Domácnost - vychytávky při úklidu

lukin
30. led 2009

Zakládám toto téma proto, abychom si tady radily různé vychátávky, co se týče úklidu v domácnosti. Dívám se na Máte doma uklizeno? a v každém dílu je nějaká šikovná vychytávka.
Takže začnu:

1. Pokud nechcete, aby se vám mlžilo zrcadlo při koupání, tak zrcadlo vyčistěte pěnou na holení. Vydrží zhruba měsíc, poté opakujte. Horká pára nemá šanci.

2. Pokud chcete odstranit zápach z ledničky, tak dejte polovinu citronu do malé skleničky, aby se nepřevracel a citron posypte solí.

3. Pokud máte nečisté a zašlé vodovodní kohoutky, nalijte na toaleťák či ubrousek ocet, obtočte kohoutek a celý ho přikryjte silonovým sáčkem a u spodu obtočte gumičkou, aby sáček těsnil. Za 3 hodiny odbalte a vodovodní kohoutek bude krásně čistý.

Teď si více věcí nemůžu vybavit. Pokud máte nějaké zaručené vychytávky i vy, tak sem s nimi 🙂

aponchie
2. únor 2009

no to si pis a ten muj zvlast pac on v Americe maloval domy a delal jine kutilske prace a on kdyz se k tomu dorve maluje prenadherne i ty vrchni prechody ma jak podle pravitka takze ja to prdim jen mu to nachystam a pripravim pokoj na to at muze jen zacit 😀 nez se to narodi to snad stihne sem mu rekla,ze do nevymalovaneho nerodim a prej porodka je cela nova vymalovana 😀 😀 😀

hupcza
2. únor 2009

apo: ts - hornílinku zvládnu jak když střelí taky 😀 😀 😀
vzpomínám si, jak cca před 13 lety se snažila teta přimět přes rok strýce, aby vymaloval ...a jednou si tak povzdechla, že kdyb jí to tak někdo vymaloval za tisícovku (což byla asi tak úpůlka toho, co by zaplatila normálně) ... tak jí říkám: no za typeníze ti to vymaluju já ..a ona: já to myslím vážně...a já: no já taky (hodně mi to bodlo k mému studentskému výdělku kolem 30 kč na hodinu)
a tak jsem za pár dní přišla, vymalovala ....a strýc se mnou na zhruba měsíc přestal komunikovat 😀 😀 😀
to jsou ti chlap ...samine, ale nedej bože, když jim nkdo vleze do rajónu 😀

aponchie
2. únor 2009

jako chlap udelal v byte vsecko co udelat kdy slo naposled male montoval novej nabytek pred 14dny a vrtal a vrtal to jo a ted ma dve rpace podnikani a jeste stalou praci na smeny takze toho ma plne kecky to chapu ,ale jeste dotahnu ty vzorovniky barev pac mame dva druhy barev v obyvaku a ja uz vyhodila ty kody a nepamatuju si je to bude prca pac chci to same a nevim esti se trefim

hupcza
2. únor 2009

no já to taky beru... neleží mi tu s nohama hore 😉
třeba když jsme zařizovali barák, bylo mi to líto, že je to jen na mě ...
ale když jsem v ikei apod. potkávala ty hádající se páry, nebo zaslechla ty hádky, jak jimnešlynákupy naštosovat do auta....jak jsem byla ráda, že si to dělám po svém ..a čeká mě jen obhajoba výsledku 🙂

aponchie
2. únor 2009

jeee tak to se shodneme naprosto perfektne ikeu mame moc radi a musim rict,ze na 90%se shodneme ve vkusu oba dva ikdyz ted bojuju pac mame rohovou sedacku a byl to kup jak prase!hrozne nepohodlne a jeden se natahne druhej sedi nebo se krci rikam udelame si uprostred obyvaku koberecek na nej krasnej stul a naproti sebe jednu 3mistnou pohovku pak 2mistnou +kreslo k tomu at se nehadame o pelech a do rohu tv a nic vic jen par regalu na knihy a lampy +pc stul nic vic mame i tak malo nabytku a on chce 2x3mistnou +kreslo to bude idiotsky vypadat a neda si to vymluvit a jeste vedeme spory o to jak dat tvja chci do rohu pod okno je to vyklenek takze za tv by primo okno nebylo a on,ze naproti okna do roku coz je blbost ne?bude na to svitit 😝

hupcza
2. únor 2009

no my se shodneme ....jenže já příjdu a jsem rozhodnutá během pár vteřin ..manža jde do té ikei 4-5x a pokaždé projde všechny možnosti, aby po půl rocevítězoslavně vybral tutéž variantu 😀

aponchie
2. únor 2009

no tak to je jasne to ma i muj chlap kolikrat proste na to jako musi prijit sam nemuze priznat,ze je to dobrej napad hned 😀

lukin
autor
2. únor 2009

A máte nějaký tip na vyčištění nerezových hrnců? Na dnu uprostřed hrnce jsou matné fleky, přitom hrnec je lesklý.

niebau
2. únor 2009

na nerez spotřebiče a i kachličky v kuchyni či koupelně je dobrý čistý alkohol ( např. ten co se používá ve zdravotnictví ), nedělá žádné mapy

aponchie
2. únor 2009

jezisi to ja nevim ja to nikdy nemela obcas to udelalo z mycky,ale jinak ne a zkousela jsi obyc.pisek treba atu?

lukin
autor
2. únor 2009

aponchie: Ne, nezkoušela. Myju buď jen čistou vodou nebo při mastnotě i Jarem.

niebau: Hrnce jako přímo myješ alkoholem nebo pak jen nějak doleštíš nebo co? A když hrnce myješ, tak pak alkohol na nich zůstává nebo ne?

janickabez
2. únor 2009

nevím, zda už někdo nepsal...
velice dobře lze vyčistit záchodovou "nohu" pomocí octu, vyšplouchá se štětkou voda až za koleno a zbytek se vysaje hadrem a naleje se 1-1,5l octa... nejlépe přes noc to tam nechám stát a ráno je to paráda...

