Domácí stříhání vlasů, máte tipy, návody?

frufrunka
2. únor 2014

Ahoj maminky,
chtěla bych se zeptat - stříháte se některá sama doma? Já už jsem o tom mockrát uvažovala, nakonec jsem neměla odvahu - v zrcadle absolutně nevím, co je vpravo, co vlevo, co přede mnou a co za mnou... 😀 Jenže teď to asi nabude na aktuálnosti, cesta ke kadeřnici se stříháním a barvením mi zabere nejméně 4 hodiny, což teď bude nějakou dobu nereálné. Máte nějaké tipy, návody? Na dlouhé vlasy je profláknutý ten trik s culíkem vepředu, ale nejsou ještě nějaké jiné nápady? Na internetu mě zaujal Creative-clip, prodává se i u nás, s jeho pomocí bych měla doma zvládnout mikádo a nebo podkovu. Nemáte zkušenost? Láká mě to objednat... Stejně teď budu ještě 3 měsíce v nemocnici, tady je to jedno, když to zpackám, tak vlasy stihnou trochu dorůst a bude prostor pro profesionální nápravu... 🙂 Uvítám jakékoliv tipy, zkušenosti a návody! 🙂

zamilovanadonej
2. únor 2014

@frufrunka Stříhání samo sebe nedopadne nikdy dobře. Ty klipy jsou nesmysly, drahé kraviny. Ostříhat mikádo je problém o pro učenku druhého ročníku tak nevím, jak bys to zvládla když si dozadu nevidíš...

lucieandrlova
2. únor 2014

Já si sama přistřihnu někdy ofinu, ale i to občas nedopadne dobře... Sama bych se nestříhala. Všichni chodíme ke stejné kadeřnici. Je moc ochotná a v případě nějaké krizovky by přišla i domů... Zkuste popátrat v okolí, zda by nějaká kadeřnice nepřišla domů...

stavba
2. únor 2014

Já osobně bych se sama také nepokoušela stříhat. Hodně kadeřnic dnes nabízí i to, že přijedou domů k tobě. Zkus se ve svém okolí poptat.

frufrunka
autor
2. únor 2014

@zamilovanadonej No, on by to stříhnul manžel, ale je jasné, že bez zkušeností profi výsledek čekat nemůžu, i když kluky stříhá tedy výborně, ale to už jsou léta praxe. Delší vlasy jsou o něčem jiném, to je fakt...

@lucieandrlova
@stavba
Holky, děkuju. Vidíte, to už je vážně pokročilý stupeň těhotenské demence... Vůbec mě nenapadlo využít služeb kadeřnice, která chodí domů... Hlavně že vím, že kamarádka to tak dělá už pár let, ale prostě mám v hlavě plodovou vodu... 😀