Dovolená v osmém měsící těhotenství. Máte tip kam?

limin
11. srp 2008

Ahoj holky, včera jsme se s manžou rozhodli, že letos přece jen na pár dnů někam vyrazíme na dovču. Manža má příští týden volno, takže přemýšlíme, kam vyrazíme. Vzhledem k tomu, že jsem v osmém měsíci, nechceme nikam daleko a rozhodně né letecky. Máte některá z vás tip, kam bych mohla s mimískem v bříšku?

misa84
11. srp 2008

ahojky, my treba jedeme koncem srpna do jednoho penzionku v jesenikach, na prodlouzeny vikend, maji tam aquacentrum, coz ja az zas tak nevyuziju, ale v okoli je par hezkych moznosti na vylety, jestli chces muzu ti do IP poslat webovky.

z359
11. srp 2008

no já teda nevím, já bych v tom 8. měsíci asi hledala nějakou pohodičku, žádné velké výlety a ani moc slunění

limin
autor
11. srp 2008

Ahojky misa84, webovky mi prosím do IP pisni. Jsem vděčná za jakýkoliv tip, navíc to z Olomouce máme do Jeseníků kousek - asi 100 km, což je přijatelné. Myslím, že cestu do 200km dám v poho, žádné zdrav. problémy nemám 😉 😉

misa84
11. srp 2008

limin, mas to v IP. 😉

misa84
11. srp 2008

z359, ja verim, ze to pohodicka bude, slunicko ted taky nemusim, ale co jsem tak koukala uz hice moc byt nemaji a ty vylety se taky budou dat zvladnout, castecne se da dojet autem...a taky zalezi na fyzicce, to jo 😉

limin
autor
11. srp 2008

misa84: děkuji 🙂

charlotte2
11. srp 2008

My letos máme namířeno do Beskyd. Ještě nemáme nic konkrétního zamluvené, ale prý je tam krááááááááásně 😀 Tak jsem zvědavá. Pokud tam některá z vás byla, nebo to tam znáte, napište, kam se můžeme podívat a co je tam zajímavého. Díik 😉

pattie
11. srp 2008

Někam po ČR.... to by mělo být v pohodě 🙂 My jedeme např. na víkend do tee-pee na Šumavu, tak jsem zvědavá, jestli se ještě vejdu do spacáku 🙂)

llllucka
11. srp 2008

limin:myslím,že oceníš hlavně kídek a pohodičku,takže doporučuji nějaký hotýlek nebo penzion,kde si odpočineš.Nám se osvědčila Via Ironia.

ilci
11. srp 2008

holky, to vás obdivuju, já jsem ráda, když jdu na 2hodinovou procházku a jsem pak celé odpoledne unavená 😀
ale nějaký penzionek, kde nemusím vařit a starat se, by se mi taky líbil 😉

limin
autor
19. srp 2008

ahoj, dík za všechny vaše tipy, my nakonec nikam nevyrazili. O víkendu mi nebylo moc dobře a dr. mi řekla, že teď po 35tt už bych měla mít sbalenou i tašku do porodky, tak raději neriskuji a jsme doma 🙂 ještě se nacestujeme až až...... Tak aspoň trávíme s manžou doma hezké chvilky a užíváme si poslední týdny těhu 🙂 🙂 🙂

pattie
19. srp 2008

My jsme nakonec o víkendu opravdu byli na Šumavě na louce v tee-pee a do spacáku jsem se vešla 😉 Ale je fakt, že objektivně zhodnoceno, až tolik jsem si to neužila, protože jsem už hodně unavená a dost blbě se mi spalo. Moje postel je moje postel. Ale cestovat se dá i v devátém měsíci, dokonce jsem si to i odřídila 😀 Ale teď už jdu raději také balit tašku do porodnice, jistota je jistota....

ia.
19. srp 2008

ahoj holky, tak já mám za sebou 10 denní dovolenou ve Vysokých Tatrách a našlapali jsme s manžou nejméně 50km, hrozně mi to prospělo, vždycky jsem přišla unavená, dala jsem si v hotelu bazén a v devět večer zalehla, samozřejmě jsem si hlídala nadmořskou výšku, která není pro těhulky vhodná nad 2000m.n.m, takže jsem byla nejvýš okolo 1800m.n.m, ale byla to paráda, byla jsem připojištěna "kdyby něco", ale vše proběhlo skvěle a cítila jsem se tam líp než doma, kdy skoro nic nedělám a jsem pořád unavená!!

limin
autor
20. srp 2008

ahoj Pattie a Ia., tak to máte tedy můj obdiv, jedna řídí na šumavu, druhá pobíhá po tatrách jako kamzík....... to opravdu klobouk dolů!!! Já jsem ráda, že se dokutálím k ledničce. 1x za týden vytřu podlahu a vysaji ale to je práce na celý den......funím u toho jako medvěd....!!! Mám 18kg navíc, tak se není čemu divit! A dát si po tůře bazén, to by bylo nad mé síly!!! Holky, kolik jste přibraly, že jste tak fit? Ia. máš těhu plavky přes bříško nebo dvou dílné......já se totiž necítím v žádných 😢 na břichu mám strie a když si dám plavky v celku, zdá se mi, že tam naše mimi tak nějak svírám ☹

pattie
20. srp 2008

limin: mám cca 8 kg a celkem malý bříško (bohužel, potřebovala bych trochu přibrat, mám malý miminko, ale nějak to nejde... ☹ ) , takže se to dá zvládnout. A plavky mám úplně obyč dvoudílné, ale koupala jsem se letos asi 3x, ono to počasí moc nepřeje. Teda na druhou stranu, na těhotenství je tohle počasí super!

