Dotaz ohledně antikoncepce

pavlayop
29. dub 2019

Dobrý den zeptam se brala jsem antikoncepcei hned po porodu roku 2016 stím že jsem měla po dobrani platicka pauzu a žádné problémy všechno bylo v pořádku a od minulého roku beru antikoncepci stále furt bez jaké přestávky a žádné problémy jsem neměla až od ledna mám problémy že při brání prášku mám menstruaci to už dokonce doktorka změnila antikoncepci a nepomohlo to jeden den menstruaci mám a druhý den zase nemám a furt dokola (teď jsem s přítelem měli 3 x sex tak jestli to má vliv na to že třeba bych mohla být těhotná) co stím ,neměl někdo stejný problém?????? Děkuji za odpověďi

j.a.n.i
29. dub 2019

Bezna ha neni delana na to, aby se brala bez přestávky...

marketa1218
29. dub 2019

@pavlayop Vy si možná myslíte, že jste žádný ,,problém" neměla, ale tělo dostává pěkný záhul. Už jenom tím, že tu antikoncepci berete a v kuse, tak o tom už ani nemluvím, jsou to hormony. Nemáte se čemu divit, jak vy se chováte ke svému tělu, tak ono se chová k vám. Vím, že tohle asi slyšet nechcete, ale je to tak.

miba10
29. dub 2019

@pavlayop já měla HA co měla tu pauzu na MS, ale po X letech jsem začala mít problémy, že jsem začala mít MS třeba i v polovině cyklu, což jsem nikdy nemela. Když jsem to řekla dr tak mi ji sebral, že to tělo začíná odmítat. Otěhotněla jsem až po 5 letech od vysazení. Zdůrazňuji, že jsme oba s přítelem zdraví

hasara33
29. dub 2019

@pavlayop jsou to hormony a mají vliv na celkový pochod tvého těla, evidentně se jedná o nějakou nerovnováhu ....moje rada? Vysaď HA a už to svinstvo nikdy do sebe necpi 😉 ženám a hlavně i mladým dívkám, které ještě nemají hormony v rovnováze se to většinou předepisuje jako bonbóny bez jakéhokoliv předchozího vyšetření, pak jsou ženy překvapené když mají, v lepším případě, "jen" problémy s menstruací (pokud se HA předepíše z nějakého relevantního zdravotního důvodu tak OK) a nejenom, že to má vliv na ženské tělo, ale jejich poměrná část se díky ženské moči dostává i do vody a ovlivňuje jiné živočichy, celkem sobecké ne?
V dnešní dobře existují jiné alternativy, jak se chránit před nechtěným početím 😉

pavlayop
autor
30. dub 2019

@hasara33 děkuji a když přítel nechce chráněni sex s kondomem tak co mám dělat? Děkuji

j.a.n.i
30. dub 2019

@pavlayop Najit jineho?

pipi_puncocha
30. dub 2019

@pavlayop tak existují i jiné metody - třeba pesar (+/- se spermicidním gelem), nebo bych zvážila i nitroděložní tělísko

alassel
30. dub 2019

Vy jste brala HA cely rok bez jedinne prestavky? Proboha kolik vam je, ze neprezijete tyden s MS? HA se musi po 3 mesicich vynechat! Gratuluji, pekne jste si rozhazela telo! A kdyz pritel nechce sex bez kondomu, tak at si tejden ceka az preatanete mestruovat..

caverina
30. dub 2019

@j.a.n.i ty voe....podle ceho se jeste dnes nebudou vybirat chlapi....chudaci...musi byt dokonali🙂

j.a.n.i
30. dub 2019

@caverina ne dokonaly byt nemusi, ale pokud odmita on udelat neco pro ochranu proti poceti v ditiaci, kdy zene zpusobuje ha problemy, tak uz to naznacuje, ze to bude sobec.

hasara33
30. dub 2019

@pavlayop ano chápu, častý problém pánů....oni chudáčci nesnesou kondom tak proto my ženy do sebe musíme cpát hormony, které nám poškozují těla, ale hlavně, že pánové mají sex "all inclusive" ....nicméně další metody jsou tedy například pesar, nehormonalní tělísko, přerušováná soulož v kombinaci se spermicidním gelem a pokud není do budoucna plánované další dítě tak třeba i vasektomie ;) .... takže možnosti jsou

j.a.n.i
1. kvě 2019

@hasara33 jo a vsechny cos vyjmenovala jsou to as minimalne z pulky na zene.

hasara33
1. kvě 2019

@j.a.n.i to je pravda jenomže vzhledem k tomu, že uvedenému pánovi vadí kondom tak pochybuji, že by byl ochotný vyjít ze své komfortní zóny a ohlídat si ochranu sám ... bohužel ochrana musí být mnohdy na ženě, chlapi to prostě tak berou automaticky, všimni si, že většina ochran před početím je určena primárně ženám tak proč by se pánové měli namáhat, že

caverina
1. kvě 2019

@j.a.n.i tak to mas sice pravdu,ale tohle by byla jakz takz pouzitelna rada pro svobodnou holku,ale radit tohle nekomu kdo jiz ma se zminenym muzem dite a jinak vse mozna funguje mi prijde dost zvlastni...

j.a.n.i
1. kvě 2019

@caverina Tak pro ni tu radu tedy přeformuluju - nespat s ním.

j.a.n.i
1. kvě 2019

@hasara33 No, tak pak ovšem je na té ženě, aby mu dost jasně řekla, že v tom případě s ním spát nebude. Jako ano, tím, že případné těhotenství postihne daleko víc ženu, tak si to musí hlídat primárně ona, ale říct mi někdo, že kondom používat nebude, protože mu vadí, tak ho pošlu do háje hodně rychle.

hasara33
1. kvě 2019

@j.a.n.i souhlas, ale znáš to, jak to je .... Když chlap řekne, že kondom nesnese tak málokterá žena řekne, že s ním spát nebude - odpověď bývá většinou jednoznačná "nevadí tak já budu brát prášky" a tím je to vyřešené

j.a.n.i
1. kvě 2019

@hasara33 Tak jasně, pokud mi prášky nevadí, tak je klidně brát budu, ale pokud mi začnou způsobovat nějaký problém, tak očekávám, že ho prostě používat bude. A když ne, tak má smolíka... Plus tedy na začátku vztahu alespoň já očekávám zcela automaticky, že ho používat bude, i když třeba beru prášky.