Domácnost - vychytávky při úklidu

lukin
30. led 2009

Zakládám toto téma proto, abychom si tady radily různé vychátávky, co se týče úklidu v domácnosti. Dívám se na Máte doma uklizeno? a v každém dílu je nějaká šikovná vychytávka.
Takže začnu:

1. Pokud nechcete, aby se vám mlžilo zrcadlo při koupání, tak zrcadlo vyčistěte pěnou na holení. Vydrží zhruba měsíc, poté opakujte. Horká pára nemá šanci.

2. Pokud chcete odstranit zápach z ledničky, tak dejte polovinu citronu do malé skleničky, aby se nepřevracel a citron posypte solí.

3. Pokud máte nečisté a zašlé vodovodní kohoutky, nalijte na toaleťák či ubrousek ocet, obtočte kohoutek a celý ho přikryjte silonovým sáčkem a u spodu obtočte gumičkou, aby sáček těsnil. Za 3 hodiny odbalte a vodovodní kohoutek bude krásně čistý.

Teď si více věcí nemůžu vybavit. Pokud máte nějaké zaručené vychytávky i vy, tak sem s nimi 🙂

emamamamu
2. únor 2009

ja uz ani nechci, aby se leskly..proste nechci aby byly vecne mastne a jsou proste videt cmouhy presne v mistech, kde jsem je lestila... 😖

aponchie
2. únor 2009

tak zkus ten brill,mame ho vyzkousenej z kuchyne v hospode ,ze je dobrej,ale smrdi

emamamamu
2. únor 2009

jak dlouho smrdi, behem uklidu, nebo i po?

aponchie
2. únor 2009

cilit bang ted mi volal manzel 🙂

aponchie
2. únor 2009

prej to vyvetra brzo a pta se co je to za dominu co ma cerne kachlicky v kuchyni 😀 😀 😀 😀

emamamamu
2. únor 2009

tak mu vzkaz, ze blbka najivni...😀 och..jak krasne..cerne leskle obklady...prvni tyden...😀
cilit bang mame..☹ to lestim jak pipka, boli me ruka a nic z toho...navic mame naproti okno, takze prime svetlo ukaze, kde jsem se flakala..😀

aponchie
2. únor 2009

cistite i zasobniky v pracce a pracku samotnou?ja to delam ten zasobnik obcas pac me to irituje kdyz tak sypu prasek ty zaschle barvy ble a spodek pracky jak je ten panel sem delala jednou,ale to musi manzel a cumela sem co z tama teklo za prasarny 😝 jinak buben necistim jen manzetu hadrikem a dvirka a samotnou pracku me se libi kdyz je cistounka pac hrozne rada peru fakt uchylne dnes 2pracky vcera jedna a uz mam na zitra nachystane na vlnu 😀 😀 😀 😀

aponchie
2. únor 2009

emi ja cernou a nerz uz nebrat!!!!!!!! 😀 nj ukaze po cisteni fleky apc je to leskle a cerne ale mastnotu to vycisti.to je skoda ja jednou uklizela u jedne pani a mela nerez digestor a chtela ji vylestit nakoupila kde co a nic..proste je to hrozne nachylne,me se to hrozne libi,ale nechtela bych to ani za nic a matka moje mela celej zivot cernej nabytek se zlatym kovanim 😝 😀 ble prach na tom drzel neskutecne a kazdej prsticek na tom byl videt s tim asi nic neudelas

emamamamu
2. únor 2009

ap..dik zes rekla...budu si to pamatovat..😀 mame to od srpna...😀
ale ja na to seru...hlavne, ze jsme vsichni zdravi...😀 a jiank s tou prackou..ja myju zasobnik..a rada myju zachod..😀 a i 3x tydne po ctyrech vytiram podlahu..😀

aponchie
2. únor 2009

hehe ja si na vytirani poridila jak rika manzel"nejlepsi mop vsech dob"od wiledy ted co na nej slapnes a bez rukou vymachas je to ten plochej a fakt je bomba jak to dotahl domu jako prekvapeni sem myslela,ze ho zabiju penez jak svina to stalo a urazilo me to 😀 ale pak sem uznala,ze lepsi mop jsem nemela a uz od wiledy beru vsecko i blbej smetak na podlahu..mas parkety?

