Domácnost - vychytávky při úklidu

lukin
30. led 2009

Zakládám toto téma proto, abychom si tady radily různé vychátávky, co se týče úklidu v domácnosti. Dívám se na Máte doma uklizeno? a v každém dílu je nějaká šikovná vychytávka.
Takže začnu:

1. Pokud nechcete, aby se vám mlžilo zrcadlo při koupání, tak zrcadlo vyčistěte pěnou na holení. Vydrží zhruba měsíc, poté opakujte. Horká pára nemá šanci.

2. Pokud chcete odstranit zápach z ledničky, tak dejte polovinu citronu do malé skleničky, aby se nepřevracel a citron posypte solí.

3. Pokud máte nečisté a zašlé vodovodní kohoutky, nalijte na toaleťák či ubrousek ocet, obtočte kohoutek a celý ho přikryjte silonovým sáčkem a u spodu obtočte gumičkou, aby sáček těsnil. Za 3 hodiny odbalte a vodovodní kohoutek bude krásně čistý.

Teď si více věcí nemůžu vybavit. Pokud máte nějaké zaručené vychytávky i vy, tak sem s nimi 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
lukin
autor
30. led 2009

gedren: 😀

foogy
30. led 2009

já mám taky dobrou vychytávku - zapojit do úklidu partnera hihi

mirka19
31. led 2009

Holky taky bych jednu měla. Náhodná. Mladej si nalepil na boty žvýkačku, seděl v nich ve škole a tou žvýkačkou si ty boty celé zadělal. A jak zčernala, tak to bylo fakt luxusní. Bílé botasky. Zkoušeli jsme to drhnout kde čím, nešlo to. Na mrazák to byla tenká vrstvička, prostě jsem myslela, že bude muset ty boty za skoro 3 tisíce vyhodit. Pak jsem si vzpoměla, že mám od Amway sprej na skvrny PreWash a ten dealer mi ho předváděl na žvýkačce. Tak jsem ho mladému půjčila a za chvíli vylezl z koupelny úplně vykulenej, že nejen žvýkačka je pryč ale bílá je opět bílá a je potřeba, aby tenhle sprej byl vždycky doma.

aponchie
31. led 2009

do trosky vody nalit avivaz a tim utrit tv..neseda na ni prach 😎

aponchie
31. led 2009

ja uklizim strasne rada a porad 😀 😀 😀 😀 ale nenutim nikoho sdilet mou uchylku 😀

slunicko552
31. led 2009

apo to my o Tobě víme 😀

sylvar
31. led 2009

apí, sdílím s tebou tvoji úchylku

karot
31. led 2009

Všechno otřít,vytřít,vyklepat,vysáta a zabaloit do igelitů. 😀

johanda
31. led 2009

pro mě je největší vychytávkou moje milá tchyně (myslím vážně), která mi doma dělá ty věčné a otravné práce, jako utírání prachu, vytírání podlahy atd. a pak práce, o jejichž existenci jsem do jejího angažmá neměla ani páru - např. otírání vypínačů a zásuvek, ometání pavučin za WC a tak.🙂

mysinka
31. led 2009

Největší vychytávka při úklidu je hodit si nohy na stůl, když pod ním manžel potřebuje vyluxovat 😀

suki
31. led 2009

mysinka 😀 😀 😀 jo, nejlepší je neuklízet vůbec, to je aspoň vychytávka 😀 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
hlavinka
1. únor 2009

Gedren: mas pravdu, to hodne da. My jsme byli v pohode, nez nam zacli pod barakem stavit. Ted abysme okna umyvali kazdy den, jak jsou spinavy. Ale to rozhodne nema cenu, vic jak 3x do roka na ne nesahnu! 😝

taky dobra vychytavka je uklizecka 😀

Lukin: tak to je dobry, s tou penou na holeni 🙂

karot
1. únor 2009

My bydlíme ve vilové čtvrti a stejně se tu strašně práší(hlavně v létě,když jsou otevřená okna 🙄 ).O oknech ani nemluvím a to nebydlíme u hlavní silnice. ☹
Vychytávka proti prachu je,když z bytu odstraníte koberce,peřiny,polštáře,deky,látkový nábytek................ 😅 ,zabedníte se a nevycházíte z domu. 😀

jerga
2. únor 2009

No,jediná domácí práce kterou fakt nesnáším je žehlení.Takže samozřejmě už při nákupu koukám na materiál 😀 ,a při věšení prádla třepu,a třepu,at se vyrovná,a ponožky dávám hned k sobě.A představte si,od té doby nemám žádné liché.Hm,a my mysleli,že je žere pračka.... 😉

