Drobečci z třetího trimestru

e.k.t
7. lis 2008

😉

Tak kočky a je to, pořád jsme se dohadovaly kdo, tak teda já 😀 😀 😀

anta
30. bře 2009

Tak to jsem chtěla vědět, doposud jsem se tak nějak řídila časem, kdy má papat mlíčko, jen teď právě nevím. K obědu dostal rýži s kuřecím masem a zeleninou a na to mi ještě vypil 150 mlíka, nevím, přijde mi to dost, protože ta sklenička je větší, kupuji od Hami papání, tak jsem si říkala, jestli třeba by neměl dostat dvě ty skleničky?

e.k.t
autor
30. bře 2009

Jani vydrž na jedné a po velkým jídle dej spíš čajík nebo šťávičku a třeba za 2,5 hodiny nějaké ovoce, po svačince Joli většinou baští po 2 hodinách po kaši nebo zelenině asi za 3 hodiny

anta
30. bře 2009

Super, díky moc. To ovoce třeba rozkrájené jablíčko nebo taky nějaké to pyré? Já vím, ptám se jako pitomec, ale nechci kluka přecpávat a ani samozřejmě ho nechat hladovět 😅

anta
30. bře 2009

Jo a ještě jsem se chtěla zeptat, dr. nám říkala, že můžeme již jíst chleba s máslem, co doporučujete za druh pečiva a máslo to má být kostka normálního másla ju? A může vůbec malý mít třeba už solená jídla? 😉

e.k.t
autor
30. bře 2009

jablíčko nejdřív nastrouhané na jemno, později část na jemno a trochu i na hrubo a potom i do ruky 😉

Jani ptej se, a jako pitomec si nepřipadej 😉 uvidíš jak bude Jéňulkovi chutnat. ono to bude jednodušší s tím jídlem, jak se staví a leze, tak se střeva masírují a přicpání není tak časté.

Ale určitě bych po velkým jídle nedávala mlíko, to je taky jídlo. ale třeba jodurt nebo ovoce klidně trošku mlíka dostat může

e.k.t
autor
30. bře 2009

Jani klasické máslo, nesolené, solit do roka určitě ne a margarín taky ne to by vůbec děti jíst neměli, chleba zatím klasický kmínový ale ne celozrnný, dětské střevo je ještě jemné a celozrnné pečivo raději ještě ne.

na máslo může nasekanou petrželovou nať nebo pažitku, nebo sýr žervé bez příchuti

e.k.t
autor
30. bře 2009

jo a to solení a slezení, po roce trošička neublíží, ale pořád čím míň tím líp

anta
30. bře 2009

Dobře, tak ju. Začnu s tím pořádně už od zítřka bo musím nakoupiti zásoby 😀 😀

anta
30. bře 2009

Mám pro malého misku na papání, ale zabudla jsem zeptat prodavačky, jestli se ta miska může dávat do mikrovlnky 😕

anta
30. bře 2009

O tom žervé dr. mluvila, tak od zítřka začínáme nový život 😀 😀 Už mi to taky připadalo blbý, aby malej byl jen na mlíku, potřebuje vitamíny. Z čeho se dá získat železo? 😉

e.k.t
autor
30. bře 2009

já ohřívám normálně tu skleničku, asi 30-50 sekund podle typu a výkonu trpuby, zamíchám a rovnou z ní i krmím 😀

umyju a potom si do nich zavařuju doma vařené jídlo, abych měla zásobu aspoň na týden 😉

e.k.t
autor
30. bře 2009

brokolice je super zásobárna a potom telecí a hovězí maso 😉

e.k.t
autor
30. bře 2009

ale ono se přidává i do kojeneckého mlíka 🙂

licina
30. bře 2009

Evi, řehtá se i nahlas a nejen na hračky. Jemu se líbí všechno.
A s tím jídlem. Náš Kuba "sežere" úplně všechno. I to, co by neměl. Ale má z toho radost.... 😉

e.k.t
autor
30. bře 2009

Jo a ta miska, když je plastová tak není problém, ale pokud je z melaminu tak ta ne a jak se počkrábe tak vyhodit. Je to nezdravé, ale pokud je ten plast aspoň trochu pružný tak je úplně v pohodě

anta
30. bře 2009

Aha, taky mě to napadlo, že bych mohla rovnou ohřívat tu skleničku a rovnou ho z ní krmit. Takže abychom si to shrnuly, ráno malej papá vždy mlíčko, potom tedy mu mám dát třeba ten chleba s máslem, k obědu skleničku a čajík či šťávičku?