aponchie
2. únor 2009

wc meju denne!!2x tydne s domestosem jinak jen s hadrou a strikam neustale vune 😀 ale hajzlpapir beru levnej

emamamamu
2. únor 2009

ap....ja mela uplne tu samou wiledu a dopadlo to tak, ze beru ten hadr z ni a jedu.....vubec mi to nejak nezdimalo a bala jsem se, abych neznicila podlahu... 🙄
takze jsem ta nejlepsi wileda na svete..😀 a myjes rada okna?😀 ze by ses stavila na "kavu"...😀

aponchie
2. únor 2009

aha tak me to zdima dobre a meju parkety prave mam jen jeden koberec ja jsem rada za nej teda mela sem ty mopy trasnove a to byl horor.okna nemeju moc rada bo me nebavi stat na zidli mam zavrate a strach ,ze spadnu,ale co mame plastove je meju klidne kazdej mesic pac to umeju zevnitr clinem +ramy a z venku az je teplo rozhodne nesilim kvuli vanocum a tak spis na jaro

emamamamu
2. únor 2009

my mame klasicky drevene stare hnusne..podrapane skla..radost pohledet...😀 ani nemame zaclonu, ze bych to schovala..😀

aponchie
2. únor 2009

ani ja nemam zaclony me se to nelibi ,ale do obyvaku chci latkovou roletu v oranzove barve to je bomba mela jsem to v cizine a vypadalo to suprove 😵 ja nesnesu ubrusy decky zavesy(krom loznice kvuli mimi je to na vychode)koberecky zbytecne a jine lapace prachu 😝 dneska se mi povedl rozkrapat jeden cibulak 😀 😀 tchyne by omdlela kdyby to videla a dokonce ja z toho piju!!!! 😀 ona to ma v regale

kristi
2. únor 2009

jsem si ted objednala totok:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=20082608

mam tu sasankovou rukavici a je bozi

aponchie
2. únor 2009

sasanka 😀

astrane
2. únor 2009

tak na ty černý kachličky zkus našplíchat ten clin-okna nebo kachličky-jakej je v tom rozdíl? 😀 Já je tím taky myju,ale nemám lesklý.jo a taky děsně záleží na hadře.Nejlepší je z mikrovlákna-nepouští chlupy a dobře a do sucha setře.nerezovou troub a skleněnou varnou desku-taky černou ničím jiným tak pěkně nevyleštím.tak jestli ho máš na okna,klidně to vyzkoušej(ten Clin na okna co dělá pěnu a je s alkoholem)

aponchie
2. únor 2009

clin je super ten bilej..jinak vsecko co chci dolestit a nechci at na tom sou nejake chlupy beru papirove uterky nejlepe barevne z Plusu

hupcza
2. únor 2009

na černou lesklou plochu používám taky clin - ale ne hadr, ale takové spešl hygienické utěrky (dodává se do zdravotnickýchzařízení ...mamka mi donesla vzorky ....nic se tomu nevyrovná)

jinak apo: ty jsi uklízecí maniak 😀 ....jak máš velký byt nebo barák ..já bych totiž musela zrušit práci a moná i omezit spánek, abych tohle stíhala
moje heslo - jednou týdně pořádně + když to je přes týden zahnojené (jen linku se sporákem myju denně - pokud vařím, bo mi leze na nervy pokapaná černá deska - vypadá to jak u prasátek)

tictac
2. únor 2009

na leskle obklady v kuchyni zkus mikrovlaknovou uterku, tu ja uz pouzivam na vsechno, hlavne proto, ze je to ekologicke a navic to fakt dobre lesti.

Mam ale problem s podlahou v kuchyni, mam porcelanove kachlicky, hrozne leskle, ale po vytreni mi tam zustavaji jakoby vodove smouhy 😖 vypada to divne, sice se to za chvilku ochodi, ale strasne mi to vadi, nemate nekdo zkusenost?