petruna
2. únor 2009

prosim o radu jak a cim rychle a dobre vycistit zachodovou misu. me teda vsechny ty zazracne pripravky, co se jen nasypou a nechaji pusobit nepomohli. Dela se nam dole i vodni kamen nebo co a museli jsme na to jednou vzit i nuz....obyc stetka nestaci...je to humus a stydim se za to...uz jsem k takovemu zachodu prisla, ale nepodarilo se mi ho vycistit (mozna se malo snazim)
Moje mama i segra vzdycky kdyz k nam pridou tak rikaji : a az priste pridem, z toho zachodu se pujde nazrat 😀 😀 😀
ale to u nas fakt nehrozi.... 😅
ja jsem spis uchylna na veci na svem miste, ale na cistotu moc vychytavek neznam.... 😔 😅

vanusak
2. únor 2009

Petruna - to samý máme my doma problém s vodním kamenem na WC taky. Když už není zbytí, štětkou vytlačím skoro všechnu vodu zpátky do trubky a doleju mísu půlkou Sava (někdy celým) a nechám přes noc. Smrad je to děsnej, ale většinou to opravdu povolí a štětkou to jde dočistit. A pak taky na lehčí vodní kámen mi pomohl takový ten gel kolem dokola oblejt, co na něj jde reklama jak je teď mnohem hustší a nestéká tolik (Bref??? teď z hlavy nevím).

aponchie
2. únor 2009

petrunko zkusila jsem kde co a opravdu mohu doporucit nalit domestos ten sedej na vodni kamen asi 80kc stoji nechas to pusobit 20min a pak vydrhnes a splachnes a pokud je to dlsi dobu usazene udelas to2x po sobe a parada wc jako z obchodu nove 😵

petruna
2. únor 2009

vanusak, aponchie : diky, vyzkousim.... 😉

hupcza
2. únor 2009

apo: tak to s tou aviváží slyším prvně ....ale vyzkouším ...tv mámeasi 2 m od krbu, takže udržet obrazovkutřeba celý den nezaprášenou se mi zatím nepovedlo 😅

petruna
2. únor 2009

ted jsem cetla s tou avivazi a TV to je super. vyzkousim..taky me nadchla vychytavka na zrcadlo v koupelne...
super diskuze lukin 😉

aponchie
2. únor 2009

ja to slysela kdysi na sama doma a zkusila sem to nepouzivam avivaze skoro vubec mam jen obyc z kaufu sensitive nejakou bilou a s tou to slo pak mam jeste softlan,ale ten mam jako uchylku na ocuchavani tak snad vam to pomuze 😎

petruna
2. únor 2009

aponchie : skoda ze t nefunguje na veskery nabytek....ze by se tam pak nedrzel prach... 😀
ja uklizim rada, ale nesnasim utirani prachu a zehleni...
a pak cisteni hajzlu, vany, myti podlahy, udrzovani ciste koupelny a sporaku atd...
aha, tak myslim, ze uklizeni rada nemam 😀 😀 😀

nevadi mi jen luxovani.
🙂

ja mam rada uklizeni veci na sve misto nebo spis udrzovani poradku, tak aby na zemi , na gauci atd nebyli nejaky zbytecny kramy atd...
nesnesla bych obleceni pohozene na zemi, bordel v suplikach, ve skrinich, v kuchyni atd

ale na cistotu jsem trochu prase 🙂

aponchie
2. únor 2009

ja mam kominky ve skrinich 😀 a kdyz sem se za svobodna nudila tridila sem ponozky a gatky podle barev 😀 😀 😀 ja zehlim strasne rada a preskladavam obleco,dneska sem vyhazela matrace v loznici a uklidila po dposteli co se nenosi sem narvala do tasky a odnesu bezdakum a zbytek sem dala do jednoho kufru at to neni roztahane a vysala a ted tam vytru a mam radost a lip s emi spi kdyz mam naducane periny cisto podemnou a vyvetrano 😀 ale sporak mam ted zasranej jak jetel bo mi tam vecer neco vyteklo a uz se mi to enchtelo delat na ten bych potrebovala neco co nastrikam a sleze to jen setrenim..v praci mame paradni vec,ale nemohu si vzpomenout zkusim pohledat

astrane
2. únor 2009

Já na to používám Clin a alkoholem-je to pěna na okna,ale krásně čistí i troubu uvnitř a sporák a vážně skoro sama.Používám to na všechny hladké a edřevěné plochy 🙂
Jinak teda uklízím děsně nerada.Jsem v podstatě bordelář,ale musím,abych se nemusela moc stydět 😉

kalerat
2. únor 2009

Já tu mám vychytávky, který teda nepomůžou v úklidu, ale spíš k takové té pohodě.
Příjemnou vůňi v bytě a zvýšenou vlhkost v bytě vykouzlíte, když povaříte ve vodě na mírném ohni několik hřebíčků.

Nepoužitý parfém můžete využít k provonění domova. Malé množství nastříkejte na vatový tampon a potřete jim žárovky. Až se rozehřejí, vůně se uvolní a provoní byt.

Jinak tu aviváž na tv zkusím, jsem zvědavá 🙂

aponchie
2. únor 2009

brill na mastnotu 😎

emamamamu
2. únor 2009

holky co na cerne leskle obklady v kuchyni? 🙄

aponchie
2. únor 2009

jako jak?aby se leskly?