Domácnost - vychytávky při úklidu

lukin
30. led 2009

Zakládám toto téma proto, abychom si tady radily různé vychátávky, co se týče úklidu v domácnosti. Dívám se na Máte doma uklizeno? a v každém dílu je nějaká šikovná vychytávka.
Takže začnu:

1. Pokud nechcete, aby se vám mlžilo zrcadlo při koupání, tak zrcadlo vyčistěte pěnou na holení. Vydrží zhruba měsíc, poté opakujte. Horká pára nemá šanci.

2. Pokud chcete odstranit zápach z ledničky, tak dejte polovinu citronu do malé skleničky, aby se nepřevracel a citron posypte solí.

3. Pokud máte nečisté a zašlé vodovodní kohoutky, nalijte na toaleťák či ubrousek ocet, obtočte kohoutek a celý ho přikryjte silonovým sáčkem a u spodu obtočte gumičkou, aby sáček těsnil. Za 3 hodiny odbalte a vodovodní kohoutek bude krásně čistý.

Teď si více věcí nemůžu vybavit. Pokud máte nějaké zaručené vychytávky i vy, tak sem s nimi 🙂

aponchie
5. únor 2009

to je problem pradla suseneho v byte bohuzel pac schne tak nejak blbe..,ale je divne,ze u babicky v baraku mi to nedela ..proste panelak a barak je asi rozdil a leto a zima taky..me obcas smrdi a musim ho premachat ,ale avivaz nedavam teda mam prasek a ten voni paradne a nechci ho prebijet tedkom a v zaloze mam softlan a vilej sensitive z kaufu

anddy
5. únor 2009

kristy kdyz u me smrdi jen ty rucniky tak ja fakt nevim ☹

janula34
6. únor 2009

Anddy - presne, aj mne smrdia len tie rucniky 😒 Rozmyslala som o tej pracke, ale moja je nova a urcite si vodu zohrieva.

vachovka
6. únor 2009

Ja som citala aj taka tema tu bola o smradlavych rucnikoch, ze smrdia ked sa pouziva ariel so silanom.

janula34
6. únor 2009

vachovka - ja ariel nepouzivam, vacsinou mam Rex, Bonux atd. Silan mam teraz prvy krat, inak som pouzivala Quanto. Ja som uz v koncoch. ☹

tictac
7. únor 2009

s tema rucnikama...me se osvedcilo susit je zasadne v susicce s takovyma spicatyma balonkama, co je pri susenikrasne namekci, takze voni a jsou mekke i bez avivaze a pritom porad dobre sajou. Ten "smrad' vznika spatny susenim....

ted si uvedomuju, ze spicate balonky zni jako strasna blbost, ale urcite vite, co myslim...proste dryer balls 😀

aponchie
7. únor 2009

hranate balonky 😀 😀

zanetka82
7. únor 2009

Ahoj. Tak k těm ručníkum. Babička mi vždycky říkala ručníky ze zasady nežehlit 😎 A je to pravda nesmrdí a voní 😀 😀 Nevím čím to je sned to ta pára vytváří. 😉 🙂

lennis
7. únor 2009

holky, teda super tip - clin na kachle, super, díky,
na sprcháč - používám Larrin červený ve spreji na bakterie a bílý na rez a vodní kámen, je super.

lennis
7. únor 2009

sorry, žlutej Larrin na vodní kámen, usazeniny, rez atd...sprcháč jak novej 😉 , koupila jsem v Hypernově

malovani
12. únor 2009

Holky, čím dostanu zbytky lepidel z umělé hmoty (je to lepidlo ze samolepek)? Zkoušela jsem různé tekuté písky, normální písky ... a nic....

cecil
12. únor 2009

Andy...já když žehlím, tak pak prádlo nechám "vydýchat" v obýváku než ho dám do skříní. Ono pak opravdu plesniví a zatuchá. Většinou stejně žehlím večer, tak ho prostě sklidím až ráno.

Malovani...já mám vyzkoušené...jak strhnu samolepku, dám na to lepidlo tuk(většinou olej), ten totiž lepidlo naleptá a pošmudláš to trochu prstama, nebo nejvýš nehty a krásně to lepidlo stáhneš. Pak to umyju jarem abych to odmastila. Umývám tak i sklenice na marmeládu od majonéz atd.... a vždycky to jde.

My tak dostali nočník(křesílko), kde byla ta samolepka rozměrů asi deset na dvacet centimetrů...fakt 😝 ...ale namastila jsem to a šlo to taky. Na nočníku není teď nic poznat.

(PS : můj otec je natěrač a vždycky říkal, jak ty mastný špinavý ruce leptají lak na dveřích....tak jsem to zkusila s lepidlem a jde to taky 😉 )

cecil
12. únor 2009

Jo a jiank teda taky ručníky nežehlím 😝

malovani
12. únor 2009

Cecil: děkuju moc 🙂 , olej jsem nezkoušela, to mě nenapadlo, hnedle vyzkouším, děkuju...

cecil
12. únor 2009

Napiš jak jsi byla úspěšná

malovani
12. únor 2009

Cecil: hlásím úspěchy a to tak, že veliké 🙂 , díky moc... neuvěřitelný, tak já to drbu různýma přípravkama a pak na to napatlám olej a ono to pustí 😕 😀 ... ještě jednou díky... a dalším eventuelním problémem se sem opět obrátím 😅

cecil
12. únor 2009

Malovani, to jsem ráda, že jsem poradila....je to fígl k nezaplacení! Nenásilně.... a přitom to jde líp jako kdyby na tom člověk nechal ruce, co? 🙂

malovani
12. únor 2009

No však právě, vždyť já jsem to drhla několikrát, houbičkou, kartáčkem, pořád dokola, nechala jsem to několikrát odmáčet... nic... odmašťovala, drhla... nic... teď jsem na to dala olej a v podstatě jen setřela...

ough
12. únor 2009

Zdravím, 😉 nevíte náhodou kde sehnat škrob ve spreji? Jsem si zvykla ho používat na košile při žehlení (krásně je to navoní) a došel mi. ☹ Zkoušela jsem normální škrob dát do rozprašovače, ale není to ono..

petra2204
12. únor 2009

Malovani, na takové ty lepící zbytky ze samolepek používám odličovač, většinou to jde dolů.

cecil
12. únor 2009

Jo, neodmašťovat, ale naopak mastit! Kdo maže, ten jede 😉 .

amira55
27. bře 2009

ahojky potřebuju poradit!!!!!
máme starou ledničku a já mám pocit že ta guma kolem dveří už moc nedolýhá. Jednou jsem v nějakým časopise četla, že se to má nečím potřít a ono se to zlepší- to přilnutí....

Neví některá čím? Máte s tím zkušenost?

veruneckaz
9. čer 2012

na prach doporučuji nejdříve všechno vysát a potom projet prontem. Mastnota v kuchyni pustí s cilit bang a na kachličky v koupelně je dobrý cilit bang aktivní pěna. Na toaletu je dobrý harpic.

edeltraut
9. čer 2012

Taky přidám super pomocníka do domácnosti. Na téměř všechno používám Sgrassa&Brilla od Madelu. Od chodby až po ložnici, občas si manžel půjčí i do dílny na odmaštění. 🙂

kores
2. led 2013

Vem perlivou vodu a tekuté mýdlo a jar delto do kelímku a utřito kde chceš pak až to dotřež vem fén a vyfoukejto

lucikviki
17. bře 2013