emamamamu
2. únor 2009

holky vsechno mam...nic nepomaha..ja uz mela i kuzi na to...😀 a nic..okena, clin, cilit..co si vymyslite...😀

ap..my taky chteli ty latkove rolety...mame jedno okno a vyslo to na 9 ku..tak si radsin nechame cumet do pokoje..😀

kristi
2. únor 2009

latkove rolety mam ja, 3 obrovsky okna + jedno mrnavy v koupelne, celkem 7 ks za 18500 vc. montaze

aponchie
2. únor 2009

latkove rolety ma znama a koupila je u nas v CR vyrobce stejnej jak kdyz jsem jela do Polska do Ratibore do Castoramy(neco jako obi)a tam stoji 450na jednu tabuli okna mam trojdilne okna takze cca1500is nejakyma blbostma 😎 to teda nevim co to je za 9tacu jedno okno 😀 zlate ne?

hupi ja mam 3+1ale megavelke a uz se tesim na domecek pac z nej pochazim..ja hrozne rada prestavuju nabytek predelavam oblecu a tak,ale jsem na MD tak mam casu samo vic nez kdybych chodila nekam na ranni odpoledni a taky mam male dite az bude vetsi treba nebude toliko casu na to 😝 jinak sem rychlon rychlej umim makat rychle a dobre 😀 a vis jak kdyz te to bavi tak to jde 😀 jako premyslim,ze si dam inzerat na zehleni zase,ja u toho sedim u stolu a cumim na bednu a suruju tricka a starej na me cumi jak magnet to enchapu se pokazde ptam esti to vidi poprve a prej ho to fascinuje jak si s tim hraju a skladam to 😀 😀 😀

lukin
autor
2. únor 2009

tictac: A co kdybys po vytírání té podlahy zkusila vytřít ještě jednou úplně čistou vodou?

petruna: Děkuji 🙂

Svým chlapům, kteří dělají něco s autem a mají černé ruce, zkuste nachystat mýdlový roztok, to si dají na ruce a pak do dlaní nasypte krystalický cukr a ať ruce vydrhnou 🙂 Krásně pustí a je to šetrné k rukám.

hupcza
2. únor 2009

apo ...no tak to já většinu práci doma dělám, protože nemám ráda ten nepořádek ...
ale stejně mám ráda pocit, když je vše uklizeno, vypráno, vyžehleno, uvařeno, upečeno ....
sice to trvá jen několik málo minut ..ale i tak 😀 😀

baví mě vymýšlet co nového doma - taky v pátek nám odešli řemeslníci - máme baráček jako nový 🙂

ale vždy na mou geniální myšlenku připadá zhruba půlroční čekání, než manža dojde k tomu, že navrhované řešení je ok ..je stará konzerva....ale už jsem si zvykla 😀

hupcza
2. únor 2009

jo a pokud jste kdysi měli bílé spáry - doporučuji přípravek bg
njdřív se to čističem odmastí, pak nechá uschnout a pak nabarví, nechá zaschnout, narosí, setře ..a jeto luxusní - jako nové
jediný problém - zrenovovala jsem takhle podlahu a zdi mi přišla jako bíloučké ....no a po ukončení podlahyjsem zjistila, že musím udělat i ty zdi 😀

lukin
autor
2. únor 2009

hupcza: A kde se kupuje ten přípravek a kolik stojí?

aponchie
2. únor 2009

hupi ja uz to kaslu manzel ma tolik prace ,ze neni schopen vymalovat po oknech 😝 😀 mame to kolem oken opryskane,ale uz jsem ho donutila smerit metry a pujdu nechat namichat barvu a on to vymaluje az to bude doma ted chudak fakt nema cas jinak chce kazdou blbost z OBi vrtaky hmozdinky a tak 😀 prej jestli mi nevadi,ze si na wc udela skrinku na svuj bordel rikam neva,ale prvni vymalovat 😀

hupcza
2. únor 2009

luki: v baumaxu ...nevím přesně ...ale celé to vyšlo do pětistovky - udělal jsm s tím clou koupelnu (v našem podání 3,5x3,5 + wc a použila jsem tak půlku)takže celkem v pohodě

apo: před dvěmi lety, když jsme se stěhovali jsem celý dům vymalovala sama
tentokrát jsem vzhledem k tomu, že jsme malovali v mém 31tt, najala firmu ...manža, který chodí domůkolem 7-8 večer se dušoval, že to vymaluje ...no ale pokud to dělali 2chlapi, 2 dny,není mi jasné, jak dlouho bychom tu měli bordel .... asi do porodu ...
takže malování raději sama ...ale chlapi to těžce nesou 🙂