e.k.t
autor
30. bře 2009

Lici tak to je nejlepší že baští, to je jasná známka že je zdravej a že mu chutná 😉

Joli když na ni něco leze, tak hůř jí, takže super barometr. 😉

e.k.t
autor
30. bře 2009

Přesně tak, ale nevím kolik ti ze začátku chlebíka sní, zprvu se bude dojídat asi mlíčkem, jak se to naučí tak zase snižovat dávku mlíčka a zvýšit čaj 😉

anta
30. bře 2009

Evi, děkuji moc za rady, jsou nedocenitelné. 😉 Kdybych si nevěděla rady, tak se zase zeptám ju? Opakování je matka moudrosti 🙂 . Ta miska je plastová, z melaminu nic nekupuji, to mám snad jen tácek, co jsem dostala 😉
Lici, ahoooooj, vítám tě. Vidíš, tak to Kubík je tom líp s jídlem než náš Honzulák, ten je po mlíku jak divej pořád, musím ho to odnaučit 😀 😀 😀

e.k.t
autor
30. bře 2009

Jasně Jani, když můžu - pomůžu 😉

anta
30. bře 2009

Díky moc. Jsem zvědavá, jak to malému bude chutnat, myslím, že by problém neměl nastat, je je problém v tom, že po jablíčku mu naskáčou flíčky, takže to mu jaksi bohužel nesedí, zkusím tedy dávat hruštičky a co ještě? 😉

e.k.t
autor
30. bře 2009

tak jabko nastrouhej na hrubo a převař v trošce vody a zkus to takto, jinak hruška banán broskev a meruňka

anta
30. bře 2009

Jo dobroš, zkusím to. 🙂 Jé já mám takovou radost, že budeme rozšiřovat ten jídelníček, taky už chci, aby malej jedl jako člověk, hlavně už se na to sama cítím psychicky, to je nejdůležitější, abych nebyla nervózní, zda mu to pojede či ne. No a co když třeba něco odmítne, jak to mám řešiti? Zkusit dát něco jiného či mlíčko?

e.k.t
autor
30. bře 2009

dej mlíčko a zkus to třeba druhý den znovu 😉

martinka79
30. bře 2009

krásný večer maminy Jani szuper zprávy. vidím, že tě Evča řekla jak co a kdy, super To bude zase jiné pobavení s honzíkem jedlíkem.

Lici tak to je Kubík velký šikula, že jí vše. hodně dětí a mamin s tím bojuje.
Já tedy mám doma dva žroutky vše.

monkia.pv
30. bře 2009

jee Jani uvidis jak to bude fajn,kdyz bude Honzik bastit chlebicek a jogurtiky! ale zacinate s tim pozdeji!Nebo my jsme zacali brzo?! vanula uz ma mlicko jen 2x denne!Vickrat uz ho do ni nedostanu!jak ochutnla tuhou stravu tak prdi na mliko ☹ .Ale je to fajn-ted kdyz nekam jdu tak sebou vezmu rohlik nebo banan a muzu ji to dat prakticky vsude!
uz vsechny odpocivate?
ja jdu do vany a pak kouknu na mimibazar jestli nenajdu nejakou peknou vesticku pro malou!Nemuzu nikde nic peknyho sehnat!Nevite nekdo o necem?

martinka79
30. bře 2009

mončo já ne já hledám barvu fasády. 😀 jé bych ti dnes koupila next za 100v bazáči u nás michla má modrou žlutou a nikol fialově fialovou. 🙂

monkia.pv
30. bře 2009

Marti u nas v bazarku nic moc nemaji!vetsinou na holky maji ruzovou a to ja nechci!My jsme totiz porad cely ruzovy a uz se mi to moc nelibi!Brala bych tak nejakou zelenkavou nebo cervenou nebo oranzovo-zlutou!Jdu hledat! 😉

martinka79
30. bře 2009

hledej a kdyby jsi nenašla tak zítra jedu do města taks e kouknu řekni jaku vel a cenu a a já okouknu a kldině nafotím apošlu MMs. 😀