limin
autor
20. srp 2008

pattie: tak to závidím. mé břicho je obrovské a miminko velké, ale to neřeším, hlevně, že je zdravé 🙂 🙂 🙂 . Já v plavkách chodím jen na terasu. A máš pravdu tohle mírné léto je na těhu jako dělané 🙂 moc hezky jsme si to naplánovaly, že 😀 😀 😀

pattie
20. srp 2008

limin: Buď ráda, že máš velké miminko a je v pohodě, to naše právě moc neroste... ale mám Rh- a pořád pozitivní protilátky, takže je to hlavně tím, ne tím, že nepřibírám. Tak hlavně, ať jste oba v pořádku! 😉

limin
autor
20. srp 2008

pattie: to si piš, že budeme všichni v pořádku 🙂

limin
autor
20. srp 2008

Ia: a ještě jeden dotaz na tebe: proč nemůžou těhulky do výšky nad 2000m.n.m.??? Kvůli hustotě vzduchu? To jsem vůbec netušila! A to nemůžou během celého těhu nebo jen ke konci? Já teda naštěstí vysokohorskou turistiku neprovádím. No a když se lítá letadlem, to je asi jiné, viď....??? Nevíš? Já teda v těhu ani neletěla.

charlotte2
25. srp 2008

Ahoj holky, jsem na začátku 6měs a i dovolená v Beskydech pro mě byla docela náročná. Ale moc hezká. Chodili jsme na tůry- no, spíš procháky. Byli jsme v Rožnově a Frenštátě pod Radhoštěm, jeli jsme na Pustevny, šli na Radhošť........bylo tam pěkně. Opět jsem se přesvědčila, že i v ČR jsou krásná místa. No a vy všechny, které jste dovču zvládly v 8 měs. máte můj obdiv 🙂

kikita.nikita
25. srp 2008

já byla na začátku devátýho pod stanem... 🙂 a super!!! sprchy a tak tam byly, výletovali jsme, koupali v bazénu...moc jsem si odpočinula 😉

pattie
26. srp 2008

charlotte2: Ty jsi dobrá, žes lezla po Beskydech v šestém! My tam byli před dvěma lety a ačkoliv jsem zvyklá i na větší kopce, tak výšlap z Rožnova na Radhošť byl docela maso 🙂 To mě by tam v šestým měsíci nikdo nedostal 😉 My byli v červnu (to jsem byla cca 28-29tt) ve Slavonicích a tam to byly rovinky. Dělali jsme docela dlouhé túry, ale žádný kopce!

luca76
26. srp 2008

ahoj, já ještě nejsem v 8. měsíci (jsem ve 20 tt), ale v průběhu listopadu taky plánujeme s přítelem menší dovolenou a to asi do Českého Švýcarska, abysme to neměli daleko od Prahy. Záleží odkud jsi, abys nemusela dlouho cestovat ... my jsme napřed chtěli na šumavu, ale to už se mi zdá docela daleko a nechtěla bych riskovat nějaký komplikace ... ale já jsem takovej plašan, možná by i ta šumava klidně šla 🙂

ia.
29. srp 2008

ahoj limin, přibrala jsem cca 11kg, takže docela dost, ale cítím se dobře, a mám malé bříško, teda poslední dny dost vyskočilo 😝 a maminy nemůžou do vysokých nadmořských výšek kvůli tlaku, mohlo by ti to vyvolat porod, a taky malé miminka nemůžou nad 1500mnm, pže by jim mohla v hlavičce prasknout nějaká cévka.....

limin
autor
1. zář 2008

kikita.nikita: tys spala pod stanem? Tos taky spala ve spacáku jako pattie? Já bych potřebovala obr spacák 😀 s tím břichem co mám bych se tam nevlezla ani náhodou 😝

limin
autor
1. zář 2008

Ahoj ia. těch 11kg není až tak moc, já mám teď už skoro 20!!! Uff!!! Je to síla nosit 20 kg navíc!!! Nejdřív jsem přibírala jen přes břicho, teď mám oteklé i nohy a jedinný boty, který nosím jsou plážové žabky, takže doufám, že bude ještě hezký léto 🙂 Koukám, že máš stejný TP jako já 🙂 ...ale naše Terynka bude na světě asi o dva týdny dřív. Při poslední kontrole mi to Dr. říkala a dnes jen potvrdila.....měla bych jít rodit 13.-14. září, tak uvidíme. Pomalu se začínám loučit s bříškem. Minulý týden jsem na toto téma založila i diskuzi pod názvem posledních pár dnů těhu..... 😲

pattie
1. zář 2008

limin: Když já přibrala jenom devět (a kdo ví jestli)... takže do jsem se do spacáku v pohodě vešla 😉
Taky už se pomalu loučím s bříškem, rodím někdy příští týden, bohužel jdu na císaře, takže to budu vědět dopředu... ale to pěkné nás teprve čeká!!!! Už se strašně těším, až budu mít miminko doma!

kalo
1. zář 2008

Diskuzi zpět bohužel moc nepročítám, ale radím NA DOVOLENOU JEĎ!!! Já toho teď moc lituji, že jsem jako těhule s manželem na poslední dovču ve dvou nejela....Chce to hlavně pohodlí a pokud si zdravá, tak hurá 😉 😉

katerinalavkova
1. únor 2017

Co jsem tak četla, tak bych ti doporučila Šumavu. Je tam krásně což děťáku a i tobě výrazně prospěje. Mám pro tebe i typ na ubytování kdyby jsi se rozhodla zůstat déle. Vyzkoušej http://www.nadrybnikem.eu, je to v hezké lokaci. Jinak Šumava je překrásná. Co přesně děláte a kam jezdíte na výlety na Šumavě vy?? 🙂