Taky cca jednou za půl roku naleju 2l octa do pračky a projedu ji prázdnou na 90°C, docela to vyplavý káme, pak je dobrý ještě vypláchnou dole to sítko z pračky...

hupcza
2. únor 2009

apo: pak to chce trošku obdivu za tak fajnový nápad ..a ve finále jsme spokojenivšichni ...aleta doba, než jsem natohle přišla 😀

luki: tak já jsem na tohleasi trošku bordelář - z myčky to vyleze čisté a někdy se objeví mapka - jenže to je když to tam nechám dlouho a zaschne na tom voda ale spíše na dně zvenčí - takže to není špína (snad mluvíme o tomtéž) ....no a veskříni to nikdo nevidí 🙂 a na sporáku to je zase dnem dolů ... takže neřeším 🙂

hupcza
2. únor 2009

hele a nějaký fígl, jak urdžet čistou digestoř - máme sklo s nerezí
jedná se mi hlavně o horizontální sklo
jdou na něj páry sjídla a pak se na to chytá prach
jasně, že to bude vždy - ale je nějká vychtávka, jak ten proces zpomalit a nebo usnadnit čištění ....

niebau
2. únor 2009

lukin: hrnce bych tím asi nedělala ( alkoholem ), to vnitřní dno.snad jenom zvenku- ale to myslím vyleští krásně myčka. tady někdo chtěl poradit na kachličky v kuchyni- tak ty tím jdou krásně,a nerezové spotřebiče jako třeba- lednice, kamna, mikrovlnka, myčka, digestoř aj.

jerga
3. únor 2009

Na černé obkladačky vodu s octem.

jerga
3. únor 2009

Juj,to jsem nějak mimo,odpovídala jsem na otázku ze str.1,hihi.

anddy
3. únor 2009

Holky nemate nejaky tip na vonave rucniky? 😲 Ja je vyperu, dam avivaz, uschnou to jeste voni..vyzehlim a kdyz se s nim utiram tak smrdi 😠 😠 😠 , mam je normalne ve skrini treba s povlecenim...tak ja uz nevim co mam delat 😝

tictac
3. únor 2009

jak ty rucniky susis? vetsinou ze susicky jsou mekke i bez avivaze a vydrzi i vonet 😉

emamamamu
3. únor 2009

holky🙂 mam odpadkovy kos pod drezem v kuchyni...to je rychna... 😨 co mam delat? mam ho mit radsi na balkone a kazdou blbost jit vyhodit tam, nebo co? vymenuju casto pytliky..snazim se tam nedavat nic smradlaveho..ale porad to smrdi..az to dava facky... 🤐 😅

jabrunko
3. únor 2009

anddy nezehli 😉 aj tak sa po utreti hned pokrci, nie?

tictac
3. únor 2009

do kose obcas nakapnu par kapek eukalyptoveho oleje, je dost silny na to, aby nic jineho nebylo citit...a taky vyplachuju pravidelne savem 😉

hupcza
4. únor 2009

anddy: já mám mezi ručníkama ve skříni navolno francozské levandulové mýdlo ....
ale faktem je, jak píše tictac - nestává se, že by byly tvrdé a nebo nevoněy i bez toho

elly
4. únor 2009

No ja taky davam mydlo k rucnikum a loznimu pradlu..mam i mydla ve skrini s oblecenim 😉

lukin
autor
4. únor 2009

Já mám koš vedle linky, takový normální s víkem a nic nesmrdí. Možná je to samotným košem.

A taky bych chtěla mít voňavé ručníky, tak zkusím si dát mýdlo mezi ně.

anddy
4. únor 2009

holky diky za rady, mydla tam mam teda takove vonne sacky, ale asi nebudu zehlit, mozna tou parou navlhne a pak ztuchne 😝 ale diky

lukin
autor
5. únor 2009

Další rada: Pokud chcete mít lesklé listy rostlin, tak je vyčistěte slupkou od banánu 🙂

aponchie
5. únor 2009

kos naplnim a vynasim denne 😎 mame relativne malej plastovej s houpacim vikem uplne obyc.chystam se na novej asi ne plast uz 😝 a navic tridime papir sklo aj.mydelka mam v pradle vsude krom manzelovi skrine on to nema rad a ja mam levader soap nebo fendi theorema od parfemu 😎

janula34
5. únor 2009

Anddy - ja ich nezehlim a mam ten isty problem. Uz neviem co s tym. Susila som ich volne - smrdeli, na radiatore aby to bolo rychlejsie - aj tak smrdeli. Avivaz davam uz naozaj neviem co.

kristi
5. únor 2009

kamoska kdyz mela zatuchly pradlo, tak po pul roce prisla na to, ze ji pracka pere ve sttudeny vode, bylo to nejak rozbity