Doporučte opravdu dobrou kuchařku zdravé výživy!

mirin
11. pro 2009

Česká kuchyně mi už dlouhá léta nevyhovuje, odrovnala jsem si slinivku, žlučník i střeva. Je mi velice sympatická makrobiotika, bohužel většina receptů obsahuje suroviny mně nedostupné, a to nejen finančně. Hledám proto kuchařku s recepty silně omezující tuk, vejce, mléko a mléčné výrobky, bílou mouku, cukr; používající přírodní suroviny (žádné polotovary a jiné sračky v prášku, kostce, či jiném skupenství), a především vámi vyzkoušenou a osvědčenou. Moc díky! 😉

tymothy
14. pro 2009

Mirin, můžu t idoporučit akorát stránky www.varimezdrave.cz Ty recepty tam splňují vše, co požaduješ. 😉 Na tištěnou knížku žádný tip nemám.

berenika39
14. pro 2009

ahoj, ono jde o to, co je to "zdravá výživa". První dítě jsem měla před dvaceti lety a od té doba se všechno asi tak stokrát změnilo, podobně to bude i do budoucna, takže to je relativní, co je zdravá výživa. Taky nepoužívám cukr, bílou mouku minimáně, tuky opatrně (oba s manžou jsme sportovci, tušíme, co tuky způsobují), ale můj názor je - střídmost. Ve všem. Snažím se, aby prcek měl tak nějak od všeho trochu, vařím, neskleničkovali jsme, ale podle nějaké kuchařky se asi řídít nedá, bude vždy jen poplatná své době.
Zeleninu, ovoce, bílkoviny, sacharidy střídmě, mléko a mléčné výrobky podle chuti prcka, chce-chce, nechce-nechce. Tuky-ne živočišné, ale z jiných zdrojů. Zkus vařit podle sebe - ze surovin, které uznáváš,ale extrémy nejsou dobré, marná sláva, až bude chodit do školky, školy, bude se muset přizpůsobit běžnému standardu a jediná možnost - podle mě- je, doma vařit podle svých zásad a jinak tomu nechat volný průběh, prostě v jednoduchosti je síla. Uvařím zeleninu, těstoviny, maso, rýži, kombinací je nespočet.....

bajola
2. pro 2022

Za mě nejlepší zdravá kuchařka je Fit bez diet . Obsahuje i infografiky o výživě a potravinách a vzorové jídelníčky. https://www.bajolafit.cz/eshop/kucharka-fit-bez...