 😉

a ještě připomínam, že moje merino (oblíbená, už z ní mam spoustu výtvorů a objednala jsem 5 klubek) je z tohohle obchodu (posílaj i do SR):
http://www.pleteni.cz/rucni_47_merino.htm

marketazam
autor
26. led 2009

ahoj holky, nemáte některá doma dělané fleecové kalhotky? chtěla bych vědět jaké jsou rozměry střihu...?nevíte někdo? je to trochu mimo vlňáčky ale i u vlňáčků se tyto rozměry využijí...

parybka
30. led 2009

http://www.vlnap.cz/Default.asp?CatID=1211&TYPT...
Holky, nedaří se mi najít tady klasickou ovčí vlnu ☹
na vlnapu mají pěkné merino, na pleteni.cz mají zase ovčí vlnu i merino, ale nebarvené. A nechce se mi to brát ze dvou shopů.

Vlňáčky pouze z merina budou asi moc teplé, že? a jak je to s lanolinem a merino vlnou?

sonulah
30. led 2009

parybko a ten shop, co uvádim já 2 příspěvky výš se ti nelíbí? tam mají i klasiku ovčí i merino 😉

a merino jsou různě tlustý (na bráně mají docela tlustou), ta moje hnědá a melírovaná je spíš celkem tenká....

parybka
30. led 2009

Soni, tam jsem zase nenašla barevné merino... 😒 bud neumím hledat, nebo nemají.
ale ve vlnapu určitě mají vlnu i barevnou, když na bráně ji mají z vlnapu...

sonulah
30. led 2009

jo taaaak, ty chceš nějaký barvičky a hnědá/černá a melír ti nestačí 😉

parybka
30. led 2009

moc podmínek najednou, co? 😀
psala jsem do vlnapu, mají na stránkách, že posílají vzorníky zdarma. Tak se těším, aspon si tu vlnu ohmatám. Tchyně se zděsila, že prý ovčí vlnu, že to hrozně škrábe.... 😕
Tady se tvrdí, že ne.. tak si to prubnu

evicka7
30. led 2009

my koupili hand made vlňáky od jedné paní (nové, upletla pro nás) a neškrábou 😉

evicka7
30. led 2009

za to popo natahovací mi přijdou, že trošičku škrábou ☹ ale možná jsem cíťa, Vikouš v tom je v pohodě)

sonulah
30. led 2009

parybko, ono to trochu fakt kouše - proto děláme lemy z merina
navíc po nalanolínování se to jakoby "učeše" a spíš to patlá než lepí 😉

mysinka
30. led 2009

Chtěla jsem objednat na pleteni.cz bambusové příze, ale vůbec mi neprošla objednávka...nechtělo to vzít ověřovací kód ani napoxté ☹ Ráda bych z toho upletla Matýskovi nějakou kuklu/ušanku na chladnější jaro, myslíte, že je to vhodný matroš? Mají krásné barvičky 😵

smilena
31. led 2009

Holky a co tahle - hodí se to na vlňáčky? 😕 http://www.vlnap.cz/DetailPage.asp?DPG=19329

sonulah
31. led 2009

já vůbec nevim, jak ten bambus na omak "vypadá" 😉 a to je divný s tou objednávkou....

luccii
31. led 2009

holky rada bych to taky zkusila, ale hodil by se mi navod - nejaky priblizny postup a hlavne jak je to s tim lanolinem
diky moc! 🙂

katula
31. led 2009

holky, ja pletu tady z teto:
http://www.vlnap.cz/Default.asp?CatID=1248&TYPT...
a ted je v akci 😵 jedno klubko staci na stredni vlnaky a nijak extra teple mi nepripadaji. pokud jen na lemy, tak jedno klubko vystaci na dvoje az troje vlnaky
luccii, navody jsou na zlaticko.cz 😉 zalezi, jaky se ti libi strih

smilena
31. led 2009

Katula a jehlice č. 8 jak tam píšou? 😉

luccii
31. led 2009

katulo diky 🙂

katula
31. led 2009

jehlice c. 8??? 😕 ja to pletu na 4 nebo 5 a v pohode 😉

katula
31. led 2009

ty vlnaky, co mam v albu jsou na ctyrkach tusim, petky mozna ani nemam 😀 vsechno pletu na stejnych jehlicich, jsem lenoch 😔

smilena
31. led 2009

Díky za zkušenost, mně se to zdálo nějaký divný, přijdou mi dost velký ty osmičky ...

parybka
31. led 2009

katulo.. celé to pleteš z merina? a jak je to s hřejivostí v létě? Si nedovedu představit, že v létě svetr z ovčí vlny chladí... 😕

katula
1. únor 2009

parybko, jo, bud cele z merina nebo jen merino lemy. viz album 😉 nevim, jak to bude v lete, jeste jsme s malym leto nezazili 😀